Колко дълго продължава основен ремонт?

  • 6 620
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 132
Здравейте!

Интересува ме колко горе-долу ще продължи един основен ремонт на празно жилище - 3 стайно + кухня. Ремонта ще включва- смяна на дограми, боядисване или слагане на тапети на всички стени, подмяна на подовите настилки с теракот, паркет или ламинат, подмяна на банята и тоалетна с нови и слагане на плочки в тях, вграждане на кухня и цялостно обзавеждане на апартамента - детска, спалня, хол, мокро помещение? Може и да има още нещо, но не се сещам сега. Освен това ремонта ще се прави зимата.

Предварително благодаря! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 161
Според мен всичко зависи от майсторите ви.Дограмата и тапетите са най-бързо осъществими.Настръхвам като чета за такъв ремонт.Успех,дано бързо да приключите.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз настръхнах.Щом е празно жилището по лесно се оправя.Единствено зависи от майсторите,от никой друг,и от средствата разбира се.По бързо приключвайте и се нанасяйте.Успех!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Бързо, бързо, ама пиши ги два месеца поне Simple Smile

# 4
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Мнооооого относително! Ние правим ремонт на 3-ен вече трета година  Laughing Сменихме дограмата, съборихме една стена, сложихме гипскартон навсякъде, остана да се шпакова и боядиса, да се нареди ламината и да се почне банята, мебелите са поръчани и вече трети месец нас чакат,  ако продължи още три години ще се самоубия вече smile3511  У нас няма майстори, правим го сами.....

# 5
  • Мнения: 3 360
Ох,ремонт Close..Минахме през това SadАко са повече работниците и добри майсторите мисля до  3 месеца трябва да  е  готово всичко...Но все пак е много относително-Успех! Peace

# 6
  • Мнения: 46 511
Зависи от организацията. За апартманент с 1 стая по-малко го направихме за 1 месец.
1 спалня в повече или по-малко няма да доведе до голяма разлика  Peace единствено стените може да отнемат още 1-2 дена, иначе ако е паркет, ще стане заедно с другите стаи.

Ние правихме това:
- сваляне на тапети и балатум
- изолация
- шпаклпвка/замазка
- стени - латекс
- изравняване на пода в спалните
- настилки - гранитогрес, естествен паркет
- местене на кухнята в другия край на апртамента  Mr. Green
- монтиране на вградена кухня
- баня и тоалетна (фаянс/треракот + смяна на местата на моноблока и мивката)
- смяна на радиаторите (алуминиеви)
- смяна на дограмата (PVC)
- тераси - стени пръскана мазилка + редене на теракот по пода
- изграждане на плот на едната тераса, който облицоваха с фаянс (за скарата Sunglasses)
- изграждане на барплот в дневната
- смяна на вратата на банята (алуминиева), на стаите само ги изшкуриха и боядисаха
- монтиране на метална входна врата
- смяна на хоризонтални щрангове.

# 7
  • Мнения: 2 132
Мерси за отговорите до сега!

Въпроса ми е провокиран от приятелят ми, който казва че не отнема много време. Но аз си знам, че си е доста работата , а пък и майсторите обикновенно закъсняват със сроковете.  В момента в апартамента живеят едни негови приятели - разчистили са си едната стая. Те си строят къща и уж за 2-3 месеца , а пък са му казали че декември ще се изнесат от жилището. И като се сетя , че декември са празници, явно ремонта в такъв случай ще почне януари. Живот и здраве през март чакаме бебе, та се чудех дали ще успеем до тогава.  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 161
Извинявам се,но бих искала да използвам темата и да попитам нещо.Миналата седмица извикахме майстор да подмени плочките на една тераса.Нищо не се кърти,просто върху едни плочки сложи други.Майсторът е много добър,едната баня на вилата той ни я прави.Просто работи перфектно.Взе ни 20 лева на кв.м.Отделно первазите.Нормална ли е цената?

# 9
  • Мнения: 2 132
Зависи от организацията. За апартманент с 1 стая по-малко го направихме за 1 месец.
1 спалня в повече или по-малко няма да доведе до голяма разлика  Peace единствено стените може да отнемат още 1-2 дена, иначе ако е паркет, ще стане заедно с другите стаи


Е поне нещо обнадеждаващо Laughing Laughing Ама като го знам той колко е зле с организацията  newsm78 Laughing

# 10
  • Мнения: 46 511
Като ти гледам лентичката, имаш време  Mr. Green аз бях точно на финала и затова бързахме  Simple Smile
Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
По принцип майсторите взимат горе долу колкото струват плочките ,които редят.Може да е малко височка цената,не знам.

# 12
  • Мнения: 3 323
При нас - вече 2 месеца, но вече му се вижда края...
За плочките - горе долу - нормална е цената...

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
JeniB,тук няколко мои познати правеха основен ремонт на апартамент-двустаен и им трябваше около 3 месеца време,за да се свърши всичко.Някои неща правеха сами,за други викаха майстори.Явно вие ще разчитате на майстори,добре е да поразпиташ за някаква фирма ,която да спазва обещанията,питай познати,приятели да те ориентират.Ако не спазват срокове,може да не свършат и цяла година.Желая ти успех,но горе долу 3 месеца са нужни за основен ремонт,а и все пак зависи от изпълнителите. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 492
В момента правя такъв ремонт и мога да ти заявя, че като нищо ще откарате около 3 месеца.
Както са ти казали, зависи много от организацията. Предварително си намери и ангажирай майстори за тази дата. Предварително си купи уреди и поръчай мебели.
Ще ти дам пример от моя горчив опит - чакам майстора за банята 2 месеца. Не, че държах толкова на него, но всички, с които говорих ми казваха, че ще се освободят след 2 месеца Rolling Eyes
Сега почти всичко е готово, но ще чакам дивана си още един месец. Какво да правя, ще чакам, като не съм го премислила предварително.

# 15
  • Мнения: 2 132
Еми ако се почне януари , защото както казах приятелите на моят мъж ще се изнасят декември, а после са празници, ще имаме 2 и 1/2 месеца. С майсторите ще се занимава приятелят ми, аз само ще избирам цветовете и мебелите , че в 7ми месец сигурно няма да ми се занимава и с тях  Laughing Че ако почнат да ми закъсняват и ще ги наредя всички  hahaha

# 16
  • Мнения: 2 132
Сега чета съседната тема за корка и се зачудих дали да не сложим такова вместо паркета  Laughing Ще пратя приятелят ми да чете из темите и да събира инфо  Laughing

Сега се сетих , че в апартамента май има паркет от предишните собственици. Но сигурно ще се сменя, че кой знае на какво прилича.

# 17
  • Мнения: 46 511
... Сега се сетих , че в апартамента май има паркет от предишните собственици. Но сигурно ще се сменя, че кой знае на какво прилича.

Ако е естествен - циклене/лакиране и става като нов  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 951
Старият паркет е много по добър от ламината.Но все пак зависи в какво състояние и как е подържан досега.
Защо не започнете с ремонт на тези помещения,които не са населени от вашите приятели.Примерно със смяна на дограмата,защото посред януари не е най-подходящото време затова.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 383
40 дена - 70 кв.м апартамент - това е рекорда на съпруга ми.
Включва - баня и кухня до тухла и изграждане, смяна на дограма, шпакловка на стени и тавани, боядисване, циклене и лакиране на паркет, смяна на врати, теракот в коридор.

# 20
  • Мнения: 1 152
Ако всичко е добре организирано може би 2 месеца. Съдя по нашия ремонт. Всичко зависи от сроковете за изпълнение на поръчките ви. Трябва всичко да е купено или налично със сигурност, за да нямате изненади с доставките/ за определени неща чакахме внос 3 месеца/. Майсторите да са надеждни и да не се мотат. Дограми се сменят за два дни примерно, но определянето на дата за монтаж от фирмата изпълнител може да откара и седмици. С всичко е така. В някои фирми се бави производството или обратно монтажните групи са много заети.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ако е много основен, много дълго. Зависи и с какви средства разполагате. Ние си правихме в кухнята сами всичко (вкарахме терасата вътре, кухня все още нямаме), та мъжът ми смяташе да стане за 1 месец-отидоха 3. Комшиите сега са се изнесли и работници от 3 бригади най-малко бачкато от сутрин до вечер. Ще стане бързо. Ама...

# 22
  • София
  • Мнения: 1 603
Въпроса ми е провокиран от приятелят ми, който казва че не отнема много време. Но ......

И аз се вързах на една опашата лъжа, че бързо щяло да стане, та цяла година правихме основен ремонт и после още две довършителни работи  hahaha

# 23
  • София
  • Мнения: 1 951
Ние по подобен начин на supiqka  започнахме ,и няма свършване.Но вече му се вижда края,че тези деца си искат своето,а аз съм по цял ден самичка.

# 24
  • Мнения: 2 591
много! зависи кой го прави, с какви средства разполага и как го прави!

една позната ми каза, че "такова животно като последен ремонт няма" Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 676
Според мен зависи основно от две неща - средствата, с които разполагате и доколко сте наясно с визията на апартамента, а оттам и наличността на материалите - плочки, бои/тапети и т.н.
Ние го правихме година и половина и ако знаеш още колко има....

# 26
  • Мнения: 8 999
Преди няколко месеца приключихме с един такъв ремонт. Отне ни 4 месеца. НО: 1. Имаше само един майстор с двама помощници, 2. Бутахме стени, зидахме стени, 3. Пробивахме плоча, градихме стълби, 4. Изцяло се подмени ел.  и ВиК инсталациите, 5. Сменихме всички врати. Това, освен нещата, които ти смяташ да направиш /настилки, бани, дограма, шпакловка на стени и боядисване/. Сигурна съм, че ако имаше още един майстор, ремонтът щеше да приключи за два месеца.

# 27
  • Мнения: 491
3-4 месеца, много пари и много нерви. Не дай си боже някой от майсторите да закъснее,та отиде та се не видя!

# 28
  • Мнения: 2 132
Не знам с колко средства ще разполагаме Grinning Мисля, че ще идва цяла бригада да се занимава с ремонта, че да се свърши по- бързо  Grinning

# 29
  • Мнения: 3 211
Преди няколко месеца приключихме с един такъв ремонт. Отне ни 4 месеца. НО: 1. Имаше само един майстор с двама помощници, 2. Бутахме стени, зидахме стени, 3. Пробивахме плоча, градихме стълби, 4. Изцяло се подмени ел.  и ВиК инсталациите, 5. Сменихме всички врати. Това, освен нещата, които ти смяташ да направиш /настилки, бани, дограма, шпакловка на стени и боядисване/. Сигурна съм, че ако имаше още един майстор, ремонтът щеше да приключи за два месеца.
и при нас беше така без т.3
за всичко бяха различни майстори: един за плочки, друг за боядисване, трети за окачени тавани и т.н., ел.техник, ВиК....
приключихме за 7месеца, като аз почти не съм се занимавала, Габи беше бебе, само мъжът ми между нощни и дневни смени, може би, ако можеше да вземе отпуск щеше да стане по-бързо

# 30
  • Мнения: 804
Преди няколко месеца приключихме с един такъв ремонт. Отне ни 4 месеца. НО: 1. Имаше само един майстор с двама помощници, 2. Бутахме стени, зидахме стени, 3. Пробивахме плоча, градихме стълби, 4. Изцяло се подмени ел.  и ВиК инсталациите, 5. Сменихме всички врати. Това, освен нещата, които ти смяташ да направиш /настилки, бани, дограма, шпакловка на стени и боядисване/. Сигурна съм, че ако имаше още един майстор, ремонтът щеше да приключи за два месеца.
В момента ние правим такъв ремонт (без стълбите), сменяме дограма и паркет. Главния майстор (наш близък) вика различни хора за всичко и работят бързо. Това което ме разстрой е, че снощи ми каза, че е с бебето (чакам го всеки момент) трябва да изчакаме поне един месец след боядисването. Обясни, че е чувал какви ли не глупости, но ако не искам проблем да си изчакам месец. Иначе латекса съхне за 3 дни, но  Naughty

# 31
  • Мнения: 794
При нас за горе-долу същото жилище от март до края на май, но имаме още малко за довършване..

Майстора ни беше много печен - той и брат му действаха максимално експедитивно.

За сведение - най-много време отне къртенето на плочки в банята  newsm78

# 32
  • Мнения: 741
Ние се влачим с тоя ремонт от март и още има.Зависи много от майсторите,нашите изобщо не са читави

# 33
  • Мнения: 3 036
Много болезнен,настоящ въпрос а самата дума ремонт е почти мръсна.
Сменяне на дограма, тапети, кухня, детска и отново поставяне на външни щори от началото на август.Лошото е че не е нов апартамент а т.нар. действащ.

# 34
  • Мнения: 1 449
Вземете оферти от фирми, производители на дограма отсега. Поръчайте ги така, че да са готови за поставянето веднага, щом апартаментът се освободи. Уговорките с майсторите също напраете предварително за определена дата. Имайте предвид, че след поставянето на дограмата ще трябва да се обърнат ъглите около нея и това ще отнеме няколко дни+ съхненето преди да може да с почне да се шпаклова и боядисва. В това време в банята могат да работят. Размери за поръчка на кухня се взимат на готови стени. Монтажът не  е страшен, важното е да не се забавят с поръчката. Поставянето на ламинат става елементарно за 1-2 дни. Паркетът е доста по-бавен. При всички случаи винаги минава повече от заплануваното време, сложете си резерв. И успех!

# 35
  • Мнения: 165
Колкото си преценил, че ще ти отнеме ремонта - с минимум 1-2 месеца по-дълго.
Колкото си преценил, че ще ти струва - с минимум 1000 лв. отгоре
Мисля, че общо взето така протичат всички основни ремонти. И естествено през по-голяма част от времето ще изглеждаш така:  smile3515 smile3511

# 36
  • Мнения: 46 511
Колкото си преценил, че ще ти отнеме ремонта - с минимум 1-2 месеца по-дълго.
Колкото си преценил, че ще ти струва - с минимум 1000 лв. отгоре ...

Ако си поставиш разумни граници няма да има такива изнеади  Peace
1 месец бяхме преценили - за толкова го направихме.
Вместихме се в сумата, която бяхме предвидили.

# 37
  • Мнения: 491
Щастливци ! newsm20

# 38
  • Мнения: 2 132
Колкото си преценил, че ще ти отнеме ремонта - с минимум 1-2 месеца по-дълго.
Колкото си преценил, че ще ти струва - с минимум 1000 лв. отгоре
Мисля, че общо взето така протичат всички основни ремонти. И естествено през по-голяма част от времето ще изглеждаш така:  smile3515 smile3511
Аз няма да се занимавам Wink Ще го занимава приятелят ми, а той е много спокоен Laughing

# 39
  • Мнения: 165
Е тогава ще минеш направо към приятния момент от един ремонт: мебелите и аранжировката.
 Peace

# 40
  • Мнения: 1 449
Цитат
а той е много спокоен

О, това в случая не е добре. И аз съм спокойна, та затова всички майстори ми се катерят по главата. Приятелят ти да ги строява, че нямате време за разтакаване

# 41
  • Мнения: 165
И да дам съвет: В никой случай на никой майстор пари предварително!!! Ние направихме грешката на този, който ни шпаклова да дадем аванс, щото много му се "налагало" и после 1 седмица не му видяхме очите, а само ни докладваха на коя кръчма бил.  #2gunfire

# 42
  • Мнения: 2 438
При нас продължи от средата на юни до средата на юли, с един майстор. Децата бяха командировани на село. Първо изпразнихме сстаите - махнахме старите мебели и уреди и започнахме да иззиждаме терасата, да шпакловаме, боядисваме, ламинати, теракоти, всичко. В началото на юни бяхме поръчали мебелите със срок на изработка до 10 юли. Дограмата ни я направиха за една седмица и я сложиха, после отвън ни санира друг майстор. Накрая изчистихме, сложихме мебелите, наредихме си нещата и си стегнахме багажа за морето на 20 юли. За целия месец имахме 3-4 дни почивка от ремонта, а междувременно с мъжа ми си работехме. За да направим този едномесечен ремонт от април започнахме да събираме оферти, да преценяваме и да правим план.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 493
При нас продължи от средата на юни до средата на юли, с един майстор. Децата бяха командировани на село. Първо изпразнихме сстаите - махнахме старите мебели и уреди и започнахме да иззиждаме терасата, да шпакловаме, боядисваме, ламинати, теракоти, всичко. В началото на юни бяхме поръчали мебелите със срок на изработка до 10 юли. Дограмата ни я направиха за една седмица и я сложиха, после отвън ни санира друг майстор. Накрая изчистихме, сложихме мебелите, наредихме си нещата и си стегнахме багажа за морето на 20 юли. За целия месец имахме 3-4 дни почивка от ремонта, а междувременно с мъжа ми си работехме. За да направим този едномесечен ремонт от април започнахме да събираме оферти, да преценяваме и да правим план.
Лел ееееееее, ние само банята правим вече 1,5 месеци, а плочките избирахме 6 месеца  newsm78, но с коридора и кухнята ще сме по-бързи - плочките ги избрахме за около 1-2 месеца и се надявам да няма изненади като в банята /с майстори и редене/
П.П. Даваш ли частни уроци по планиране на ремонтни дейности в дома, защото смятам, че след две години ще се наложи да правя цялостно преустройство на другия апартамент  newsm78

# 44
  • Мнения: 67
Основен ремонт може да стане и за месец и за десет пъти по толкова. Основното е да знаеш какво искаш, основните материали да си ги купил в началото - фаянс, паркет, врати и т.н., че обикновенно се чака доста за доставката, после трябва да си набелязал майсторите за всички неща, да си им съгласувал графиците, защото твоят апартамент сигурно не е единствения им обект и най важното ти или някой който разбира да им виси денонощно на главата, за да работят и да не правят глупости. Общо взето е ад. Двамата с мъжа ми сме строителни инженери, занимаваме се със строителство, обаче като знаем какво ни чака вече трета година отлагаме основния ремонт у нас

# 45
  • Мнения: 1 733
В момента правим основен ремонт на жилището ни - всичко, което си изброила, плюс събаряне на стена между две стаи и изграждане на нова, включване на терасата към хола ни, смяна на врати, облепяне на целия апартамент с гипсокартон (стени + тавани) и каквото още ти дойде на ум. Започнахме в края на август, до 2-3 седмици ще се нанесем.

Общи условия

Активация на акаунт