Кой от тези двата проекта на кухня по ви допада?

  • 5 601
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • г.Каварна
  • Мнения: 111
Момичета имам още един въпрос към вас. Как мислите кой от тези двата проекта на кухня е по хубав? Какво мислите за горните шкафчета, по скоро за тези с матовите стъкла, някой ме разубеждават да не слагам, тъй като всичко се виждало. newsm78 Също и за цветовете, ние сме се орентирали, горе е избелен дъб, а долу не е венге, забравих точното му название, пак е тъмно, само че има райета, но пък не е зебрано. Какво мислите за тази комбинация? Какъв цвят плочки бихте сложили?

Ето ги адресите на двата проекта кухни
http://postcard.ru/pic/iuser/96/7408504596.jpg
http://postcard.ru/pic/iuser/53/5223890953.jpg

# 1
  • Мнения: 214
Първия проект ми допада повече. Наистина на едната стена можеш да спестиш витрините. А под котлоните и вдясно долу защо има врати? Препоръчвам чекмеджета на долния ред - колкото повече, толкова по-удобно, според мен.
А каква е височината на горните шкафове? Тези в нас са 2 х 35 см/70 см общо и ми се виждат ниски, ако бях помислила предварително, щях поне 80 см да ги поръчам.

# 2
  • г.Каварна
  • Мнения: 111
Първия проект ми допада повече. Наистина на едната стена можеш да спестиш витрините. А под котлоните и вдясно долу защо има врати? Препоръчвам чекмеджета на долния ред - колкото повече, толкова по-удобно, според мен.
А каква е височината на горните шкафове? Тези в нас са 2 х 35 см/70 см общо и ми се виждат ниски, ако бях помислила предварително, щях поне 80 см да ги поръчам.

Emiliika, благодаря ти за отговора. Вдясно долу, под котлоните е шкафче, а до него ще е вградена  пералнята. До мивката отдолу е  съдомиялня. Всичките ни уреди са вградени, затова сложихме фурната до хладилника, за да оставим  повече място за шкафчета. Ще помислим за твоята препоръка за чекмеджета, повечето хората така казват, че те били са по удобни, само, че аз притеснявам нали няма да наруши симетрията на кухнята.  newsm78За размерите не знам точно какви са, сутрин ще питам мъжа ми.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 078
И на мен ми допада повече първия проект.Също съм съгласна и че можеш да сложиш само две,да речем,витринки.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 672
На мен втората ми допада повече   bouquet

# 5
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Първия,но моято виждане е да преместиш вагонетката по-близо до фурната,там където е сега не ми харесва, а и разваля композицията- все едно е "човече с очички и нос,само устичка му липсва".
Другата ми идея е да ползваш идеята си от втория проект за поличките,там повече ми харесват как изпъкват на венгето.
Толкова много прозначни шкавчета ми се струва че няма да стои добре,можеш да ги намалиш.
Това е според мен.

# 6
  • Мнения: 2 700
И аз съм за първи вариант, в комбинация с полиците от втори вариант.
За матираните стъкла, ти си реши. Аз съм сложила един шкаф с матирани стъкла и действително ако вътре има порцелан се вижда. Но моят шкаф е доста дълбок, така че ако се сложат по-навътре не се вижда. Освен това, аз лично държа гювечета, йенски тенджери и стъклария от кафяв дуралекс и не прозира.
Ако искаш разиграй за полиците и нов вариант. При мен шкафовете (горни и долни) са в един цвят, а гърба на кухнята и плота в по-светъл.  От същия светъл материал ми направиха вертикалните плоскости на полиците (включително външния завършващ панел на шкафовете), а рафтчетата останаха с цвета на шкафовете. При мен така кухнята доби завършен вид.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
На мен   ми допада повече втория проект - има по-голям контраст с полицата в тъмно при горните шкафчета, а и долните не са убийствено тъмни и седи много по-уютно от първата. Иначе като функционалност са еднакви, ти питаш за цветовете нали  Thinking
За матираните стъкла е вярно - прозират, ако имаш нещо по-шаренко не седи много добре, но пък с подходящо осветлнеие мисля, че може и това да се компенсира , акцента да пада върху плота, а не върху горните шкафове.

# 8
  • Мнения: 74
Определено второто ми допада повече на мен. По-отворено и просторно е, също и някак по-хармонично. Имам предвид, че фурната и горното шкафче при първия вариант, което е по-дълбоко от останалите, някак прекалено ми "тежи" и затваря. Казваш, че фурната е там за да се спечели повече място за шкафове - не мисля, че имаш проблем с мястото, и така би ти било достатъчно.  Peace

# 9
  • Мнения: 794
Първия, но само ако е с нормално вградената фурна...

# 10
  • Мнения: 852
Определено втория ми допада повече!  bouquet

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 806
втория ми допада повече  Peace

# 12
  • Мнения: 165
Втория  Peace И като цветове и като разположение. Някак си фурната високо не ми допада, а иначе пък казват, че е по удобно. За котлоните, ако взимаш наистина 2ка както е на проекта ти препоръчвам да не са така разположени, а по широчина (копчетата да не са най-отпред, а отстрани). Това е заради аспиратора. Външния ти котлон идва иначе много навън и аспиратора не "поема" никак. Нашите са по ширина и пак съжалявам, че го монтираха посредата на плота, а трябваше да е по назад даже.
Какво се вижда от матовите стъкла? Единия ми шкаф, където държа чашите, е с такива. Нищо освен силуети (и то много мътно) не се вижда. Аз съм ЗА матовите стъкла.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354
втория

# 14
  • Мнения: 2 323
За матираните стъкла е вярно - прозират, ако имаш нещо по-шаренко не седи много добре, но пък с подходящо осветлнеие мисля, че може и това да се компенсира , акцента да пада върху плота, а не върху горните шкафове.

Явно е въпрос на вкус - аз обичам да прозира стъклото и даже си направих голям стъклен шкаф с много по-прозиращо стъкло от матираното. ПОдредила съм цветни чаши и съдове и е много красиво според мен Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 752
не мога да преценя кой от двата проекта повече ми допада, но има нещо което и в двата не харесвам - разстоянието мезду шкафовете и тавана. Заради него (е една от причините е де) искам да сменяме сегашната кухня. на мен никога не ми стигат шкафовете и това пространство сега е запълнено с какво ли не и всичко там събира яко прах... Искам си шкафове до тавана и това е.

P.S.: Не ти написах това като критика, а просто ако не си се замисляла за "това" да си прецениш навреме. Знам че има хора, на който си им харесва това пространствио и си слагат там цветя и т.н.

# 16
  • Мнения: 139
на мен също ми допада повече втория. Нещата, които бих променила са:
1. да махна стъклата и да ги заменя с дърво, т.е. да станат с врати, каквито са и другите шкафове
2. да сменя цвета на горния ред - да е еднакъв с този на долния. Харесвам тъмните кухни

Успех в избора

# 17
  • Мнения: 142
На мен ми харесва разположението на първия, но с горните шкафове на втория.
За цветове не знам. И аз съм в голямо чудене какви да са за моята кухня.

# 18
  • България-София
  • Мнения: 573
Първият вариант определено ми харесва повече. Моята кухня също е с ред полупрозрачни стъкла и това за мен е предимство - дава вид, че домът е обитаем, създава ми уют. Никак не харесвам "студените" и "изчистени" интериори, в които няма дух и създава впечатление на хотел - само за преспиване... В този ред на мисли смятам, че едни такива вратички са едно от решенията за "разчупване" на скуката.
Относни цветовете:венге и избелен дъб вече ми звучи банално, но в крайн а сметка на вас трябва да ви харесва. Бих заменила Венгето с цвят кафе - по-меко стои. Помислихте ли за плота? Какъв ще е? Трябва и с него да се съобразите.

# 19
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
ПЪРВИЯ  Peace
Предпочитам фурната да е на второ ниво - не само за пестене на място, ами и за по-добра функционалност и удобство.

# 20
  • Мнения: 46 508
Номер 1  Peace

Но! харесвам едноцветни кухни и то конкретно сива, синя, ярко зелена и ярко жълта  Mr. Green
Тъмносините са много сполучливи, прегледай в сайтовете  Simple Smile

Полупрозрачни стъкла харесвам само на кухните в магазините, т.е. когато са празни  Laughing но в нормална кухня не ми харесват, колкото и да е подредено, винаги изглежда сякаш бомба е паднала  Stop

nadezhda, преди бяхаме в апартамент с кухня до тавана, все по столовете висях, а бях и бременна, та хич не беше удобно. Новата си я направихме според нашия ръст и ми е комфортно и удобно Peace

ПЪРВИЯ  Peace
Предпочитам фурната да е на второ ниво - не само за пестене на място, ами и за по-добра функционалност и удобство.


 Peace

Моята направих грешката да я сложих долу, сега ще я местим на второ ниво  Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 4 493
2 - по ред причини Peace

# 22
  • Мнения: 142
Да забравих да пиша, че аз лично никога няма да си сложа матирани стъкла в кухнята. Уж трябва да не прозира, но когато подредиш шкафа се оказва, че прозират. И се виждат едни примерно червени, сини, бели петна и общия вид на кухнята става .. Sick

# 23
  • Мнения: 2 323
Зависи - в моята кухня акцентът е в оранж - сега се виждат хубави петна в тази гама и е много приятно и освежаващо Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 833
Да не си ми взела проекта-доста прилича на моята кухня. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183317. Бих те посъветвала да си оставиш място до хладилника(плот) , на който да ти е удобно да си изваждаш нещата, т. е по -ми харесва втория.

# 25
  • г.Каварна
  • Мнения: 111
Момичета, благодаря ви много за отговорите.  bouquet Като гледам, мненията се разделиха Simple Smile Честно казано и аз харесвам повече втория вариант, само че с мъжа ми не можем се разберем, на него повече му харесва първия. Сега ни излезна друг проблем.  CryВчера идваха да ни вземат размерите и се оказа, че където ще е аспиратора, ще трябва да се пробива малко по отстрани и затова ще се наложи отново да се променя проекта #Crazy

За цветовете, продължаваме да мислим. Мъжа ми иска венге, аз пък харесвам по светлите цветове. Чудя се нали ще е добре, ако цялата кухня е в цвят избелен дъб, няма ли да е малко скучно newsm78

Никол, на мен също ми харесват ярките кухни, но пък в повечето сайтове пише, че ярките цветове омръзвали бързо


unik,, какво предсавлява този цвят кафе?


# 26
  • г.Каварна
  • Мнения: 111
Да не си ми взела проекта-доста прилича на моята кухня. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183317. Бих те посъветвала да си оставиш място до хладилника(плот) , на който да ти е удобно да си изваждаш нещата, т. е по -ми харесва втория.

Десислава10, не не съм го взела от тебе Simple Smile Този проект направиха ни го в фирма МСМ интериор  г. Добрич, ние още допълнително го променяхме, и все още продължаваме

# 27
  • Мнения: 505
Олександра, ами че то двата проекта стоят различно на различни дисплеи и компютри - цветовете изглеждат различно. Имай го предвид. Втория, обаче, се отличава с по-хармонично разпределение на горните шкафове. Струва си да запазиш това решение. Имай предвид, че през стъклата прозира и предметите в шкафа трябва да са красиви и със сходни цветове. Някак си на моя комп втория проект излъчва уют, а първият стои нескопосано. Неутралните и спокойни цветове, на които сте се спрели, наистина позволяват повече време да им се радвате, без да ви уморят.

# 28
  • Мнения: 8 999
Повече ми харесва първия вариант. Но не бих си сложила стъклени витирини в кухнята.

# 29
  • Мнения: 186
ПЪРВИЯ  Peace
Предпочитам фурната да е на второ ниво - не само за пестене на място, ами и за по-добра функционалност и удобство.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 853
на мен пък първия вариант ми е супер
и фурната си е на място, и размера на шкафовете, и стъклата - всичко Simple Smile
успех!

п.п. трябваше да пуснеш анкета за по-лесно преброяване

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Долната фурна повече ми допада

# 32
  • Мнения: 13 187
При първият вариант хладилника и фурната са много близко, а това не е добре- между печка/ хладилник/ друг електроуред/ мивка е добре да има разстояние, ако мястото позволява /даже от фен шуй гледна точка/. Може да се допусне, ако кухнята е малка, но вашата си е съвсем нормална и по-добре ще е да имаш плот до хладилника, за да си вадиш продуктите на него.

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Изпитвам ужас от това горещата фурна да ми е на нивото на лицето, главата... изобщо не понасям нищо горещо до лицето си и затова написах , че долната фурна повече ми допада...освен това плота и фурната да са на едно място е по- лесно, заради децата...ако трябва да се оглеждаш на две места е малко crazy  Crazy

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
На мен първият вариант повече ми допада  Peace

Общи условия

Активация на акаунт