МАРТИНЕЛИ

  • 110 292
  • 222
  •   1
Отговори
Здравейте!Искам да питам какво мислите за продуктите на тази фирма.Разгледах сайта им http://www.martineli.bg/home_bg.php  допаднаха ми някой неща,но незнам дали са качествени и какви са им цените горе долу.Вие купували ли ли сте и мебели от тази фирма и доволни ли сте?Скъпи ли са много?Има ли смисъл да ходя да разглеждам магазина или не си заслужават?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Не съм си купувала, а само съм ги разглеждала. Но за моите стандарти е доста скъпичко. Например -гранитогрес около 100 лв/м2, май е скъпичко, а?

# 2
  • Мнения: 481
Да, скъпи са им нещата. Най-евтини са в магазина им на ул."Габрово" - Икономик Стайл Мартинели.

# 3
  • Мнения: 924
Има скъпи, има и по-евтини. Най-дразнещото е, че нищо няма написани цени. Винаги се преструват, че правят големи отстъпки, но истината е, че цените им са зверски надути. Примерно, плочките за едната ни баня бяха с 25лв/кв.м по-евтини в "Нидо" на последния етаж в Цум...
Много от нещата, които представят за испански и италиански се произвеждат в китай по техни шаблони.

Накратко казано- Мартинели са добър избор ако много държиш на нещо и не можеш да го намериш на друго място.

# 4
  • Мнения: 2 161
Аз няколко пъти съм купувала плочки от Мартинели,за първи път беше сигурно преди 8 години.То тогава май нямаше кой знае какъв избор за керамика във Варна.Вярно,много красиви плочки си поръчах на доста солена цена,а повече от месец чаках да ми ги доставят.Ето това ми беше най-неприятното,с парите си ставаш за смях.

# 5
  • Мнения: 753
страшно хубави неща продават, хоби ми е да посещавам магазините им, много ги харесвам Peace

# 6
  • Мнения: 1 492
Определено само там намерих "моите" плочки. Не гарантирам дали са испански или от Китай, но цената им е нормална за това, което предлагат -27лв./кв.
Мебели не съм купувала.

# 7
  • Мнения: 6 039
Има скъпи, има и по-евтини. Най-дразнещото е, че нищо няма написани цени. Винаги се преструват, че правят големи отстъпки, но истината е, че цените им са зверски надути. Примерно, плочките за едната ни баня бяха с 25лв/кв.м по-евтини в "Нидо" на последния етаж в Цум...
Много от нещата, които представят за испански и италиански се произвеждат в китай по техни шаблони.
............................

аз съм виждала нагли направо имитации на европейски фирми, подписани с марката Мартинели. това направо си е за съд, но както и да е.

За толкова години съм успяла да открия нещата на други места, където ме обслужват компетентно, качествено и коректно. Говоря за магазини от ранга на VERSUS, SENZA, SELAMORE, RILUS /ВАРНА И ПЛОВДИВ/
Зa продавачките - не ми се говори. Понякога са излизали вицове от устие им. Един от любимите ми е - Кожен килим /кожа теле/ от Индия  #Crazy Където всяко дете след 7г възраст знае, че кравата в Индия е свещено животно и няма начин да ги дерат, за да правят килими, по които да стъпват.
Цените са  Shocked Shocked #Crazy #Crazy оле майко
аз от цени за обзавеждане не се плаша, но.......
чакаш за плочки половин година и накрая идват друг цвят и те ти обясняват как ТИ си се объркал. това си е практика, не инцидент.
малко мразя такива изказвания, но не мога да се въздържа. Все пак има и доволни клиенти сигурно, след като магазините се множат /въпреки, че основният фактор е Китай/ Не ме разбирайте погрешно. Аз и Китай харесвам, заради бързата реакция да се открадне дизайн и да ми го продадат като краден обаче Wink, а не като оригинал Naughty

# 8
  • София
  • Мнения: 1 078
Тези плочки,които са от около 27-28 лева са китайски,същите италиански или испански струват тройно повече.Говорихме надълго и нашироко с продавач-консултант и ни обясни всичко подробно.
А собственника Мартин подбива сам на себе си цените,поръчвайки в Китай неща по оригинален дизайн,но с по-ниско качество(това вече не е от продавача де Wink) .А за китайски плочки съм чула от специалист,че след време им се напуква гланца,но собственни наблюдения нямам.

# 9
  • Мнения: 712
И аз бях си харесала едни плочки за банята и когато попитах за тях в магазина, от който си купихме в последствие всичко, продавачката ми каза: "Не се лъжете, не са качествени". Понеже от доста време си контактуваме, аз й повярвах, но нямам кой знае какви лични впечатления.

# 10
  • Мнения: 4 187
Доволна съм от всичко, което купихме от там, поне за сега  Mr. Green

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ще им се е и на Икономик стайла и на чудото! Икономични са им и услугите там. Глупави консултантки, ефтино отношение. Създадоха ни проблеми за седмици напред с изключителната си некомпетентност и незаинтересованост /взехме си вана от тях и пишман станахме с тази вана/.

# 12
  • Мнения: 535
Да, скъпи са им нещата. Най-евтини са в магазина им на ул."Габрово" - Икономик Стайл Мартинели.

Аз живея до магазина им Икономик Стайл Мартинели. Е много е "икономичен"  #Crazy За една най-обикновенна маса, горе-долу доближаваща се до това, което ми трябваше, ми изчислиха "скромните" 1800 лв. И само като споменах, че съм виждала в Карло Даниели това, което искам, се почнаха едни въздишки и физиономии - "Да не ви казваме какви боклуци са тези, как ни копират моделите" и тем подобни... А от думите на Малена излиза, че и те не са по-добра стока  Shocked

Както и да е. Може наистина да имат фасон, но ако имаш тези пари, по-добре си купи нещо наистина "марково". Това е моето мнение за тях

# 13
  • Мнения: 6 039
Доволна съм от всичко, което купихме от там, поне за сега  Mr. Green


какво по-точно купихте, как беше доставката, обслужването  и колко време го експлоатирате?

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 16:28 от Malenna

# 14
  • Мнения: 4 300
Отказах се от тях. По принцип търсех плочки за баня, среден ценови клас. Влизам в МАртинели с малкия змей, висящ на врата ми с кенгуру. Няма нито един клиент освен мен. Четирима продавачи седят на едно бюро и си гукат. Дотук се понася. Обикалям 5 пъти магазина и никъде няма нито една цена. Въпреки усилените ми обиколки никой не ме пита какво търся, грам внимание не ми се обръща. Е как да свърша работа newsm78 Не че търся кой знай какво, едни обикновени плочки ми трябват, ама все пак....
Излязох си и повече няма да ги посетя, освен ако не са Единственият магазин за плочки в София.

# 15
  • Мнения: 6 039
ееее, ако трябва да разказвам случки с продавачки, които ми се правят на интересни, просто ще стана досадна. От работата си твърдя, че познавам 90% от фирмите в Европа, и сигурно 97% от тези , които се пордават в Бг. Нищо не може да ме изненада от производство и дизайн. Но в Мартинели съм слушала такива глупости, че там съм решила вече да ходя само с диктофон.  Всъщност, изобщо не ходя, освен ако не ми е мнооого скучно.

# 16
  • Мнения: 1 107
Хе-хе, сещам се едни приятели ходиха скоро там и бяха си харесали плочки за банята. Попитали колко струват-нали все пак е магазин, като няма цени-питаш. Продавачката се обърнала и с най-наглия възможен тон :"Тези плочки не са като за Вас, много са скъпи" Shocked Shocked Rolling Eyes Shocked 
Как да го коментирате кажете ми това? Сигурно за нямали стайлинг на Мартинели-клиенти...
Аз съм влизала един единствен път, стоях около 25 мин. никой не ми обърна внимание-но пък си разгледах спокойно и си излязох...
Времена...нрави....

# 17
  • Мнения: 2 161
Ох,такива незабелижими хорица съм виждала да пазаруват от скъпи по-скъпи керамики,аксесоари и прочие,че ако горното е вярно,просто срам и позор за продавача,който го е казал.

# 18
  • Мнения: 6 039
Ох,такива незабелижими хорица съм виждала да пазаруват от скъпи по-скъпи керамики,аксесоари и прочие,че ако горното е вярно,просто срам и позор за продавача,който го е казал.
Joy
да, и аз познавам едни, дето тръгнаха за магданоз от пазара на Чаталжда по анцуг и си капарираха Волво от Автомобилното изложение в Спортна зала.
Това как изглеждаш в момента и на какво приличаш, няма нищо общо с вкуса ти по принцип и дебелината на чековата книжка Wink Wink Wink Wink

# 19
  • Мнения: 4 187
Доволна съм от всичко, което купихме от там, поне за сега  Mr. Green


какво по-точно купихте, как беше доставката, обслужването  и колко време го експлоатирате?


Гранитогрес, глас мозайка, хидромасажен панел, аксесоари за баня ! Всичко с доставката беше наред! Обслужването беше на ниво, може би защото консултанката ми е позната. Написах, че съм доволна за сега, тъй като нещата са в експлоатация само от 3 месеца !

# 20
  • Мнения: 5 178
За Мартинели и стайлинга на клиентите абсолютно вярно.. Та влизам един ден пътьом от гости да фърлим едно око на баните. Никво внимание, щото съм с еФтин анцунг и маратонки.. След 2 дни в обедната почивка и отстрелвайки се към друга задача с костюма и лаптопа от вратата ме замазниха..
А куните дето са под Практикер една събота не ми дадоха много много да гледам и да пипам

# 21
  • Мнения: 6 039
Доволна съм от всичко, което купихме от там, поне за сега  Mr. Green


какво по-точно купихте, как беше доставката, обслужването  и колко време го експлоатирате?
Гранитогрес, глас мозайка,...............

прости невежеството ми, какво е точно това? Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 6 039
За Мартинели и стайлинга на клиентите абсолютно вярно.. Та влизам един ден пътьом от гости да фърлим едно око на баните. Никво внимание, щото съм с еФтин анцунг и маратонки.. След 2 дни в обедната почивка и отстрелвайки се към друга задача с костюма и лаптопа от вратата ме замазниха..
А куните дето са под Практикер една събота не ми дадоха много много да гледам и да пипам

явно трябва да си роднина или познат на персонала

# 23
  • Мнения: 4 187

прости невежеството ми, какво е точно това? Rolling Eyes
[/quote]


Кое това ?

# 24
  • Мнения: 6 039
Гранитогрес, глас мозайка,

# 25
  • Мнения: 764
А за НИДО какво ще кажете?

# 26
# 27
  • Мнения: 6 039

божеееееееее, на това ли казват Глас мозайка
може би от стъклена мозайка.........

никога нямаше да се сетя
Това просто е мозайка, тип Бизаца. само дето е китайска

# 28
  • Мнения: 4 187
Кое това?
Тази е от тук  http://www.glassmosaictiles.com/ не знам каква е   Grinning!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Малко ме е срам - но вчера си поръчах мебели от там.
Така се отчаях в обикалянето си, че отидох ипросто си поръчах.
Бях вероятно от най-досадните им клиенти, защото стоях два часа и половина / като половината беше след края на работния ден/ , разнищих всички каталози по няколко пъти и зададох куп идиотски въпроси.
Зачислиха ми за лично ползване едно свърх любезно момче, което ме дари с цялото си внимание Grinning
До тук съм доволна. Но докато не си видя нещата черно на бяло, в цялост, вид и размер отговорящ на поръчаното - нямам доверие на никого!
Това е третия комплект мебели за баня, които капарирам и съм нащрек Laughing

# 30
  • Мнения: 6 039
Кое това?
Тази е от тук  http://www.glassmosaictiles.com/ не знам каква е   Grinning!

казвам, че Мартинели, преди около 6-7  години бяха направили мостра на витрината си на ул.Пирин с огромни надписи пишеше Бизаца. Този вид мозайка си е като запазена марка на тази фирма. Но цената на такава мозайка от Италия е около 200 евро кв.м.
Много отдавна се прави и в Китай. Фирма Нола7 за басейни ги зарежда със собствен каталог и номера, но са крадени като дизайн и цветове от Бизаца още преди 4-5 години.  Такава кафява има в тоалетните на хотел Мистрал в Балчик. А аз правих един бар с бяла, която беше по 7 лв/кв.м.  Crazy Crazy Crazy

иначе понятие Глас мозайка на БГ няма със сигурност. Но е възможно в Мартинели да са въвели такава терминология. Както се казва - по дифолт bowuu

# 31
  • Мнения: 4 187
Кое това?
Тази е от тук  http://www.glassmosaictiles.com/ не знам каква е   Grinning!

казвам, че Мартинели, преди около 6-7  години бяха направили мостра на витрината си на ул.Пирин с огромни надписи пишеше Бизаца. Този вид мозайка си е като запазена марка на тази фирма. Но цената на такава мозайка от Италия е около 200 евро кв.м.
Много отдавна се прави и в Китай. Фирма Нола7 за басейни ги зарежда със собствен каталог и номера, но са крадени като дизайн и цветове от Бизаца още преди 4-5 години.  Такава кафява има в тоалетните на хотел Мистрал в Балчик. А аз правих един бар с бяла, която беше по 7 лв/кв.м.  Crazy Crazy Crazy

иначе понятие Глас мозайка на БГ няма със сигурност. Но е възможно в Мартинели да са въвели такава терминология. Както се казва - по дифолт bowuu



Освен в Мартинели , такова понятие използват във Викард и в Акватек . Не знам кой го е въвел , но определено след компетентната лекция няма да го ползвам  Crazy.

# 32
  • Мнения: 6 039
еххх, по мое време просто се казваше стъклена мозайка

Това са двете водещи фирми в рази сфера.
номер 1
http://www.bisazza.it/index_english.html

и номер 2
http://www.trend-vi.com/default.asp?liv1=2&liv2=1&liv3=1&liv4=0

# 33
  • Мнения: 924
Съгласна съм с коментарите на Малена. Сега ми дойде на ум, че обичайно поръчките им се бавят по 4 месеца (особено лятото), а после по месец си разтоварват контейнерите.
От липса на внимание не съм страдала, забавляваха и детето ми дори и ми звъняха по 10 пъти на ден. Но пък некомпетентността им е пословична и лесно забележима дори и от непрофесионалист като мен.
Аз лично съм с добри впечатления от "Нидо" без да съм купувала кой знае какво.

# 34
  • Мнения: 1 174
Когато обикаляхме за плочки, наш приятел ни посъветва, от името на майка си, която от дълги години се занимава с Мартинели и вноса на плочки, да не купуваме от тях, ако търсим първо качество и въобще качество, защото те такова нямат.Каза, че там се продава само Китай и цените им са  много завишени.И други компромати имаше, но не са съвсем за темата.

 
Зa продавачките - не ми се говори. Понякога са излизали вицове от устие им. Един от любимите ми е - Кожен килим /кожа теле/ от Индия  #Crazy

 Simple Smile Точно този "виц" чухме с мъжа ми, когато влизахме в магазина им на Пирин!Е, не им спестихме смеха в очите!И като питахме "Ама как в Индия ще ти заколят теле?", продавачката, упорито и вярно обучена,  каза: "от Индия са, ОРИГИНАЛНИ са." hahaha 

# 35
  • Мнения: 6 039
На мен така ми казаха в магазина на Практикер. Едните били китайски за 1000лв, а индийските по 1000евро Sick.
оригинални
маркови и
дизайнерски

3 ключови думи!!! hahaha

# 36
  • Мнения: 1
В момента обзавеждам жилище и съм се стряла на ф-ма Мартинели за обзавеждане на баня и коридор, тъй като не познавам майстори реших да се възползвам от тяхната услуга за цялостно изпълнение на проекта. Искам да попитам, ако някой е ползвал техните монтажни групи моля да сподели мнение за качеството на изпълнение.

# 37
  • Мнения: 1 216


 
Зa продавачките - не ми се говори. Понякога са излизали вицове от устие им. Един от любимите ми е - Кожен килим /кожа теле/ от Индия  #Crazy

 Simple Smile Точно този "виц" чухме с мъжа ми, когато влизахме в магазина им на Пирин!Е, не им спестихме смеха в очите!И като питахме "Ама как в Индия ще ти заколят теле?", продавачката, упорито и вярно обучена,  каза: "от Индия са, ОРИГИНАЛНИ са." hahaha 
Момичета, в Индия само в някои щати е забранено убиването и консумирането на телешко. Кравата е свещена само за изповядващите религията хинди, в много малка частност за някои от вярващите в другите божества. На много места свободно се консумира телешко. Предвид огромната индийска популация, говорим за десетки, дори стотици, милиони , за които кравата е просто добитък.

# 38
  • Мнения: 1 174

Момичета, в Индия само в някои щати е забранено убиването и консумирането на телешко. Кравата е свещена само за изповядващите религията хинди, в много малка частност за някои от вярващите в другите божества. На много места свободно се консумира телешко. Предвид огромната индийска популация, говорим за десетки, дори стотици, милиони , за които кравата е просто добитък.

Благодаря, Г-жа Броненосец!:)

Излиза, че ние сме били невежите и смешните - нищо, ще се поинтересувам и ще го запомня. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 6 039

Момичета, в Индия само в някои щати е забранено убиването и консумирането на телешко. Кравата е свещена само за изповядващите религията хинди, в много малка частност за някои от вярващите в другите божества. На много места свободно се консумира телешко. Предвид огромната индийска популация, говорим за десетки, дори стотици, милиони , за които кравата е просто добитък.

Благодаря, Г-жа Броненосец!:)

Излиза, че ние сме били невежите и смешните - нищо, ще се поинтересувам и ще го запомня. Simple Smile

абе глупости  Naughty
търгувам с килими и много добре знам, откъде идват кожените такива
има 2 места в света
1. Китай
2. Бразилия

# 40
  • Мнения: 1 216

Момичета, в Индия само в някои щати е забранено убиването и консумирането на телешко. Кравата е свещена само за изповядващите религията хинди, в много малка частност за някои от вярващите в другите божества. На много места свободно се консумира телешко. Предвид огромната индийска популация, говорим за десетки, дори стотици, милиони , за които кравата е просто добитък.

Благодаря, Г-жа Броненосец!:)

Излиза, че ние сме били невежите и смешните - нищо, ще се поинтересувам и ще го запомня. Simple Smile

абе глупости  Naughty
търгувам с килими и много добре знам, откъде идват кожените такива
има 2 места в света
1. Китай
2. Бразилия


Зa продавачките - не ми се говори. Понякога са излизали вицове от устие им. Един от любимите ми е - Кожен килим /кожа теле/ от Индия  #Crazy Където всяко дете след 7г възраст знае, че кравата в Индия е свещено животно и няма начин да ги дерат, за да правят килими, по които да стъпват.

Нормално е да се изисква добро обслужване от персонала, но е желателно и клиентите да показват уважение и адекватно поведение.Най- лесно е да се каже '' глупости''.

Последна редакция: сб, 13 окт 2007, 07:21 от Г-жа Броненосец

# 41
  • Мнения: 6 039
казах "глупости", за по-емоционално въздействие, не за да обиждам Wink

през последните 5г посещавам най-голямото изложение за килими в Европа, което през май месец се мести  и в Азия. Познавам тази материя в детайли. Няма нищо, което да ме изненада. Никога не съм попадала на търговец, който да ми покаже кожени килими от Индия. Повярвай ми! На такива изложения, освен престижните фирми, 70% се излагат китайци, индийци, турци и всякакви ориенталки нации. Техния асортимент обае е предназначен за поръчкови производители, а не за търговци-вносители.
повече от 50% от килимите от ЕСТЕСТВЕНА вълна се произвеждат в Индия, но не и кожените. Naughty

Както и да е, не това е темата.
Уважение в магазините няма за какво да проявявам, абсолютно са ми безразлични и без това се сменят често. Но все пак не съм спорила с тях на каквато и да е тема, защото те така са научени - казват това, за което са инструктирани Money

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 193
Ние поръчахме от Мартинели гранитогрес, цялостно обзавеждане за баня и дюшеме. Казаха, че ще дойде след месец. Незнам дали ще се забавят с изпълнението на поръчката, но за тези пари, които им дадохме хората си обзавеждат цял апартамент ooooh!

# 43
  • Мнения: 1 305
Относно цените в Мартинели ще ви препратя към един друг мой пост в една друга тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=196122.120 . Но като чета написаното тук може би не съм била съвсем права  Thinking За качеството имам предвид. Между другото и плочките,  които сме си сложили в другата баня сме ги виждали в Мартинели и те също бяха завишени като цени.
Но независимо от цените, качеството и мястото на производство на стоките им, не може да се отрече, че имат много красиви неща. Особено в новия им магазин на бул. България има такива работи, че направо ми изтекоха очите!!! Ама там явно само трябва да се гледа. Rolling Eyes

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Приятно изненадана съм - нещата ми от Мартинели пристигнаха за три дена вместо за две седмици, както ме бяха предупредили.
Неприятно впечатление ми направи практиката за монтаж да се прави заявка една седмица предварително, който пък струва 150 лв.

# 45
  • Мнения: 67
В Италия има заведени 6 дела срещу Мартинели за кражба на дизайн. Взимат мостри от новите колекции и посли си ги произвеждат в Китай, затова и срока на доставка е толкова безкрайно дълъг и качеството доста съмнително. Търговци с които работим споделиха, че техен продукт се продава в Мартинели на цени 5 пъти повисоки от тези на които го продава Бриколаж. Договорите им са кошмарнил Не стига , че плащаш почти всичко авансово, съгласяваш се с безумните срокове за доставка ами отгоре на всичко е пълно със всевъзможни клаузи според, които за закъснения и повреди в доставената стока е виновен всеки друг като се започне със световния империализъм и се свърши с Осама бен Ладен. Никога не бех купувала от тях.

# 46
  • Мнения: 2 161
затова и срока на доставка е толкова безкрайно дълъг и качеството доста съмнително.
Качеството на керамиката им не е съмнително.Достатъчно поръчки съм направила там,за да мога да го твърдя.

# 47
  • Мнения: 67
Когото ти доставят 30 тоалетни чинии за обект с цена като, че ли са позлатени и когото почнеш да ги монтираш установяваш, че просто текат, защотото са 10 качество и може би ще мислиш като мен.

# 48
  • Мнения: 6 039
затова и срока на доставка е толкова безкрайно дълъг и качеството доста съмнително.
Качеството на керамиката им не е съмнително.Достатъчно поръчки съм направила там,за да мога да го твърдя.
не ми е работа да го правя, но повярвай ми предния пост е по-точен от следващия след него, т.е. от твоя


lioni70, как само 6 фабрики?би трябвало да са всички останали
и не само итал.

# 49
  • Мнения: 67
Аз поне за 6 имам информация. Може и повече да са.

# 50
  • Мнения: 2 161
Малена,аз мисля,че вече написах,че преди много години направих първата си поръчка от Мартинели.Това,което тогава си поръчах,преди 8-9 години,май беше,ами нямам забележки.По-късно на два пъти съм поръчвала гранитогрес-прекрасен,блести,перфектно положен от майстор,препоръчан ми от Мартинели.Ще говоря само за керамиката,няма да намесвам и другите неща,които съм поръчвала от тях.Имам една забележка към тях само,не си спазват сроковете.Аз съм доволна,лоша стока менте не съм купила досега от тях.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В Мартинели намерих плочки като в Хикови на доста по-ниска цена. Загледах ги, имаха разлики, накрая се оказа, че са от Китай и копират испански теракот, но не бяха като него красиви. Добре, не ми трябват. Потърсих друг модел, който съм виждал в Мебелната палата, показаха ми го на по-висока цена и щял да дойде до 1 месец по пътя от Спания... Не ме устройва срока..
 Взех да блея по останалите плочки, а продавачката (няма да кажа консултант, защото не й подхожда на младата дама) направо ме изгони от мострената зала, като ме прати навън, да съм гледала разпродажбата на плочки, можело да ми хареса нещо.  ooooh! А аз имам способност да хвърлям адски много пари по незаслужващи магазини и малко й трябваше да ми бръкнат в джоба.
Въобще Мартинели ги заобикалям. И като чета за килимите от крава ме напушва голям смях.  Joy

# 52
Не мога да се сдържа да не напиша мнението си. Мили мами, отивайки в магазините Мартинели хоум стайл (не икономик) в София, Вие не трябва да търсите аналози после в Бриколаж. Ако търсите все пак база за сравнение -отидете в Нидо, Сенза, Версус, дори в Елисге. Но нека не бъдем пристрастни-коя друга фирма има по-добре подредени магазини?Къде другаде може да видите толкова нови неща на едно място?Все пак ако човек има и най-малко познание за дизайн, би отишъл най-напред в Мартинели. Не съм техен защитник, и те си имат някои слаби страни, но все пак ако знаеш какво търсиш-там със сигурност може да го видиш или получиш информация.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Какво мнение, почти толкова безпристрастно, колкото и анонимно  Laughing
И тъй като темата е изкарана от дълбините, ще си позволя отново да пиша по нея, но за да изразя крайно негативното си вече мнение.
То се дължи на факта, че благодарение на това недоразумение наречено Мартинели все още, четвърти вече месец нямам действаща баня.
Отегчена съм от всичко случващо се и затова си спестявам подробностите. Sick

# 54
  • Мнения: 863

И тъй като темата е изкарана от дълбините, ще си позволя отново да пиша по нея, но за да изразя крайно негативното си вече мнение.
То се дължи на факта, че благодарение на това недоразумение наречено Мартинели все още, четвърти вече месец нямам действаща баня.
Отегчена съм от всичко случващо се и затова си спестявам подробностите. Sick

Не можах да се сдържа да  не обърна внимание на  невероятно точното определение ,което е дала dodo_dodo . За мен Мартинели са точно едно недоразумение  Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 33
Изключително негативно съм настроена към Мартинели, преди 8-9години бяха по-различни - сега нито качеството, нито проектите, нито дизайнерите им /които с право могат да се нарекат продавачи/ отговарят на цената. Ни бих ги препоръчала на никого  Peace

# 56
  • Мнения: 3 830
Нямам идея какви са като обслужване и качество.
Харесват ми мебелите им в класически стил за всекидневна.

Имат доста красиви неща Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 313
Ако ви се случи Мартинели да ви забавят поръчка, една от възможните причини е, че доставчиците им са спрели доставките, заради натрупани задължения  Wink
На нас Мартинели не обичат да ни плащат навреме  #2gunfire и едва ли сме единствените за съжаление  #Cussing out

# 58
  • Мнения: 5 462
Не мога да се сдържа да не напиша мнението си. Мили мами, отивайки в магазините Мартинели хоум стайл (не икономик) в София, Вие не трябва да търсите аналози после в Бриколаж. Ако търсите все пак база за сравнение -отидете в Нидо, Сенза, Версус, дори в Елисге. Но нека не бъдем пристрастни-коя друга фирма има по-добре подредени магазини?Къде другаде може да видите толкова нови неща на едно място?Все пак ако човек има и най-малко познание за дизайн, би отишъл най-напред в Мартинели. Не съм техен защитник, и те си имат някои слаби страни, но все пак ако знаеш какво търсиш-там със сигурност може да го видиш или получиш информация.
Идеята на магазините  им каква е всъщност ????Д правят изложбени зали или да продават продуктите си ????Ако е първото , можем да ги поздравим .Ако е второто дълбоко се съмнявам да го правят ..... ooooh!

# 59
  • Мнения: 5 178
дребен познавач, тук става въпрос и за качество на стоката, и за обслужването.
А Мартинели крадат дизайн на поразия и си поръчват нещата в Китай под девиза "фасон да има, качеството не ни интересува"

# 60
  • Варна
  • Мнения: 428
Най-омразната ми фирма за обзавеждане и фаянс. Надути безхаберни продавачи,  китайски боклуци за много пари. Какво повече да кажа? Чак се чудя кой купува от тях, та толкова много магазини направиха. newsm78

# 61
  • Мнения: 2 259
Аз пазарувах от Мартинели преди около 2 години.От всичко, което съм купила,нямам забележки.
Относно обслужването ,обичам сама да си разглеждам и коментирам и може би затова не ми е липсвало вниманието им .Така ,че съветник не ми трябва.
Предпочитам да си набележа обектите на покупка и тогава да поразпитам за материал,качество,цена и др.

Аз също работя в търговията и не обичам да досаждам на клиентите освен с едно "Добър ден" и след това /кратка пауза/,"Ако искате да Ви покажа нещо".
Мразя да ми досаждат и досаждам.

# 62
Наистина продуктите на тази фирма много добре изглеждат и определено са по вкуса ми - изчистени линии, но след като бях /вчера/ в един от магазините на фирмата реших че никога няма да купя и една карфица от тях. Т.нар.  бяха поне 10-тина и нито една не си направи труда - не да ме посрещне, а да ме попита "Нещо определено ли търсите, бих могла да Ви помогна" - не те просто си седяха и си говореха.

В крайна сметка тези служителки би следвало да направят поне малко опит да си изкарат заплатата. Според мен персонала трябва да се подбира а не да се назначават от кол и въже.

# 63
bashta mi raboti v martineli:)si4ko e super

# 64
  • Мнения: 6 039
bashta mi raboti v martineli:)si4ko e super

искаш да кажеш Всичко Mr. Green


темата е пълна с гости Naughty

# 65
  • Мнения: 1 190
В Мартинели съм влизала в Хасково, но продават само за баня, поисках информация за мебелите, понеже бях харесала нещо за детската стая и ме погледнаха така, все едно за първи път чуват, то така се и оказа накрая де, мъжът вътре и хал хабер си нямаше, че предлагат и таквоз чудо.

# 66
Не мога да разбера какво са седнали да се оплкват всички, като търговец на мебели вече в 3 различни фирми разбрах няколко неща:
1) всички фирми внасящи отвън имат едни и същи проблеми, това че се е случило да чакате 2 месеца за плочки в Мартинели, не означава че няма да ви се случи и в някои друг магазин.
2) Всяка фабрика си има производствен срок и няма как да ви донесът нещата по рано след като фабриката още не ги е произвела
3) А защо не повдигнем и темата за това колко често след като пристигне стоката на някой клиент , същия не е готов да си приеме стоката и тия се задържа в склада и разбира се няма никакъв проблем да не говорим че стока се е задържала даже и за повече от 5 месеца.
4) Ами клиентите които се държат нагло като влизайки се отнасят сякаш трябва да им лижеш краката, нали в крайна сметка всеки си има достойнство, Казваш му : " Добър ден, могали да ви покажа или помогна с нещо" , а той те гледа сякаш си мъртвец насреща му.
5) Не ви били казали и добър ден като сте влезли в магазина, а колко пъти влизате и първи казвате добър ден
6) Работата на продавачите в Мартинели, Селамор, Версус , Нидо и т.н. не се свежда само до продаване на мебели , това е едно от хилядите работи които се вършат и най безобидното така да се каже, но разбира се вас това не ви засяга защото нали за това им се плаща в крайна сметка.
7) Да не говорим колко нагли станаха клиентите от както влезе закона за потребителите в БГ, аз лично също съм се възползвала от него като потребител, но след като разбрах от къде идва проблема и че друго решение няма, а не просто да бълвам псувни и закани по този който не трябва
8 ) Когато си купите дреха от магазина и се приберете в къши и установите че и липсва копчето или някъде се е разшила, колко от вас са се върнали в магазина за рекламация?

Но естествено вие няма как да ги знаете тези неща защото сте от другата страна и нали в българия всеки гледа себе си, на него да му е добре.

Докъто манталитета ни е такъв нищо няма да се промени.

# 67
  • Мнения: 5 178
Флоренза, да ме извиняваш ама аз дреха за 6 хил не съм си купувала, а какво правим когато плочките "екстра" качество се окажат "Н-то" и гланца им падне и това удоволствие го получаваш за 65 лв/м2

# 68
  • Мнения: 2 259
Е как пада гланца бе?
Това възможно ли е?
Да се понадраскат,да!
Направо не е за вярване.И от къде са тез плочки с падащ гланц ако не е тайна?

# 69
  • Мнения: 5 178
e как къде от Мартинели,
ами как не знам и аз, но на познат в банята резултата е плачевен.. самите плочки някакси се ронят и това покритие пада

А да и пазете се от Досев Импекс, купувайте само след като огледате всички плочки в кашоните.. та там номера е плочки от различно качество в един кашон и естествено плащаш като за първо ..
Ако са криви само краиштата как да е, но когато плочката прави дъга познайте как се лепи и каква красота става в банята
Писна ми ... от подобни нагли номерца

Нашите са на Балдосер от Доминант М, самия майстор като му казахме че сме взели чужди плочки каза, че сме се прецакали, но след като ги видя ги лепи с кеф. От 3 кашона имаше точно 3 плочки с отчупени краища и тях съответно ги ряза за дулма.

Май не е точно тук темата, но си търся гранитогрес за терасата ще правим пода и перилата, искам нещо, което имитира варовиков камък, защото тази част от терасата ще е моя цветарник и място за кафе през лятото

# 70
  • Мнения: 6 039
e как къде от Мартинели,
ами как не знам и аз, но на познат в банята резултата е плачевен.. самите плочки някакси се ронят и това покритие пада

А да и пазете се от Досев Импекс, купувайте само след като огледате всички плочки в кашоните.. та там номера е плочки от различно качество в един кашон и естествено плащаш като за първо ..
Ако са криви само краиштата как да е, но когато плочката прави дъга познайте как се лепи и каква красота става в банята
Писна ми ... от подобни нагли номерца

Нашите са на Балдосер от Доминант М, самия майстор като му казахме че сме взели чужди плочки каза, че сме се прецакали, но след като ги видя ги лепи с кеф. От 3 кашона имаше точно 3 плочки с отчупени краища и тях съответно ги ряза за дулма.

Май не е точно тук темата, но си търся гранитогрес за терасата ще правим пода и перилата, искам нещо, което имитира варовиков камък, защото тази част от терасата ще е моя цветарник и място за кафе през лятото


Коте, аз  масово купувам плочки от Доминант М вече повече от 6-7 години. Много коректна фирма, спокойна съм когато купувам от тях. Дори да стане грешка, което е много рядко, за 10 минути сме решили проблема и всичко е наред. И най- важното подържат огромни количества наличност. Никога не съм поръчвала по каталог.
А скоро ми се наложи да взимам плочки от Досев, по желание на клиента - приятели били и познай - 30% фира, защото плочките бяха начупени. А никак не бяха евтини. Приятели.... ooooh!

# 71
  • Мнения: 1 561
Здравей, прочетих този пост, но с доста неща не мога да се съглася.
За сроковете- ок, щом не могат да гарантират нещо, за което обещават, смятам за добре да бъде информиран клиента за този проблем, а не  да се сблъска с него след като плати и мине срокът.
Най - редовно продавач консултантите влизат в тези детайли след като възникне проблемът.
Лично на мен ми се е случвало да им обясня каква ми е идеята ,  за  да държа да го  имат на склад, за да мога да го взема когато сме готови.те ме уверяват, че го имат за да го платя, но когато дойде момента да ни го доставят, се оказа, че складът не бил в София, даже не знаеха къде е въпросния склад, че чакат да им го доставят и се разбра тогава, че складът не е лично техен, а на вносителя да речем...Защо трябва до там да се стига.
Ако ми бяха казали, че е възможно да се забавят с 3-4 дни, че складът е някаде си и не е лично техен, аз щях да съм с друга нагласа и да си направя сметка. точно тези номера на търг овците не понасям и  смятам, че имам правото да ги плюя, още повече, че  не  си направиха труда да кажат " Ивинявайте  за недоразумението ".А такова нямаше, защото те ни лъжат за да вземат парите.
И после ходи и се разправяй ако имаш нерви и време. а за Закона на потребителя мога  да кажа, че  е недомислен и в полза на търговеца, но не и на потребителя.


А относно  дали казвам добър ден когато вляза- понякога казвам, понякога не, защото смятам, че не аз съм длъжна да кажа пэрва, а точно обратното.Аз съм клиент и влизам някаде с  цел да оставя парите си.Спаред теб дали аз трябва да ги поздравя  или продавачът, които взима заплата за да ми вземе парите.
И дали такива дето си четат вестника или си говорят по тел котаго вляза заслужават поздрав?
Казвам на такива, които след като вляза ме удостоят с внимание, дори и минимално, поне с поглед и усмивка.
На останалите, илизам си, без да кажа нищо.В такъв магазин няма да оставя парите си.


Кокаго има дефект стоката, редовно търся правото си да ми я подменят или върнат парите.
Стигала съм до разговори със собственици, оплаквала съм се за нередностти и смятам, че това е начинът нещата в тази хаотична държава да се подредят.
Мога да изредя фирми и учреждения, чиито шефове са ми се извинили за непрофесионализма на служителите си.
Трябва да се сигнализира за  да не си позволяват своеволия.
Мисля,  че нахвърлях моята философия отностно  темата.


# 72
  • Мнения: 1 561
към  florenza e насочен, да уточня преди да е късно Hug

# 73
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Бяхме харесали едно "пано" за бянята,състоящо се от 3 декорни плочи . Струваха около 450-500 лв. ,а в Мартинели ни го предложиха същото нещо с отстъпка за малко над 800 лв.

# 74
Alexova, не става въпрос къде влизаш и дали си оставяш парите или не си ги оставяш, а е въпрос на възпитание. Аз съм възпитана когата вляза някъде или когато видя някого да го поздравя. Аз също съм клиент на различни магазини, било то за мебели, за хранителни стоки или за какжото и да било, и първото нещо което правя като вляза е да кажа добър ден, а на излизане не се изнизвам пълзешком а казвам довиждане.
За четенето на вестници аз лично такова нещо никога през живота си в никой магазин не съм виждала. Освен в магазин за хранителни стоки, докъто продавачката чака да влезе някои в магазина.
За говоренето по телефона не можеш да съдиш защото не знаеш дали точно в момента служителя не разговаря с клиент. Мен лично клиент ме е държал около 30 минути на телефона за да ми обясни концепцията си.
За подмяната и за връщането на стоката не коментирам всеки магазин си има политика, незнам.
За професионализма може доста да поспорим, защото ако за теб професионализма се свежда до " Добър ден, и Довиждане, и Стоката ще ви се Забава", За мен лично професионализма изисква доста повече познания, в крайна сметка не говорим за домати.
Не забравяй че собственика никога няма да каже извинете фирмата е виновна а ще набеди служителя си- та така е най - лесно.
Защо казваш , че те лъжат за да ти вземат парите, "Излъган е само този , който се е оставил да го излъжат". Не можеш да си обясниш идеята и да искаш някой да ти пази нещо защото имаш идея, такива с идеи хиляди, от тях 2-ма 3-ма поръчват. За кой от хилядите според теб трябва да се запази въпросното количество.
Продавач консултантите не могат да влязат в подробност преди да е възникнал проблема, те не са ясновидци.
Когато работиш с хора , проблеми има винаги.
Явно ти си една от тези на които просто не им е "провървяло" / уточнявам "провървяло": има хора на които като им тръгне на карък не ги оставя, неприятно е но факт./

# 75
  • Мнения: 5 178
Ааа да ме извиняваш Флоренца, но в Мартинели на Пирин мадамите редовно си обсъждаха техни си неща и понеже си облечен неглиже не те забелязват.. пробвала съм ги.
Аз отдавна спрях да влизам, но явно има още много заблудени хора ..
А ти явно работиш там и си защитаваш заплатата

# 76
  • Мнения: 51
затова и срока на доставка е толкова безкрайно дълъг и качеството доста съмнително.
Качеството на керамиката им не е съмнително.Достатъчно поръчки съм направила там,за да мога да го твърдя.
Между другото това и аз го четох някъде, че обикалят изложенията за мебели, като Миланското например, купуват по една мостра, изкурубват я да видят как е направена и сменят малки детайли, колкото да има разлика някъква и произвеждат в Китай. WhistlingНе знам колко е верно това  newsm78 Аз лично винаги съм ги харесвала, гледам витрините на магазините, като се прибирам, защото обикновенно са затворени вече или просто си разглеждавм от време на време като ги олуча отворени, но никога не съм пазарувала от там. То като няма и цени в тия магазини как да се ориентира човек... веднъж питах за една масичка и една ми се озъби от тогава и не влизам вече...

# 77
Коте, не бих седнала да си защитавам заплатата във форум, има един единствен начин по който   мога да си я защитя.
ЕЛИ , на изложенията в милано не се копуват мебели а се разглежда, от там и идва именно наименованието ИЗЛОЖЕНИЕ. Не могат да вземат нищо от там да го изкорубят и т.н. Изложенията са най вече за да се запознаят хората с концепцията на дадена фирма, и за  големите фирми от други държави с които се сключват сделки за износ. Изложенията в милано не са като стройко в българия.
Разбирам, че повечето от вас са много огорчени по един или друг начин заради ситуацията в която са били, но от една страна ви разбирам защото виждам че няма как да ги знаете тези неща.
Относно копията, има такива но те са в пъти по евтини от оригиналите и много явно си личи разликата. Но за това са копията за ди ги имат тези които не могат да си позволят оригинала.
А много често хората изобщо не държат стоката да им е оригинална , а просто да им харесва и да е добре направена.

# 78
  • Мнения: 2 259
Подкрепям те Флоренца  Peace

# 79
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Относно копията, има такива но те са в пъти по евтини от оригиналите и много явно си личи разликата. Но за това са копията за ди ги имат тези които не могат да си позволят оригинала.
А много често хората изобщо не държат стоката да им е оригинална , а просто да им харесва и да е добре направена.
Защо  тези копия,които всъщност се наричат реплики, в този магазин се продават като оригинали? Преди няколко дни ми предлагаха точно реплики в един магазин.Извадиха ми каталог с оригинали и такъв с произведени в Китай. Човека си го каза директно, това е едното,а това другото,ако ви интересуват такива неща.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 231
florenza, много се палиш нещо. newsm78

От постовете ти разбрах, че си голям капацитет по въпросите на търговията и в частност - Мартинели. Само ще ти напомня, че не си единствената, която е запозната и с "другата страна".

...
4) Ами клиентите които се държат нагло като влизайки се отнасят сякаш трябва да им лижеш краката, нали в крайна сметка всеки си има достойнство, Казваш му : " Добър ден, могали да ви покажа или помогна с нещо" , а той те гледа сякаш си мъртвец насреща му.
5) Не ви били казали и добър ден като сте влезли в магазина, а колко пъти влизате и първи казвате добър ден
6) Работата на продавачите в Мартинели, Селамор, Версус , Нидо и т.н. не се свежда само до продаване на мебели , това е едно от хилядите работи които се вършат и най безобидното така да се каже, но разбира се вас това не ви засяга защото нали за това им се плаща в крайна сметка.
7) Да не говорим колко нагли станаха клиентите от както влезе закона за потребителите в БГ, аз лично също съм се възползвала от него като потребител, но след като разбрах от къде идва проблема и че друго решение няма, а не просто да бълвам псувни и закани по този който не трябва
8 ) Когато си купите дреха от магазина и се приберете в къши и установите че и липсва копчето или някъде се е разшила, колко от вас са се върнали в магазина за рекламация?
Но естествено вие няма как да ги знаете тези неща защото сте от другата страна и нали в българия всеки гледа себе си, на него да му е добре.
Докъто манталитета ни е такъв нищо няма да се промени.

Аз лично, никога няма да наема продавачка, която мисли по този начин, защото ще ми изгони сума ти клиенти. Rolling Eyes

А мнението ми за продуктите на Мартинели е, че изглеждат най-добре от разстояние.  Mr. Green

# 81
Аз лично, никога няма да наема продавачка, която мисли по този начин, защото ще ми изгони сума ти клиенти.
Ria, силата на продавача не е в това какво мисли а какво прави. Мое лично мнение е че за наемането на персонал в която и да е сфера основна роля играе психолога.
Що се отнася до моята дейност тя е малко по в страни от продажбите, макар че преди съм работила и точно като продавач.

# 82
Защо  тези копия,които всъщност се наричат реплики, в този магазин се продават като оригинали? Преди няколко дни ми предлагаха точно реплики в един магазин.Извадиха ми каталог с оригинали и такъв с произведени в Китай. Човека си го каза директно, това е едното,а това другото,ако ви интересуват такива неща.

Здравейте, Нади Миши. Относно копията на италианските оригинали, аз лично знам няколко фирми които продават и италианско и копия китайско, но в нито един от магазините на тези фирми не са ми представили китайско за италианско, в това число и Мартинели. Самите фирми нямат сметка да го правят. Та нали китайската стока идва с кашон на който пише: Made in China,  а на италианския си пише : Made in Italy.  На стоката която пристига от Италиа си има и сертификат и щампа на фабриката, и брошура и още куп неща.
Ще вметна само нещо малко по в страни от темата мебели/ плочки. Например Adidas  спортната фирма за облекло,  е изнесла фабриките си в китай, но това не я прави китайска, нито прави стоката с по- лошо качество.

# 83
  • София
  • Мнения: 8 276
...... Та нали китайската стока идва с кашон на който пише: Made in China,  а на италианския си пише : Made in Italy.  На стоката която пристига от Италиа си има и сертификат и щампа на фабриката, и брошура и още куп неща.
Ще вметна само нещо малко по в страни от темата мебели/ плочки. Например Adidas  спортната фирма за облекло,  е изнесла фабриките си в китай, но това не я прави китайска, нито прави стоката с по- лошо качество.

Ама ти вярваш ли си? Мислиш ли, че е проблем да си поръчаш какво да пише на кашона newsm78 Joy Joy

Мой познат се беше хванал преди време с турска фирма, предлагаха аксесоари за баня.
И след като моя човек казал: "Абе няма да се гледа с добро око на пакета да пише на Made in Turkey". Отговора бил: "Made in Spain да пише става ли?"

Като говорим за изнесено производство то и Чикото се прави в Китай но има разлика с Чиполиното.
Големия производител освен производствени бази там има и контрол, ако нещо не отговаря няма да го пусне на пазара или ще изтегли обрано. 

# 84
Desem, защо трябва да си вярвам, аз просто казвам как седят нещата. Не карам никой да ми вярва. Всеки си избира сам. А относно това какво да пише на кашона / същото се отнася и за етикетите на дрехи, играчки, техника и т.н./ , да може да си поръчаш да ти пише made in spanish  вместо Made in Turkey, но аз тук говоря за неща които съм видяла със очите си а не за неща които някой на накой е казал, аз съм ги чула и т.н.
По това което прочитам във форума ми става ясно, че една доста голяма част от хората , не разказват собствени случки, а случките на някой друг, и някои неща са доста преиначени. Но това си е тяхно право, да говорят каквото решат.

# 85
  • Мнения: 5 462
Защо  тези копия,които всъщност се наричат реплики, в този магазин се продават като оригинали? Преди няколко дни ми предлагаха точно реплики в един магазин.Извадиха ми каталог с оригинали и такъв с произведени в Китай. Човека си го каза директно, това е едното,а това другото,ако ви интересуват такива неща.

 Например Adidas  спортната фирма за облекло,  е изнесла фабриките си в китай, но това не я прави китайска, нито прави стоката с по- лошо качество.
Тук мога да се съглася с теб , и не  само Adidas са  на този принцип .И много други марки си поръчват някой от продуктите си в фабрики в Китай .Но и там имат лошо произведени продукти и обратното.Както си има и в Турция хубави и нискокачествени продукти.Естествено на различни цени.Може би заради евтината работна ръка в Китай , незная тяхна си политика ...

# 86
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Здравейте, Нади Миши. Относно копията на италианските оригинали, аз лично знам няколко фирми които продават и италианско и копия китайско, но в нито един от магазините на тези фирми не са ми представили китайско за италианско, в това число и Мартинели. Самите фирми нямат сметка да го правят. Та нали китайската стока идва с кашон на който пише: Made in China,  а на италианския си пише : Made in Italy.  На стоката която пристига от Италиа си има и сертификат и щампа на фабриката, и брошура и още куп неща.
Ще вметна само нещо малко по в страни от темата мебели/ плочки. Например Adidas  спортната фирма за облекло,  е изнесла фабриките си в китай, но това не я прави китайска, нито прави стоката с по- лошо качество.
Не разбирам защо нямат сметка да продават една стока много пъти по-скъпо отколкото е реалната й цена? Как един обикновен човек ще разбере,че плочките му са произведени в Китай по поръчка на БГ фирма,а плаща за оригиналните италиански?
С очите си съм вижДАла в Турция как се слагат етикетите. Питат те какви искаш да са стоките,даже и български може на обувки.
Може ли да ми обясниш като си купувам плочки,какви сертификати,щампи и куп неща трябва да изисквам от продавача. Нашите сега ги взехме,ама не ни дадоха такива неща. Добре,че съм сигурна във вносителя.

# 87
  • Мнения: 51
Коте, не бих седнала да си защитавам заплатата във форум, има един единствен начин по който   мога да си я защитя.
ЕЛИ , на изложенията в милано не се копуват мебели а се разглежда, от там и идва именно наименованието ИЗЛОЖЕНИЕ. Не могат да вземат нищо от там да го изкорубят и т.н. Изложенията са най вече за да се запознаят хората с концепцията на дадена фирма, и за  големите фирми от други държави с които се сключват сделки за износ. Изложенията в милано не са като стройко в българия.
Разбирам, че повечето от вас са много огорчени по един или друг начин заради ситуацията в която са били, но от една страна ви разбирам защото виждам че няма как да ги знаете тези неща.
Относно копията, има такива но те са в пъти по евтини от оригиналите и много явно си личи разликата. Но за това са копията за ди ги имат тези които не могат да си позволят оригинала.
А много често хората изобщо не държат стоката да им е оригинална , а просто да им харесва и да е добре направена.
Виж, просто казах, че съм чувала такова нещо и че копират дизайн от други фирми и не знам до колко е вярно, доколкото чета не само аз съм го чувала това нещо. Можеш да искараш всички тук ОГРАНИЧЕНИ, както се изказа, но това не пречи да изказваме мнение или кой през какво е минал или кой какво е чул, не виждам, защо трябва така да подскачаш и да се палиш. Мисля, че приемаш нещата  прекалено лично!! Съвет от мен - не се газирай толкова!!!

# 88
Eli, ne se palia, iavno taka izglejda, no nishto. Az prosto se opitvam da vnesa malko iasnota. Ne se opitvam da izkaram nikoi ograni4en, az ne vi poznavam i ne moga da sudia samo po napisanoto ot vas shto za hora ste, tova sa samo purvosignalni vpe4atleniq.
A za kopiata, nikoi ne otri4a 4e ima kopia, no originalite sa edno kopiata drugo.

# 89
  • Мнения: 2 259
Аз пожелавам на Мартинели още много доволни клиенти  и още дълги години да са на пазара.Лично аз съм задоволена от отношението  и от покупките си от тях.Ако ми се наложи ремонт пак,отново съм при тях.Изборът си е мой .Когато съм доволна защо да ходя другаде?
Пожелавам го и на техните конкуренти!
Конкуренция,спекулация ,негативи винаги ще ги има и навсякъде ги има!!!
 Hug

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Такаа предупреждавам от сега че ще стане дълго и че ще има грешки защото пишейки ще побеснея отново!!!!
Нашата сага с ИЗМИСЛЕНАТА фирма Мартинели започна по Коледа, когата заслепена от коледния дух на родост и щастие влязох в магазина им в Бургас и си харесах и поръчах плочки и останах доволна че са ми направили остъпка 10% /ранен наивитет/. Въпросните плочки пристигнаха горе долу в уговорения срак, обаче в момента на получаването се започнаха ядовете- направи ми впечатление че кашоните са меко казано неугледни, мухлясали, раздрани, и че има плочки без кашони осукани в прозрачно фолии /Грешка № 1- че не ги върнах веднага/, Почнаха майсторите ми да слагат плочките и се оказа че има доста начупени, осуркани и т.н., ама реших да не обръщам внимание, обаче почнаха да се появяват и такива с различни нюанси на основния цвят  Close, пак си казах "айде карай", Обаче вече към финала майстора ми звъни и казва не стигат 30 плочки, е познаите оФцата от Мартинели която ми прави проекта не включила стената където е вратата  Shocked, айде бегом до тях за още плочки, НО се оказва че трябва да чакам 1 седмица понеже трябва да дойдат от склада във Варна  #2gunfire, при което започнах лееекичко да се изнервям но пак викам "айде карай", пускам майсторите да си ходят и в къщи остава строително площадка без баня и топла вода за още една седмица, доидоха плочките, монтираха ги, всичко е ок. ОБАЧЕ видите ли решихме и да се къпем в тази баня не само да й се радваме  Heart Eyes, и при първо ползване плочките ПОЕХА вода, промениха си цвета по крайщата стана като рамка, И О ИЗНЕНАДА стана и при 2 къпане, и при миене и т.н.
Айде пак бегом в Мартинели- обяснявам аз, при което ми се казва "А онези Китайските ли?", а аз /наивната/ "Как китайски вие казахте испански на кошоните пише Испания?!"
 Отговор "АМи кашоните не са биле техните!!!!"
Както и да е доидоха снимаха и взеха решение да ми заменят плочките с други за тяхна сметка и от техни майстори- няма да изпадам в подробности какво ми коства още 1 месец без баня и топла вода, и колко нерви изпотроших с тях, не е истина просто луда ме направиха. И чудото стана имах баня за втори път, но нали съм си проста реших ме пак да се къпем в нея- голяма грешка- ПЛОЧКИТЕ ПАК ПОЕМАХА ВОДА!!!!
Този път не бях спокоина в магазина, но др. ден пратиха хора от Варна да я снимат и да я видят пак, "Такова нещо не се било случвало", ебаси и късметлията дето съм /взема да пусна тото?/ на мен ми се случи ДВА ПЪТИ!!! ТЪПО ОБЯСНЕНИЕ ОТ ПРЕДИ ДВА дни "говорили с завода производител /някъде в дебрите на Китай сигурно/ и да и др. път се е случвало, ама като се ползвала банята "редовно" за около 14-20 дена плочките спирали да поемат вода". Явно изглеждам много тъпа че да ми ги разправят тези приказки, незнам. Не ми се занимава повече с тях, исках обещетение + парите които съм платила, но не ми се занимава повече, да си тровя нервите, днес ще отида да си взема само парите които съм платила... Tired
Стана дълго нали обещах  Crazy

# 91
  • Мнения: 1 107
Общоизвестна "тайна" е , че по-евтините плочки от китай са с по-ниско качество, освен защото имат неравности и др. подобни, а и защото им се спестява един процес накрая, като изпичане и заради което те поемат вода. За съжаление Ви е сте имали късмет да попаднете именно на такива.
А аз не разбрах- казаха ли Ви предварително от магазина, че плочките, които сте избрали са изпански или просто Ви оставиха да си мислите, че са такива( в смисъл, че не са Ви предупредили, че са китайски)? Нали знаете, че според ЗЗП на всяка стока трябва да е посочена държавата на произход на стоката? Само с това може да им докарате куп неприятности на магазина....

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Oopsy никой не каза, но и аз не попитах, точно тези които поръчвам къде са правени, но др. които гледах и се двуомях на същата цена ми казаха че са испански, и аз сама направих предположение че и тези са такива а и написаното на кашоните отговаряше на моите предположение, за съжаление първите кашони не ги пазя, на вторите вече няма къде са направени, което си е абсолятно противоречие на ЗЗП. Но наистина не ми останаха нерви вече, а иначе съм издръжлива на нервни натоварвания /адвокат съм  Mr. Green/

# 93
  • Мнения: 1 107
Жалко за това, което ти се е случило, но те разбирам  идеално, че не ти се занимава повече, нервите с пари не се купуват.
Много ми е интересно след това което сподели как ще  оправдае florenza Мартинели newsm78

# 94
  • Мнения: 5 462
Ама вие пък що се заблуждавате че италианските плочки които се предлагат за екстра или първо качество са такова ????Точно такива плочки (преоценени) поради много причини опърпани и смачкани кашони , някоя друга очукана плочка в кашон и т.н. дефекти там се преоценяват и се пускат на нашия пазар като първо качество(това си го правят българските вносители де ).Има и партиди които на самите плочки нищо им няма , но заради деформирана опаковка също в Италия се преоценяват ..Тъй че дори и това което го водят първо качество и то не винаги е първо.Не конкретизирам определени вносители а говоря по принцип .Разликите в цените между преоценените и тези които са първо качество познайте къде отиват и за чия сметка са .В някой случаи ако толкова много държите точно на италиански плочки , по добре да си ги поръчате от фирмите производителки .Както направиха някой мои близки приятели .

# 95
  • Мнения: 289
Ама темата е конкретно за Мартинели и какво се продава там, за това че предлагат на клиентите боклуци на фантастични цени.

Поръчахме столове, уж италиански, не бяха хич евтити /250 евро парчето/, казаха 60 дни, чакахме 4 месеца /няма да споменавам за неудобството да имаш маса без столове 4 месеца/. Дойдоха окайващо опаковани, ползвахме ги един месец и вече искам да ги изхвърля в камината. Е, а втори път не бих се излъгала.

# 96
  • Мнения: 6 039
Ама темата е конкретно за Мартинели и какво се продава там, за това че предлагат на клиентите боклуци на фантастични цени.

Поръчахме столове, уж италиански, не бяха хич евтити /250 евро парчето/, казаха 60 дни, чакахме 4 месеца /няма да споменавам за неудобството да имаш маса без столове 4 месеца/. Дойдоха окайващо опаковани, ползвахме ги един месец и вече искам да ги изхвърля в камината. Е, а втори път не бих се излъгала.

да, по тази причина аз си купих столове от италианска фирма с оторизиран представител за БГ и столовете ми след 5 години са като чисто нови. Мога директно да ги продам за нови.

# 97
  • Мнения: 5 462
Ееее аз говорих по принцип за схемата при вноса на плочки ...
А иначе , не че като е италианско е калпаво напротив .Далеч съм от тази мисъл , по скоро проблемите идват от бг страна (вносители, прекупвачи и т.н.) .Просто някой внасят по ниско качество за да печелят повече .. де да знам ква им е логиката но факт е че е така.

# 98
  • Мнения: 5 462
Това естествено не се отнася за всички ... Wink

# 99
  • Мнения: 289
Ама темата е конкретно за Мартинели и какво се продава там, за това че предлагат на клиентите боклуци на фантастични цени.

Поръчахме столове, уж италиански, не бяха хич евтити /250 евро парчето/, казаха 60 дни, чакахме 4 месеца /няма да споменавам за неудобството да имаш маса без столове 4 месеца/. Дойдоха окайващо опаковани, ползвахме ги един месец и вече искам да ги изхвърля в камината. Е, а втори път не бих се излъгала.

да, по тази причина аз си купих столове от италианска фирма с оторизиран представител за БГ и столовете ми след 5 години са като чисто нови. Мога директно да ги продам за нови.

Малена, трябва да ми дадеш координати на фирмата, че май ще си поръчвам нови столове

# 100
Независимо дали една фирма се занимава с внос, или собствено производство, особено когато става въпрос за големи количества има някакъв процент от стоката която е дефектна. Когато този процент е над допустимото равнище се изтегля цялата стока от всички складове и се връща във фабриката- тази стока се бракува. В случая на Мадлена , тя явно е попаднала на дефектни плочки. Фирмата разбира се и ги е заменила. Няма как да се изтегли цялата партида т.к. само нейните плочки са се оказали с такъв дефект. Фирмата и дава от същите плочки, които са купувани и от други клиенти и те нямат такива оплаквания. Случая със столчетата е същия. При огромното количество на вносна стока от Мартинели и други по големи фирми, няма как нещо да не се окаже дефектно. Важното е ,че то бива подменено. Разбира се никой не иска да му се случи това, но няма как цялата стока кашон по кашон, пакет по пакет да се провери. Все пак говориме за някакво мащабно количество. Т.е. вие си получавате стоката във кашона от фабриката. Ако нещо е объркано, ударено или е фабрично некачествено , то се връща на фабриката и тя на свой ред изпраща стоката в нормалния и вид. Да наистина не може да стане от днес за утре цялата тази процедура, но все пак се стараем да бъдем максимално бързи. Има си процедури без които не може и няма как да се прескочат. Аз също си купих чисто нов телефон струващ към 700лв който на втория месец се оказа с лош дефект , но дори не ми го замениха въпреки че беше в гаранция а ми го "оправиха" но след  месец дефекта се повтори и разбира се си плащах за всеки ремонт т.к. ми казаха че дефекта бил такъв че гаранцията не го покривала. За всеки от ремонтите чеках по месец. И така гаранцията изтече.

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
 florenza съгласна съм с часта че дефектна стока винаги има и това не може да се избегне, НО както вече казах първият път плочките ми бяха в различни нюанси на основния цвят което се виждаше едва след като се налепят и се съпоставят с другите, и от Мартинели ми казаха че е така понеже били от различни партиди- да ама всички нюанси се мокреха,  така че надали съм попаднала на дефектна партида, по скоро всички партиди са дефектни.
И наистина твърде много се ядосвам но трябва да ви кажа че аз си взех парите които съм платила, но докато чаках се разходих из магазина и останах неприятно изненадана, че въпросните плочки още се продават и най вече бяха на едни табла на които имаше табелки че са ИТАЛИАНСКИ, направо нямам думи и наистина обмислям да сигнализирам Комисията за защита на подребителите, въпреки че аз вече нямам претенции, но същото ще се случи на следващия който си ги поръча, нищо не може да ме убеди че моя случай е изолиран, просто не е възможно..........

# 102
  • Мнения: 3
Няма по-безсмислена фирма от Мартинели ! ! ! Искам да предпазя всички ,които са вдъхновени от хубавите шоуруми ,хилядите билборди и снобски изглеждащи продавачи , че всичко , което се продава в martineli economics (там имам конкретни кошмарни случки,които по-късно ще споделя детайлно) НЕ ТРЯБВА ДА СЕ КУПУВА!!!!!!!!! Aбсолютно всичко е дефектно или със скрити дефекти и заменяйки го получаваш или продукт с друг дефект или с липсваща окумплектовка...

# 103
  • Мнения: 2 259
Не можеш да ме предпазиш Laughing
Вчера пак си купих плочки точно от там Hug/Еconomic style/ събота де.
Е ми харесват ми и това!Винаги са били супер коректни с мен .Може и късмет  да имам Wink

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 21:05 от Valikir

# 104
  • Мнения: 3
 Който е бил клиент на Мартинели Economics,  не се е върнал пак там, защото трябва или да си мазохист и да искаш да си съсипеш здравето с разиграване на смяна на това което си купил със същия боклук седмица по-късно и така докато не ти дадат да тестваш всички бройки от наличния продукт(следователно минават МЕСЕЦИ)

И накрая понеже политиката на "водещата фирма" била ДА НЕ ВРЪЩА ПАРИ, си принуден да купиш нещо друго от "уникалните" им китайски продукти...(за да си получиш стоките,трябва предварително да си платил цялата сума-пък кога ще пристигнат и в какво състояние те не отговарят вече,казват само фрази от типа - "би трябвало" и " не знам")

 И ето как martineli съществуват все още - интересен подход за това как да си продаваш стоките...ами като няма друг начин и това за сега действа ,но да видим до кога!!!

# 105
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
joz с две ръце се подписвам под това което си написала, като изключим това че на мен ми върнаха парите  Mr. Green които платих за тези боклуци, както съм писала по горе, ама не ми останаха нерви и сега избягвам да цъкам лампата като влизам в банята че побеснявам всики път  #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 106
  • София
  • Мнения: 3 880
хайде, и аз да се разпиша, защото вече година мина от обзавеждането на апартамента ни и съм изключително доволна...нека пък да има и едно положително мнение за Мартинели, може да е от полза някому! Wink
кухнята ми, едната баня, детската стая, антрето, трапезарията, хола и кабинета на мъжа ми са изцяло обзаведени от Мартинели. говоря и за мебели, и за гранитогреси, и а аксесоари... нямам никакви забележки, не само това, много доволна съм, защото внесоха у дома неповторим стил...стана красиво и уютно. мога и снимки да приложа за достоверност, на който се интересува. всичко е качествено, а с нас винаги са били усмихнати. дизайнерката, която ни пое е идвала няколко пъти вкъщи, първо, за да добие по-ясна представа, не само по проект, след това да види как върви първият монтаж, след това на втория и накрая още един път, за да се убеди, че всичко е ок. подариха на малкият много хубав килим за детската стая, който по-късно случайно видях, че струва над 400 лв. направиха ни 15% отстъпка. сигурно е кал в очите на клиента, нека печелят десетократно от нас...но ми беше приятно това отношение, което не видях никъде другаде преди това, докато обикалях.
да, скъпо е, няма какво да увъртам. бг фирми правят далеч по-евтини неща...и по-евтино изглеждащи, съжалявам ако засягам някого. спалнята ни е дело на бг фирма, не е лоша, но от далеч личи, че е...абе, разликата е огромна в изработката, материалите, механизмите.

# 107
  • Мнения: 22 414
Да се изкажа и аз за Мартинели.
Когато миналата година решихме да поръчваме кухня от там (няма да споменявам, че цената беше сериозна) в началото всичко беше наред. Заповядайте, ще ви направим план, ще работите с дизайнер и т.н. Ние казахме, че знаем точно какво искаме и просто да се изпълни. При което започна великото мотаене.
Този цвят плоскости трябвало да чакаме 1месец, онези механизми не знам колко месеца, плота на кухнята още 1месец, защото бил не знам колко специален. Накрая след 2месечно чакане просто отидохме в друга фирма и о, чудо! Там всички тези много специални плотове и т.н. ги имаха в наличност. Кухнята мога да кажа стана много по-хубава от тази в мартинели, за половината пари.
Аз не бих казала, че Мартинели е върха на лукса, просто в шоу румите добре са съчетали изложените продукти, за да се получи този ефект.

# 108
  • София
  • Мнения: 3 880
определено Мартинели не е върха на лукса Wink не само в шоу румите, и вкъщи можеш да съчетаеш добре мебелите, за да се получи страхотен ефект.
това може да стане и с по-обикновени мебели, разбира се. но качеството на Мартинели според мен е безспорно. или поне аз съм била някаква голяма къметлийка, знам ли Simple Smile
кухнята е най-скъпата ми стая вкъщи, в нея се вложи наистина много. но не съжалявам, заслужаваше си.


за специален плот предполагам имаш предвид естественият камък.
ние поръчахме всичко още в началото, така че при нас не ние чакахме Мартинели, а те нас, защото нещата ни изчакваха в склад, просто не бяхме готови с довършителните работи, когато те вече бяха изработили всичко за нас и ни чакаха кога да дойдат да монтират.

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
но качеството на Мартинели според мен е безспорно. или поне аз съм била някаква голяма къметлийка, знам ли Simple Smile


Определено ще да е второто. Защото качество и Мартинели са две взаимно изключващи се понятия   Laughing

# 110
  • София
  • Мнения: 3 880
Додо, прочетох цялата тема, разбрах, че не са спазили сроковете за доставка на плочките за баня и фаянса при вас. а освен това и качеството ли беше кофти?

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Не, проблемът при мен бе от съвсем друго естество. Не съм поръчвала плочки, а плот с мивка и огледало за баня. Спазиха срока при доставката, но шкафчето беше счупено / стъклото бе пукнато изцяло/, а купата бе по-голяма. Върнах нещата. След не помня колко време  ми дойдоха новите неща, но с погрешен сифон. И от там се започна голямата мъка. В продължение на два месеца не можаха да ми намерят сифон. Стигнах до ниво ръководство. Накрая ми дадоха друг, който също не ставаше. Исках да си купя, да платя, каквото кажат ! Защото не можех да ползвам мивката. Не и не. Нямало! Оказа се, че и по магазините няма такъв. Накрая намерихме някъде от провинцията съвсем случайно и си купихме, но е факт, че повече от три месеца аз не можех да ползвам банята заради подобна недопустимост. Да не говорим, че монтажа се заплаща отделно, но знаете ли как ми обясниха? Цена на километър Варна-София и обратно, щото всичките им майстори били във Варна  #Crazy
Та си плащах и за монтаж, не на Мартинели, разбира се де.
Ах, да, и още нещо. Комплектът вървял без осветление. При поръчката си купих и отделно осветление за огледалото. Е, оказа се, че имало. Та се обзаведох с две осветления. Едното включено в цената, но другото платено отделно. Сега се чудя какво да го правя.
В общи линии съм на мнение, че стоката им е некачествена, а хората им изобщо не са наясно с кое, какво и как. За сметка на това цените им са достойни.

# 112
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мммм, номера със сифона! Имахме си го и у нас, само че на ваната. Оказа се, че ги вземат от Китай, без сифоните и такъв стандарт сифони не можеш да си намериш тук.

# 113
  • Мнения: 481
 Rolling Eyes Ами, и аз съм доволна.
Ние си купихме дивани от тях - 2 бр.
Това е най-сполучливата ни покупка в целия апартамент!!! Имаме две деца и на 3-тата седмица обърнаха една купа с грах (манджичка с доматки) и не остана и петънце(прах го с Меглио). Но след 6-месечна експлоатация нямаме никакви петна по дамаската, която е плат, все пак, а ако нещо нацапат децата го забърсвам с мокри кърпички. Да - по-скъпи бяха от масово предлаганите дивани, но и светлинни години по-напред от към качество, материал (с гъши пух са) и УДОБСТВО, което, в крайна сметка, е най-важното за един диван. А и всичките ни гости като седнат на дивана и не искат да стават  Mr. Green
И ние ги бяхме оставили на склад при тях за около месец, защото майсторът не беше приключил още. А самата доставка от Варна я направиха за две седмици. За сведения - в повечето магазини ни обясняваха, че доставката е 45 работни дни  #Crazy

# 114
  • Мнения: 5 178
Аз пък попаднах на интересна находка в нетолкова малък провинциален град
в склад за плочки се продаваха плочките на Мартинели Хоум Стайл на цени от 25-28 лв/м2
специално имаше от зелените с глухарчето и с големите червени цветя и още 10-тина комбинации..
Ей туй как да го разбирам   33uu

# 115
  • София
  • Мнения: 3 880
днес разгледах обновеният шоуруум на Мартинели на бул. България и бях меко казано очарована...ходих да поръчвам кухня и спалня за новият ни апартамент и от няколко месеца не бях ходила там. дизайнерите са направили всяка зала с невероятен вкус...качеството на мебелите е убийствено, не знам за какъв клас мебели се говори предимно в темата, предполагам за най-ниският, който е имитации на оригинала и нещата са китайски. иначе не мога да си обясня защо толкова хора опреличават мебелите им на пошли и евтини...
тук прочетох за Версус и т.н...които се изтъкват едва ли не като повече от това, което се предлага в Мартинели...които пък от своя страна са единственият официален представител на Armani и Fendi за България!

коте, видяла си имитация на оригиналните плочки, да, Мартинели предлага стока за всеки джоб...нисък, среден и висок клас. ето днес имах избор между испански гардероб и два пъти по-скъпият същи модел италиански, разликата беше в материала и фабриката, която го изработва...моделът същият.
също и дизайнерските ми лампи, които имам в хола, мога да ги снимам да ги видите...моите са китайски, защото не можах да си позволя оригинала...моите 3 осветителни тела са 4000 лв., а днес видях оригиналното само 1 осветително тяло, което струваше 8000 лв., разликата е в камъните Сваровски, на моите са обикновенни стъкълца, но много добра имитация, наистина.
просто всеки преценява какво може да си позволи и действа. аз не мога да си позволя стол на Фенди за 8000 лв. и затова купувам по-евтин, но това не значи, че в Мартинели по-евтиното е боклук, уверявам ви.

# 116
  • Мнения: 5 462
Дай снимки , ако е възможно разбира се ???

# 117
  • Мнения: 2 498
Аз съм от доволните от Мартинели Peace...и  за банята и за тоалетната всичко поръчахме от там....никакви дефекти нямаха нещата....

# 118
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Aurora  -след като толкова ги хвалиш,дай поне снимки да оплакнем око и ние. Wink

# 119
  • Мнения: 363
Досегът ми с Мартинели е бил замо за фаянс за баните, но съм невероятно доволна:) Качеството на плочките си е на ниво, красиви са. И трите бани си ги направихме с техни материали и сме доволни:)

# 120
  • София
  • Мнения: 3 880
Aurora  -след като толкова ги хвалиш,дай поне снимки да оплакнем око и ние. Wink

момичета, намерих малко снимки, които съм правила, когато се нанясахме за Нова Година, но тогава не е напълно обзаведено. обаче лампите, за които говорех ги има затова пускам малко снимки, а скоро ще направя повече, обещавам.

http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home

# 121
  • Мнения: 6 039
също и дизайнерските ми лампи, които имам в хола, мога да ги снимам да ги видите...моите са китайски, защото не можах да си позволя оригинала...моите 3 осветителни тела са 4000 лв.,

кои са трите лампи за 4000лв? би ли показала на снимките?

може би става въпрос за трите лампи с цветни стъкла, защото за миг си помислих, че говориш за теси над масата за хранене

# 122
  • София
  • Мнения: 3 880
да, тези с цветните стъкла. аз обясних, че моите са имитации и са със стъкла, а оригинала е с камъни Сваровски.


п.п. ето, тази вечер снимах и кухнята, направих и нови снимки на стаите. добре дошли вкъщи! Wink

http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home

за дивана в хола да кажа също, че е супер добра имитация на висок клас, само че е китайска радост Mr. Green на Martineli Economy Style, но повярвайте ми това е най-удобният диван, на който съм сядала. оригиналът струва 17 000 лв.  и честно казано не бихме дали толкова пари за диван Confused нашият е плат, а оригиналът е целият от кожа. оригиналът още се подвизава в шоу-руума на Мартинели на бул. България Wink

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 21:02 от Aurora

# 123
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Aurora -разгледах снимките ти,добре си се справила в обзавеждането,браво.Искам и аз такава фитнес заличка. Heart Eyes

# 124
  • Мнения: 2 259
Май си фен на Мартинели?
Личи си ,че си пазарувала от там.Поздравления.
Харесаха ми много  снимките!

# 125
  • Мнения: 4 187
Aurora, чудесен дом  Grinning!
След една година, аз все още стоя зад думите си за Мартинели !

# 126
  • Мнения: 3
А аз почти година по-късно съм все по-недоволен от Мартинели! Добре, че са служителителите на многобройните офиси да понапишат и някой добър отзив!!!

# 127
  • Мнения: 3 382
И аз да поздравя Aurora с прекрасния дом!  Simple Smile

# 128
  • София
  • Мнения: 3 880
И аз да поздравя Aurora с прекрасния дом!  Simple Smile

момичета, много ви благодаря! Hug
сега обзавеждаме апартамент на родителите ми, отново в голяма степен мебелите са от Мартинели и скоро ще пусна снимки (до месец ще го довършим). продължавам да съм все така доволна! да не говорим, че и за най-малката драскотина идват, снимат и след месец-два най-късно ми сменят изцяло въпросният артикул, към който имам забележки (досега един шкаф за банята, един шкаф в хола, някои аксесоари за баня). и всичко това за наистина незначителни забележки, но винаги са много коректни.

# 129
Не съм си купувала, а само съм ги разглеждала. Но за моите стандарти е доста скъпичко. Например -гранитогрес около 100 лв/м2, май е скъпичко, а?
Това е широко-разпространена заблуда!Плочките на мартинели са от 13.00лв. до над 300.00лв. / м2. Зависи къде търсиш. Има и други скъпи плочки,не само тези на "Мартинели". Поглеждай на www.savagrup.co.cc ,скоро ще включим и техните,както и много други не по-лоши.Сава Груп е място където се работи на заводски или доставни цени,и където се събират производителите и вносителите в родната България. 

# 130
  • Мнения: 4 300
Рекламата не е позволена тук Tired

# 131
  • Мнения: 637
На мен ми е още много рано да мисля за ново обзавеждане, но надникнах за малко. Aurora, страхотен дом! Да си живеете със здраве и в любов сред новите придобивки Hug

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
А аз почти година по-късно съм все по-недоволен от Мартинели! Добре, че са служителителите на многобройните офиси да понапишат и някой добър отзив!!!


Аз също  Twisted Evil но се радвам, че все повече хора се убеждават в това какви боклуци продават на невероятни цени и магазините им намалят прогресивно като бройка /поне в Бургас/  Mr. Green, което още повече ме радва. Никой няма право да получава трудно изкараните ни пари с подлъгваща реклама и невярна информация на продуктите си.

# 133
  • София
  • Мнения: 3 880
нямам нищо общо с магазините Мартинели, освен че съм им редовен потребител за обзавеждането на 2 апартамента. скоро ще пусна снимки на втория.
винаги има недоволни от една или друга марка. и обратно, за да си доволен не е задължително да имаш печалба (както е в моя случай)...има чудесни неща, цените са високи (това пак е относително, всеки спрямо доходите си), но ако човек не може да си позволи нещо не е нужно единственото, което да прави да оплюва.
и в Мартинели, както и навсякъде (в повечето случаи) евтините продукти са некачествени.

# 134
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Не оплювам защото не мога да си го позволя, напротив Мога и Го направих, но се оказа, че това което плащам за италианско след втората ми рекламация ми казаха в очите че е Китайско, а все още го продават в магазина като италианско производство. Което според мен е неправилно  Tired. Но аз приключих с тях, останаха ми само нервите и направата ДВА пъти на баня с техни плочки в рамките на месец и половина и сега ми предстои може би лятото ТРЕТИ път с др. плочки.

# 135
  • София
  • Мнения: 3 880
madlena, изненадана съм много. помниш ли колко беше кв.м. на плочките? всъщност какъв е проблема, ти купуваш плочките от тях, но да не би да не са сложени от читав майстор?

аз имам 2 бани от Мартинели, нищо не ми е мръднало в тях, вече 2 -ра година. освен че имах две дребни забележки  - едната е на вратичката на шкафа, другата на капака на тоалетната чиния, дойдоха, снимаха и за 2 месеца ми пристигнаха новите. за шкафа оплакването ми бе толкова малко, но те ми донесоха направо цял шкаф, а беше 800 Евро.
за канапетата в хола ми бяха объркали дамаската и беше вместо със зелен със син кант...е, изнервих се, разбира се, но след  близо 2 месеца имах нови, за тяхна сметка, никой не си е взимал старите и сега имам два комплекта. досега каквото и да съм недоволствала винаги са реагирали на момента, идват снимат, рекламират и получавам ново. освен това материалите, с които работят са много добро качество, не знам как може да ги сравнявате с българските? Confused

всъщност сега като се замисля това са ми единствените забележки за обзавеждането на 2 апартамента по 160 кв.м. всеки.

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Проблема ми е че плочките в банята ми и двата пъти ПОЕМАТ ВОДА при къпане/миени т.н., това е установено два пъти от Мартинели, като втория път са слагане от техни майстори, има снимки при тях, третия път дойдоха от Варна даже да ги видят, що за чудо има в моята баня  Close, като резултат ми върнаха парите които съм платила, но аз трябва да ги сменя защото те вече спряха да изсъхват и не знам какво предстои... Rolling Eyes
А като цена бяха около 30 лв. кв.м., за декорите и фриза вече не си спомням /т.е. не са от най евтините/

# 137
  • Мнения: 44
Да кажа и аз,че са голям въздух под налягане Мартинели.Как мога да си дам парите за некачествени продукти с неясен произход и неоправдани цени.Ако искам маркова стока не ходя в Мартинели,ако искам добри цени и качествени неща пак не ходя там,а ако искам евтини стоки за дома пак не ходя там.Не знам изобщо що за концепция имат.За мен са доста измислен магазин,пък какви консултанти могат да имат като и те не са наясно какво продават,а пък за какви дизайнери може да става дума изобщо.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 383


А да и пазете се от Досев Импекс, купувайте само след като огледате всички плочки в кашоните.. та там номера е плочки от различно качество в един кашон и естествено плащаш като за първо ..
Ако са криви само краиштата как да е, но когато плочката прави дъга познайте как се лепи и каква красота става в банята
Писна ми ... от подобни нагли номерца


знам , че не е това темата , но гранитогреса от Досев , коъто ни поставиха преди седмица е с ужасно много дефектни плочки-размазани линии, петна-ужас
отделно са счупените или очукани 7-8 плочки /от 80 броя/ , което е 10 процента
изобщо фирата е доста сериозна

# 139
  • Мнения: 5 178
Smurf, кофти че чак сега си видяла мнението ми..
Ама шоурум извадиха, хич не съм и стъпвала вътре и въпреки, че ние не сме опарени.. пак ги "хваля" навсякъде

# 140
  • Мнения: 157
Oт моя позната в мебелния бранш разбрах, че името мартинели идва от името на собственика Мартин и жена му Ели hahaha Звучи много италианско, но цената не отговаря на качеството

# 141
  • Мнения: 2 259
Жена му се казва Силвия
Познатата ти е с грешна информация. Peace

# 142
Обикалял съм този тип магазини доста пъти, до тук като съотношение качество цена мога да кажа че новият магазин на цариградско шосе предлага същите неща на много добри цени. http://tradelink.bg/bg
Разгледайте и преценете сами.
Купих си от там диван, 4 стола и маса, много съм доволен. Дивана е много масивен и удобен. препоръчвам ви ги! Peace

# 143
  • Мнения: 5 462
Обикалял съм този тип магазини доста пъти, до тук като съотношение качество цена мога да кажа че новият магазин на цариградско шосе предлага същите неща на много добри цени. http://tradelink.bg/bg
Разгледайте и преценете сами.
Купих си от там диван, 4 стола и маса, много съм доволен. Дивана е много масивен и удобен. препоръчвам ви ги! Peace
Първо това си е чиста проба реклама , второ цените ми се виждат малко високи.

# 144
мда Simple Smile ... в друг форум хваля мебели и на сфера   Grinning Laughing и на тях им правя реклама  Joy правя реклама на 2 конкурентни фирми Simple Smile хитро нали  Laughing

# 145
  • Мнения: 672
Видях, че са ти изтрили темата, бан ли си просиш?
По тази тема - за мен Мартинели са символ на некоректност и ниско качество на високи цени. Трудно бих си променила мнението.

# 146
  • Мнения: 157
Жена му се казва Силвия
Познатата ти е с грешна информация. Peace

Това значи ли, че той е Мартин? Остава да открием коя е Ели Laughing

# 147
  • Мнения: 2 259
Не мисля ,че тук е мястото да обсъждаме личния живот на собственика.
Да ,Мартин е.
Но ,всичко останало  не е  толкова важно сега .

Все пак варненци сме и знаем малко повече за фирмата и историята и. Peace
При създаването си преди 15 години мисля,че нямаше..........
Стига толкова Wink

# 148
  • Мнения: 157
 Абе тоя Мартин въобще не ме вълнува. На мен лично ми стана смешно как е сформирано самото име /вече стана ясно, че съм грешала, де/ Между другото, моята позната също е от Варна. Ще й кажа, че информацията й не е точна Wink

# 149
  • София
  • Мнения: 3 880
Жена му се казва Силвия
Познатата ти е с грешна информация. Peace

Това значи ли, че той е Мартин? Остава да открием коя е Ели Laughing

майка му е.
ебаси клюкарките сте Laughing

# 150
  • Мнения: 26
Аз лично досега съм доволен от Мартинели и то Бургас. Купувал съм малко неща от тях но отношението на персонала към мен беше отлично. Към madlena искам да попитам колко ти струваха плочките? Защото в момента имаше едни "Португалски" 21лв. След като попитах защо е толкова ниска цената най-коректно момчето консултант ми каза, че това са плочки които се произвеждат от Португалска фирма чиито завод е в Китай по поръчка на Мартинели. След тази информация се отказах. Според мен като при всяка фирма в България и те си имат кусури но не бива да се заклеймяват изцяло. Въпреки всичко съчувствам на madlena и съм на мнение, че това което се е случило с нея е недопустимо и в една нормална държава тя би следвало да си получи подобаващо обезщетение. А самия факт, че има такава тема с толкова противоречиви мнения говори, че Мартинели с малко по нестандартни продукти,  все пак са достатъчно голям фактор на нашия изключително постен и ограничен пазар където всеки продава от списания което изключително ме дразни. Извода за мен е когато купуваш от тях явно трябва да се внимава много, но тъй като предлагат нестандартни неща не бива да се отхвърлят.

# 151
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
lotuspgg както писах по нагоре цената беше 30 лв. на кв. за плочките, но не ми бяха оферирани и продадени за Португалски а за ИТАЛИАНСКИ!!!!!!
Всеки има право на мнение - за мен те са ...............

# 152



"А да и пазете се от Досев Импекс, купувайте само след като огледате всички плочки в кашоните.. та там номера е плочки от различно качество в един кашон и естествено плащаш като за първо ..
Ако са криви само краиштата как да е, но когато плочката прави дъга познайте как се лепи и каква красота става в банята
Писна ми ... от подобни нагли номерца"

Здравейте ,
Лично аз съм си решила банята с модел " Vulcano Vogue " - от "Досев Импекс " , освен че банята ми стана много красива и актуална ,
съм нямала никакви проблеми с плочките , нито с качеството им . Всички мои гости ме питат от къде съм си избрала банята и мебелите към нея .  Удовлетворена  съм от обслужването в "Досев Импекс" и качеството което предлагат!

# 153
  • Мнения: X
Специално за Мартинели знам от сигурен източник, че плочките им са китайски. Това само по себе си не е толкова страшно, проблемът е че ги продават за италиански и испански и лъжат клиентите в очите. Мен лично ме влудява в магазина да няма етикети с цени, а като попиташ да ти кажат примерно "струва 45 лв на квадрат, но за количество правим отстъпка 20%". Като в случая питах за 5-6 квадрата, не за 50.

Ценообразуването им е некоректно, както и отношението. Освен това собствениците имат малко цигански манталитет да спестят колкото може повече и използват непроверени китайски фабрики, които не винаги докарват вида и структурата на италианската плочка-оригинал.

Естествено, че може и да останете доволни от качеството. Китайско не е задължително синоним на боклук. Въпросът е обаче да сте наясно какво купувате и за колко пари.

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Не харесвам като магазини Мартинели! Чудя се как най-точно мога  да  обясня как ги възприемам... newsm78 newsm78 newsm78
Значи, да! За мен те са като "марковите дрехи"- Кавали, Гучи и прочие, които силиконови гърли разнасят в чували намачкани из багажниците на колите си и ги показват за продаване на приятелки на супер далаверата, от 300 на 200!  Confused

Аз съм на принципа- като искам нещо качествено, преборила съм се със себе си, че ще заплатя висока цена отивам в магазин, който има права да продава нужната стока и искам да бъда обслужена качествено и професионално.  Peace

# 155
  • Мнения: 35
Аз си купих плочки от Мартинели, цената им не беше никак ниска, но пък за сметка на това продавачите ме увериха че са много качествени и внос от Италия. #Cussing out
Когато майсторите започнаха да ги поставят се оказа, че са най-некачествените китайски боклуци, които са виждали, ронеха се ужасно, чупеха се в ръцете им пред очите ми.
Иначе наистина всичко в магазина им изглежда красиво. СТАВАТ САМО ЗА ГЛЕДАНЕ! smile3514

# 156
e как къде от Мартинели,
ами как не знам и аз, но на познат в банята резултата е плачевен.. самите плочки някакси се ронят и това покритие пада

А да и пазете се от Досев Импекс, купувайте само след като огледате всички плочки в кашоните.. та там номера е плочки от различно качество в един кашон и естествено плащаш като за първо ..
Ако са криви само краиштата как да е, но когато плочката прави дъга познайте как се лепи и каква красота става в банята
Писна ми ... от подобни нагли номерца

Здравейте ,

Прочетох какво сте написали за "Досев Импекс " .
Бих желала да изразя мнение , тъй като имам хотел в курортен комплекс по черноморието и баните са изцяло решени с фаянс , теракот и мебели от "Досев Импекс" . Относно качеството  - много е добро  , не съм срещала никакви проблеми – всичките ми поръчки бяха със заявеното качество . Проектите си правих при тях , не са ме бавили със срока на доставка , доволна съм  и от обслужването - предложиха ми доста актуални варианти и решения . Сами разбирате ,че за мен е важно да предоставя на гостите на комплекса  - максимално удовлетворение - а баните са от съществено значение за качествен релакс .С помощта на моделите , предложени ми от "Досев Импекс " го постигнах. Отново бих работила с тях  и мога да кажа ,че са на ниво !


[/size]

# 157
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Прочетохме те още първият път, не е нужно да крещиш!
Ясна ни е позицията ти- рекламна.

# 158
  • Мнения: 5 178
presiana6, последно колко бани си правила с Досев импекс.. newsm47
Хайде стига реклама , ако беше си останала само с първия пост можеше и някой да ти се хване..обаче втория изби рибата

# 159
  • Мнения: 4 978
Аз си купих плочки от Мартинели, цената им не беше никак ниска, но пък за сметка на това продавачите ме увериха че са много качествени и внос от Италия. #Cussing out
Когато майсторите започнаха да ги поставят се оказа, че са най-некачествените китайски боклуци, които са виждали, ронеха се ужасно, чупеха се в ръцете им пред очите ми.
Иначе наистина всичко в магазина им изглежда красиво. СТАВАТ САМО ЗА ГЛЕДАНЕ! smile3514

Съжалявам...човек на днешно време трябва и сертификат за произход да иска за всичко, което купува.
И аз знам, че повечето стоки в Мартинели всъщност идват от Китай.
А би ли споделила ориентировъчни цени на кв.м. за плочките?

# 160
  • Мнения: 2 259
Купихме на свеки плочки от "Мартинели" -Испания,фабрика"CIFRE".
Ми много са хубави ,не си кривя душата.
Прави,перфектна полировка.Незнам дали са правилни понятията Embarassed
Като отида ще направя снимки и пусна,че вчера я завършиха.

# 161
  • София
  • Мнения: 3 880
наистина хубавите плочки в Мартинели започват от цена над 100 лв. на кв.м.

# 162
  • Мнения: 41
Както всяка фирма и тая си има привърженици и опоненти.Личното ми мнение за тях е,че са един голям балон под налягане ,който скоро ще се спука и ще се расмърди ужасно.

# 163
  • Мнения: 2 259
Е нашите бяха около 25 лева Wink

# 164
  • Мнения: 336
Съгласна съм с Cruela - ако иска да е сигурен човек какво взима, трябва да иска сертификат. Друг начин няма.
Dandelion, много фабрики от Италия и Испания отварят филиали в Китай заради по-евтината работна ръка. Но технологията, машините и всичко останало са си "оригинал". Проблема в такива фабрики идва не толкова от Китай, колкото от наложената в България търговска политика да се предлагат за 1-во качество плочки, които всъщност са от 2-ро и 3-то качество. Първокачествените Испански и Италиански плочки съвсем не са по джоба на всеки българин. Както пише Aurora, цените има започват от около 100 лева средно. А за гранитогрес 1-во качество  цените започват от МИНИМУМ 100-130 лв.

За всичко останало обаче  съм напълно съгласна с това, което сте писали - много са зле Crazy

# 165
  • Мнения: X
Съгласна съм с Cruela - ако иска да е сигурен човек какво взима, трябва да иска сертификат. Друг начин няма.
Dandelion, много фабрики от Италия и Испания отварят филиали в Китай заради по-евтината работна ръка. Но технологията, машините и всичко останало са си "оригинал". Проблема в такива фабрики идва не толкова от Китай, колкото от наложената в България търговска политика да се предлагат за 1-во качество плочки, които всъщност са от 2-ро и 3-то качество. 

Точно, и мен това ме влудява. Освен това има разлика между фабрика с евтина работна ръка и фабрика със скапана техника плюс евтина работна ръка. И най-гадното е да ти обясняват "италиански са, първо качество", когато нито едното е вярно, нито другото  Crossing Arms

# 166
  • Мнения: 544
И аз да си изкажа мнението за Мартинели. Не им станах клиент. Първо трябваше да ме обслужат добре. Не може в напреднала бременност да разглеждам на крак каталог за скъпи вани  Close. Отношението на персонала беше доста пренебрежително, един стол не можаха да ми предложат. Е как да стигна до поръчка?

# 167
presiana6, последно колко бани си правила с Досев импекс.. newsm47
Хайде стига реклама , ако беше си останала само с първия пост можеше и някой да ти се хване..обаче втория изби рибата

Ни най - малко . Явно за Вас е невъзможно да повярвате ,че съществува удовлетворение от обслужването , но това не е мой проблем Simple Smile

# 168
presiana6, последно колко бани си правила с Досев импекс.. newsm47
Хайде стига реклама , ако беше си останала само с първия пост можеше и някой да ти се хване..обаче втория изби рибата

Нестандартно ли ти звучи това ,че съм си направила банята в къщи и тези в хотела с модели на " Досев " Simple Smile , или трябва да се прави само по една баня ...))))))

)

 Joy  Laughing Laughing

# 169
  • Мнения: 2 259
presiana6, последно колко бани си правила с Досев импекс.. newsm47
Хайде стига реклама , ако беше си останала само с първия пост можеше и някой да ти се хване..обаче втория изби рибата

Ни най - малко . Явно за Вас е невъзможно да повярвате ,че съществува удовлетворение от обслужването , но това не е мой проблем Simple Smile
[/b]Да ,но темата е за "МАРТИНЕЛИ" ,не за "ДОСЕВ" Wink

# 170
  • Мнения: 162
Така, да разкажа и аз за Мартинели, направиха ми преди година проект и купихме плочки и обзавеждане за баня, забавиха ни с апартамента и почваме да ги лепим едва сега, и каво да видим- дали са ни 14 плочки повече от декорните които са 30/30 и едната от които струва 80лв веднага когато разбрахме (до този момент се доверявахме на дизайнерката и проекта й и ни сме броили и смятали изобщо никакви плочки, а нищо не ни пречеше да си сметнем) отидохме в магазина и се оплакахме искахме замяна за някакви плочки за под  че имаме нужда от такива а и изобщо не си направихме устата за връщане на пари, защото ни се стори невъзможно да се съгласят.Те си видяха грешката и на следващия ден ми се обадиха че замяната е разрешена. Помогна много братовчед ми, който работи също във фирмата но в другия им магазин, може би ако не ги беше помолил той нямаше да се съгласят.Отделно и от основната плоча са ни дали повече но тя е сравнително евтина-22 евро на квадрат и не предявихме претенции. Така че вземете поука от моите премеждия и винаги си бройте колко плочки ви трябват и ни се доверявайте на дизайнерите.

# 171
  • Мнения: 5 539
Извинете, имам нужда от помощ, ако някой знае.
Фирма "Мартинели" има ли нещо общо със салони за обзавеждане "Dolce Casa"? Асортиментът им изглежда сходен, цените също, а сме на път да поръчаме теракот и фаянс оттам.
Но предвид на лошите отзиви за Мартинели, почвам да се чудя. Плочките са уж испански, предлагат ни ги с намаление, а дали не са китайски Rolling Eyes

# 172
  • Мнения: 863
По мои лични наблюдения става въпрос за едно и също нещо.Много от плочките  са китайски,въпреки че в Мартинели се продават и испански плочки.
Откъдето и да го погледнеш си е прекалено голямо съвпадение-магазинът Долче Каза е на същото място като Мартинели,асортимента е  един и същ,според мен става въпрос за едно и също нещо

# 173
  • Мнения: 1 085
Виждала съм плочки, които се предлагат в Мартинели, на друго място абсолютно същите с пет пъти по - ниска цена. И на двете места казват, че са испански, но според колегите им от бранша са китайски.

# 174
  • София
  • Мнения: 1 078
По мои лични наблюдения става въпрос за едно и също нещо.Много от плочките  са китайски,въпреки че в Мартинели се продават и испански плочки.
Откъдето и да го погледнеш си е прекалено голямо съвпадение-магазинът Долче Каза е на същото място като Мартинели,асортимента е  един и същ,според мен става въпрос за едно и също нещо
Абсолютно е така. Поне за София е със сигурност.

# 175
  • Мнения: 5 539
Значи е вън от съмнение, че става въпрос за едно и също нещо. Защото за Долче Каза няма никаква информация в нета, съвсем нищичко, много подозрително. Confused А иначе в ДК има скъпи бани, които са си обявени като китайски, а също и скъпи италиански и испански бани. Остава да се надявам, че обявената информация е вярна или да тръгна да проверявам името на серията на кой производител е.

# 176
  • Бургас
  • Мнения: 3 075

Фирма "Мартинели" има ли нещо общо със салони за обзавеждане "Dolce Casa"?
едно и също нещо е! Смениха само имената! Явно заради "чудесните" отзиви!  Peace

# 177
  • Мнения: 1 085

Фирма "Мартинели" има ли нещо общо със салони за обзавеждане "Dolce Casa"?
едно и също нещо е! Смениха само имената! Явно заради "чудесните" отзиви!  Peace

Анджък!

# 178
  • Мнения: 1 165
Преди Dolce Casa беше Мартинели Economic Style и мебелите им са си посочени, че са китайски.За баните не съм гледала.Може да имат и испански в тези магазини, но останалото обзавеждане си е китайско и си го казват, не го крият

# 179
  • Мнения: 60
Аз пък останах приятно изненадана от доброто обслужване и бързата доставка !Преди два месеца си купихме гранитогрес на дъмпингови цени (така бяха обявили намалението на някой артикули) Нашият гранитогрес беше намален от 93лв/ кв. на 30лв/кв. и съм изключително доволна от него !Всички мебели ми харесаха , но в момента нямам финансова възможност да се обзавежа изцяло от Мартинели !Иначе смело заявявам , че гроздето не е кисело!

# 180
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Сложи си гранитогреса, почни да го ползваш и "пак ще си говорим" Whistling

# 181
  • София
  • Мнения: 3 880
Сложи си гранитогреса, почни да го ползваш и "пак ще си говорим" Whistling

ние у дома си сложихме гранитогрес от Мартинели и вече 2 години си го ползваме с кеф, много сме доволни Peace

# 182
  • Мнения: 60
Аз не искам да споря ,просто изразявам своето положително мнение ! Да сложили сме го и го ползваме вече повече от месец , гланциран е -не се драска ! Доволна съм ! Преди това за терасата купувахме гранитогрес от друг магазин ,който беше испански и струваше също към 30 и няколко лв/кв ,но всички плочки бяха с различни размери тоест с мм разлика и ги върнахме ! Така че аз съм доволна !
Аурора в твоят дом всичко много ми хареса Peace !Браво ! А тавана над трапезарията е същият като нашият в хола ! Peace Ние още не сме боядисали и се двоумим за цвета !

# 183
  • Мнения: 66
Значи е вън от съмнение, че става въпрос за едно и също нещо. Защото за Долче Каза няма никаква информация в нета, съвсем нищичко, много подозрително. Confused А иначе в ДК има скъпи бани, които са си обявени като китайски, а също и скъпи италиански и испански бани. Остава да се надявам, че обявената информация е вярна или да тръгна да проверявам името на серията на кой производител е.

Поръчахме фаянс и теракота за две бани от Долче Каза, италиански, на 50% намаление и в момента ги редим. Намалението е до изчерпване на наличните количества. След като направихме поръчката и заплатихме половината от стойността, ни беше казано, за да не се изненадаме като пристигнат, че кашоните са разпокъсани и кални, защото ги е валял дъжд, но плочките са здрави. Така и беше, имаше само 2-3 "жертви", за радост не от декорните. Голямо учудване бе за мен, когато ги докараха с кола на Мартинели. Няколко дена по-късно се наложи да поръчаме още един допълнителен фриз, който пристигна за 5 дена (3 работни), т.е. възможно най-бързо, защото бяхме вече почнали да лепим плочки. Тогава питах нашия консултант-дизайнер какво общо имат с Мартинели и от него разбрах, че са нещо като дъщерна фирма.

Доволна съм от обслужването на нашия дизайнер - преправяхме проектите няколко пъти,  както съм доволна и от спазените срокове.

А иначе предлагат плочки от различни краища на света, включително португалска имитация (15лв./м2) на нашите италиански плочки, които с намалението са около 43лв./м2, но разликата в качеството е прекалено очевидна.

# 184
  • Мнения: 2 161
Мартинели много се изложиха с последната поръчка,която им направихме.А сме техни клиенти от 10 години,дори повече.Закъсали са го,личи си от пръв поглед.Изневерявам им усилено от известно време насам.

# 185
  • Мнения: 3
За "МАРТИНЕЛИ"мога да кажа това,което знам,а то е,че това е верига магазини,не е марка.Там се продават продукти на много фирми-италиански,китайски,испански.Не може да се купи вана ,да речем,марка "МАРТИНЕЛИ",така че,нека не правим лоша реклама на фирмата.Продават си хората и италиански и китайски продукти,всеки преценява кое да избере.На мен специално ми харесват нещата,които прадлагат,по-различни са по-интересни,но и по-скъпи,нормално е да е така.Като отношение към мен съм изключително доволна,аз съм посещавала шоу-рума в Плевен.А по повод изказаните мнения във форума,че продават китайско за италианско,не мога да знам,мога да кажа мнението си.Когато отидох там консултантите ми изброиха фирмите-производители,с които работят,показаха ми каталози,като изобщо не скриха от мен кое е китайско.Човек сам избира кое да купи,а и не смятам,че китайското непременно трябва да означава "лошо качество",просто трябва да ти се каже и да те оставят сам да прецениш.

# 186
  • Мнения: 22
     Аз не бих купила нищо от тях, но всичко е въпрос на лично предпочитание.  Simple Smile

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 64
Аз да питам мебелите в Долче каза имат ли някаква гаранция.Взехме си диван октомври месец,който е в окаяно състояние възглавниците се степаха и не приличат на нищо.Под възглавниците има лепки които направиха дупки и плата отдолу се скъсал.А днес видях ,че и единия подлакътник който е кожен се пропукал и цепнал.И това само за 9 месеца . #Crazy

# 188
  • Мнения: 2 259
Аз да питам мебелите в Долче каза имат ли някаква гаранция.Взехме си диван октомври месец,който е в окаяно състояние възглавниците се степаха и не приличат на нищо.Под възглавниците има лепки които направиха дупки и плата отдолу се скъсал.А днес видях ,че и единия подлакътник който е кожен се пропукал и цепнал.И това само за 9 месеца . #Crazy
Стига да имаш документ имаш и право на рекламация.Всяка стока си има гаранция.
Питай първо в магазина от където сте купили.После по каналния ред в КТЗП /май сега има друго има Комисия за защита на потребителя/.
По принцип съм гледала техни продукти от Китайски произход и изглеждаха добре като качество.
Съжалявам за кофти покупката ви  Confused

# 189
  • Бургас
  • Мнения: 64
Утре ще гледам да отида до магазина,пазя договора с поръчката и цената,нямам касова бележка така и не ми дадоха тогава Rolling EyesДивана ,като поръчвахме ни казаха,че е италиански и дойде в огромен кашон с еййййй такива букви MADE IN CHINA още тогава трябваше да направя проблем,че ме излъгаха но принципно в началото бях доволна и се отказах. newsm78

# 190
  • Мнения: 5 539
Ужас! И на мен много ми харесаха на външен вид техните мебели, но твоята история ме разубеди напълно.

# 191
  • Мнения: 1
МАРТИНЕЛИ...НЕ ЗА ВСЕКИ ! АКО НЯМАТЕ ИЗЛИШНИ НЕРВИ, ВРЕМЕ И ПАРИ МАРТИНЕЛИ НЕ Е ЗА ВАС

# 192
  • Мнения: 151
Нямам нищо на Мартинели, но едно мога да кажа от впечатленията ми в магазина: голяма скъпотия!
На пръв поглед - красиви са нещата, но цените ми изглеждат прекалено надути. Красоти има и по други магазини на три пъти по-ниска цена.

# 193
  • Мнения: 14
Вчеря влязох в Долче Каза да разгледам кухни. Изключително лошо впечатление ми направи консултанта, с ужасен дъх, наврян в лицето ми, нагло държание как не работят с евтини електроуреди за вграждане Горение, а предимно с Аристон.

На всяка мостра имаше цена, в която не ставаше ясно какво включва. Когато попитах, нелюбезно ми отговориха, че в някои цени включват и уредите в други не. С две думи "толкова ли неразбираш кое е качествено и кое не".

# 194
  • Мнения: 76
Лошо немога да кажа за Мартинели поне отпреди 2-3 години.  Китайската стока е боклучава, но ако искаш. За другата също правихме пазарлък. Докараха ни всичко с техен транспорт до една махала в Еленския Балкан. Нямам оплаквания. издънки биха се случили навсякъде.

# 195
  • Мнения: 14
по мое мнение МАРТИНЕЛИ са си китайски магазин.Персонала е неквалифициран.Жалко за добрата визия на самите магазини

# 196
  • Мнения: 92
Aurora щеше да показваш снимки от втория апартамент който обзаведохте от мартинели

# 197
  • Мнения: 66
И аз искам да изкажа разочарованието си от Мартинели. Направиха ни проект за банята, казаха цена. Като отидохме да потвърдим поръчката се оказа че видиш ли те се "объркали" и цената се променя. Помолихме ги да ни направят оферта ( просто да ни напишат цените и квадратите на заложените в проекта плочки ).  ooooh! Все едно първокласник го е писал неможеш да разбереш цената за един квадрат ли е, за цялото количество ли е.

Не искам да обяснявам за отношението на персонала, никакво внимание не ти обръщат ако не са на 98 % сигурни че ще купиш.   (става въпрос за Русе) Peace

# 198
  • Мнения: 171
Цитат
Не искам да обяснявам за отношението на персонала, никакво внимание не ти обръщат ако не са на 98 % сигурни че ще купиш.   (става въпрос за Русе)
Напълно подкрепям.Преди време си купихме диван ,плочки за банята и тоалетната от там.Доста лошо обслужване,пък и качеството на плочките беше ужасно Mr. Green

# 199
  • Мнения: 0
Не съм си купувала, а само съм ги разглеждала. Но за моите стандарти е доста скъпичко. Например -гранитогрес около 100 лв/м2, май е скъпичко, а?
Цитат
Не искам да обяснявам за отношението на персонала, никакво внимание не ти обръщат ако не са на 98 % сигурни че ще купиш.   (става въпрос за Русе)
Напълно подкрепям.Преди време си купихме диван ,плочки за банята и тоалетната от там.Доста лошо обслужване,пък и качеството на плочките беше ужасно Mr. Green
Аз сим на същото мнение в мартинели почти никой не ти обръща вниманеи част от персонала се беше настанил на един диван и си похапваха, няма лошо но не мисля че това е добре за фирмата
ние си поръчахме диван от www.mebelitotal.com

# 200
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Аз пък честно казано съм доста приятно изненадана от разнообразието, което предлагат. Търсихме си облицовка за стените на коридора - нещо подобно на камък, но не точно. В Мартинели имаха доста неща да предложат за разлика от останалите магазини, където имаха по 1 вид. Обърнаха ни внимание, тъй че и от обслужването сме доволни Peace

# 201
  • Мнения: 5 539
И ние бяхме много доволни от обслужването в бургаския магазин на Мартинели. Забравих името на служителката, с която комуникирахме в продължение на месец многократно на живо и по имейл, но наистина прояви голям професионализъм. Даде ни безценни идеи, изработи ни страхотни проекти, преработва ги няколко пъти по наша молба, препоръча ни качествени плочки на нормални цени и то без намек за отегчение или недоволство.

# 202
  • Мнения: 2 161
За "МАРТИНЕЛИ"мога да кажа това,което знам,а то е,че това е верига магазини,не е марка.
Добро утро!Мартин се казва собственикът.

# 203
  • София
  • Мнения: 3 392
Мартинели покриват доста широк ценови диапазон.
Презентират както и италиански и испански фабрики среден към висок клас, разбира се и висок клас, така и поддържат внос от Китай на меко казано смешни цени.
Но аз не разбирам как някои потребителки очакват да си закупят диван от изкуствена или рециклирана кожа от Китай, за цена около три или четири пъти по-ниска от оригинален такъв и да очакват същото качество.
"Долче каза" е на Мартинели и са реплики, внос от Китай.
Според мен, няма нищо лошо в китайските мебели, стига човек да е информиран и да се употребяват по предназначение, за мен, лично са много подходящи за имоти, предназначени за отдаване под наем, изглеждат добре и наемателите не рискуват да получат едномесечно предизвестие за напускане, защото не поддържат мебелировката в изряден вид, например.

# 204
# 205
# 206
# 207
  • Мнения: 2 722
Интересува ме темата,ще следя

# 208
  • Мнения: 2 142
Не съм чела цялата тема, но ще си позволя да коментирам, простете, ако се повтарям, но ще прочета после назад.
Мартинели имат много хубави неща, но надценките са им чудовищни, казвам го от опит, при добро желание, могат да се намерят същите неща на по-добри цени

# 209
  • София
  • Мнения: 1 078
Не съм чела цялата тема, но ще си позволя да коментирам, простете, ако се повтарям, но ще прочета после назад.
Мартинели имат много хубави неща, но надценките са им чудовищни, казвам го от опит, при добро желание, могат да се намерят същите неща на по-добри цени
Eдин полилей, китайска имитация на много скъп италиански, купен и докаран от Англия, ни излезе около 90 паунда.Той е с 30 малки крушчици, които бяха сложени в кутията и към тях и резервни, а в Мартинели същия е 500 лв. без нито една крушка. Смятайте надценките. Въпреки, че нямам нищо против нагазина и стоките му, но то бива бива надценка...

# 210
  • Мнения: 0
Мартинели -  висококачествени италиански и испански фаянс и теракот - да бе да . Не само, че са нискокачествени а и нямат нищо общо с испания и италия, а просто всичките им стоки са от Китай. Информацията е 100%. Преди месец си купих уникален "ИТАЛИАНСКИ" фаянс и теракот. Монтирах ги и само след 3 дни боите на фаянса се разтекоха. Плочките от зелени станаха "пъстри" - на огромни безформени кафеви петна, чак фугите от бели стнаха кафеви. Дори не монтираните плочки бяха станали на кафеви петна, само че по бледи. Просто ужас. Обадих се в Мартинели и те ми се извиниха и ми казаха, че не носят отговорност за дефектирал фаянс Simple Smile)))))))))))))))))))))))))))) ХАХАХА, НЯМА ТАКИВА СМЕШНИЦИ. Затова НИКОГА НЕ КУПУВАЙТЕ КИТАЙСКИТЕ БОКЛУЦИ НА МАРТИНЕЛИ!!!

# 211
  • Мнения: 0
Мартинели -  висококачествени италиански и испански фаянс и теракот - да бе да . Не само, че са нискокачествени а и нямат нищо общо с испания и италия, а просто всичките им стоки са от Китай. Информацията е 100%. Преди месец си купих уникален "ИТАЛИАНСКИ" фаянс и теракот. Монтирах ги и само след 3 дни боите на фаянса се разтекоха. Плочките от зелени станаха "пъстри" - на огромни безформени кафеви петна, чак фугите от бели стнаха кафеви. Дори не монтираните плочки бяха станали на кафеви петна, само че по бледи. Просто ужас. Обадих се в Мартинели и те ми се извиниха и ми казаха, че не носят отговорност за дефектирал фаянс Smile)))))))))))))))))))))))))))) ХАХАХА, НЯМА ТАКИВА СМЕШНИЦИ. Затова НИКОГА НЕ КУПУВАЙТЕ КИТАЙСКИТЕ БОКЛУЦИ НА МАРТИНЕЛИ!!!

# 212
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Как така да не носят отговорност, носят разбира се. Не ги оставяй така а си търси правата. Комисията за защита на потребителите си върши работата но първо отиди в магазина на тази измислена фирма с нискокачествана стока на баснословна цена и им обясни, че има закони в тази страна и всеки продавач НОСИ отговорност за продадената от него стока Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Лелеее колко ми е познато само Close #2gunfire

# 213
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile
Всичко в "Мартинели" е уникално красиво и оригинално. Но и всичко е абсолютен боклук. Всичко (абсолютно) е от Китай. Апартамента на сестра ми беше обзаведен ( 2 бани и кухнята) от там. Първо, бавят си доставката на мебелите и монтажа с месеци. Второ цените са ненормално високи (въпреки че за дизайна им си струва, стига да беше качествено). После вече идва моментът с "боклука". Душът в едната баня струва в магазина им 500лв, батериите за вана и мивки също бяха състарено злато - много красиви и скъпи ... всичко се счупи за месец употреба, маркучите се изпокъсаха, на кран-телефона се отлепи дискът отпред и си пръскаше във всички посоки. Монтираха душ-кабина, която течеше и мокреше цялата баня. Всички плочки омазаха в силикон, който не се чисти. Кухнята - оставиха празни места - 2 плочки на стената, незнайно защо... при положение, че там нямаше контакти нито пък сме смятали да има. Така и не дойдоха да залепят двете липсващи декоративни плочици. Кухнята в магазина им струваше около 15000 лв...Не мисля, че за такива пари, трябва да се предлага това качество.
Близък на Мартин (собственикът на марката) ми каза, че е говорил с него, казал му е "цените ти са феноменални, каква отстъпка ще ми направиш и той е отговорил "ами най-много 50% мога да ти сваля от цената, за да имам и аз печалба" ... направете си сметката.
Иначе за дизайна нямам думи...уникални са.

# 214
  • София
  • Мнения: 8 276
Trina_Moe, ако беше прочела малко от темата щеше да знаеш, че "дизайна им, не си заслужава защото просто не е техен.

# 215
  • Мнения: 0
Прочетох цялата тема, не ми казвай какво съм чела и какво не.
Нямам нищо против, не споря дали е техен, но за мен е без значение чий е дизайна стига да е добър.
 А "техният" или този, от който крадат е много добър.

# 216
  • София
  • Мнения: 8 276
O, простете, но моля, харесвайте си/купувайте си каквото пожелаете.

# 217
  • Мнения: 25
На мен така ми казаха в магазина на Практикер. Едните били китайски за 1000лв, а индийските по 1000евро Sick.
оригинални
маркови и
дизайнерски

3 ключови думи!!! hahaha

.....в магазините на Практикер никога не са предлагани килими с естествен косъм, със сигурност грешите името на магазина.

# 218
  • Мнения: 2 259
На мен така ми казаха в магазина на Практикер. Едните били китайски за 1000лв, а индийските по 1000евро Sick.
оригинални
маркови и
дизайнерски

3 ключови думи!!! hahaha

.....в магазините на Практикер никога не са предлагани килими с естествен косъм, със сигурност грешите името на магазина.
Визира се магазин "Дол4е каса" до Практикер според мен  Wink

# 219
  • Мнения: 0
Здравейте на всички,заех се с тежката задача да си напрвя спалня в една не особено широка стая.Мразя много мебели на малко място и реших,че е по-добре да си взема едноместно легло.Имам прекрасната идея интериора да ми е барок и за целта съм хвърлила око на едни шкафчета на кристиано брусарди и тапети от там,тоалетка от стил декор или варано само,че не мога да си намеря прилично по размер легло.За сега погледа ми засече едно много симпатично водещо се в детска стая на Мартинели,но въпроса ми е горе долу колко им вървят хубавите легла като цена?Виждала съм много красиви на поносими цени,но огромни размери,а съм и виждала легла от сорта на 20 000 лева,което ми е в повечко Simple Smile

# 220
  • Мнения: 0
Ще споделя и аз мнението си за Досев импекс. Останахме крайно разочаровани от обслужването и най -вече от качеството на предлаганите плочки.Първо не пише никъде какво качество купуваш, но при всички случаи продавачите са обучени да отговарят че е първо , а и се опитват да ту убеждават в това. Обаче изненадите са малко по -късно, след като си отнесете плочките вкъщи, защото в магазина няма как да разопаковате и проверите всички кашони. Криви фризове във формата на лък, плочки с различна дебелина и дължина от една серия.И всичко това се опитват да те убеждават че било нормално да има такива отклонения.Кой знае от кой двор са събирани на фабриката, която вече ги е отделила за боклука, а те тук ги препакетират и ни ги предлагат не само като първо качество , но и за да е по-убедително и цената докарали като за първо качество. Като им направихме рекламация се правят на много учудени, че такова нещо за пръв път им се случва. Те само ако си направят труда да прочетат форумите, от там изскачат стотици възмутени и недоволни клиенти.

# 221
  • Мнения: 6
I az iskam da spodelq mnenieto si za Dosev ( syjalqvam che e v tazi tema) Vzehme plochki ot tam na promociq i se okaza che sa ni dali edin kashon s natrosheni plochki - imashe samo edna zdrava v kashona.
Na dokumenta s "prieto bez reklamaciq" kashonite pishe che sa 6, a sme platili 7. Vyrnahme se v magazina za reklamaciq, no nishto ne mojelo da se napravi, zashtoto sme vzeli poslednite im kashoni  Shocked . Sled tova otidohme da kupim 1 plochka ( friz) i slujitelkata ti kazva " Podpishete se tuk" (za "Prieto bez reklamacii"), otiva da vzeme plochkata, vryshta se kato q krie zad krakyt si i kazva "Kazah da se podpishete tuk", pyrvo vidqhme che plochkata e cqla podpisahme se. Pribrahme se vkushti i vidqhme che e s shupli  Sad ne bqhme obyrnali vnimanie na sharkata
Kazvam tova zashtoto nie bqhme mnogo naivni kogato pazaruvahme i tova ni izleze skupo, imajte si edno naum i proverqvajte plochkite predi da se podpishete kydeto i da e

# 222
  • Мнения: 45
Чета темата, защото се интересувам от плочки в момента и не знам на кое да вярвам.
Повечето мнения са от потребители току-що регистрирали се!

Не се стърпях и затова пиша, защото темата последно е обновявана от 2012, но не трябва ли да се намеси модератора - ЕХООО - Kiku i prestige - темата е за МАРТИНЕЛИ, не за Досев.
Ако имате нещо да кажете си пуснете отделна тема.  Naughty
Супер много се дразня как повечето теми се оспамиха от разни натрапници дето само драскат глупости!
Човек ако му трябва нещо да прочете, за каквото и да е било, мнения на хора с опит, винаги се намират натрапници ( с 0 на брой постове ) да пишат не по темата или да правят реклама.

Извинявам се още веднъж за гневния пост!

Общи условия

Активация на акаунт