Как да премахна боя от дърво?

  • 13 194
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Имаме един стар скрин,който майка ми преди години боядиса в бяло и заради което ми идва да я убия.Сега дойде време да го вкарам в употреба и се чудя как да я премахна тази боя.То има сигурно много начини,но ако някой има опит,нека помага!Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 109
1-ви вариант - Продават се препарати с който се намазва и след това с шпатула се изтъргва нежеланата боя.Препаратите се продават в магазините за боя.
2-ри вариант - С пистолет за горещ въздух и с помощта на шпатула се изтъргва боята.
 И в двата варианта има вероятност на места да личи блажната боя, които евентуално може да се минат с шкурка.
 Всичко това е при условие , че скрина е от естествена дървесина а боята е блажна ( то едва ли е друга).
Успех и дано стане както го искаш.

# 2
  • Мнения: 764
Аууу,мерси много,то лесно звучи.... Grinning  bouquet

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Най-сигурния начин е с шкурка, ако има и шлайфмашинка е добре, защото е много физически труд  ooooh!, а скрин си е сериозен предмет Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 2 682
С шкурка ще каталясаш, а и не съм сигурна за ефекта. Най-вероятно само ще изгладиш повърхността.

Пистолет за горещ въздух ти трябва - пистолета в едната ръка, шпакла в другата, блажната боя става на кремче за секунди, само я махаш с шпаклата и продължаваш. Но внимателно, понеже температурата е бая висока. Дано да имаш от къде да вземеш.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 833
Не може ли да му залепиш някакво фолио отгоре или да го пребоядисаш. Ако му махнеш боята, според мен пак ще има нужда от някаква обработка.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 178
Имам такъв опит.Скрин,който е на 60 години помолих да ми бъде доставен.Тази мебел е на моята любима баба  и трябваше да бъде доставна от любимия ми свекър.След като я видял решил да ми помогне.Скрина е от иглолистна дървесина-чамови дъски боядисани с блажна бяла боя.Човека свалил боята с газова горелка, но така е свалил, че изгорил тези въз тънки чамови дъски.За да поправи щетата минал отгоре с блажна светло кафява боя.Не искам  да използвам точната дума за сравнение на този  цвят,който се получи,може би мнозина ще се сетят.След като пристигна у дома аз подходих така:преперат терминатор,или нещо подобно,което сваля блажната боя.След това три ръце шкурих като постепенно намалявах размера на шкурката.На края имаше места,които минавах с водна шкурка-тя се използва при боядисването на коли.След това китосвах с кит за дърво за да запълня всички пукнатини и дупчици.Следващата процедура беше безиросване с подходящия безир-като основа за лака и за да не се заразява дървото с дървояди и пр.И после 4 ръце лак.Резултата беше неверояен много много добър.Този скрин ми носи сантимент и има място в моя дом:)

# 7
  • Мнения: 764
Имам такъв опит.Скрин,който е на 60 години помолих да ми бъде доставен.Тази мебел е на моята любима баба  и трябваше да бъде доставна от любимия ми свекър.След като я видял решил да ми помогне.Скрина е от иглолистна дървесина-чамови дъски боядисани с блажна бяла боя.Човека свалил боята с газова горелка, но така е свалил, че изгорил тези въз тънки чамови дъски.За да поправи щетата минал отгоре с блажна светло кафява боя.Не искам  да използвам точната дума за сравнение на този  цвят,който се получи,може би мнозина ще се сетят.След като пристигна у дома аз подходих така:преперат терминатор,или нещо подобно,което сваля блажната боя.След това три ръце шкурих като постепенно намалявах размера на шкурката.На края имаше места,които минавах с водна шкурка-тя се използва при боядисването на коли.След това китосвах с кит за дърво за да запълня всички пукнатини и дупчици.Следващата процедура беше безиросване с подходящия безир-като основа за лака и за да не се заразява дървото с дървояди и пр.И после 4 ръце лак.Резултата беше неверояен много много добър.Този скрин ми носи сантимент и има място в моя дом:)
Много ти благодаря за подробното описание.Искам да те питам този терминатор ефикасен ли е или ти се наложи да търкаш още доста със шкурка,защото моя скрин хич не е малък?

# 8
  • Мнения: 1 305
Имам такъв опит.Скрин,който е на 60 години помолих да ми бъде доставен.Тази мебел е на моята любима баба  и трябваше да бъде доставна от любимия ми свекър.След като я видял решил да ми помогне.Скрина е от иглолистна дървесина-чамови дъски боядисани с блажна бяла боя.Човека свалил боята с газова горелка, но така е свалил, че изгорил тези въз тънки чамови дъски.За да поправи щетата минал отгоре с блажна светло кафява боя.Не искам  да използвам точната дума за сравнение на този  цвят,който се получи,може би мнозина ще се сетят.След като пристигна у дома аз подходих така:преперат терминатор,или нещо подобно,което сваля блажната боя.След това три ръце шкурих като постепенно намалявах размера на шкурката.На края имаше места,които минавах с водна шкурка-тя се използва при боядисването на коли.След това китосвах с кит за дърво за да запълня всички пукнатини и дупчици.Следващата процедура беше безиросване с подходящия безир-като основа за лака и за да не се заразява дървото с дървояди и пр.И после 4 ръце лак.Резултата беше неверояен много много добър.Този скрин ми носи сантимент и има място в моя дом:)

Е това се вика къртовски труд!  smile3501 Направо ти завиждам за етусиазма!

# 9
  • Мнения: 15 155
Освен "Терминатор" има и "Дунав". Преобразуват боята в кашоподобна субстанция. Внимавай изгаря кожата. Ако не стане с едно намазване повтаряш, където е останало. Шлайфай след това с шкурка.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 178
Точно както е написала Mama_Nana.Трябва да се пазят ръцете и не мирише много приятно,но е ефикасно.При мен имаше два вида боя,на  няколко слоя.Скрина също не е малък,има 4 чекмеджета.Въпреки многото работа мога да кажа,че се чувствам удоволетворена-заслужава си  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт