Занимателни и образователни игри за 2годишните :)

  • 16 492
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 599
Здравейте Simple Smile
Как занимавате малките, като изключим филмчетата и четенето на книжки?
Иска ми се да се понаучим на разни игри от сорта на Варила мишка кашичка или Вървяло камионче, стигнало до едно мостче...(май само с това се изчерпвам  Embarassed)
Споделете идеи  за игри от този тип и творчески знаимания Hug
Вчера се занимавахме малко с пластелин, но беше далеч от очакванията ми. Общо взето интересът беше 5 мин, само където омазахме навсякъде  Joy Иначе рисуваме с пасели ( водни бои още не съм купувала), подреждаме пъзели, но като цяло нещо ми куца тази част  Embarassed
Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 1 733
Сещам се за една игра с пръстите на ръцете -
 "Дай, бабо, огънче.
Качи се по-нагоре!".....
Моля, ако някой я знае да обясни по-подробно, че нещо са ми мътни спомените Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 599
Сещам се за една игра с пръстите на ръцете -
 "Дай, бабо, огънче.
Качи се по-нагоре!".....
Моля, ако някой я знае да обясни по-подробно, че нещо са ми мътни спомените Simple Smile

аааа да, слагаш си пръстите на двете ръце да направят колибка, амакакво беше  newsm78  Joy и при мен е мътилка

# 3
  • Мнения: 335
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127366 можеш да видиш тази тема  Peace Ние сме почти на вашата възраст и много обича игрите с пръстите на ръцете.Също така любима игра и е "балона се надува" или да редим кубчета(правим кула или мост и разни колички минават под този мост  Laughing ).

# 4
  • Мнения: 1 187
При нас на почист са женските занимания - като бутане на куклите в колички, храненето и обгрижването им  Wink
Но освен тях покрай кака си са занимава и с много други неща:
- реди различни по форми мозайки
- играем на музиканти с различни музикални инструменти, пеем заедно
- играем и на чичо доктор - тя преглежда мен аз нея
- играе много с магнитен конструктор - топчета и магнитни пръчици се залепят едни за други
- с касовия апарат ми маркира стоките които купувам от нейния "магазин" - плащам й с пластмасови пари тя ми дава стоката и така докато не изкупя целия кош с играчки  Mr. Green
- рисува - с пастели, с водни бои, с фулмастери, с моливи
- очертава различни пластмасови формички
- режа и от самозалепващи гланцови блокчета и тя реди на цветни листи различни фигури, цветя, корабчета и др.
- играем на карти, на черен петър, не спазваме много правилата, но търсим еднакво момиченце и момченце които например са готвачи, които поливат цветя и т.н.
- редим плочките на доминото като влакче, като къщички
- занимава се много с пластелин, НО купувам главно моделин, който е по-мек и мирише приятно. Имаме много формички за пластелин и като направи топчето, смачка го с ръчички и започва да реже патета, звездички, камиончета, ябълки и др. Натиска формичката и после се радва на резултата.
- правим палатка под масата, слагаме одеала, пъхат се отдолу и им ходя на гости  Mr. Green
- четем книжки
- имат четири вида конструктори. С тях се занимават и сами доста дълго време
- играем с пластмасови животни, правим си ферма, учим се какво яде всяко животно, как прави
- ох на много игри играем, ако са сами в повечето случаи им е скучно, затова гледам да се занимавам с тях, поне да им подскажа за какво можем да използваме всичките тези тонове играчки с които са засипани.  Wink

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 17:25 от klamerche

# 5
  • Мнения: 1 470
Ех,Кламерче как само ти завиждам...Явно имаш достатъчно време за децата си...Аз едно време с големите бях така,но сега...И се чувствам гузна,и ми липсва това усещане...
   Вчера пък аз се сетих как да рисува с водни бои,без да се притеснявам че ще разлее водата...Намокрих една гъба,и отворих боичките,сложих листа пред него,и ...Топи пръстче в гъбата,после в боичките,и ...Какво мазане само паднааа... Grinning Grinning GrinningНо вчера като никога си бях в къщи Cry!!!

# 6
  • Мнения: 1 599
Ей, Кламерче, браво на вас! Доста разнородни игри си измислила. Това з амагнитния конструктор ми хареса и ще взема д апотърся. А относно пластелина, явно трябва по-мек да купя, че този койот имаме си трябва доста мачкане  Rolling Eyes
При нас са на почит колите и филмчетата по BBC prime и baby Einstein. Обича да скача на трамплин, но такова нещо не бих купила за вкъщи!
Червената Шапчица , това за гъбата е съшо добра идея. Аз видях и едни комплекти с изрязани гъбичкив различни форми -пате,самолет,камион и детето потапя в разредена боя гъбата и прави отечатъци по листа. 
Благодаря на всичко, които се включиха  Hug

# 7
  • Мнения: 528
Марис играта дай бабо огънчее
е следната
С пръстите на ръцете правиш нещо катопокрив на къща и детето се катери с неговите пръстчета по нагое и бабата-демек ти hahahaму казваш по нагоре и накрая все едно го изяждаш.ПОне така ние с леля ми я играехме
ИНаче ние четеме книги,танцуваме,сглобяваме и разглобяваме играчки от шоколадови яйце
Сега сме майстори
демек има един детски комплект с инструменти и се мъчи всичко да оправи в къщи
Ако нещо е развалено бута баща си и търчи тя да го оправи
Играем на пинг понк
Демек 1 ракета и тупкаме топчето с нея е с помощ от мама
Иначе всеки ден ми готви коте да ям hahaha hahaha Mr. GreenА с тези музикалните ми прави дискотека.Те са около 5 на брой и аз разбирасе  Shocked Rolling Eyesполудявах в началото но вече свикнахПишеме на развалена клавиатура
Рисуваме ръце катоимаш предвид рисуване да ги очертаваме и после като го прави тя ръцете са ми целите в химикалкаПостоянно и сменям играчките с позабравените й играчки И така
Но най се цзанимава да готви и да ремонтира

# 8
  • Мнения: 5 393
Иво няма влечение към четенето на книжки и гледането на филмчета Confused Най-много обича да майстори.Но не с инструменти-играчки, а с истински-на баща му ooooh!Поправя камионите,мотора, пералнята....Другото любимо му е да строи разни неща с кубчетата.И третото любимо нещо е да ми помага да чистя-връчвам му един парцал и той бърше прах, взима прахосмукачката да чисти, после парцала....голямо забавление е чистенето. Crazy Joy

# 9
  • Мнения: 1 599
Мечо, е да не съм те чула да с еоплакваш от домакинска работа  Joy
Роси, браво и на вас. абе все си мисля, че с момиченцата е по-лесно някакси

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 21:59 от Maris

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Ooooo,  и Габи чисти яко и ремонтира Peace Нали си натворихме Девички  Mr. Green А баба му го научи на "бабо, дай огънче", на "балонът се надува", "брала баба орехи в торбата", "ходи, ходи баба Меца". Има и още една, дето дрънка с копче или монета в шепите и вика "кум, кум...", обаче нея не я знам. Имах идея да запиша с камерата баба му с всичките игри, на които го е научила, за да ги играем в къщи, но пропуснах  Embarassed
galaxy, благодаря за линка   bouquet Добавих си го във favourites Hug Утре започваме игри

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 22:21 от aniK

# 11
  • Мнения: 582
Благодаря ти, кламерче, за страхотните идеи   bouquet

# 12
  • Мнения: 3 595
ами като гледам Кламерче е описала всички наши игри, че и отгоре  Embarassed

- има подарък кухня, в която готви и дава на куклите да ядат, да пият сок и мляко, подрежда си я, после пак я разхвърля, за да я подреди отново.
- обича да ми помага с подреждане и чистене. Тя си взима нейната прахосмукачка, аз моята.
- има една игра, която някога играехме навън. Цифрите от 1 до 10, хвърля се камъче (в случая дунапренено кръгче) и прескачаш едно, подскачаш на всичките до 10. После прескачаш 2 и т.н. Е тя не може да ги прескача и просто скача наред но е много забавно. Аз пред нея на един крак, тя след мен се залива от смях на два крака.
- голямо гледане пада на бебеАйнщайн
- слушаме детски песнички и пеем и танцуваме двете
- играем си на лази буба лази, търси де да влази и влиза във вратлето където пада голямо гъделичкане
- борим се, като боренето е по-скоро гъделичкане, а тя се търкаля по спалнята и се смее силно
- обича да се конти пред огледалото, да си слага парфюм, да се сресва (ако напипа четката става страшно, като се оплете в къдриците и  Mr. Green)
- една игра-песничка - Спи зайче сиво в ямата, спи зайче сиво в ямата, болно ли си я кажи, зайче мило не лъжи, болно ли си я кажи, зайче мило не лъжи. (докато и го пея, тя лежи в обръч или на дивана) После казвам скок и тя скача (демек зайчето-тя не е болно)
- любими от изредените по-горе са и пластелина(мек и безопасен при опитване), доминото, конструктора (замъците са нейната страст), варило мишленце кашичка
После ако се сетя пак ще дописвам, че дребния реве

# 13
  • Мнения: 3 595
Бебето заспа, добро човече  Whistling
- навън взима листо или дръжка от листо и наблюдава буболечките (научи се, че не се пипат и само ги побутва ако спрат)
- прави си букет от паднали листа (но в Доха - трудна работа  Mr. Green)
- все още са и интересни пускането на фигури в дадена играчка (примерно, кръгче, квадратче или триъгълник в съответната формичка на барабанчето на Чико).
- обожава всякакви музикални инструменти - барабанче, пиана, саксофонче, свирки
- куклите и приказките са ясни, а за приказките вадил дядо ряпа, тя избира кой кого вика, обикновено се изреждат всички познати роднини + приятелчетата и техните майки и татковци, докато ряпата се извади. А ряпата е тя. Обикновено я играем като и сменям памперса (все по-рядко явление за щастие) и на дърпали, дърпали тя се не поклаща, лекичко я придърпвам, все едно вадим ряпата
- рисува предимно с моливи
- рисува и на дъски - такива бели дето се пише с маркер и се трие после. Има и магнитни, на които може да се рисува с тебешир и да се слагат магнитни буквички и фигурки.
- навън обожава да драска с тебешири и да бута количка с кукла
Щастието ми беше за кратко, айде стига толкова от мен

ПС: играем повечето игри от линка който е даден по-горе, хлапетата много им се забавляват

# 14
  • Мнения: 2 220

- играе много с магнитен конструктор - топчета и магнитни пръчици се залепят едни за други



Моля те, обясни какво представлява, от къде си го купила и колко струва?  Praynig

# 15
  • Мнения: 2 957
А аз да попитам какъв е този Моделин? Каква е разликата между Моделин и Пластелин? Защото няколко пъти вече си мисля да взема пластелин,но все се отказвам заради миризмата...а и много цапа  Confused

# 16
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Ето тук има магнитни конструктори
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 5561f1c8faeb6fdcc
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2066
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1538
На всичките пише,че са за деца над 4год.Ама тези са за магнитна дъска или ние ги правим на хладилника,поради липса на такава.

# 17
  • Мнения: 1 599
galaxy , забравих и аз да ти благодаря за линка  Hug
amber, все си мисля, че моделина е по-мек. аз йупих пластелин и дори за мен беше много трудно да го мачкам, а какво остава за 2годишно дете.

# 18
  • Мнения: 3 367
..с дъщеря ни правим и правехме много повече(гледам големите листове са на мами на девойки)
*
момченцата са друга категория...
..със Стеф се гоним предимно,търкаляме камиони и бутаме коли,тв не гледат,книги обича но за по 3 мин макс,правим гаражи и пр за колите и натиска де що види копче ;драска по листове докато сестра му си пише домашните,обича магнити по хладилника и там се занимава доста..но като цяло си е моторна предимно нужда,да търчи и еквивалентите му..

# 19
  • Мнения: 494
  Ето и още предложения от мен.С по-големият батко и двегодишният мъник играем освен на някои от гореизброените игри и на  "Балонът се надува...-това е една песничка,която се играе като се хванем за ръце,пеем и се въртим.Песента свършва с "Пук!",при което дечурлигата се тръшват на земята в бурен кикот. Laughing
 Подобна песен с игра е "Всяко мъничко дете ,знае патета безчет,но едно от тях познава най-добре..."(сещате се-за патето Яки,с едни много смешни движения,които децата имитират Mr. Green)
  Друга подобна-"Ходи,ходи баба Меца,крушки да събира..."
  Правим дежурните гаражи,подреждаме колички,имитираме баткото,който рисува и пиеш9за да не забрави)ченгели от тия за първокласниците...
  Лепим,със сухо лепило, сухи листа,събрани при разходките,като апликации(малчо прави особено интересни,абстрактни апликации,като прибавя какво ли не,включително откъснати парчета вестник Laughing Laughing Mr. Green)
  Слушат оглушаваща музика и танцуват Laughing
  Играят на детски боулинг(от тоя,евтиния,пластмасов),който е интересен и за баткото-на 7 години ,и за малчо,който е на 2.
  Слагаме на малкия една каска и батко му го бута в коридора на детското моторче или на една много сладка детска кола(каските са задължителни просто с тия детски колела и коли-постоянно се обръщат назад,падат,бутат се и пр.-има много удобни и леки детски каски-горещо ги препоръчвам!)
  Свиря на йониката детски песни,баткото се прави, че дрънка на китара,а малчо бие бясно едно барабанче..и пеем(,ако това може да се нарече пеене Joy)
   Давам им разни ненужни съдове и прибори и те се правят,че готвят,докато аз действително го правя Laughing("продуктите" им са всевъзможни хартийки,кубчета,чаркове от играчки и т.н.)
  Другите неща гледам,че са ги предложи вече Grinning

# 20
  • Мнения: 494
Уф,че не погледнах за правописа,сори-баткото пише(а не пие )ченгели... Laughing

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
В момента, в който дадохме подаръка на Приси и четиримата малчовци - 2 годишни седнаха да "строят" сами, без ние да сме ги накарали  Laughing


# 22
  • Мнения: 98
  Подобна песен с игра е "Всяко мъничко дете ,знае патета безчет,но едно от тях познава най-добре..."(сещате се-за патето Яки,с едни много смешни движения,които децата имитират Mr. Green)
 
Сещам се, и много искам да намеря клипче на тази песен, но не успявам. Моля някой ако знае от къде, да помага.
А каква е тази за баба Меца ? Не съм я чувала никога.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 457
А каква е тази за баба Меца ? Не съм я чувала никога.
galaxy е дала много хубав линк към стара тема. Там е обяснено как се играе баба Меца. На моята дъщеря много и хареса  Grinning Има и други много хубави игри.

Аз искам да попитам как се играе това стихче:
Скрила, баба, скрила орехи в торбата
ала мишчица пробила дупчица в средата...
и т.н.
Текста го имам, но не зная какво точно се прави  Embarassed

# 24
  • Мнения: 1 230
ЗлаВещица, конструкторът е страхотен. Купих такъв на дъщеря си за 1вия рожден ден и сега си играе с него. Струва ми се, че ако оцелее ще е хит поне още 3 години  Peace

# 25
  • Мнения: 1 599
Jessy, не я знам тази игра, но звучи интересно, дано някоя мама я знае и ни открехне Simple Smile
Аз вече прилагам някои от описаните в линка на Галакси игри и с екотират доста добре  Mr. Green
Delly , имаше някаква тема във Форума точно за такива клипове и песнички ама като не мога да се сетя къде беше
а ето я - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=48986.0 питай тук ... или вече си питала

# 26
  • Мнения: 3 595
Играехме я на музикалните занимания ама как беше  newsm78
Стисваше се ръката на юмрук, нещо се правеше. Накрая с пръстче пробиваш дупчица между пръстите и показваш орех или кестенче. Скоро ще тръгнем пак на занимания и ще се сетя  Mr. Green Ръцете се криеха. Ще напишеш ли  текста ако имаш възможност?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 457
Ето текста, който имам от една книжка:

Скрила баба, скрила
орехи в торбата,
но мишле пробило
дупчица в средата.
Първо двенки-тринки,
после четиринки.
Пълната торбичка
станала мъничка!...
Най-подире празна
виснала торбата,
смаяла се баба,
ахнала горката!
А мишлето хитро
скрило се зад скрина,
цяла зима яло,
скачало и пяло
.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
- играе много с магнитен конструктор - топчета и магнитни пръчици се залепят едни за други

Моля те, обясни какво представлява, от къде си го купила и колко струва?  Praynig
Може би klamerche има в предвид нещо такова:
Моята също обожава да играе с него, но мисля, че е опасно за 2 годишни, в никакъв случай не ги оставяйте сами! Конструктора съм го купувала за баткото.

Ние също скоро преоткрихме пластелина, но не този, който ползвах като бях дете. Намерих друг, който мирише много "вкусно" и е много по-мекичък. Наистина, много боклук прави, но до няколко часа падналите от него трошички се втвърдяват и се събират по-лесно. Днес точно играхме с детската кухня и пластелина, готвехме го, а после го хапвахме Wink Дребната взе, че наистина опита малко от кюфтенцата, но определено не й хареса  Joy

Ако ще рисуваме с боички, го правим на двора или разпъвам един голям найлон в къщи. Сипвам боички в една палитра и там тя топка с четката и маже. Но това занимание го правя рядко, защото много време мия палитрата, четките и найлона, така че да са готови за следващата употреба  Crazy

За играчки, много зависи от детето. Моята с часове може да играе сама. Дали ще е конструктор, кукла, количките на брат й, пластмасовите животни или къщичката с човечетата. Одушевява ги и си измисля разни истории, които да разиграва.

На сайта на ББС има много интересни и образователни игрички. При нас се котират добре, но тя познава героите от телевизионния екран. Не знам, ако детето не ги знае, дали би му харесало  Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 2 686
Моделинът като се изпече и става твърд, така може да се направят някакви малки фигурки, не много сложни.
Може и домашно производство - в Изкуството да бъдем родители е точната рецепта, но мисля че беше 3 чаши брашно, 1 чаша сол и вода колкото поеме, може и малко олио да е по-удобно за игра. Издържало 1 месец в хладилника, а и да си хапне дечко няма да е толкова притеснително.

А дай бабо огънче аз го знам така:
качва се с пръстчета детето по пръстчетата на мама и казва: дай бабо огънче, тя казва - качи се по-нагоре и така до предпоследното пръстче, където пита: Тука ли е кучето? Мама казва: няма го, детето казва: я да видя и си мушка ръчичката вътре в нейните ръце и тогава мама казва: бау бау бау бау и  го гъделичка все едно го гризва кучето.
Дано разбрахте нещо.

Ние с моето дете по цял ден рисуваме: майка ми беше художничка, аз ужасно много рисувах като малка и дъщеря ми не е по-различна: тебешири, водни бои, пастели, моливи цветни, флумастери.

Баща и и донесе от Кипър една дъска, на която от едната страна рисуваш с тебешир, а на другата има дървени фигури с магнитчета. Това също и е много интересно.

Иначе много обича да ми помага: да бърше шкафчетата с гъба, да мете, да мие с парцала. Но това не са творчески занимания.

Горещо ви препоръчвам поредицата книжки Във вълшебната гора. По 2 лева са, но са с много хубави илюстрации и много може да се разказва по тях, примерно Панаир в гората, Фризьорски салон в гората, Детска градина в гората и т.н.

# 30
  • Мнения: 98
  Подобна песен с игра е "Всяко мъничко дете ,знае патета безчет,но едно от тях познава най-добре..."(сещате се-за патето Яки,с едни много смешни движения,които децата имитират Mr. Green)
 
Сещам се, и много искам да намеря клипче на тази песен, но не успявам. Моля някой ако знае от къде, да помага.
А каква е тази за баба Меца ? Не съм я чувала никога.
  http://www.vbox7.com/play:f4cd2592

# 31
  • София
  • Мнения: 553
Моята дъщеричка /на 2 г. и 2 м./ много обича да й четем книжки, но не дълги приказки, а от тези с кратките версии с твърдите корици. Също така много обича "Балона се надува". Интересно й е с топки и балони да си играе. Много рисуваме - знае буквите на цялата фамилия и очертаваме ръчичките си. Купих й книжка за оцветяване за нейната възраст, но за съжаление някъде я скрих и от себе си и незнам къде  е и нямам впечатления още за това, но иначе беше съобразена за 2-3 годишните с големи площи за оцветяване. Тя много се занимава и самичка и си играе с играчките, които има, които са без брой, както и с многото други предмети, които й стават "играчки" за момента.

# 32
  • Мнения: 977
Иска ми се да се понаучим на разни игри от сорта на Варила мишка кашичка или Вървяло камионче, стигнало до едно мостче...(май само с това се изчерпвам  Embarassed)

А какво представляват тези игри?

# 33
  • Мнения: 700
Варило мишленце кашица
Варило мишленце кашица.
Бъркало, бъркало, бъркало...Накрая я сварило.
Дала на това мишле,
че донесло водата.
Дало на другото мишле,
че донесло брашното.
И на това, че запалило огъня.
И на четвъртото мишле,
че донесло дръвчета.
Но на най-малкото мишле
нищо не дало.
Защото то нито вода носило,
нито дърва носило, с нищо не помагало.
Разплакало се мишлето.
Плакало и вървяло.
Плакало и вървяло.
И се скрило ето тук.    
"варило кашица" - обръщате ръчичката на детето с дланта на горе и с показалец правите кръгче на нея
"мишлетата" - това са пръсчетата на детето
"дава от кашата" - почвате от палеца, показалеца и т.н., като ги свивате едно по едно
"най-малкото мишле" - това е кутрето
"плакало и вървяло" - имитирайте с два пръста ходене
"и се скрило ето тук" -може да се скрие навсякъде - под дрешката, при гушката и пр.

*************************
Баба чистница
Хванала се баба – помела дворчето.
Измазала тавана,
а после и стеничките.
Спуснала пердетата.
Затворила вратата.
Тропнала на прага
и врътнала ключа.
И хайде по пътечката.   
"помела дворчето" - погалва се косичката на детето
"измазала тавана" - погалва се челото
"стеничкате" - погалват се бузките
"спуснала пердетата" - затварятсе очичките
"затворила вратата" - устата на детето
"тропнала на прага" - с показалец се чуква по брадичката
"врътнала ключа" - нослето на детето
"по пътечката" - стускате се по вратлето

****************************

Дай, бабо, огънче
Долепете пръстите на двете ръце. Детето посочва всеки един пръст и се катери по тях
като по стъпала, като се казва:
- Дай, бабо, огънче.
- Не мога, качи се по-нагоре - отговаряте вие.
И така с всичките пръстчета. Като стигне най-горе, до показалците, детето казва:
- Дай, бабо, огънче.
- Влез и си вземи. - отговаряте вие.
- Ама да не ме ухапе кучето?
- А, кучето го няма, то е с попа на нивата.
- Ами това черното там долу какво е? Това е на попа шапката. Влез и си вземи.
Детето си вкарва ръчичката между палците и показалците ви, а вие му хващате ръката и казвате:
- "Бау, бау!", и го плашите.

********************************

Ето това ни е любимо:


Ходи, ходи Баба Меца
крушки да събира
за дечицата си малки
меки ги подбира.  (пее се и се ходи бавно, събират се круши)

(Започвате да тичате ситничко и да пеете бързо)

А след нея тичкат
малките мечета
тичкат, тичкат, тичкат
с босите крачета.


По темата:(но не по любимост)
1. Конструктори - кули, стълби, къщи
2. Играем на лекар - слушаме куклите, мерим температура, даваме сироп
3. Прожектираме кино на куклте и плюшените играчки
4. Пеем и танцуваме, свирим - всички в къщи имаме микрофони, най-често пеем за Баба Меца
5. Рисуваме, но само с моливи, че иначе става страшно, очертаваме си ръцете и разни форми
6. Играем с моделин - аз правя фигурки и ги подреждам в композиция, разказваме си измислени истории после
7. Книжки - предимно в стихотворна форма)
8. Готвим - предимно с истинска посуда, после ядем
9. Подреждаме си къщичката - столче, масичка, легло
10. Рисуваме с тебешир - в къщи на дъската или на входната врата, нкоято е тъмна, а вън по асфалта
11. Бейби Айнщаин -  Rolling Eyes знаем Мънки и Хипо Ей това ни е най-любимото занимание

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 16:12 от lo

# 34
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Освен някои от горепосочените игри играем и Ораторе-бораторе

Общи условия

Активация на акаунт