Пълнен Крем карамел

  • 31 647
  • 193
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 581
Аз не се изказах правилно Banghead,не карамелизираната захар а самият крем ми става на шупли

# 31
  • Мнения: 4 435
Аз не се изказах правилно Banghead,не карамелизираната захар а самият крем ми става на шупли

Ако го направиш както съм писала и спазиш грамажите и т.н. няма да стане гарантирам ти .И температурата няма значение,аз го правя на 180,но като бързам увеличавам много.Просто си разбъркай за 2-3 мин с миксер яйцата,млякото и захарата и залей кроасаните.Захарта няма да се разтвори напълно,така че я обери с една лъжичка и я прибави и нея,тя ще си стане.Ако имаш други въпраси питай,няма да се излагаме пред гостите я . Simple Smile

# 32
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Фурната ти да е на не повече от 180 С и няма да станат шупли. Даже на 160.

Правете си карамела на кутлона,наи-бързо и удобно е .

Имах предвид температурата за печене на крем карамел, а карамел (горена захар) естествено на котлона правя. Млякото ми е винаги топло, така по-лесно се разтваря захарта. Не горещо да пресече яйцата, топло. Опитвала съм и да сипвам в купичките първо млечно-яйчената смес, след това карамела (по рецептурна книжка). Пак си става нормално. Шуплите стават от печенето на висока температура, не от друго.

# 33
  • Мнения: 4 435
Фурната ти да е на не повече от 180 С и няма да станат шупли. Даже на 160.

Правете си карамела на кутлона,наи-бързо и удобно е .

Имах предвид температурата за печене на крем карамел, а карамел (горена захар) естествено на котлона правя. Млякото ми е винаги топло, така по-лесно се разтваря захарта. Не горещо да пресече яйцата, топло. Опитвала съм и да сипвам в купичките първо млечно-яйчената смес, след това карамела (по рецептурна книжка). Пак си става нормално. Шуплите стават от печенето на висока температура, не от друго.


Опс....аз не съм видяла правилно извинявай.А и снощи четох някъде че си правят карамела на котлон и се сбърках просто.

# 34
  • Мнения: 6 243
Шуплите се получават от твърде високата Т на водната баня, както пише аномалия. За да се избегнат, трябва да се следи водата в тавата да не заври. За тази цел или се долива по малко студена вода, или се добавят кубчета лед, или се пече на слаба фурна...

# 35
  • Мнения: 4 435
Шуплите се получават от твърде високата Т на водната баня, както пише аномалия. За да се избегнат, трябва да се следи водата в тавата да не заври. За тази цел или се долива по малко студена вода, или се добавят кубчета лед, или се пече на слаба фурна...


Незнам на мене си ми завира водата ,аз не я пипам,наистина никога досега не ми е ставал на шупли а го правя през няколко дни.

# 36
  • Мнения: 6 243
Шупли се получават в чистия крем карамел. Във варианта с кроасани, и на мен ми е трудно да си представя да има шупли, защото тестото попива доста от крема. Щом не ти се получават, супер. И на мен не ми се получават  Laughing

# 37
  • Мнения: 4 435
Майсторки сме просто. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 1 951
За да не се получават шупли в крем карамела на ВОДНА баня,то водата не трябва да кипва.Пече се на около 180-200 градуса,без да завира водата.Ако заври се понижават градусите.

# 39
  • София
  • Мнения: 581
Направих го и сега се пече на 170 гр.вече 30 мин,мисля да го пека 1 час.После ще кажа как е станал.Благодаря за съветите.

# 40
  • София
  • Мнения: 581
Стана много вкусно направо шашнах гостите, а и на външен вид го докарах.Това е останало и го снимах.Благодаря Славче  bouquet за страхотната рецепта ще я правя редовно много се хареса.  bouquet  bouquet  bouquet



# 41
  • Мнения: 3 622
Slav4e_Av4e току що сложих Крем - карамела във фурната. Много се надявам да стане - ще пусна и снимка

# 42
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Правя нещо подобно , благодаря че ме подсети   bouquet  bouquet

# 43
  • Мнения: 7 474
И въпреки че LEO е качила една доста апетитна снимка ,препорачвам да се прави с кроасани,доста по-вкусничко е .

По-вкусно е наистина Peace,
но някъде съм затрила снимката с кроасаните  ooooh!

# 44
  • Мнения: 3 622
Ето какво се получи с моя Крем-карамел
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4159369
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4159370

Стана много вкусен
Благодаря за рецептата Slav4e_Av4e   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт