Пак за пералните - Whirpool, Candy или Electrolux?

  • 23 446
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 561
Ами това е колебанието, до дни трябва да избера. Казаха ми от магазина, че първите две били горе-долу еднакви, а Електролукс по-добри. Уърлпул е 6-то чувство, Канди е тази с големия капак. Казвайте, момичета, на вас разчитам. Предпочитам да е дълбока 55 см, само  Електролукс няма тази опция.

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 19:02 от kalinuccia

# 1
  • Мнения: 4 970
И аз в момента избирам пералня, която трябва до ден-два да купя.Разсъждавам само между Whirlpool  и  Electrolux, но се 4удя за модела newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 1 833
Моята е такава: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029094, само че 1000 оборота и бих ти препоръчала. Събира 6 кг., което е доста удобно, поне за мен, и има отложен старт.

# 3
  • Мнения: 18
Момичета здравейте! Моля не го приемайте за реклама - но в момента на българския пазар единственната бяла техника която не е произведена в Китай е GORENIJ, независимо какво четете на етикетите. Знам го от човек които е доста запознат с това

# 4
  • Мнения: 1 426
Моята е такава: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029094, само че 1000 оборота и бих ти препоръчала. Събира 6 кг., което е доста удобно, поне за мен, и има отложен старт.
аз съм с такава, само 6-то чувство нещо не го виждам къде е, много е шумна както и всички перални от тази марка, и трябва да я сложиш в отделно помещение за да не те притеснява шума.

# 5
  • България
  • Мнения: 430
Здравейте,

Искам и аз да се включа в темата. Трябва да сменям пералня. Вчера в Техномаркет гледах, че има промоция на Whirlpool за 6 години гаранция до края на годината. Дали е реална тази промоция? ??

# 6
  • Мнения: 1 466
аз съм с такава, само 6-то чувство нещо не го виждам къде е, много е шумна както и всички перални от тази марка, и трябва да я сложиш в отделно помещение за да не те притеснява шума.

За да ти шуми пералнята, значи е на неподходяща основа или не е нивелирана добре, или прането не е разпределено правилно.

По-голямата ми сестра има такава и дълго време преглеждахме моделите, преди да я купи. Стои в кухнята и не бих казала, че е шумна. Аз си взех същата марка, но по-стар модел, защото държах сама да мога да определям температурата на водата. Моята стои в коридора на банята, под бойлера и също не бих казала, че е шумна. Като я купих, коридора не беше готов и я включих върху кашона с който беше опакована, сложен направо върху пръстта от строежа. Тогава така шумеше, направо ходеше върху кашона Simple Smile Оставих я обаче да изпере едно пране, защото много и се радвах и исках да видя дали пере добре. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 189
Имам Уърпул, но ако имах по-големи финансови възможности бих избрала Електролукс или Аристон!По-добри са!

# 8
  • Мнения: 1 466
Ааа, с Аристона внимавайте. Майка ми има такава, за 7 кг. пране. С чекмедже за праха, което остава под вратичката и модела е сбъркан нещо. В началото всички перални източват остатъчна вода. При Аристона обаче, заедно с остатъчната вода се източва и праха за пране и съответно после пере без прах. Викаха техници, но се оказа, че не може да се отстрани проблема, а и не може да се смени пералнята, защото всички от модела са така. Първо се опитаха да я убедят, че пералнята няма проблеми, после видяха проблема и нищо не направиха, но и взеха пари. Сега майка ми пуска пералнята, изчаква помпата да спре, изключва я, слага праха и така пере с нея. Неудобно е доста.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 672
Уърлпуул  Peace

# 10
  • Мнения: 753
от 3-те посочени - Електролукс Peace

# 11
  • Мнения: 1 426
аз съм с такава, само 6-то чувство нещо не го виждам къде е, много е шумна както и всички перални от тази марка, и трябва да я сложиш в отделно помещение за да не те притеснява шума.

За да ти шуми пералнята, значи е на неподходяща основа или не е нивелирана добре, или прането не е разпределено правилно.

По-голямата ми сестра има такава и дълго време преглеждахме моделите, преди да я купи. Стои в кухнята и не бих казала, че е шумна. Аз си взех същата марка, но по-стар модел, защото държах сама да мога да определям температурата на водата. Моята стои в коридора на банята, под бойлера и също не бих казала, че е шумна. Като я купих, коридора не беше готов и я включих върху кашона с който беше опакована, сложен направо върху пръстта от строежа. Тогава така шумеше, направо ходеше върху кашона Simple Smile Оставих я обаче да изпере едно пране, защото много и се радвах и исках да видя дали пере добре. Simple Smile

много добре си е нивелирана и прането си е ок, имала съм и други перални и мога да направя елементарна разлика

# 12
  • Мнения: 1 466
много добре си е нивелирана и прането си е ок, имала съм и други перални и мога да направя елементарна разлика

Тогава по-добре се обърни към техник. Аз пера на Аристон - последен модел / в майка ми/ и Уърлпуул, по-стар с 800 оборота. Предишната ми беше Електролукс също 800 оборота. Сестра ми пък пере с Уърлпуул с 6-то чуство. Разлика в шума на четирите перални няма.

# 13
  • Мнения: 1 081
Ако трябва да давам пари за нова пералня изобщо няма да се колебая и ще си взема АЕГ! По-добро от тях просто няма.

# 14
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Нашата пералня е Канди за 5кг пране и съм впечатлена от работата и.В магазина когато я купувахме имахме познат,който работи в сервиза и каза че това е мерцедеса на пералните Peace

# 15
  • Мнения: 1 454
И нашата пералня е Канди за 5кг и до 1000оборота. АЗ съм много доволна от нея. Всичко се определя ръчно- температура, програма, обороти

# 16
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
Аз имамам Whirlpool от 3 години и нямам никакви забележки , но това е лично мое мнение ...

# 17
  • Мнения: 1 426
много добре си е нивелирана и прането си е ок, имала съм и други перални и мога да направя елементарна разлика

Тогава по-добре се обърни към техник. Аз пера на Аристон - последен модел / в майка ми/ и Уърлпуул, по-стар с 800 оборота. Предишната ми беше Електролукс също 800 оборота. Сестра ми пък пере с Уърлпуул с 6-то чуство. Разлика в шума на четирите перални няма.

мойта е Уърлпуул 6-то чувство 1200 оборота, имам приятелка с 1000 оборотна също се оплаква от шумното виене, самите представители на Уърлпуул, казаха че са си такива пералните им, майка ми пере с Аристон Сайлът (незнам си какво) огромна разлика, имах АЕГ 1000 об., зероват преди това, много по тиха, сега пак бих си взела АЕГ само че нещо със сушилня или отделно.

# 18
  • Мнения: 561
Момичета, толкова ли е шумно т`ва 6-то чувство?? Днес в Техномаркет ме убеждаваха, че е по-добра от Електролукс, защото била произведена в Италия. Не знам какво да мисля вече.  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 131
АЗ СЪМ СЪС" ШЕСТО ЧУВСТВО "И СЪМ ДОВОЛНА.ДОРИ И ДА ИМА НЯКАКЪВ ПРОБЛЕМ НА ДИСПЛЕЯ СЕ ИЗПИСВА НАДПИС ,КОЙТО ТИ ПОКАЗВА КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА.ВЕДНЪЖ НАПРИМЕР  БЯХ ПУСНАЛА ШУШЛЕКОВО ЯКЕ СЪС МНОГО ПРАХ И МИ ПОКАЗА ,ЧЕ ИМА НЕИЗПРАВНОСТ ПРИ ИЗПЛАКВАНЕТО.В КНИЖКАТА Е НАПИСАНО КАКВО ДА СЕ НАПРАВИ,СПОРЕД ТОВА КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 190
Моята е Candy, вече на 5 години, 5 кг, 800 оборота.
Много съм доволна.
Наскоро, обаче една колежка проучваше перални, и твърдеше, че Candy
вече били развалени като качество.
Не знам дали е така  newsm78

# 21
  • Мнения: 561
Моята е Candy, вече на 5 години, 5 кг, 800 оборота.
Много съм доволна.
Наскоро, обаче една колежка проучваше перални, и твърдеше, че Candy
вече били развалени като качество.
Не знам дали е така  newsm78
Това за Candy го чувам и аз. Но нека тук по-знаещите да кажат.

# 22
  • Мнения: 479
Електролукс!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 23
  • София
  • Мнения: 7 190
Електролукс!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Основният ми проблем с тази марка, е че имам една ужасна прахосмукачка. А не беше евтин модел. Взехме я миналата година, но е в пъти по зле от старата ми Самсунг.
Сори за офф-а  Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 570
Ние имаме Whirpool от 4 г. Като цяло нямам забележки, но много е шумна. Пералнята стои в кухнята и ако се храним, докато тя работи, е кошмар - телевизора го увеличаваме до край, за да чуем нещо. Не бих си купила пак пералня от тази марка. Свекърва ми има Candy  повече от 10 г. - нищо и няма и работи много тихо. Такава бих си купила, когато дойде време да сменяме старата.
За Electrolux нищо не мога да кажа - нямам наблюдения.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 967
Candy

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Шумни са Whirlpool, и аз се убедих в това. На майка ми е такава, действително почне ли центрофугата, нищо не можеш да чуеш от нея. А и докато пере е шумна. Нашата сега е Gorenje и разликата е огромна - почти не се чува като върти, понякога даже я поглеждам да не е спряла, а центрофугата просто изсвистява, докато набере обороти и след това - пак тихо.
От посочените три бих избрала Electrolux.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 190
Mежду другото, моята пералня Candy е най-безшумният уред, който мога да си представя. И тъй като е в шкаф зад вратичка, реално даже не може да се усети, когато работи.

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 13:53 от red

# 28
  • Мнения: 728
Моята пералня е Whirpool. На три години е, досега веднъж е ремонтирана, но не беше сериозна повреда. Шумна е, въпреки, че е много добре нивелирана. Взех я заради отложения старт и ако трябва да купувам нова пак с тази функция ще взема. Пускам я само нощем и шума не ми пречи, още повече, че пералнята е в кухнята.
Майка ми има Electrolux, определено е по-тиха, за другите функции - незнам

А, исках да кажа, че и моята не е китайска, а италианска.

# 29
  • Мнения: 153
Гласувам за Електролукс - с такава съм вече втора година и да чукна на дърво - БЕЗУПРЕЧНА Е ... Изключително тиха, работи на 1200 оборота, с възможност за настройване на пониски, отложен старт и куп други стандартни опции и глезотии... Взехме си я от Техномаркет и струваше 730 лв. Много съм доволна от нея.

# 30
  • Мнения: 9 481
Whirpool  са наистина шумни! И ние сме с такава-6-то чувство от излизането им на пазара...помня броихме 850левчета....не знам де го то обаче /"чувството"/ newsm78. Виж за микровълновите 6-то чувство-шапка им свалям Peace
Съветвам те само .независимо от марката/ не купувайте с електронна везна-бързо се прецакват, а стане ли това пералнята не тръгва.

# 31
  • Мнения: 1 558
С Електролукс съм и съм доволна.

# 32
  • Мнения: 561
Така като гледам недоволни от Електролукс почти няма, ще ме навиете  Simple Smile, но са произведени в Полша, поне тези в Техномаркет. Докато Уърлпуул са в Италия....

# 33
  • София
  • Мнения: 7 190
Честно казано аз вече не държа на тези неща.
Всичко е произвдено навсякъде, твърде вероятно в италианските заводи работят много емигранти, а не италианци, така че важна е марката и дали държи на качеството си.

# 34
  • Мнения: 4 970
И аз  бях решила да купя Електролукс, но ..моят мъж снощи решил да ме изненада и купил пералня без мен #Cussing out http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025968  Хайде сега кажете няколко успокоителни думи за нея Praynig, 4е ми иде да го убия #2gunfire

# 35
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
И аз  бях решила да купя Електролукс, но ..моят мъж снощи решил да ме изненада и купил пералня без мен #Cussing out http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025968  Хайде сега кажете няколко успокоителни думи за нея Praynig, 4е ми иде да го убия #2gunfire

Оу такива номера, направо ти казвам с пералнята навънка. fight smile3513
Еми какво, вече при свършен факт, каквото и да кажем важното е да върши работа и да си я ползваш с кеф, честито.

# 36
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Съветвам те само .независимо от марката/ не купувайте с електронна везна-бързо се прецакват, а стане ли това пералнята не тръгва.
Що така, те вече новите модели с ел.везна ги продават. Имаш ли наблюдения някакви?
Например на Бош и Сименс, няма модели без ел.везни.

# 37
  • Мнения: 9 481
Съветвам те само .независимо от марката/ не купувайте с електронна везна-бързо се прецакват, а стане ли това пералнята не тръгва.
Що така, те вече новите модели с ел.везна ги продават. Имаш ли наблюдения някакви?
Например на Бош и Сименс, няма модели без ел.везни.

Това ме посъветваха самите консултанти в Техномаркет...нашата е Whirpool 6-то чувство без ел.везна.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И аз мисля, че всички нови перални вече са с ел. везни. Особено пък Whirlpool 6 чувство ми се струва абсурдно да е без... ама не знам със сигурност де. Шани да каже, ако се включи.

# 39
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524

Това ме посъветваха самите консултанти в Техномаркет...нашата е Whirpool 6-то чувство без ел.везна.

Тъй кажи, аз на тези безхаберници не се доверявам вобще.
Те толкова са компетентни, че нямам думи просто.
Последното което чух от тях бе, че Whirlpool и Електорукс били произведени в Италия.
Италия друг път - Електролукса е произведен в Полша най-вече, а за другите съм почти сигурна че са китайски.
Имаше 2 модела на Бош - казаха Турски били, да не ги гледам, да ама аз отварям и вътре си пише на Полски - странно нали,чак пък да не погледнат и да говорят на изуст,че и да заблуждават на всичко отгоре.

# 40
  • Мнения: 4 970
... да ама аз отварям и вътре си пише .
Kъде гледаш newsm78

# 41
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Първо поглеждам в кутията за праха примерно, там обикновенно пише на съответния език, дори си спомням че в един модел видях написано на Руски, но не си спомням марката. Ако това не те ориентира се заглеждам по EAN кода - там вече лъжа и измама няма
EAN е 13 цифрен код, като обикновенно първите 2 или 3 цифри показват страната производител:
380 - България
590- Полша
400-440 - германия
869- Турция
80-83 - Италия
690- Китай
460- русия
Горе долу по това се ориентирам.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 190
Не е толкова ясно от кода, вижте тук:

http://margaritta.dir.bg/0602shtih_kod.htm

# 43
  • София
  • Мнения: 606
И ние се чудихме между трите марки от Техномаркет за новото ни жилище. За късмет ни се счупи пералнята в жилището под наем и фирмата ( техници ) ни казаха да не купуваме нито една от тези, а Бош. Пералнята е супер. Сега я имаме вече и е страхотна! Нашата е тази http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p2_c4&pid=4 , но тя е със сушилня. Всички останали също са супер.
Имала съм и Канди, много са здрави, но перат различно.

# 44
  • Мнения: 25
Само Електролукс! Имаме я от 2г. и нямам забележки.

# 45
Цялата ми бяла техника е с марката Whirlpool. Страшно съм доволна. Пералнята ми е на близо 4 години, хладилникът е на 1 г. и нямам абсолютно никакви проблеми.

# 46
  • Мнения: 459
Аз съм с Уърпул 6- то чувство и имам 7- мо чувство, че не пере добре. Дрехите ми миришат и сега слагам повече прах, за да изпере с една пълна капачка и половина омекотител и понякога допълтнително изплакване, заради многото прах.
Въобще не съм доволна.
Не е толкова шумна, джаска се само на една определена програма и гледам да не я ползвам.
Майка ми е с Горене. С обикновен прах и на 40 градуса, чаршафите блестят. Моите с Ариел и 60 градуа сивеят.
Много ме е яд.

# 47
  • Мнения: 2 494
Аз съм с Уърпул 6- то чувство и имам 7- мо чувство, че не пере добре.
Мда, и аз се чудя сега, че другата седмица ще купуваме, ама твоето 7 чувство ще ме откаже от тази марка май  Peace И слуховите качества на други мами, дето не могат да си чуят приказката, докато върти центрофугата  Crazy

А какво ще кажете за избора на LG като марка за пералня?

# 48
  • Мнения: 186
Скоро си купих Уърпул-горно зареждане,защото е по-компактна,но се оказа мнооого шумна!

# 49
моята също е Whirlpool, по-стар модел е, но съм много доволна

# 50
  • Мнения: 4 970
Мен шумът не ме притеснява толкова, тъй като пералнята ще е в отдлено мокро помещение.Е, надявам се да не е като "излитане на самолет" Crazy. Още не сме я монтирали нашата.НЕ е 6-то 4увство, а и раз4итам на това че Whirlpool все пак са с традиции в пералните

# 51
  • Мнения: 2 591
уърлпул  Peace имам с горно зареждане - нямам оплаквания  Peace

шумът не ме притиснява - гледам, че някои са писали, че е много шумна - според мен е нормално шумна - има данни на самия уред колко децибела шум прави Rolling Eyes

# 52
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Lilian_V  къде ти е произведена видя ли- в Полша или в германия? Аз се колебая между тези два модела:
http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p2_c4&pid=12
и http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p2_c4&pid=5
исках за 5-6 кг, но тези модели във варна ги няма за съжаление.
Иначе сестра ми се е спряла на Whirlpool 6 то чувство, аз малко я разубеждавах след като прочетох някой отзиви тук, но мъжа й твърдо е решил да е тази, така че ще сравняваме и ще видим.

# 53
  • Мнения: 73
Whirpool или Indesit

# 54
  • Мнения: 13 187
За Whirpool вече съм писала, че я имам и я мразя. Не пере, тече, къса, шуми. Не знам какво повече да искам от нея! Close

# 55
  • Мнения: 1 186
Нашата е Candy-(пералня+сушилня)6кг пране и 4кг сушене
Още на 2-рата седмица ни даде фабричен дефект на електрониката и нещо се побърка но след като ни я оправиха пере като пушка и съм доволна Peace

# 56
  • Мнения: 2 085
Това ме посъветваха самите консултанти в Техномаркет...нашата е Whirpool 6-то чувство без ел.везна.
консултантите в Техномаркет са неосведомени тъпаци, в повечето случаи

# 57
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Това ме посъветваха самите консултанти в Техномаркет...нашата е Whirpool 6-то чувство без ел.везна.
консултантите в Техномаркет са неосведомени тъпаци, в повечето случаи
smile3521

# 58
  • София
  • Мнения: 7 190
консултантите в Техномаркет са неосведомени тъпаци, в повечето случаи
Уви, така е.
Лошото е че напоследък и в Технополис повечето започват да влизат в тази категория.
И излиза, че човек сам трябва да си търси техническата информация Thinking

# 59
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
консултантите в Техномаркет са неосведомени тъпаци, в повечето случаи
Уви, така е.
Лошото е че напоследък и в Технополис повечето започват да влизат в тази категория.
И излиза, че човек сам трябва да си търси техническата информация Thinking
smile3521

# 60
  • Мнения: 561
Купих си пералня и сушилня отделно на Електролукс и двете, ще ги монтирам една върху друга, ще пиша като ги поексплоатирам малко, но това ще стане към февруари, че плота на кухнята могат да го доставят на 15 декември, а поръчката съм я направила на 23 юли. Е, к`во да ви кажа, дано поне с пералнята и сушилнята имам повече късмет.

Общи условия

Активация на акаунт