Вътрешни первази - PVC дограма-ЗА ИЛИ ПРОТИВ

  • 11 492
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 77
Здравейте, имам една молба.На 11.10.07г. ще ни монтират дограма,а проблемът е че още не съм решила,дали искам вътрешни первази. ThinkingМоля ви ,помагаите.Ще бъда много благодарна

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Задължително!
1. Прозореца изглежда по-завършен, и 2. По-лесно е за почистване.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Разбира се, че да! Аз се чудя сега какви первази да слагам, че строителите само са пляснали дограмата и толкова. Освен, че при евентуален конденз ще предотвратят просмукването на водата в стената, както стана при нас миналата зима, прозорецът стои много по-хубаво и завършено с перваз, а на него можеш и цветенца да си нареждаш. Просто аргумент "против" изобщо не ми идва наум.

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Абсолютно да. Аз пък имам друг проблем и ще се осмеля да попитам, монтираха ми дограма на тераса, отдоло запълниха с пяна, мъжа ми я изряза излишната и направи някаква замазка, но на места тече вода.Имам въпрос с какво да замажем,че да не тече?

# 4
  • Мнения: 852
Аз съм съгласна с Месечинка виторога.Има завършен вид и при евентуален конденз няма да ти тече по стената вода.Но задълнително ако решеш трябва да я поръчаш и да ти я монтират когато монтират и дограмата. След това неможе да се сложи, не става добре,даже е грозно.Успех  Peace

# 5
  • Мнения: 8 999
Искаш, разбира се! Освен ако не си решила да сложиш нещо друго - например плочки, камък или дърво. Да остане перваз, необлечен с нищо, а само шпаклован и боядисан, е груба грешка.

# 6
  • Мнения: 77
  GrinningМного благодаря ,на всички.Определено много бързо ме убедихте Hug

# 7
  • Мнения: 455
Ние не сложихме вътрешни первази като монтираха дограмата, не сложихме и преди на почнат замазките на стените отвътре - просто не се бяхме сетили покрай всички проблеми които си имахме с дограмата и фирмата, която я доставяше а и никой от тях не ни беше предложил.
Сега моя благоверен слага вътрешни первази /след като дори боядисахме/, но от камък и трябва да кажа, че не е никак зле. Дори е красиво.
От друга страна, майстори започнаха да поставят изолацията и мазилката отвън и още преди да стигнат до прозорците и т. н. "обръщане" на изолацията ще поставим и външни первази. С тях също е много по-красиво.

# 8
  • Мнения: 77
В отговор на  zornitsa. Според мен,пробемът не е в мазилката (замаската), по-скоро не е сложена добре пяната и не уплътнява добре, затова тече вода.  Успех

# 9
  • Мнения: 77
При нас слагането на дограмата се разви много бързо,а и когато са взимали размерите аз не бях в къщи.В неделя я поръчахме и вчера ми звъннаха да ми кажат ,че в четвъртък ще доидат да я монтират. Grinning Така,че и аз ще слагам первазите след това.

# 10
  • Мнения: 4 202
В събота ни монтираха дограма с вътрешни первази.
Много хубаво стана.

# 11
  • Мнения: 77
red shoe,mojesh li da pokajes snimki? Blagodarq predvaritelno

# 12
  • Мнения: 4 202
Ще се опитам утре сутрин да пусна няколко снимки от телефона, че апарата не е в мен, а сега съм в офиса.

# 13
  • Мнения: 14 489
Задължително!
1. Прозореца изглежда по-завършен, и 2. По-лесно е за почистване.

 Peace
а при нас ги слагахме допълнително, пвц перваз, мъжът ми даже го залепи и е ок

# 14
  • Мнения: 3 360
По -добре да сложите первази сега.После само излишни главоболия ще си създадеш.Хубаво стоят и лесно се почистват,а и има завършен вид прозореца.

# 15
  • Мнения: 5 684
Задължително  поръчай первази ,за да ти паснат добре с дограмата.А ако имаш възможност поръчай и външни первази,за да няма течове после.

# 16
  • Мнения: 3 153
Според мен са просто задължителни первазите!

# 17
  • Мнения: 77
Според мен са просто задължителни первазите!
Za syjalenie ve4e dogramata e gotova i utre shte q montirat.Mai e malko kysno za pervazite.No ,kato ne mislim navreme ..... newsm78

# 18
  • Мнения: 4 970
МОля ви, дайте снимки на первази, че и нашата дограма е без такива, и ще трябва  допълнително да поставяме.Само дето не знам  какви newsm78.Има от камък, ПВЦ и т.н......

# 19
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
В отговор на  zornitsa. Според мен,пробемът не е в мазилката (замаската), по-скоро не е сложена добре пяната и не уплътнява добре, затова тече вода.  Успех

Въпросът е какво можем да направим сега? Та да не тече вече, а и искам да си сложа от вътре первази от МДФ мисля че бяха и се опасявам че ще стане някой гаф.

# 20
  • Мнения: 5 684
Абсолютно да. Аз пък имам друг проблем и ще се осмеля да попитам, монтираха ми дограма на тераса, отдоло запълниха с пяна, мъжа ми я изряза излишната и направи някаква замазка, но на места тече вода.Имам въпрос с какво да замажем,че да не тече?
Пробвай със водоустойчив силикон!

# 21
  • Мнения: 953
Може ли да покажете как изглеждат тези первази.

# 22
  • Мнения: 4 202
След малко ще пусна снимки, но не са с много добро качество, защото са от телефона, а и все още сме в ремонт и е леко мазало  Crazy


Eто ги снимките, ужасни са, но нямам апарат под ръка
http://images21.snimka.bg/004220069.jpg
http://images21.snimka.bg/004220071.jpg
http://images21.snimka.bg/004220072.jpg

# 23
  • Мнения: 77
[quote author=red shoe link=topic=230443.msg5208492#msg5208492
Eто ги снимките, ужасни са, но нямам апарат под ръка

Mnogo blagodarq za snimkite Party

# 24
  • Мнения: 2 132
Ние имаме и външни и вътрешни, но като ни взимаха поръчката ни питаха дали искаме. Редно е било и вас да попитат. С первази си е доста по- красиво и завършено Peace

# 25
  • Мнения: 953
След малко ще пусна снимки, но не са с много добро качество, защото са от телефона, а и все още сме в ремонт и е леко мазало  Crazy


Eто ги снимките, ужасни са, но нямам апарат под ръка
http://images21.snimka.bg/004220069.jpg
http://images21.snimka.bg/004220071.jpg
http://images21.snimka.bg/004220072.jpg
Мерси за снимките  bouquet
Ние имаме само външни

# 26
  • Мнения: 77
 A  може ли да пуснеш снимки да видим ,как изглежда без первази от вътре?Предварително благодаря Wink

# 27
  • Мнения: 4 970
Момичета, бихте ли ми казали, тези, които са си  поръчвали  первази допълнително- след  монтажа на дограмата, откъде  сте го направили и как се процедира?В смисъл- от фирмата ли идват  да взимат рамери и т.н.Моля за препоръки  на конкретни фирми, занимаващи се с това Praynig Предваритлено благодаря  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 8 280
НЕ.
1. Не ми харесва
2. Дограмата ми е монтирана на вътрешната част, ако има первази ще са над парното и ще замине любимия топлообмен на мъж ми

# 29
  • Мнения: 4 202
Момичета, бихте ли ми казали, тези, които са си  поръчвали  первази допълнително- след  монтажа на дограмата, откъде  сте го направили и как се процедира?В смисъл- от фирмата ли идват  да взимат рамери и т.н.Моля за препоръки  на конкретни фирми, занимаващи се с това Praynig Предваритлено благодаря  bouquet

В Брколаж продават на метър, има и цветни, това в случай, че ви се занимава сами да си ги монтирате  Wink

# 30
  • Мнения: 734
Ние в дневната наредихме гранитогрес (остана от този за кухненския бокс) и открая се слага една лайсна. Стана страхотно! Съпругът ми беше скептичен, но го убедих и сега е много доволен. А и влагата се получава от конденза - неизбежно е, след като има разлика в температурата...Обаче имам един въпрос - в двете спални дограмата е до пода (има-няма 10-15 см до замазката на пода), т.е. липсва стена. От една страна е изключително красиво и светло, обаче как ще се справя с конденза там.... newsm78 Идейки???

# 31
  • Мнения: 1 069
Скоро сменихме алуминиева с PVC, естествено с первази! Не се колебай!

# 32
  • Мнения: 852
Ние също сменяхме скоро дограмата и си сложихме первази.Така прозорецът има завършен вид и естетически е по-красиво.А,от фирмата която ни смениха дограмата казаха,че ако се получи конденз е хубаво да има первази за да не тече вода вътре ако недай Боже има проблем.

# 33
  • Мнения: 4 970
ДОбре де, никой ли не знае от къде могат да се поръчат первази след като вече е поставенча дограмата newsm78.за плюсовете- ясно.Сега въпросът е - откъде !

# 34
  • на майната си
  • Мнения: 425
ДОбре де, никой ли не знае от къде могат да се поръчат первази след като вече е поставенча дограмата newsm78.за плюсовете- ясно.Сега въпросът е - откъде !

Мойта също е без - не ми харесват тези които предлагат от фирмите за дограма. В Бриколаж има от плоскости, различни размери /за дълбочината/ и цветове. Аз си взех размерите, там ще ми ги нарежат. Има много лепила - монтират се и с лайснички отстрани обираш луфровете, защото надали ти е идеален правоъгълник перваза  Simple Smile.
Ама още не ми е дошла музата, сигурно защото нямам зор - сиреч конденз  Wink.
А може и от камък - врачански много ползват.
Пусни търсачката на "Подпрозоречни первази" и ще намериш доста неща. Казаха че и в магазините за ламинати има, но не съм проверявала какви са.

# 35
  • Мнения: 587
ДОбре де, никой ли не знае от къде могат да се поръчат первази след като вече е поставенча дограмата newsm78.за плюсовете- ясно.Сега въпросът е - откъде !
Разбира се с външни и вътрешни первази. Може да ти ги сложат от фирмата , която е монтирала прозореца и дори след монтажа му.  т.е. слагат се след това Peace

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 А какви са цените на первазите по магазините?

# 37
  • Мнения: 4 970
ДОбре де, никой ли не знае от къде могат да се поръчат первази след като вече е поставенча дограмата newsm78.за плюсовете- ясно.Сега въпросът е - откъде !
Разбира се с външни и вътрешни первази. Може да ти ги сложат от фирмата , която е монтирала прозореца и дори след монтажа му.  т.е. слагат се след това Peace
Не могат да ми ги сложат от фирмата, тъй като дори не я знам коя е.Апартамента е ново строителство и така го взехме- поставени са по време на самият строеж и не знам от кой?
Значи в крайна сметка мога да се обадя на някоя фирма за дограма и да ги извикам за размери и т.н.....Правилно ли съм разбрала и това ли е процедурата?

# 38
  • Мнения: 77
А какви са цените на первазите по магазините?

  Горе долу от  30 лева на линеен метър  Wink

# 39
  • Мнения: 4 970
Ние в дневната наредихме гранитогрес (остана от този за кухненския бокс) и открая се слага една лайсна. Стана страхотно! Съпругът ми беше скептичен, но го убедих и сега е много доволен. А и влагата се получава от конденза - неизбежно е, след като има разлика в температурата...Обаче имам един въпрос - в двете спални дограмата е до пода (има-няма 10-15 см до замазката на пода), т.е. липсва стена. От една страна е изключително красиво и светло, обаче как ще се справя с конденза там.... newsm78 Идейки???

Изрових тази тема, защото е актуална за мен Grinning.Та- дойде ред на моите первази.Вчера ги поръчах- от гранит.въпросът е с какво и как се лепят newsm78  Какви са тези лайсни ,които се слагат отпред и отстрани?no_name , би ли пуснала снимки на твоите Praynig

Общи условия

Активация на акаунт