Какво се гледа на лсд - тв?

  • 3 150
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Искам да си купя такава машинка, среден клас, не най-скапаното, не най-скъпото. Наскоро коментирах въпросните телевизори с приятелки и установих, че май въобще не знам какво да гледам като технически параметри. Мъж ми директно се метка на най-скъпото Close Че не мога да разчитам на консултантите в магазина - това също е ясно Laughing Така че ако някой отбира леееко от материята, моля да ме светне, какво точно да гледам на контраста, резолюцията, време за реакция, яркост и т.н., в какви граници трябва да са, за да ми е хубава картината newsm78 Ако ми препоръчате и марка - чудесно Hug И пак повтарям - не най-скъпото, моля Simple Smile

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Най-важния параметър е времето за реакция (refresh time) , хубаво е да е под 5ms. За марка бих ти препоръчала (среден клас нали  Mr. Green ) Sony Bravia или Pioneer. То е достатъчно да погледнеш картините на различните лсд-та и да се ориентираш. Питаш и каква е гаранцията за изгорял пиксел и под какъв ъгъл може да се гледа, друго не се сещам  newsm78

# 2
  • Мнения: 8 917
Скоро се сдобихме с Panasonik Viera - 42 инча за 2200 лв - беше на промоция.Но е е лсд, а е п лазма. А малко след това излезе и по-новият модел ,който бил към 3000. Мъжът ми се интересува на тема техника и беше изчел сума ти мнения, препоръки и незнам какво в английски и руски сайтове докато избере този. Иначе от моите скромни познания покрай него знам, че гледа някаква дъблочина на черното, ъгълът от който се вижда добре, да е 100 херцов, опресняване на картината и разни други неща - сори ,че не ги казвам с техн.им определения, но просто не ги знам Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Най-важния параметър е времето за реакция (refresh time) , хубаво е да е под 5ms.
Уааау Shocked Всички, които гледах дотук, вкл. и сони-то, са с реакция 8 мс.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Най-важния параметър е времето за реакция (refresh time) , хубаво е да е под 5ms.
Уааау Shocked Всички, които гледах дотук, вкл. и сони-то, са с реакция 8 мс.
Е и 8мс става, споко  Wink, ама колкото по-малко, толкова по-добре

# 5
  • София
  • Мнения: 312
Ние за кухнята си взехме Philips Flat Tv -  38 см в диагонал. Правят ги в Полша и цената е около 550 лв. Не знам точно какви характеристики се гледат, но един от многото ни телевизори пак е Филипс (имаме и Сони, и Самсунг и пр.) и както се казва - без забележки. Ако го закачаш на стената (над нивото на погледа) имай предвид, че при плоските екрани от не всеки ъгъл се вижда добре.

# 6
  • Мнения: 753
имаме лсд...вече съм на мнение че плазмата е по добра

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
имаме лсд...вече съм на мнение че плазмата е по добра
Така ли? Защо? Аз въобще не ги различавам...В смисъл - знам, че са различни технологии, но така само от гледане не мога да кажа кое какво е.

# 8
  • Мнения: 1 152
ЛСД-то има по-дълъг живот от плазмата. Плазмата се прецаква много бързо - личен опит. Сега и аз съм на тема  ЛСД и чакам още мнения и опит.

# 9
  • Мнения: 2 161
Еta много разбира от лсд телевизори.Преди много време имаше подобна тема и тя даде някакви характеристики на Филипс,каго каза,че са много добри.Като го изпях същото в магазина пред продавача,той остана много впечатлен от мен и каза на мъжа ми,че много съм наясно какво търся.Дано пак се включи да ти разясни какво точно да търсиш.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Ето една дълга и пре-дълга тема по въпроса, ако ти се чете.
Аз лично я прочетох от 80-та стр. нататък и съм напълно объркана вече.

Общи условия

Активация на акаунт