Банка за майчина кърма

  • 16 902
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте, мили майки! Аз се казвам Краси Крумова и работя в Банката за майчина кърма в гр.София. С донорска майчина кърма ние помагаме на алергични бебета, които се нуждаят от нея. В момента имаме огромна нужда от нови донорки. За да станете наша донорка, трябва да имате излишно количество кърма до 350мл. на денонощие, след като сте накърмили вашето бебе. Мили майки, ако имате излишно количество кърма, моля обадете ми се на тел. 23-10-50 и 822-09-30. Кърмата се заплаща по 9 лв. и по 7.20 лв.- за литър. Много деца са оздравяли благадарение на донорското мляко. Нека обединим сили за здравето на нашите слънчица. Предварително ви благадаря разчитам на вашата отзивчивост #Milti

Можете да ни пишете на е-мейл bankamaichinakarma@abv.bg

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Присъединявам се към призива на Краси. Моето детенце се храни с донорска кърма от БМК. Донорската кърма спасява живота на много бебета като моето Момиченце. Тя отказва да яде каквото и да е адаптирано мляко, дори ако е в пюренцето и го надушва. Моля Мамите които имат в повече млекце мислете че го давате на моето бебе:)Благодаря на всички благородни мами чието мляко яде моето слънце:)

# 2
  • Мнения: 4 242
А какви са изискванията, как трябва да се съхранява кърмата и в какво през тези 24 часа? А как млякото стига до банката, майката ли трябва да я занесе и къде по точно в София се намира тази банка? "До 350мл" означава ли че и по малко да е не е проблем?
Леле май станаха много въпросите. Embarassed

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Банка за майчина кърма се намира на ул. Сава Михайлов, но не мога да ти кажа номера. Обади се на телефоните по- горе може би ще дойде човек да говори с теб.Имат много изисквания, но то е заради хигиената - все пак на бебенца се дава млякото. Не се отказвай заради това. Все пак заплащането е доста високо-9 лв ако го носиш сама и 7,20, ако идва тяхна кола да го вземе. Съхранява се в стерилни стъклени банки- те ти ги дават. Във фризер и ли силна камера на хладилник. На телефона ще ти отговорят на всички въпроси. След обаждането ,моля те пиши ми на лични.Благодаря.

Погледни тази карта

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако не е проблем Модераторите да сложат за известно време тази тема и в отчетните теми. Така според мен повече майки ще я видят и ще се присъединят.

Аз бих го направила, но едвам имам кърма за едно хранене на Габи.

# 5
  • Мнения: 4 242
Мисля да опитам все пак ако разбира се отговарям на изискванията. Аз май съм в двете крайности- на няколко пъти едва не ми спря кърмата ( от тревоги), но от известно кърмя на една комшийка бебчето тъй като тя имаше малко мляко. Но нещата там май приключиха тъй като съпругът и (арабин) едва ли не ме боготвореше че храня детенцето им, от което се чувствахме неудобно и аз и жена му, та тя се отдръпна, но и аз не се натискам Wink , ако има нужда съм и казала да се обади.
Освен това си мисля че щом се дава кърмата на алергични дечица ще трябва и аз да спазвам някаква диета Thinking , от друга страна не разполагам с много средства така че по специални диети едва ли ще мога да си позволя. Wink  Ще се обадя аз утре пък да видим, и ще пиша после. Flutter

# 6
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Мери
А какви са изискванията, как трябва да се съхранява кърмата и в какво през тези 24 часа? А как млякото стига до банката, майката ли трябва да я занесе и къде по точно в София се намира тази банка? "До 350мл" означава ли че и по малко да е не е проблем?
Леле май станаха много въпросите. Embarassed


Мери, девет месеца бях дарителка в Банката за майчина кърма, макар и преди повече от три години, затова ще се опитам да ти отговоря на тези въпроси.

Кърмата се съхранява във фризера ти, в стерилни банки, които са ти предоставени от Банката.

Можеш да си избереш, дали ти да ходиш и да носиш пълните банки и съответно да взимаш празните или те да идват при теб. Първото се заплаща по по-високата цена, спомената по-горе от служитерката на Банката, второто - по по-ниската (но пък е доста удобно за теб  Wink ).

За количеството на кърмата, те ще ти уточнят най-добре, но споменът ми е, че изискваха по минимум 300мл на ден тогава. Това сигурно се променя според наличието на донори, но тук само гадая  Wink . Те ще ти обяснят.

За изискванията спрямо донора, от Банката ти правят няколко изследвания, които финансово са поети от общината - носен и гърлен секрет, кръв, урина, изследване на кърмата и др. Изискват да се поддържа елемнтарната хигиена в дома на донора и така.. Когато дойдат при теб за първи път, ти обясняват всичко най-подробно.

След като станеш донор, всяка партида от дарената кърма се изследва микробиологично (най-вече заради стафилококите), пастьоризира се и отива при нуждаещите се дечица.

Това е, което се сещам в момента. Успех!  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Мери
Освен това си мисля че щом се дава кърмата на алергични дечица ще трябва и аз да спазвам някаква диета Thinking  


Да, пропуснах да ти кажа, за диетата. Всъщност тя не е толкова страшна - това, в което трябва най-вече да се ограничиш е консумацията на мляко -  не повече от чаша прясно или чаша кисело мляко на ден. Това беше официалното изискване от Банката тогава. Според мен обаче има и доста други неща, които е хубаво да изключиш от менюто си, докато кърмиш, независимо от това, дали си дарителка или не. За това има подробна информация във форума  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат
За да станете наша донорка, трябва да имате излишно количество кърма до 350мл. на денонощие, след като сте накърмили вашето бебе


ами на мен това ми звучи като да не е повече от 350 мл на денонощие...  Rolling Eyes  Thinking или аз не съм разбрала...

# 9
  • Мнения: 1 278
И на мен така ми звучи, но мисля, че няма горна граница всъщност. Спомням си, че, когато аз дарявах (тогава бяхме само 30 дарителки за цяла София), имаше една мама, която пълнеше по 4 банки на денонощие - демек 2 литра  Laughing . Никой не й ги връщаше, повярвай ми  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 2 493
а сигурна съм... просто коментирах написаното...

# 11
  • Мнения: 1 341
Моята приятелка дава по 1.2-1.5литра на денонощие. Също така никой не й ги връща.

# 12
  • Мнения: 122
а защо няма банка и във Варна, аз също искам да помогна, а и имам добра възможност за това - налага ми се на изхвърлям по 500 мл на ден, жал ми е да хвърлям така позорно този толкова ценен за милите дечица елексир...до скоро си пълнех бутилчици за всеки случай, но вече нямам място във фризера...

# 13
  • Мнения: 1 108
Здравейте
Можете ли да ми кажете къде във Варна има такава банка з амайчина кърма
Предварително ви благодаря

# 14
  • Мнения: 4
А какви са изискванията, как трябва да се съхранява кърмата и в какво през тези 24 часа? А как млякото стига до банката, майката ли трябва да я занесе и къде по точно в София се намира тази банка? "До 350мл" означава ли че и по малко да е не е проблем?
Леле май станаха много въпросите. Embarassed


Здравей. Темата е поставена доста отдавна и предполагам,че вече си се ориентирала в обстановката, но все пак ще кажа за тези, които се интересуват и нямат информация:

Преди да започна да дарявам и аз се притеснявах: "Какво, ако някой ден имам само 250мл. например?" Оказа се, че кърмата се събира в "банки", които предварително ти дават стерилизирани от БМК (Банка за майчина кърма). Може веднъж седмично ти да я носиш (или ги викаш да дойдат у вас). Реално хубаво е да имаш такова количество (350мл.) средно на ден.

Относно изискванията: Трябва преди всичко да си здрава, да поддъжраш вкъщи добра хигиена. Винаги да се миеш преди изцеждане и да използваш стерилизирана помпичка. Можеш да си слагаш маска и да ползваш дезинфектант, ако се "опитваш да хванеш" хрема и др. подобни. От банката изледват всяка "партида" и веднага ще ти сигнализират, ако има нещо нередно. Съответно млякото с бактерии ще се бракува. Хубавото е, че винаги ще знаеш дали кърмата, с която храниш твоето бебче е добра, защото от БМК я изследват постоянно. Кърмата се съхранява в камера или фризер. Не представлява никакъв проблем.

На мен лично ми е по- удобно да ги викам вкъщи. Далече ми е да ходя до там. (Виж адреса на картата: http://bgmaps.com/map.asp?sid=83ded6cae12cf9f0d94da4877112b203&a … m=2&aid=51115 ) Така не се притеснявам на кого да оставя бебето или дали ще имам време... Ти решаваш. Телефоните им са по- нагоре в този форум и няма да ги повтарям. Аз ги взех от 144.

Изследванията са изцяло тяхна грижа. Ти само им кажи кога и къде да дойдат. НЕ БОЛИ. Сигурно по време на бременността са ти правили повече и по- болезни иследвания, дори и да си имала лека бременност, като мен.

Общи условия

Активация на акаунт