Вътрешна изолация на стени

  • 45 585
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Искам мненията на вече правили вътрешна изолация  Grinning

Пита се:

- какви материали ползвахте (подробно, по възможност)
- дебелини на материалите
- довършителни работи - какви?
- с какъв резултат - промяна в Т?, наличие на конденз/мухъл и т.н.

Моля, не ми обяснявайте колко по-добре е с външна изолация  Grinning Това го знам, но не е възможно в момента.

Колебая се между няколко:
- EPS (топлоизолационни плоскости с добра пропускливост, за предодвратяване на конденз) - каква дебелина, не знам  Rolling Eyes варират 3-4-5 см.
- Фибран - топлоизолационни плоскости от екструдиран пенополистирол (но въпросът с конденза стои, т.к. фибрана е плътен материал  newsm78), варира 2, 2.5, 3, 4 см и т.н.
- Кнауф - гипсокартон, който освен другото, ще изравни и стените. Дебелини и при него има, но как са му изолационните свойства  Thinking Не ми трябва да е водоустойчив, т.к. става дума за вътрешна изолация.

Предполагам, че не е удачно да правя изолация повече от 2-3 см, т.к. ще имам проблем с дограмата в противен случай.
Ще се радвам на мнения на вече сложили вътрешна изолация с успех Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 309
При нашите беше изолирано с фибран - резултата беше невъобразим конденз.

Вкъщи - с гипсокартон, като между стената и гипсокартона е поставена вата - ефекта е страхотен. Препоръчавм го!

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Вкъщи - с гипсокартон, като между стената и гипсокартона е поставена вата - ефекта е страхотен. Препоръчавм го!
Колко см гипсокартона и колко - ватата? Какви довършителни работи имаше? (Шпакловки, ала-бала)?

# 3
  • Мнения: 460
при нас на първия етаж е стереодур/дано правилно съм го изписала/,а на втория не се сещям Embarassed Embarassed Embarassed
ще питам мъжо довечера е ще ти разкажа!
резултата е перфектен-топлина! Hug

# 4
  • Мнения: 516
Фибран у нас. От дебелия. Но не помня колко точно сантиметри. Резултатът беше невъобразим конденз. Буквално се стича вода по стъклото на прозореца. Мухълът тръгна по тавана. Изобщо- голяма издънка беше. Sick

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имаме вътрешна изолация на детската стая. Изолирани са двете външни стени. Материалът е фибран.
Продава се с лепило, което служи и за грунд на стената /в силно разреден вид/.
Разликата в температурата е 2-3 градуса.
След като налепихме изолацията, отново грундирахме с лепилото и налепихме релефни тапети. Няма проблем и да се шпаклова, но в такъв случай над изолацията се опъва рабицова мрежа.

# 6
  • София
  • Мнения: 794
Пускам линк към друга тема, в която се обсъжда въпроса за вътрешната изолация. Има и обяснение как правилно трябва да се направи вътрешната изолация.
И аз се интересувам от подробностите относно слагането на вътрешна изолация, защото се колебаеме дали да сложим и вътрешна изолация на външните стени, преди строителите да са направили шпакловката и боята.

# 7
  • София
  • Мнения: 794
И все пак да питам... според вас нужно ли е да се слага вътрешна изолация при положение, че има външна?

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Е след като има външна изолация, вътрешната си е прахосване.

А ние нямаме конденз, може би, защото само външните две стени сме изолирали.

# 9
  • Мнения: 2 309
Вкъщи - с гипсокартон, като между стената и гипсокартона е поставена вата - ефекта е страхотен. Препоръчавм го!
Колко см гипсокартона и колко - ватата? Какви довършителни работи имаше? (Шпакловки, ала-бала)?

Е, сега ме хвана, беше преди 3 години и не помня колко см. точно. Видимо стената се приближи с около 10см. Налага се шпакловане само на сглобките на гипсокартона. Отгоре му сложихме латекс. Допълнително от гипсокартон направихме по цялото протежение на стената нещо като корниз за скрито осветление, а на первазите под прозорците, които значително се ушириха, сложихме мраморни первази, та така от дефекта стана ефект. Иначе външната стена е извънредно лошо изолирана фугирана зидария.   И понеже сме на последен етаж преди буквално чувах как свири вятъра. Та има 2 ползи - топло и шумоизолация.

И все пак да питам... според вас нужно ли е да се слага вътрешна изолация при положение, че има външна?
Ако живееш в къща има смисъл от вътрешна и външна според мен.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И все пак да питам... според вас нужно ли е да се слага вътрешна изолация при положение, че има външна?
Не е прахосване Grinning Има ефект, все пак. Който може да си го позволи, не е губене на средства.

# 11
  • Мнения: 14 472
ние имаме вътрешна изолация в спалните, на външните стени, не на целите стаи. прави се с вата и гипсокартон, като майсторите, които го правиха си шпакловаха гипсокартона /то е една съвсем фина шпакловка, не като другата/. на едната спалня я правихме преди да се нанесем в жилището, на другата след като бяхме живяли вече, изкарали една ужасна зима /стаята е северна/. още в момента в който приключиха работа аз усещах разликата в стаята, беше станало по топло, преди имах чувството, че от студ ми измръзват костите и то още септември месец  #Crazy. при нас стана така че между изолацията на едната стена и самата стена има и луфт от 5 см /за да се изравни с една чупка на другата стена/ и майсторите казаха, че това допринасяло още повече, но не е задължително разбира се, още повече ако стаите са ти малки.иначе дебелината на цялостната изолация /вата и гипсокартон/ е 5 см.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
при нас стана така че между изолацията на едната стена и самата стена има и луфт от 5 см /за да се изравни с една чупка на другата стена/ и майсторите казаха, че това допринасяло още повече
Да, въздушна възглавница. Въздухът добре пази, но това при мен е неприложимо.

# 13
  • Мнения: 207
Ние това лято правихме вътрешна с фибран 3см,поне майстора това препоръча,аз също се опасявам много от конденз,ама зависило с какво се отопляваме (климатик) има ли цветя в стаята (няма) и да се проветрява редовно и нямало да има проблеми  newsm78 При нашите е със Стиреопор,ама след 10г си личат по тапетите местата където е снаждан,а и като се облегнеш на него хлътва,така че него изобщо го изключвам,а за фибрана - засега е значително по-топло,отколкото в другите стаи (никъде не включваме нищо все още),ама ще видим...

# 14
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
FIBRAN в никакъв случай!

# 15
  • Мнения: 2 309
Уриел, не разбрах, в смисъл че между оргиналната стена и новата от гипсокартон е останал само въздух ли? Ако е така, защо не го натъпкахте с вата това пространство?

# 16
  • София
  • Мнения: 794
Става въпрос за нова кооперация, която е в строеж. Чак другата година по това време трябва да е готова. Външната изолация си е включена по договор, но се чудех дали да не сложиме и вътрешна изолация.

# 17
  • Мнения: 14 472
Уриел, не разбрах, в смисъл че между оргиналната стена и новата от гипсокартон е останал само въздух ли? Ако е така, защо не го натъпкахте с вата това пространство?

е колко вата да сложат? не знам, тя ватата си я закрепват с едни метални лайсни /доколкото видях и помня/, не е да слагат гипсокартона и да пълнят вътре с маркуча  Mr. Green

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако изолацията по договор не е особено дебела (отговарят на БДС, но все пак...) си струва да инвестирате, мисля аз. Има и бои с топлоизолационни свойства, фасадни, мисля, че и вътрешни, но цените са леле-мале, доколкото знам.

# 19
  • Мнения: 2 309
Е, сега ми се изясни  Wink

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Вижте, вижте. Разрових за тази изолационна боя - Термошилд - и чета много приятни неща... Със сигурност нанасянето й е много по-лесно от майстори, изолации и прочее...
http://www.utilitiesbulgaria.com/thermoshield.htm
Сега чакам един по-опитен колега, който се изказва ласкаво за тази боя, да сподели повече по въпроса.
Има ли пробвали я?

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А каква цена излезе на квадратен метър изолацията ви - вид, дебелина и цена с всички материали без труд?

# 22
  • Мнения: 460
И все пак да питам... според вас нужно ли е да се слага вътрешна изолация при положение, че има външна?
не!! Naughty

# 23
  • Мнения: 460
Вижте, вижте. Разрових за тази изолационна боя - Термошилд - и чета много приятни неща... Със сигурност нанасянето й е много по-лесно от майстори, изолации и прочее...
http://www.utilitiesbulgaria.com/thermoshield.htm
Сега чакам един по-опитен колега, който се изказва ласкаво за тази боя, да сподели повече по въпроса.
Има ли пробвали я?
тази боя я знам на изуст!!като започне р-нт в децката стая ще бъде с нея!
коцев е на ти с тези неща!
а,бе ще ви го пусна една вечер за лекции и ще бъдете в час от всякъде! Hug

# 24
  • Мнения: 2 865
Нашата е 10 см. минерална вата, ватата се слага между метални профили, а за тях се закрепва гипсокартона. По-малко от 10см. вата не слагай. Цени не мога да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт