слънчеви колектори?

  • 3 392
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 460
някой от вас имат ли такива колектори и какви са отзвуците?моя мъж е решил да слага та за това се интересувам!! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 218
много правилно е решил мъжо ти!!! парите се избиват за 3 г. - оттам нататък ти е чиста далавера... не зависиш от енергото....

аз зимата топлата вода си я осигурявам от парното. за догодина смятам и аз да се откача от енергото през лятото с колектори...

а топла вода ще имаш - уверявам те!!! само да е направена като хората системата...

# 2
  • Мнения: 753
много добре се информирал мъжът ти Peace

ето ти малко информация:
http://www.orangesolarsystems.com/

моят мъж от 9 години инсталира такива колектори, но в последните 3-4 вече има бум в работата му...хората осъзнават предимствата Peace

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
tati2raseria   е абсолютно права!  Peace

# 4
  • Мнения: 165
Ние за 1ва година бяхме на слънчеви батерии и сме много доволни. Само дето сутрин няма топла вода, но след 11 часа вече пари и цял ден се плацикаме. За цяло лято 2 пъти сме го включвали на ток, когато беше много облачно. Няма да сгрешите в никой случай  Peace

# 5
  • Мнения: 2 821
Ще следя темата. Обмисляме поставянето на слънчеви колектори. Дали ефективността зависи от слънчевите дни или е достатъчно усвояването на светлата част на деня. Малко лаишки ми е зададен въпроса май Blush...

# 6
# 7
  • Мнения: 2 821
Tigercheto, благодаря. Ще прочета Hug

# 8
  • Мнения: 460
ей,мацки а някои от вас ползват ли ги за  отопление?по точно до подпомагат отоплението през зимата естествено когато има слънце макар и малко?
отговаряйте защото мъжо се интересува и ми диктува в момента!!! Hug Hug

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 901
Ами, за да се подпомага отоплението може би трябва да се използват вакуумни колектори, ако не се лъжа така им казваха, които използват светлината, а не само слънчевото греене.
Цената им обаче не е никак ниска.

Ние сме със слънчеви колектори, които топлят водата, а зимата бойлерът е вързан към парното,
но в този период включваме и на ток, понеже няма достатъчно нагряване, а парно още не палим.

Мисля, че преди време някой пак беше питал за слънчевите колектори и по точно за вакуумните,
ако успееш да намериш темата, че аз като пусна търсачката ми излизат  само от 2007г.,
назад не знам защо не ги показва..

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Ще следя темата.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз да следя, ако не ни мине котка път скоро и ние ще слагаме  Praynig

# 12
  • Мнения: 460
да прави сте!по скоро за вакуумни колектори става на въпрос Embarassed Embarassed.сори,ама като не съм мн.в час за това се лутам така!
та въпроса ми е същия -може ли да подпомагат отоплението? Simple Smile

# 13
  • Мнения: 753
не може да се отопляваш със слънчев колектор(вакумния колектор е вид слънчев колектор),
защо не може да се отопляваш с такъв колектор? - зимата да може да подпомагаш отоплението си с него, но лятото няма какво да правиш цялата тази енергия, не може да изключиш слънцето както казва мъжа, в горните сайтове които съм поствала е разяснено действието на тези колектори.

# 14
  • Мнения: 218
вакуумните колектори загряват водата от слънчевата радиация.... обаче за да свършат някаква работа през зимата трябва да са доста - над 10... а цената им е около 1500 лв. - т.е. не си струва инвестицията...

п.п. за справка - обикновените колектори струват от 330 до към 600-700 лв.

# 15
  • Мнения: 165
Баща ми в къщата е с локално парно с камина с водна риза. Допълнително има вързан котел с нафта, за подпомагане, когато камината изгасне. А това лято сложи и 15 слънчеви колектора (не вакуумни) и за топла вода през лятото и за подпомагане на отоплението през зимата. А към това го подтикна негов приятел, който зимата главно така се отоплявал (с колектори).Идея си нямам обаче как става тая далавера.

# 16
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Записвам се и аз да следя темата.Момичета,дайте инфо колко струва такъв бойлер на слънчева енергия - за четиричленно семейство например?Четох,четох,ама не намерих цената. Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 218
Цитат
дайте инфо колко струва такъв бойлер на слънчева енергия - за четиричленно семейство например?Четох,четох,ама не намерих цената

ооооооооооооооколо 1000 лв. всичко - бойлер, колектор - 1 бр., водна помпа, тръби, фитинги, разширителен съд + майсторлък.....

# 18
  • Монреал
  • Мнения: 631
И мъжът ми се е навил, но аз го разубеждавам. 100% съм ЗА слънчевите колектори, но само ако живееш в собствена къща. Ние сме в кооперация имаме 5 входа, всеки на 4 етажа. Всеки има достъп до покрива. Ако в единия вход е заключено, може да се мине през другия. И постоянно някой кабелен или интернет техник е горе и всяко лято сменяме счупени керемиди. Затова не искам.

# 19
  • Мнения: 165
И мъжът ми се е навил, но аз го разубеждавам. 100% съм ЗА слънчевите колектори, но само ако живееш в собствена къща. Ние сме в кооперация имаме 5 входа, всеки на 4 етажа. Всеки има достъп до покрива. Ако в единия вход е заключено, може да се мине през другия. И постоянно някой кабелен или интернет техник е горе и всяко лято сменяме счупени керемиди. Затова не искам.
Може да ги преградите с ограда с надпис "Внимание - високо напрежение"  Laughing

# 20
  • Мнения: 22 787
И мен ме интересува темата,аз  съм с две ръце за,но моят мъж каза,че не си струвало инвестицията,а и не иска да "дупчи" покрива.

# 21
  • Мнения: 460
ние сме  собствена къща на 2 етажа!с тавана стават 3.просто въпросът ми е /той по скоро е на мъжо,защото аз мн.мн. не разбирам/дали с тези вакуумни колектори зимата мижеш да си подпомагаш парното!не да го използваш основно за отопление
,а да подпомагаш[/b].предполагам че сигурно иматакъв механизъм,който през лятото да го изключиш.а,бе незнам.
иначе да ви светна момичета в момента има т.нар.кредити енергийна ефективност,които се отпускат от европейската банка.в случай че използваш порите по предназначение-а това е задължително  банката ти въстановява до 20% от теглената сума.
мисля че прасто си заслужава,защото теглейки тези пари  и възстановявайки ги от страна банката вие си плащате лихвите по кредита и след това изплащате главницата!
мисля че е добра оферта!
та мъжо се е навили и почти си е подготвил нещата ,но винаги инфо в повече е добре дошло! Hug

# 22
  • Мнения: 218
туй с кредитите енергийна ефективност е пъъъъълна глупост...

хубаво, ще го вземеш тоя кредит, ама знаеш ли, че банките работят с точно определени фирми, бих казал с точно определени некадърници, дето са се уредили, дето ще ти сложат едни цени... познай дали ще си на далавера от цялата работа. и имай пред вид, че за тази работа 20 % можеш да ползваш за определена сума... за слънчеви колектори бяха май 300-400 евро...

вместо това - вземи си някой познат на познат или събери оферти, разберете се там - има начини - да не се фактурира ДДС-то - и хоп ето ти 20 % икономия...

туй е същата работа като спадането на данък сгради при санирани жилища... за да ползваш облекчението, санирането трябва да е направено от точно определени фирми, дето са сертифицирани, дето ще ти кажат едни цифри накрая... ум да ти зайде...

# 23
  • Мнения: 460
туй с кредитите енергийна ефективност е пъъъъълна глупост...

хубаво, ще го вземеш тоя кредит, ама знаеш ли, че банките работят с точно определени фирми, бих казал с точно определени некадърници, дето са се уредили, дето ще ти сложат едни цени... познай дали ще си на далавера от цялата работа. и имай пред вид, че за тази работа 20 % можеш да ползваш за определена сума... за слънчеви колектори бяха май 300-400 евро...

вместо това - вземи си някой познат на познат или събери оферти, разберете се там - има начини - да не се фактурира ДДС-то - и хоп ето ти 20 % икономия...

туй е същата работа като спадането на данък сгради при санирани жилища... за да ползваш облекчението, санирането трябва да е направено от точно определени фирми, дето са сертифицирани, дето ще ти кажат едни цифри накрая... ум да ти зайде...
10х за инфото,но съм прекрасно запозната!  bouquetпросот съм тази сфера! Stop

# 24
  • Мнения: 165
туй с кредитите енергийна ефективност е пъъъъълна глупост...

хубаво, ще го вземеш тоя кредит, ама знаеш ли, че банките работят с точно определени фирми, бих казал с точно определени некадърници, дето са се уредили, дето ще ти сложат едни цени... познай дали ще си на далавера от цялата работа. и имай пред вид, че за тази работа 20 % можеш да ползваш за определена сума... за слънчеви колектори бяха май 300-400 евро...

вместо това - вземи си някой познат на познат или събери оферти, разберете се там - има начини - да не се фактурира ДДС-то - и хоп ето ти 20 % икономия...

Абсолютно точно!!! Ние се интересувахме преди да изтеглим кредита и се оказа пълен батак тоя: Енергийна ефективност. Целта пак е да се напълни джоба на някой, но в никой случай не е нашия  Money

# 25
  • Мнения: 460
туй с кредитите енергийна ефективност е пъъъъълна глупост...

хубаво, ще го вземеш тоя кредит, ама знаеш ли, че банките работят с точно определени фирми, бих казал с точно определени некадърници, дето са се уредили, дето ще ти сложат едни цени... познай дали ще си на далавера от цялата работа. и имай пред вид, че за тази работа 20 % можеш да ползваш за определена сума... за слънчеви колектори бяха май 300-400 евро...

вместо това - вземи си някой познат на познат или събери оферти, разберете се там - има начини - да не се фактурира ДДС-то - и хоп ето ти 20 % икономия...

туй е същата работа като спадането на данък сгради при санирани жилища... за да ползваш облекчението, санирането трябва да е направено от точно определени фирми, дето са сертифицирани, дето ще ти кажат едни цифри накрая... ум да ти зайде...
виж,освен това не е трудно да направиш разход на една фирма,има само един въпрос как ще докажеш разхода!нали?тази идея просто тр.да я обмислиш мн.добри преди да я реализираш!!

# 26
  • Мнения: 460
туй с кредитите енергийна ефективност е пъъъъълна глупост...

хубаво, ще го вземеш тоя кредит, ама знаеш ли, че банките работят с точно определени фирми, бих казал с точно определени некадърници, дето са се уредили, дето ще ти сложат едни цени... познай дали ще си на далавера от цялата работа. и имай пред вид, че за тази работа 20 % можеш да ползваш за определена сума... за слънчеви колектори бяха май 300-400 евро...

вместо това - вземи си някой познат на познат или събери оферти, разберете се там - има начини - да не се фактурира ДДС-то - и хоп ето ти 20 % икономия...

Абсолютно точно!!! Ние се интересувахме преди да изтеглим кредита и се оказа пълен батак тоя: Енергийна ефективност. Целта пак е да се напълни джоба на някой, но в никой случай не е нашия  Money

прави си драга!обаче банките живеят от това! Hug

# 27
  • Мнения: 165
То за банките е ясно. Но с тоя кредит както каза tati2raseria те задължават нещата да са от определени фирми (техния джоб и имах в предвид), при което ти намаляват избора. Тези фирми са с по-високи цени на същите неща и после банката ти връща парите, които ако си ползвал друга фирма нямаше да си дал изобщо. А и лихвата на самата банка,доколкото си спомням, беше по-висока при този вид кредит от обикновения потребителски. Така заключихме поне ние и теглихме прост потребителски кредит. Въпрос на избор  Peace

# 28
  • Мнения: 4 511
Инвестицията си струва! Ние сме вносители, имаме вакуумно-тръбни колектори, високо (мисля, че още имаме и ниско) налягане. Ако искате контакти - пишете на лични, ще ви свържа с човека, който се занимава с клиентите! Peace

# 29
  • Мнения: 460
Инвестицията си струва! Ние сме вносители, имаме вакуумно-тръбни колектори, високо (мисля, че още имаме и ниско) налягане. Ако искате контакти - пишете на лични, ще ви свържа с човека, който се занимава с клиентите! Peace
анту,пуснах ти съобщение на лс!!!виж моля те!!! Praynig

# 30
  • Мнения: 218
да ви кажа аз какво смятам да направя на пролет....

взимам 3-4 панелни радиатора / уредил съм едни на старо без пари /, боядисвам ги в черно и ги фърлям на покрива... купувам 1 помпа и малко тръби, бойлерите ги имам от парното / зимата парното ми топли водата в бойлерите / и да визим кво ше става...

# 31
  • Мнения: 505
И ние сме по схемата на tati2raseria.

# 32
  • Мнения: 460
не знам ,ама ние българите имаме феноменалната способрност винаги да побългаряваме нещата!

# 33
  • Мнения: 505
ами който си може си може!

Общи условия

Активация на акаунт