Ютията - искам мнения !

  • 15 622
  • 47
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 672
Търсих с търсачката и открих две теми, но не намерих решението. Затова Ви моля да ми помогнете. До около 80 лева, повече не ми се дават честно казано за ютия. По принцип клоня към Филипс GC-3106 с антикалк система, ударна пара, автоматична пара, покритие Careeza. Пускам анкета, защото бих се навила и за някоя от другите три марки.
Благодаря на всички предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 819
Моята е Филипс и само дето не глади сама - много съм доволна.

# 2
  • Мнения: 1 650
elite и neo защо няма ?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 672

Не съм ги включила в анкетата, защото няма да ги купя. Не ми се рискува.

# 4
  • Мнения: 3 360
Моята е Тефал/струваше около 90лв/Много съм доволна.Отговаря и на твоите изисквания Peace

# 5
  • Мнения: 1 269
Аз имам Филипс-комфорт 100 , от 16г. Ако можеше да говори, щеше да плаче Wink! Толкова много съм я употребявала, дори мъжа ми я използваше 2 години да си лепи кантовете в работилницата за кухненски мебели. Няма грешка тази ютийка!

# 6
  • София
  • Мнения: 313
И моята е Филипс с покритие Careeza. Много съм доволна! Само дето мъжлето ми веднъж се объркало и взело да глади  Shocked, ама не улучило материята на ризката и температурата на гладене, та и е направил гадно петно на гладещата повърхност  Sad

# 7
  • Мнения: 1 269
И моята е Филипс с покритие Careeza. Много съм доволна! Само дето мъжлето ми веднъж се объркало и взело да глади  Shocked, ама не улучило материята на ризката и температурата на гладене, та и е направил гадно петно на гладещата повърхност  Sad

Има едни стари и много добри щифтове за почистване на ютии- натърква се , докато е гореща и се глади на някаквъв парцал. Всичко пада!

# 8
  • Мнения: 5 683
Извинете за невежеството ,но какво е това покритие Careeza?Моята ютия е Тефал,от 4 години и до сега е без проблем.

# 9
  • София
  • Мнения: 313
pazzza, благодаря за съвета - ще потърся тези щифтове   bouquet

# 10
  • Варна
  • Мнения: 672
Извинете за невежеството ,но какво е това покритие Careeza?Моята ютия е Тефал,от 4 години и до сега е без проблем.

Цитирам от един сайт : Гладеща повърхност Careeza™ 
Плъзгащата се с лекота гладеща повърхност Careeza™ е с висока издържливост, устойчива на надраскване и лесно се почиства - идеална за гладене на всякакви тъкани.

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Препоръчвам Тефал, имам такава - сама глади  Mr. Green
майка ми има филипс, свекървата има ровента, не са лоши , ама аз повече си харесвам моята Mr. Green

# 12
  • Мнения: 656
Моята е Филипс с покритие Careeza.  Доволна съм Peace

# 13
  • Мнения: 2 865
Моята е Браун и не съм доволна. От други марки нямам впечатления. Може да не съм уцелила модела все пак.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 294
Моята е Бош, но определено повече ми харесва на снаха ми Тефал.
Така, че гласувам за Тефал  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 5 285
Пропуснала си добра марка (според мен) Taurus Simple Smile

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 17:55 от ЗЕЛЕН0 Ч0ВЕЧЕ

# 16
# 17
  • Мнения: 6 164
Нашата е Акваспийд на Тефал и съм много доволна. Не знам как са другите марки, затова мнението ми не е обективно, но наистина нямам забележки.Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 461
Моята е Делонги .

А от анкетата ,мисля ,че на ТЕФАЛ са добри.

# 19
  • Мнения: 147
Нашата ютия е Moulinex и съм страшно доволна от нея!Ползвана е с години и не е правила проблем нито веднъж!

# 20
  • Мнения: 753
аз съм за Филипс  Peaceот личен опит

# 21
  • Мнения: 237
Делонги Peace
основа Inox;
- 1900W
- анти-капкова система;
- специална анти-скейл система премахваща котления камък
- супер пара 80 гр./мин.;
- спрей;
Имам я от една седмица и за сега съм много доволна.
Цена-48лв.

# 22
  • Мнения: 1 254
Роуента  Peace с много фини дупчици за парата, изключително доволна съм. Като онази от рекламата дето гони гънките е само дето няма функция самоизключване около 85 лв беше

# 23
Моята е Taurus Adria с плоча със закалево тефлоново покритие и 3 г. гаранция - вече е на почти 5г. Супер доволна съм. Около 30 лв., мисля, от Технополис. Ами студенти бяхме, цената беше важна. Ама е много добра.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Ако Careeza на Филипс е онова жълтото покритие - много съм доволна. Един Тефал го одрах целия с циповете, но това жълтото не мърда.
Само и досега не съм схванала как работи антикалк самопочистването. Четох упътването, ама тц, не схващам. Трябва ли да има вода като натискам копчето или не трябва?

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 08:05 от Янтра

# 25
  • Мнения: 189
Гласувах за Тефал!Доволна съм!Май беше примаглис или нещо подобно.

# 26
  • Мнения: 5 539
Моята е Taurus Adria с плоча със закалево тефлоново покритие и 3 г. гаранция - вече е на почти 5г. Супер доволна съм. Около 30 лв., мисля, от Технополис. Ами студенти бяхме, цената беше важна. Ама е много добра.
И аз имам същата, но никак не съм доволна.
Много е слаба, не се нагрява добре, дори на макс. мощност можеш да пипнеш плочата с наплюнчени пръсти. Съответно не глади добре.
Плочата не се плъзга леко.
Единствения плюс е, че не се е развалила за 4 години.
Всъщност това ми е първата ютия, подарък ми е за сватбата и преди да пробвам един Филипс на приятелка, си мислех, че всички ютии са такива като Тауруса. Blush Да, ама не. Разликата е от небето до земята. Сега се каня да си купя истинска ютия и се колебая между Филипс и Тефал.
И задължително ще търся модел с над 2000 вата мощност /Таурусът е с 1400 - напълно недостатъчни/.

# 27
  • София
  • Мнения: 289
Гласувах за Филипс. Преди два месеца и аз бях пред същата дилема. Избрах Филипс.

# 28
  • Мнения: 5 362
Моята е Филипс,и понеже съм много доволна,гласувах за нея Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 686
Моята е Филипс, купувана е преди девет години и няма кой знае какви екстри, но работи безотказно (пупу).

# 30
  • Мнения: 93
Гласувах за"Tefal",защото моята е такава и съм много доволна от нея!  Heart EyesПредишната ми, също беше "Tefal",но я изтървах на теракота и се счупи Confused.Но изобщо не се замислих и отново взех същата,но по-нов модел.Успех при избора.

# 31
# 32
  • Мнения: 109

Моята ютия е такава и съм доволна от нея. Слагам и вода филтрирана през кана Брита за да няма отлагания на котлен камък.

# 33
  • Мнения: 491
Ако Careeza на Филипс е онова жълтото покритие - много съм доволна. Един Тефал го одрах целия с циповете, но това жълтото не мърда. Много съм доволна.
Само и досега не съм схванала как работи антикалк самопочистването. Четох упътването, ама тц, не схващам. Трябва ли да има вода като натискам копчето или не трябва?

Пълниш я догоре с вода, награваш, докато изключи червената лампа и после над мивката натискаш копчето. Изчакваш малко и започва да тече пара и боклуци. Внимавай, че парата доста пари !

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
АААаа благодаря! Трябвало да има вода значи. Чудно, защо не го намерих никъде в упътването. Пише само да задържиш и натиснеш копчето. Явно трябва да е близко до ума, но ..... Joy

# 35
  • Мнения: 189

Моята ютия е такава и съм доволна от нея. Слагам и вода филтрирана през кана Брита за да няма отлагания на котлен камък.
Хм, в упътвнето на моята, изрично пише да не се сипва филтрирана или минерална или всякаква различна от чешмяна.Явно има разлика между марките.

# 36
  • Мнения: 109
Цитат
Хм, в упътвнето на моята, изрично пише да не се сипва филтрирана или минерална или всякаква различна от чешмяна.Явно има разлика между марките.
Ако трябва да съм честна  инструкцията изобщо не съм я чела, възможно е  и за моята да е забранено, но понеже водата във Варна е ужасно варовита и съсипах една ютия така ,реших на новата да слагам филтрирана вода и вече 3-та година не е мръднала.

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 12:04 от koral4e

# 37
  • Мнения: 2 591
гласувах за Тефал, но и четирите марки са много добри Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 3 679
Моята е Тефал, имам я от 6 години и съм много доволна.

# 39
  • Мнения: 1 434
http://Вчера си взех тази

 

# 40
  • София
  • Мнения: 4 397
Моята е Филипс с покритие Careeza.  Доволна съм Peace


И аз съм с такава и съм много доволна  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 7 797
Филипс  Peace

# 42
  • Мнения: 1 434
Тази на картинката която съм показа с такова покритие ли е  четах снощи  книжката  но като че ли не пише .Пфуу   и съм се прекарала    малко   уж продавачката ми каза че е последен модел а се оказа  че има и следващ  тази която се изключва  сама  като  я оставиш... и така иначе  е    много  добра няма  грешка Hug
Сега направих и една справка  в нета   модел  Philips  gc 4410 Thinking

# 43
  • София
  • Мнения: 1 423
Филипс са супер!  Peace
Barbito, а ти каква си взе? 

# 44
  • Мнения: 1 434
Дано и аз да остана    доволна Laughing

# 45
  • На село
  • Мнения: 873
Вчера си купих Tefal Program 8 и я предпочетох пред Phillips единствено заради голимия и удобен отвор за наливане на водата (иначе двете са с идентични характеристики). След като изгладих половината гардероб  Wink, я оставих в хоризонтално положение и пълна наполовина с вода. След 1 час цялата вода се беше изляла през дупките. Сега се зачетох в упътването - пише да се излее водата, да се постави ютията във вертикално положение и да се натисне копчето за затваряне на парата. Старото ми Делонги (от което бях крайно недоволна - това за протокола) нямаше такива изисквания и съответно неудобства. Трябва ли да изливам останалата вода след всяко гладене и да затварям парата?

# 46
  • Варна
  • Мнения: 672
След дълго размишляване и обсъждане, отидох в Техномаркет. Определено очаквах голям избор. Но нямаше, не знам защо се получи така. А когато разглеждах сайта, имаше. Уточнявам, че гледах само дали я има във варненския Техномаркет.
И в крайна сметка взех ето тази:


с тези характеристики:
-ЮТИЯ
-2000 W
-ИНОКСОВО ПОКРИТИЕ
-НЕЗАЛЕПВАЩА
-ВЕРТИКАЛНА ПАРА
-УДАРНА ПАРА 75 ГР.
-САМОПОЧИСТВАНЕ
-АНТИ КАЛК

Засега съм доволна. Но в упътването пише да се използва САМО дестилирана вода  newsm78
А си мислех, че може и преварена. Как постъпвате вие?

# 47
  • Мнения: 132
ТЕФАЛ newsm10
Имах една,която позвах 13-14 години,но я изтървах в/у гранитогреса.Минали месец пак си купих същата марка,с онова покритие,което стои като рипс-аква турбо е.

Общи условия

Активация на акаунт