Въпрос за почистване на тава

  • 2 512
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравейте момичета!

Вчера правих туршия от камби и ги пекох в тава във фурната, но... от захарта и солта, с която се запичат се получи нещо като изгорял карамел по дъното на тавата, който ми е невъзможно да измия по никакъв начин. Пробвах да накисна с вряла вода, - нищо. Просто е като бетон. Пръсках с Меглио - отново никакъв резултат.

моля ви, ако имате идея как бих могла да почистя този толкова загорял карамелено-солен бетон, казвайте, че тавата ми е чисто нова, и то от чисто новата ми печка Embarassed
Ако беше някаква каквато и да е тава, щях да я изхвърля и не бих се ядосвала толкова.

 PraynigМоля, помагайте Praynig

# 1
Първо - заливаш с вряла вода. После - Cif. Ама да поседи малко. Ако трябва - повтаряш. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 250
Налей вода в тавата и пробвай да я нагрееш във фурната, за да може да се поразтвори бетона Simple Smile и не се отказвай от Мелиото.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Медикс за почистване на фурни и котлони, мажеш изчакваш 10-15мин, измиваш ако има още пак така докато се разтвори напълно. Препарата е бял и гъст ако не си го ползвала.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря Ви!
Ще изпробвам и с Циф и с Меглиото. За тях не се бях сетила.

Току що я накиснах отново с вряла вода и Бреф...

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Медикс за почистване на фурни и котлони, мажеш изчакваш 10-15мин, измиваш ако има още пак така докато се разтвори напълно. Препарата е бял и гъст ако не си го ползвала.

 Peace

С Циф трябва да търкаш, Меглиото не е ефективно при толкова загорял съд. Обаче Медикса ще свали всичко. МОже да е на 2-3 пъти, но поне няма да търкаш.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
Току що излях повече от половин шише Медикс в тавата и я сложих във фурната на 100 градуса да се загрее. Дано стане нещо.
Ако трябва ще търкам, само да се почисти. Но то е толкова твърдо, че все едно търкаш бетон, аз затова и в началото го опреличих с това.

# 7
  • Мнения: 2 197
Ако нищо не стане - със специален препарат за загорели фурни. Аз имам на Мр Пропър. Върши страхотна работа, обаче мирише отвратително.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
Готова е Party
Излекувах я с Медикс! За пореден път се убеждавам, че е вълшебен за загоряло.
Благодаря на всички, че се отзовахте на питането ми!

boto Мр Пропър ще си го взема, не го знаех.

Общи условия

Активация на акаунт