Флуориране на водата

  • 39 391
  • 817
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 500
Аз ще дойда на следващото Ви събиране и ще обясня всичко подробно.
Води се срещу ДЪРЖАВАТА по ЗОДВПГ.
Да, нали точно това си говорихме по телефона Laughing Ще отправим исканията си към ЕС.

# 676
  • Мнения: 2 652
Eeeeх, Варна, много ми се вдигнахте в очите.

П.С. Знаете ли, че петицията я има и на сайта zelen.bg - най-накрая

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 23:49 от Grace m

# 677
  • София
  • Мнения: 5 188
Иванчо17, браво за идеите! и аз бях впечатлена, че Шарко е консултант в Македония.Той някъде се позоваваше на този факт- видите ли и в чужбина ме тачат!
Давай по-конкретно, да го катурнем отвън-навътре!

# 678
Честно да ви кажа, не искам прибързано, да не стане обратен ефект. В МК мрежата темата за вредността на флуора май е почти неизвестна.
Първо искам да нахвърлям един примерен текст, после да го постна тук, за да направите евентуално поправки. След това ще потърся някой от българските блогери в МК мрежата да го преведе на МК-диалект. Това ще е най-трудно - да се намери такъв, защото сигурно ще го изтълкуват като антибългарска статия и няма да искат.

# 679
  • София
  • Мнения: 5 188
що не си кажеш честно, че е антифлуорна и антишарковска и това е... с линкове към чужди сайтове...
просто ние сме две малки държави, дето световния бизнес пробва- ако стане, добре!
антимакедонско е Шарко да им пробута и на тях Програмата(а той с един удар две държави ще трови...)

# 680
Материалът в МК блог е пуснат тук: http://blog.com.mk/node/137056

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 00:06 от ivan4o17

# 681
  • София
  • Мнения: 410
Материалът в МК блог е пуснат тук: http://blog.com.mk/node/137056
Много добре е поднесен материала. Дано има ефект от него.
Поздравления!

# 682
  • Мнения: 163
Ivan4o17 чудесно си ситематизирал информацията, предполагам че ако наистина няма инфо из МК сайтовете и форумите за флуор-профилаткиката, ще станеш най-цитирания антифлуоридец в МК  thumbsup

мисля че тази част от труда ти е много важно да се цитира постоянно, в отговор на нападките, че няма научно аргуметнирано становище за вредата от флуора:

Известни специалисти за флуора

Племенника на Алберт Айнщайн д-р Вронър:
"Флуорирането на питейната вода може да стане тяхното най-фино оръжие за нашата сигурна физическа и умствена деградация... Като химик-изследовател аз съм построил 3 американски химически завода. Искам да ви предупредя: флуорирането на питейната вода е престъпно деяние, сигурно национално самоубийство. Не го правете! Дори в малки количества натриевият флуорид е смъртоносна отрова, за която няма открит ефикасен антидот... и най-ефикасният убиец на плъхове... Натриевият флуорид е напълно различен от органичните калциево-флуоро-фосфатни съединения, от които имат нужда нашите тела и които ни дарява природата. Невероятно изглежда, че някакви наричащи себе си "доктори" могат да убедят една цивилизована нация да прибавя доброволно смъртоносна отрова към питейната си вода. Това е връх на престъпно безумие."

През 1962 г. известният учен в областта на рака и по-специално левкемията Людвик Грос заявява:
"Очевидният факт, че флуоридите са товарна отрова - вредни, токсични и кумулативни по своя ефект дори когато са погълнати в минимални количества, ще си остане непроменен независимо колко пъти ще бъде напечатано някъде, че "флуорирането на водата е безопасно."

Д-р Харди Лаймбек, доктор на науките, директор на Факултета по превантивна стоматология при Университета в Торонто и президент на Канадската асоциация за стоматологични изследвания, бивш привърженик на флуорирането, а сега негов върл противник, в интервю пред "Трибюн" от месец декември 1999 г., казва:
"Децата под три години никога не трябва да използват флуорирана паста или да пият флуорирана вода... Флуоридите всъщност променят основната архитектура на костите... Скелетната флуороза е болестно състояние, което настъпва, когато флуоридите се натрупат в костите, като ги правят много слаби и чупливи... В Канада ние сега лекуваме повече зъбна флуороза, отколкото кариеси, това е и опитът от моята практика... Стоматолозите нямат никакво понятие от токсикология. Те просто следват една дезинформация, разпространявана от 50 години насам. Аз също го правех..."

През 1958 г. Асоциацията на американските лекари и хирурзи с повече от 15 000 членове приема резолюция срещу флуорирането, в която се казва:
"Асоциацията заклеймява добавянето на каквото и да е вещество към питейната вода, което има за цел да увреди телесните или умствените функции на консуматора."

В 24-ото издание на "Ю Ес диспенсъри" от 1950 г. може да се прочете, че флуоридите са:
"изключително силна отрова за всички тъкани...Те предизвикват понижение на кръвното налягане, дихателна недостатъчност и обща парализа. Непрекъснатото поглъщане на несмъртоносни дози причинява трайно потискане на растежа... Употребата на паста и прах за зъби с флуориди и вътрешното им приемане са неоправдани."

Уилям Маркус, токсиколог и главен научен консултант към ЕРА, твърди, че:
"Флуоридите са канцерогенни според какъвто и да е стандарт".

През 1979 г. Геблър и Лонг от университета в Орегон установяват, че дори само 0,2 ppm флуориди в тялото сериозно потискат способността на белите кръвни клетки да разрушават патогенните агенти.

# 683
  • Мнения: 4 392
Тези горните могат да бъдат включени в брошурата, разясняваща вредите от флуора, ако не са написани там вече.

# 684
За МК съм песимист. Има отделни информации - попаднах на една и съм сигурен, че има и други. Но тях явно темата дълбоко не ги вълнува. Дори не спорят, просто няма интерес. Дано даде Господ да се променят нещата и там, но едва ли. Имат си много други дертове, обществото им е в тотална криза - и духовна и материална.

А и това са си шантави хора. По-вероятно е друго - като им прибавят и флуор да се появи на света втори народ, който ще доближи американците по малоумие.  Laughing

 Все пак не съм се отказал и ще потърся някоя тяхна екологична организация.

# 685
Тези горните могат да бъдат включени в брошурата, разясняваща вредите от флуора, ако не са написани там вече.

Добре ще е ако има и повече по-нови (от по-ново време) свидетелства.

Трябва да се внимава с цитатите за количествата флуориди.
Защитниците на флуора спекулират и дават "примери" от отделни данни, че посочените вреди са от по-големи количества и концентрации, отколкото се използват при флуорирането на водата и пр.

# 686
  • Мнения: 63
хората продават и филтри за премахване на флуоридите от питейната вода:
http://www.wholywater.com/solution.html
Grinning

и ценова листа си имат
http://www.wholywater.com/pricing.html#FS-DW
Grinning

# 687
  • Мнения: 2 839
Така се прави - сипваш им флуорид за 15млн. във водата и после започваш да им продаваш филтри за флуорид. С друго име и фирма, разбира се  Money

# 688
  • Мнения: 2 652
За МК съм песимист. Има отделни информации - попаднах на една и съм сигурен, че има и други. Но тях явно темата дълбоко не ги вълнува. Дори не спорят, просто няма интерес.

Хм, те макетата уж не са от най-кротките хорица, пък що така?

# 689
  • Мнения: 63
Трябва първо да проумеят какво става.
Уж тук се водим по-интелектни, а едва ли и 1/5 от народа схваща какво му причиняват . . .

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 16:52 от zash

Общи условия

Активация на акаунт