Шумоизолират ли външните щори?

  • 11 903
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 481
Здравейте, имам голям проблем и не мога да измисля решение. Със съпруга ми живеем в къщата на родителите му от няколко години. Сложихме си и врата на стълбите и сме сравнително изолирани, но девер ми свекър ми имат автосервиз в двора. Преди да родя бях по цял ден на работа и не ми правеше особено впечтление. Но като се роди детенце се оказа огромен проблем, защото шумът е неописуем и е точно под прозорците ни. Зиме, лете не можеш да отвориш през деня заради праха и шума. Понеже детенце много се будеше, първите 10 месеца прекарах в близкия парк. Излизах сутрин и се прибирах вечер, там я кърмех и сменях пампреси, хапвах нещо на крак от магазините. Детенце спеше по 3-4 и даже 5 часа. Само че стана студено и всички се прибираха на топло в къщи и на мен ужасно ми писна да вися все сама по улиците. Обаче от както започнах да я прибирам да спи в къщи, Стела спи много малко. В началото спеше по 2-3 часа на обед, сега спи час, а често и по-малко. Налага се да я приспивам по няколко пъти, защото като не се наспива става много кисела. Веднъж седмично успявам да изкрънкам свекъра да ме закара при майка ми на село и там Стела спи два пъти повече. За съжаление след 10 дена майка ми заминава за чужбина за няколко месеца и тази алтернатива отпада. С мъжа ми мислехме много, но нямаме възможност да излезем на квартира и решихме да сложим външни щори. Имаме PVC дограма и въшна изолация, дали ще имат ефект?
Тичам, че детенце пак се събуди   Cry

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 00:10 от lady di

# 1
  • Мнения: 234
Поне от части се шумоизолира по този начин.Ние имахме проблем с шумни съседи.Направихме изолация на стената със стъклена вата и си решихме проблема.

# 2
  • Мнения: 3 036
Аз живея на център и до нас минава пътя свързващ Южна и Северна България.
Сложих ме дограма и отделно външни щори имахме .Не си въобразявам - дори и дъжда не чувам.Наистина е решение.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Съвет вече са те дали: шумоизолиращи са стъклената вата и външните щори на прозорците, наред с PVC дограмата.
Погледни и тук , влез в Продукти -> Звукоизолации. Ефектни са и имат значение, но са скъпички ....  Sick

# 4
  • Мнения: 481
Desi, вие с каква дограма сте? Питам защото днес в магазина за щори ми казаха, че PVC дограмата шумоизолирала най-добре и щорите няма да имат особен ефект.

# 5
  • Мнения: 3 036
PVC,но заедно с щорите имат невероятен ефект

# 6
  • Мнения: 2 591
чувала съм, че има и щори с изолация, но те са доста скъпички, не знам за ефекта им - поразпитай  Peace

иначе дограмата шумоизолира идеално - спор няма! аз винаги съм на затворени прозорци, когато комшиите си режат дървата Mr. Green иначе не се издържа на шума от резачките #2gunfire

# 7
  • Мнения: 8 917
Нашите изолират и съм много доволна Peace

# 8
  • Мнения: 953
Ако са външни алуминеиви още по-добре изолират и шума и влагата и е по-топло, но са малко по-скъпи. Те са с някаква пяна вътре в съеди4нените плоскости.

# 9
  • Мнения: 1 120
Външните щори са 2 вида - пвц и алуминиеви. По - добре изолирват алуминиевите ( като цена са и по-скъпи). ПВЦ дограмата също изолирва , но зависи от това колко и е дебел стъклопакета и - 32мм е отличен вариянт.

# 10
  • Мнения: 481
Ако правилно съм разбрала, външните алуминиеви щори са с алуминиеви плоскости, така ли? Защото в магазина за щори ми сметнаха цена за 2 варианта - PVC и комбинирани, но разликата е само във винкелите. И в двата случая ламелите са PVC, но при комбинираните рамката е алуминиева. Показаха ми и мостри, но изобщо не ми споменаха за вариант с алуминиеви ламели  newsm78. Сигурни ли сте, че при вас щорите са изцяло алуминиеви, можете ли да ми дадете координати на фирми за външни алуминиеви щори?
ПП. В магазина казаха, че PVC-то най-добре изолирало, а тук чета че алуминиевите най-добре изолирали, нещо взех да се обърквам  newsm78. Ако са изцяло алуминиеви, няма ли да станат твърде тежки за външни щори?

# 11
  • Мнения: 953
Не всички фирми предлагат изцяло алумининеви шори. На теб са ти прадложили пластмасови с алуминиеви водачи и такива без. Изцяло алуминиевите щори са тип сандвич с пропиленова пяна вътре и са по-различни на допир.
Не са твърде тежки вдигат се отново с въже и механизъм, не са и толкова леки като пластмасовите, но то е ясно.
Мога да ти дам инфо за Бургас.

# 12
  • Мнения: 753
да донякъде, но е важно и да има външна и вътрешна изолация

# 13
  • Мнения: 5 362
Да,изолират,но е хубаво да са в съчетание с ПВЦ дограма.Тогава ефекта е по-добър Peace

# 14
  • Мнения: 852
Аз в къщи съм с ПВЦ дограма и външни ПВЦ щори и определено има ефект.Незнам обаче дали алуминиевите не са по добри относно шумо и топлоизолацията защото нали техните ламелки са с пяна,която със сигурност има по добри качества и изолация. newsm78

# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Дограмата сама по себе си не шумоизолира. Това вършат стъклопакетите. Аз имам триплекс - това са шумоизолиращите. Живея на главна улица, затова ги сложих. Да, изолират, но частично. Леките коли като минават изобщо не се чуват. Говор на хора и викове на деца изобщо не се чуват. Алармите се чуват по-тихо, като отдалече, но ако спиш и някоя от тях е зациклила, ще се събудиш.  Автобусите и маршрутките се чуват съвсем тихо с непречещ шум. Тежките камиони се чуват доста повече от тях. Шум от флекс, чукане с чук върху метал и др. подобни остри звуци се чуват почти в реален размер. Това - при затворен прозорец. Като го отворя, изобщо е ужас. Т.е., изолацията помага, но само ако шумът е сравнително не много силен. Силните звуци се чуват пак, макар и по-тихо, но пак пречат. И аз съм мислила да сложа външни ролетни щори. Не знам до колко ще са ефикасни. Но вече мисля да продавам това жилище, така че май няма да слагам нищо. Когато сложих тези стъклопакети, те помагаха. Но сега шумът се увеличи, разшириха улицата, построиха нови сгради и колите се увеличиха. В момента стъклопакетите само намаляват шума и пак е шумно. Бих посъветвала авторката да мисли по въпроса за евентуална продажба на това жилище. От опит знам, че шумът, където го има, никога не намалява, а от година на година става все по-силен и в един момент става непоносимо. И освен че изнервя, и разболява.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 18:26 от Unknown_lady

# 16
  • Мнения: 481
Благодаря ви за отговорите. За съжаление, жилището е свекърва ми и не мога да го сменя. Нямаме и финансова възможност да излезем на квартира. Къщата е с изолация отскоро, и вътре правихме ремонт сравнително скоро. Не мога да сменя дограмата с по-добра ПВЦ, и започвам леко да се разколебавам за ефекта на външните щори, което малко ме отчайва  Sad

# 17
  • Мнения: 3 360
В съчетание с хубава дограма  шумове няма.Но само щорите не дават кой знае каква разлика...

# 18
  • Мнения: 481
Сега в една фирма за външни Алум. щори ми казаха, че при вятър те много тракали. Моля, да се включат мамите с такива и да споделят така ли е  Praynig

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Нашите изолират и съм много доволна Peace

И нашите. При положение, че сме с обикновена, дървена дограма, разликата с и без щори е съвсем ясно доловима.

# 20
  • Мнения: 8 999
Категорично НЕ! В старото жилище имахме на всички прозорци, но особена разлика нямаше, ако са спуснати плътно до долу или са вдигнати. Единствено през лятото не позволяваха на слънцето директно да напича в стъклата и да прониква вкъщи. Определено ни предпазваха от жегите, но не от студа и от шума.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 967
Нашите изолират и съм много доволна Peace


Какви са?

# 22
  • Мнения: 22 879
Моят съвет е да сложите втори ред дограма с външни щори.Това масово се практикува и Испания на шумните булеварди.Слагат си два реда дограма,като тази,която се пада към улицата е с плъзгащи се крила,иначе няма как да се отвори.Колкото до външните щори:има няколко различни модела,като най-хубавите са и доста скъпи.Има някаква разлика в що се отнася до шума,но не е много.Ние имаме пластмасови,но не от най-евтините.

# 23
  • София
  • Мнения: 160
живеем на Димитър Петков и Цар Симеон до пазара ,тук се намира и цветарската  борса.особено през лятото когато прозорците са отворени през нощта  е нещо ужасно.цветарите от 3,4 часа сутринта пристигат с колите си ,затварят и отварят ги и ги тръшкат ,викат,карат си и т.н.изобщо неможеше да се спи.сменихме си дограмата с алуминиева,а на стаята която е точно там сложихме външни щори с алуминиеви водачи и пластмасови ламели.от тогава си спя прекрасно ,нито чувам дъжда нито алармите на колите въобще спокойствие.  bouquet

# 24
  • Мнения: 186
Категорично НЕ! В старото жилище имахме на всички прозорци, но особена разлика нямаше, ако са спуснати плътно до долу или са вдигнати. Единствено през лятото не позволяваха на слънцето директно да напича в стъклата и да прониква вкъщи. Определено ни предпазваха от жегите, но не от студа и от шума.
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт