Какъв тип сушилня?

  • 49 813
  • 133
  •   1
Отговори
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
PraynigМоля за помощ - ще си купуваме сушилня и не мога още да реша какъв тип да е - на принципа на конденза или на изпарението? Ако е от първия тип, трябва ли да е свързана с канала? А изпарението през комина ли става? Коя е за предпочитане? Много съм боса на тази тема, а трябва да изберем, за да си направим сметка на кое място в кухнята трябва да я сложим. Една моя приятелка твърди, че тяхната сушилня е включена само в контакта и няма никакви други връзки с канал или комин - възможно ли е?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
Аз имам кондензационен тип. Не е задължително да е свързана с канала, има резервоар, който трябва да се изпразва след едно-две сушенета (странна дума?! така ли става мн.ч.?). Обаче ако е свързана с канал си сушиш и не пипаш резервоара, много мързелива работа. Обаче кондензационния тип са и по-скъпи. От друга страна, ако нямаш комин където ще слагаш сушилнята не можеш да си сложиш от типа с изпарение. Комина е задължителен за изпарителните.

# 2
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Спряхме се на кондензационна, защото не можем да я вместим в близост до канала и ще е с резервоар. Някой има ли опит с такава сушилня или забележки? Харесала съм си GORENJE

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на принципа - всичко във възд. пространство.

На кондензната и трябва вода.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
На кондензната и трябва вода.
А? Shocked Що? Thinking

# 5
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414

Мисля, че взема по малко студена вида за да може да охлади пАрата и да кондензира.
Ако съм в грешка Шани ще ме поправи  Wink Peace

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Мисля, че взема по малко студена вида за да може да охлади пАрата и да кондензира.
Ако съм в грешка Шани ще ме поправи  Wink Peace

ми да. Точно така си е. Инак как да кондензира?

Мерси вилиандар   bouquet

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Айде сега да обясните откъде взема студената вода. Щото аз имам от година и половина такъв тип сушилня и от никъде вода не взимам. И суши даже, представете си. newsm78 Никъде в инструкцията няма такова нещо. Само има възможност за свързване към канала, за д ане се излива водата ръчно. newsm78

# 8
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Моята е пералня+сушилня (Siemens)  и на упътването пише като се пуска само сушилнята да се отваря крана за водата, защо ползва малко количество студена вода по време на сушенето. Като я пусна се чува как пълни. Когато пускам пране+сушене, то е ясно, че крана е ортворен  Wink

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Е, какво сега щ=е стане с моята сушилня тогава ? И защо работи без вода?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Може да си пази водата от предишното сушене примерно  Joy Joy и като изстине с нея да кондензира  hahaha
Джемма, теб съм те признала за спец по ел уредите покрай фурната, предполагам че и сега не си в грешка.

# 11
  • Мнения: 5 178
ЕЕЕ утрешаме Шани. Приятелката ми имат и са я монтирали в спалнята, а там вода няма.. МММ да суши си без проблем
Нашата ще е вързана в отдушника. Кондензационните много увлажнават въздуха, а не искам проблеми с влагата

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
на принципа - всичко във възд. пространство.

На кондензната и трябва вода.
Ъ?!?!?! Shocked Що, моята как работи? Няма вода, няма комин, има само мръсен канал и дрехите излизат сухи. Не знам как става.

Забравих - имам Ariston ASD70C. Сега пак рових и четох упътването - никъде не пише да свързвам с вода. Пише за канал.

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 21:56 от Янтра

# 13
  • Мнения: 4 300
Искрено се надявам Джемма и Янтра да са прави. Поради цялата одисея на нашето преместване се налага сушилнята временно да стои в спалнята или в коридора ( както се досещате и на двете места няма ни вода, ни канал). Днес ще доставят машинката - Електролукс- и горещо се надявам да мога да я използвам веднага, че това простиране и съхнене по 3 дни ми взема здраввето Twisted Evil.
Ще споделя довечера резултата.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, и аз се надявам искрено Шани да е в грешка, защото планирам да сложа сушилня в килера, другаде място просто няма. И сега като прочетох, че й трябва вода, направо ми призля ooooh! Може би зависи от конкретната сушилня? Може би някои кондензират по друг начин newsm78

Общи условия

Активация на акаунт