Препоръчайте прахосмукачка на воден принцип или на пара!

  • 38 164
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Значи в новата ни къща има много теракот, гранитогрес, както и дюшаме в стаите. И искам прахосмукачка, която да чисти всичко това, по възможност и да изимва. По WS Teleshop видях реклама на такава - наричат я парочистачка май и чисти всякакъв вид под. Но не ми се иска да се доверявам на тази марка, вече имаме горчив опит с нея...
Има ли други подобни прахосмукачки от по-добри марки и как вървят цените?
Много ще съм благодарна за отговорите ви!

# 1
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Има перящи прохусмукачки с водни филтри - виждала съм на делонги, бош и сименс, но си мисля че хората ги ползват само за изпиране на дамаски и килими, имам предвид тези им функции, незнам може и да стават за това което ти искаш.Разпитай направо в магазините където ги продават - започват от 400 лв нагоре.

# 2
  • Мнения: 588
Много интересна тема, и аз си търся прахосмукачка с вода (не знам така ли се казва)
Трябва ми да чисти мебели и дамаски
и да не е на цената на Рейнбоу  Money

# 3
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Ще следя темата с интерес ! Запис ! Hug

# 4
  • Мнения: 641
Имахме Delonghi Aquafiltro с приставки за миене на под, прозорци и  разните му там за почистване. За своите 1500W би трябвало да чисти къде по-добре, при прането е важен препаратът, а прозорци изобщо не ми е минавало през ум да мия с нея, с две думи - никак не съм доволна, за сметка на това за свекърва ми това е "вълшебна прахосмукачка" (оставихме и я да я ползва със здраве), а и е доста обемиста.

В момента минавам и без прахосмукачка, нямаме мека мебел и навсякъде сме с плочки, но за новата къща ще трябва...

 
и да не е на цената на Рейнбоу  Money

А каква и е актуалната цена?
Такава искам ама мъж ми още не знае Mr. Green.

# 5
  • Мнения: 22 861
и да не е на цената на Рейнбоу  Money

А каква и е актуалната цена?
Такава искам ама мъж ми още не знае Mr. Green.
Около 2000 евро,без екстри.

# 6
  • Мнения: 332
Аз съм си харесала Zelmer, полупрофесионални са уж  Heart Eyes
Цените им са доста достъпни - от 250-300лв нагоре
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002001

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на воден принцип, разбира се.
И ако толкоз държиш, си вземи и паричостачка.

Само преди 5 дни си взех една Sogo. Изпадна ми на добра цена. За сега съм доволна.

# 8
  • Мнения: 242
моя приятелка си е купила парочистачка от ТСМ и твърди, че е много доволна...стува 100 лв.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Моята е Polti Lecoaspira - парочистачка.
Всичко чистя с нея.Бърша прах,чистя котлоните,фурната,банята,тоалетната и т.н. Едновремено аспирира и пуска пара.
Супер е.
http://www.polti-online.ru/combis/leco_700.htm

# 10
# 11
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Моята е купувана от Испания.
 EmbarassedДоста по-късно се усетих че тук няма откъде да се купи.

# 12
  • Мнения: 22 861
ПОЛТИ Е италианска марка,виждала съм ги в Испания.Прахосмукачката е добра като идея,но е доста тежка,поне старите модели,които гледах.Аз имам Цептер,който е 1:1 а Полти и не съм доволна.

# 13
  • Мнения: 19
Имам Delongi PentaVap, но модела с воден филтър. Чисти страхотно, но е доста тежичка.Има приставки за под, стъкла, фуги на теракот, за дивани. Пере страхотно, но операцията си е доста трудоемка - направо "фитнес".
Когато изчистя с тази прахосмукачка, по-дълго време остава чисто в къщи - сигурно заради водния филтър  newsm78
Неприятното е след като изчистиш - трябва да измиеш контейнера и да изпереш филтъра, но ако си съгласна с този недостатък и с това, че е доста тежка - няма да сбъркаш с тази покупка!

# 14
  • Мнения: 394
Ще следя темата с интерес моята прахосмукачка е вече на 7 годинки и е време да я сменя омръзна ми да и сменям хартиената торбичка и като я пускам или спирам се нагълтвам с прах! Но вашата идея за парочистачка е супер аз за сега се оглеждах само за прахосмукачка да не е с  торбичка постоянна! 

# 15
  • Мнения: 14 489
и аз се записвам по темата най-вече защото се запалих по тази парочистачка, която и ти си видяла по телевизията, ама нещо хич не ми се вярва чак така да чисти фуги... newsm78

# 16
  • Мнения: 377
ПОЛТИ Е италианска марка,виждала съм ги в Испания.Прахосмукачката е добра като идея,но е доста тежка,поне старите модели,които гледах.Аз имам Цептер,който е 1:1 а Полти и не съм доволна.

Може ли да споделиш, защо не си доволна. Аз бях на едно парти на което ни показваха какви "вълшебства" върши цептерското туто джембо и почти ме навиха. Всичко изглеждаше толкова лесно и бързо, но цената хич не е за пренебрегване

# 17
  • Мнения: 22 861
Може ли да споделиш, защо не си доволна. Аз бях на едно парти на което ни показваха какви "вълшебства" върши цептерското туто джембо и почти ме навиха. Всичко изглеждаше толкова лесно и бързо, но цената хич не е за пренебрегване
Недостъци:
-Висока цена
-Тежка машина дори когато е празна
-Не смуче добре,въпреки 1500-те вата
-Турбо-четката се развали
-Телескопичните тръби се развалиха/ползвам прахосмукачката от 3г/
-Четките,като цяло,не са хубави
-Прахосмукачката е тромава,не е маневрена и е цяла борба,докато се провра в по-тясни и труднодостъпни места
-Контейнера й е направен с много улеи и чупки,където не можа да се измие добре и се задържа мръсотия
-Моя приятелка има същата и тя не е доволна,на нея й се скъса дръжката на контейнера.
-Според мен не е по-различна от Зелмер,която е на нормална цена.
Колкото до парочистачките-имам 2 такива:малка и голяма и  почти не ги ползвам.Удобни са ми само за чистене на фуги и на килимите.

# 18
  • Мнения: 377
ДесиХ2, много ти благодаря за полезната информация. За мен беше важно да чуя някой който е ползвал прахосмукачката на Цептер. Май желанието да притежавам това всичко можещо нещо взе да ме напуска.

# 19
  • Мнения: 4 300
Имаме перяща на Мулинекс. На 5 години е, но съм доволна, защото още е жива и здрава и върши работа. Дивани не съм прала, но килими - да и има ефект. Честно казано обаче мнението ми за перящите прахосмукачки вече е следното- плащам на някой 3 пъти в годината и идват д апочистят с Рейнбоу. Мулинекс-а я държим в къща и там да се почистят стълбите е кауза пердута. Освен това е тежка и си трябва мъкнене от единия на другия етаж. За пода не съм я ползвала, защото навсякъде сме с килими и това, което остава се почиства много лесно и бързо с парцал след като е опрахосмучено. Иначе само като си представя хамалогията по пълнене на вода и препарат, сглобяване на необходимите части на прахосмукачката... а ефекта  е същия като след парцала.
У дома в апартамента имаме Самсунг, 1600 вата, с пластмасов контейнер за болклука ( освен отрбата). За 15 минути съм готова с чистенето, лекичка е, взема завоите като Шумахер Mr. Green

# 20
  • Мнения: 4 422
Имам перяща и прахосмукачка с воден филтър.
Първата е от няколко години Мулинекс,пере килими,дамаски,мие прозорци и теракот.Хубава работа върши обаче е тежка и отнема време да я сглобиш ,напълниш,изпразниш и пр...Затова я ползвам рядко за основно чистене,ако не го направи някой друг ,както е напоследък  Mr. Green Другата е за ежедневна употреба Делонги с воден филтър,т.е вместо хартиени филтър и торба мръсотиято отива в резервоар с вода.Супер чисти над 500 лв беше,но също е тежка,защото се пълни с вода....
Дано съм помогнала  Peace

# 21
  • Мнения: 619
А някой има ли мнение за това:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09028545

Иначе цената е доста прилична...

# 22
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
А някой има ли мнение за това:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09028545

Иначе цената е доста прилична...
И аз съм й хвърлила око, дано някой даде отзиви! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 422
А някой има ли мнение за това:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09028545

Иначе цената е доста прилична...


Като купувахме нашата преди месец и нещо имаше само Делонги-нашата 550 лв или нещо такова и Нео 150 лв..Ами Нео има по-малко функции,няма регулиране на мощността,което е в доста широк диапазон при Делонги ,няма функция за самопочистване на резервоара или за почистване и ароматизиране на въздуха в помещението ..Филтъра и беше по-измислен ,резервоара е точно като боклукчийска кофа -домакинска от едно време с една тънка метална дръжка  Whistling и въобще цялостния вид беше по-дървен.Избрахме Делонги,но ако нямах пари за Делонги щях и Нео да взема пак е по-добре отколкото обикновена  ,дето всичкия прах излиза обратно от нея.. Tired

# 24
  • Мнения: 394
Ей момичета като чета отзивите ви и който няма чак такава финансова възможност за професионалната прахосмукачка от 2000 Евро като отиде в магазина може ли да изредите какво е хубаво да има като например - функция за само почистване на резервоара или за почистване и ароматизиране на въздуха в помещението
- регулиране на мощността
- перяща и прахосмукачка с воден филтър
- мие прозорци и теракота
Други качества  newsm78

# 25
  • Мнения: 4 422
Прахосмукачката с воден филтър не мие и не пере!!!!!!
Два вида различни са не ги смесвайте.Според цената са и екстрите без допълнителни функции с воден филтър за 150 лв НЕО с повече функции за 550 лв Делонги...
При перящите,няма сапочистване като функция има различни стпене и накрайници за различните функции-пране,миене,подсушаване ,сухо чистене и пр...
Там разликата в цената е от мощността и от марката и приставките към нея..

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Прахосмукачката с воден филтър не мие и не пере!!!!!!

и добре, че е така. Щото перящ боклук, наречен прахосмукачка няма нивгаш да си купя  Naughty


имам същата под име SOGO. За сега ме кефи. Пък и за 100-ина лева... Hug Айде отивам да я пускам. Grinning

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ей това е моето ново чудо:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09018108

# 28
  • Мнения: 619
Шани, а какво производство е SOGO?

# 29
  • София
  • Мнения: 54
ще следя темата с интерес - тук научих, че ми трябва прахосмукачка с воден филтър, а не перяща - мислех, че е есно и също Embarassed Благодаря

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, а какво производство е SOGO?

о-о-о  ooooh!... мисля, че е китайско. Да, така мисля.

# 31
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Че ме навихте за Zelmer, навихте ме много Simple Smile Съпруга ми каза, че този форум е бедствие Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Харесала съм си тази: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002000 с накрайник за тупане http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002002
Сега водя политика у дома с половинката, че той е скаран много с прахосмукачката Simple Smile
В момента съм с една на Neo за 69лв. и в началото смучеше добре, но след 2 години и малко, се налага аз да й подавам. А и това сменяне на торби пълни с прах ..., всичко се връща у дома Sad
Моля ако някой има такава прахосмукачка да изкаже мнение.

# 32
  • Мнения: 4 422
Тая тупалка на всякакви прахосмукачки ли става ?

# 33
  • Варна
  • Мнения: 956

Е такова СОГО имам и аз и се чудя в кой казан да го хвърля  Close #Cussing out
Взех я преди няколко месеца (може и година да има ) от Метро с единствената надежда да не се занимавам с тупане на торбички  Twisted Evil
3-4 пъти с голяма мъка измих филтъра, а сега гледам, че е започнал да се сгъва /всмуква/ посредата, когато работи прахосмукачката  Rolling Eyes
Решила съм да си взема обикновена този път, но и на мен ми хареса тупалката на Зелмер...дали наистина става и за други модели освен техния ?

# 34
  • Мнения: 22 861
Тая тупалка на всякакви прахосмукачки ли става ?
Мисля,че не.Аз имам една прахосмукачка с турбочетка.Понеже се развали и нямах време да я чакам за ремонт,си взех същата марка,но новия модел.Та втората нямаше турбочетка,а същата от първата не става за нея...Много ме хвана яд...

# 35
  • Мнения: 491
Имам Делонги- с воден филтър и перяща. Изобщо не пере. Замаза ми жестоко килима. Много е обемиста, тежка и колкото време чистиш с нея толкова време я почистваш. Уж е 1500 W, нещо и чистенето не и се отдава. Не съм доволна!

# 36
  • Мнения: 491
Забравих да кажа, че моторът се покрива с един дунапренов "чорап", който като се скъса няма резервни, а той пази мотора от намокряне.

# 37
  • Мнения: 1 269
Момичета, аз след дълго умуване, четене из форума и обикаляне на магазини, се отказах от прахосмукачка с воден филтър. Купихме си през лятото тази:
http://reklamata.bg/index.php?cid=2&scid=34&sscid=106&item=2821
Килимите са като нови след почистване, въздуха е чист. Много лесно се почиства контейнера- само се натиска един бутон и боклука е в кофата за смет! Има два хепа филтъра ,  слагам  ароматизатор - в момента цялата къща ухае на ягоди!
Не е нито перяща(имах такова огромно чудо на техниката-Електролукс и сега и се радва майка ми), нито с воден филтър. Отървах се от проблема с торбичките. Доволна съм! Peace

# 38
  • Мнения: 6
Момичета, аз след дълго умуване, четене из форума и обикаляне на магазини, се отказах от прахосмукачка с воден филтър. Купихме си през лятото тази:
http://reklamata.bg/index.php?cid=2&scid=34&sscid=106&item=2821
......

Нещо този линк не се отваря Sad Можеш ли да кажеш марка, модел ...
Аз в момента се чудя дали ми се занимава всеки път да чистя прахосмукачката, или да заложа на двоен HEPPA филтър и по-лесната употреба на примерно ето този филипс: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09020268

# 39
  • Мнения: 1 269
каничка, ето ти друг линк:
http://www.best.bg/stock.asp?cat_id=0&id=6225
Прахосмукачката е taurus velsatis 1600. Същата е като тази от твоя линк, само дето е стотина лева по-евтина и не е същата марка.
Ако не се отвори и този линк, питай гугъла - там има доста инфо.

# 40
  • Мнения: 6
Че ме навихте за Zelmer, навихте ме много Simple Smile Съпруга ми каза, че този форум е бедствие Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Харесала съм си тази: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002000 с накрайник за тупане http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002002
.....
Моля ако някой има такава прахосмукачка да изкаже мнение.

Моя приятел е ползвал такава същата, и каза че има един голям недостатък - въздуха излиза много близо до пода и раздухва цялата мръсотия. Също каза че като се чисти с водния филтър се мокри контейнера с едрия боклук и после ти се налага да се занимаваш с каша от косми, прах и болкуци.

# 41
  • Мнения: 4
moga da vi preporu4am vodna prahosmuka4ka koqto e na Zepter

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 23:55 от Mamma

# 42
  • Мнения: 22 861
moga da vi preporu4am vodna prahosmuka4ka koqto e na Zepter
Не ни я хвали... hahaha

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 23:56 от Mamma

# 43
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Че ме навихте за Zelmer, навихте ме много Simple Smile Съпруга ми каза, че този форум е бедствие Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Харесала съм си тази: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002000 с накрайник за тупане http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002002
.....
Моля ако някой има такава прахосмукачка да изкаже мнение.

Моя приятел е ползвал такава същата, и каза че има един голям недостатък - въздуха излиза много близо до пода и раздухва цялата мръсотия. Също каза че като се чисти с водния филтър се мокри контейнера с едрия боклук и после ти се налага да се занимаваш с каша от косми, прах и болкуци.

Мммм, благодаря ти за това, че ми каза част от недостатъците. Предполагам, че има и още, но за тези не се бях замисляла.

# 44
  • София
  • Мнения: 472
moga da vi preporu4am vodna prahosmuka4ka koqto e na Zepter
Не ни я хвали... hahaha
Ами щом и не искаш да ти я хвалим, тогава си пълнете къщите с евтини и бързоравалящи се прахосмукачки.И така за десетина години ще похарчите пари за камара евтини и ненужни вече изделия. Спомнете си и старата английска поговорка ,,Не съм толкова богат, за да купувам евтини продукти". А прахосмукачката на Цептер я имам от 5 години и досега нямам забележки. Децата ми чистят с удоволствие с нея, а преди не можех да ги накарам. Контейнера с изсмуканите нечистотии се почиства за няколко минути под течаща вода и няма никаква прах да хвърчи из въздуха.

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 23:57 от Mamma

# 45
  • Мнения: 22 861
Ами щом и не искаш да ти я хвалим, тогава си пълнете къщите с евтини и бързоравалящи се прахосмукачки.И така за десетина години ще похарчите пари за камара евтини и ненужни вече изделия. Спомнете си и старата английска поговорка ,,Не съм толкова богат, за да купувам евтини продукти". А прахосмукачката на Цептер я имам от 5 години и досега нямам забележки. Децата ми чистят с удоволствие с нея, а преди не можех да ги накарам. Контейнера с изсмуканите нечистотии се почиства за няколко минути под течаща вода и няма никаква прах да хвърчи из въздуха.
Май не си чела цялата тема,за да видиш,че имам това ЧУДО Цептер и никак,ама никак не съм доволна.И не съм само аз.Мои приятелки,с които заедно си купихме преди 5г.прахосмукачките, имат абсолютно същото негативно мнение за тях./моята  я използвам активно само от 3 г./Не знам новите им модели как са,но за парите,които изръсих тогава,ще си намеря много по-добра прахосмукачка.Сега поне има голям избор. Peace

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 12:29 от ДесиХ2

# 46
  • София
  • Мнения: 472
Ами щом и не искаш да ти я хвалим, тогава си пълнете къщите с евтини и бързоравалящи се прахосмукачки.И така за десетина години ще похарчите пари за камара евтини и ненужни вече изделия. Спомнете си и старата английска поговорка ,,Не съм толкова богат, за да купувам евтини продукти". А прахосмукачката на Цептер я имам от 5 години и досега нямам забележки. Децата ми чистят с удоволствие с нея, а преди не можех да ги накарам. Контейнера с изсмуканите нечистотии се почиства за няколко минути под течаща вода и няма никаква прах да хвърчи из въздуха.
Май не си чела цялата тема,за да видиш,че имам това ЧУДО Цептер и никак,ама никак не съм доволна.И не съм само аз.Мои приятелки,с които заедно си купихме преди 5г.прахосмукачките, имат абсолютно същото негативно мнение за тях./моята  я използвам активно само от 3 г./Не знам новите им модели как са,но за парите,които изръсих тогава,ще си намеря много по-добра прахосмукачка.Сега поне има голям избор. Peace
Без да обидя някого ще кажа, че ползването на някои технически уреди е въпрос на внимание и грижа за тях. Имам и пример - с моя приятелка си купихме преди повече от десет години делонги-пента -перяща, като аз я купих няколко месеца по-рано. Нейната отдавна е развалена от неправилна експлоатация, а моята все още я ползвам за пране, тъй като цептера ми е от стария модел. Доволна съм си от цептера - така както той изсмуква прахта, делонгито не може. На сина ми това направи веднага впечатление -разликата в качеството на почистване.А новия модел, която може едновременно да смуче и да чисти с пара е направо голямо удобство. Но българина ще даде 5 пъти повече за лека кола, която ще държи на улицата, но не и за нещо, което ще му е от полза в къщи.

# 47
  • Мнения: 22 861
Тук съм готова да споря.Уреди,като водни прахосмукачки,сушилни,миялни и тн.иновации ползвам от 10г.,когато в България почти нямаше подобни,защото живеех в чужбина.Домакинските уреди и техника са ми слабост.Много добре знам как се експлоатира уред и ако прахосмукачата беше пострадала от моето невежество и невнимание,никак нямаше да я намесвам в темата.Но турбочетката,дори и да искам,няма как да я повредя...или телескопичните тръби... Thinking...Прахосмукачката е тромава ,трудно се движи/тя тежи един тон и без да е пълна с вода/.Не знам къде са й 1500 вата,като боклука по няколко пъти го гоня,докато го изсмуча.Правя сравнение с друга прахосмукачка,която имах преди Цептер-а,с която чистех с лекота/не беше водна ,а с контейнер и системата"циклон" за отделяне на боклуците и една от първите с Хепа филтър/.Моята приятелка,с която заедно си купихме Цептер прахосмукачките също не е доволна нито от чистенето с нея,нито от поддръжката.Дръжката на нейната контейнер се скъса... Shocked...Мисля,че не е от неправилна експлоатация.Тя преди Цептер имаше Рейнбоу.Ами разкара Цептер-а и пак си взе Рейнбоу,като мнението за Цептер съвпада с моето.Тя поне успя да експлоатира нейната прахосмукача малко повече преди да се "сдуха",аз нямах този късмет.Моята издъхна само след 3г.ползване.Като за край имам въпрос:как чистиш двата ъгъла на контейнера?Тези,които се падат в предната ,обла част.На мен там винаги ми се задържа боклук и няма начин да го измъкна.Пъхам душа под налягане и пак си стои там.. Close

# 48
  • София
  • Мнения: 472
Ужас! Както разбирам твоята приятелка е ползвала Рейнбоу, после Цептер и след това пак си е купила Рейнбоу. Какви площи чистите и колко пъти на ден? Ами щом толкова много чистите, тогава ще ви препоръчам почистваща система, която се вгражда в стените като тръбопроводи и има изходи във всяка стая - днес ги видях на стройкото -има ги от няколко години. А това място за почисване- ъгълчето на контейнера на Цептера почиствам с четчица с дълъг косъм и метална извиваща се дръжка. И да ти кажа  -контейнерите на другите водни прахосмукачки въобще не подлежат на почистване -имат много такива ъгълчета. А перални и сушилни ползвам от 32 години, миялни от 20 год.- или 3 перални и две съдомиялни досега. От сушилнята не съм доволна и затова я разкарах. Според мен още нямаме в България дрехи подходящи за сушилни. Може да греша, но това си е мое мнение. Все пак, тука всеки изказва своето мнение, пък другите възприемат това, което им харесва. Успех в покупките и в чистенето!

# 49
  • Мнения: 22 861
. Все пак, тука всеки изказва своето мнение, пък другите възприемат това, което им харесва. Успех в покупките и в чистенето!
Peace Мерси,ще ми трябва,защото скоро ми предстои покупка на нова прахосмукачка.Решила съм да не е водна,защото ще се налага да чистя 2 етажа и не ми се мъкнат 10 кг.по стълбища.Засега съм се спряла на един модел на Електролукс,но докато дойде време за покупката ,може да изникнат още интересни неща.Събирам мнения. Simple Smile

http://www.electrolux.co.uk/node37.aspx?categoryid=5108

# 50
  • Мнения: 7 605
Тъй като в момента 4акам да ми пристигне новата праьосмука4ка  Laughing и съм се zанимавала с иzбора скоро, нека да си кажа мнението. 4удихме се zа воден филтър, понеже дъЩеря ми е с АД, но се раzубедихме. 4етох в сайта на асоцията на алерги4ните (тук в Германия), 4е от вси4ки модели илиzат мъни4ки капки и съответно в тях и партикулите.
За това било най добре да се купува прахосмука4ка с ХЕПА филтър, те филтрирали най добре.
Тук има една органиzация zа zаЩитата на потребителите, която провежда тестове на всевъzможни стоки и скоро имаШе тест на прахосмука4ки. Ето ги ресултатите

добри
Miele S5 ecoline
Bosch BSG 81666  ergomaxx professional
Kärcher VC 6200
Siemens VS06G 1666 synchropower
Privileg VS06PR32

zадоволителни
Fakir Prestige 2300
Hoover Sensory 2300W TS2344
AEG-Electrolux Twinclean ATC8220A
Dirt Devil Antiinfectiv R1 M 8028
Dyson DC 08T Allergy Parquet
Hoover Sensory 2200W TS2277
AEG-Electrolux Cyclone XL ACX 6203
Sebo Airbelt C3.1
Philipps FC 9200/01
Samsung SC 8550

не се препоръ4ват
Samsung SC 7253
Panasonic MC-CG 467

Та Деси, Цайклоуна според тоzи тест не е кой zнае колко добър....  Confused

Ние си поръ4ахме второто място, на БоШ, след време Ще споделя дали съм доволна  Crazy

# 51
  • Мнения: 22 861
Тъй като в момента 4акам да ми пристигне новата праьосмука4ка  Laughing и съм се zанимавала с иzбора скоро, нека да си кажа мнението. Ние си поръ4ахме второто място, на БоШ, след време Ще споделя дали съм доволна  Crazy
Благодаря,много полезна информация.Чакам отзиви,защото имам няколко месеца до поупката и мога да се възползвам от натрупан опит. Grinning

# 52
  • Мнения: 7 605
Тъй като в момента 4акам да ми пристигне новата праьосмука4ка  Laughing и съм се zанимавала с иzбора скоро, нека да си кажа мнението. Ние си поръ4ахме второто място, на БоШ, след време Ще споделя дали съм доволна  Crazy
Благодаря,много полезна информация.Чакам отзиви,защото имам няколко месеца до поупката и мога да се възползвам от натрупан опит. Grinning

Днес пристигна прахосмука4ката, много е красива  Joy  и 4исти много добре, нямам оплаквания  Peace  Но е бая тежка, това ми е единствената zабележка. Да видим какво Ще кажа след няколко седмици/месеца, и да видим 4иста4ката какво Ще каже утре  Laughing

# 53
  • Мнения: 657
Тук съм готова да споря.Уреди,като водни прахосмукачки,сушилни,миялни и тн.иновации ползвам от 10г.,когато в България почти нямаше подобни,защото живеех в чужбина.Домакинските уреди и техника са ми слабост.Много добре знам как се експлоатира уред и ако прахосмукачата беше пострадала от моето невежество и невнимание,никак нямаше да я намесвам в темата.Но турбочетката,дори и да искам,няма как да я повредя...или телескопичните тръби... Thinking...Прахосмукачката е тромава ,трудно се движи/тя тежи един тон и без да е пълна с вода/.Не знам къде са й 1500 вата,като боклука по няколко пъти го гоня,докато го изсмуча.Правя сравнение с друга прахосмукачка,която имах преди Цептер-а,с която чистех с лекота/не беше водна ,а с контейнер и системата"циклон" за отделяне на боклуците и една от първите с Хепа филтър/.Моята приятелка,с която заедно си купихме Цептер прахосмукачките също не е доволна нито от чистенето с нея,нито от поддръжката.Дръжката на нейната контейнер се скъса... Shocked...Мисля,че не е от неправилна експлоатация.Тя преди Цептер имаше Рейнбоу.Ами разкара Цептер-а и пак си взе Рейнбоу,като мнението за Цептер съвпада с моето.Тя поне успя да експлоатира нейната прахосмукача малко повече преди да се "сдуха",аз нямах този късмет.Моята издъхна само след 3г.ползване.Като за край имам въпрос:как чистиш двата ъгъла на контейнера?Тези,които се падат в предната ,обла част.На мен там винаги ми се задържа боклук и няма начин да го измъкна.Пъхам душа под налягане и пак си стои там.. Close
по простата причина че този средно статистически българин няма достатъчно пари за да има и кола и луксозна пералня,а трябва да се съгласите че когато има заделени пари за кола никой няма да предпочете прахосмукачка за същите пари,звучи доста абсурдно т.к и колата изпълнява доста повече функции
и според мен е просто глупаво да се купува прахосмукачка, пук и ако ще да е с летящи функции за 3000-4000 лева,с нея дори и бизнес не можеш да въртиш за да си ги възвърнеш парите

# 54
  • Мнения: 22 861
по простата причина че този средно статистически българин няма достатъчно пари за да има и кола и луксозна пералня,а трябва да се съгласите че когато има заделени пари за кола никой няма да предпочете прахосмукачка за същите пари,звучи доста абсурдно т.к и колата изпълнява доста повече функции
и според мен е просто глупаво да се купува прахосмукачка, пук и ако ще да е с летящи функции за 3000-4000 лева,с нея дори и бизнес не можеш да въртиш за да си ги възвърнеш парите
Това не е по темата,всеки дава парите си както намери за добре.Както виждаш фирмите,предлагащи скъпи продуки не са фалирали.Това,че подобна покупка не е приоритет за теб,не означава,че за всеки около не би трябвало да е.Разбирам,че те е провокирал поста на maya50,тя просто не беше прочела темата отначало и не разбра аз какво имам предвид.Както и да е..Искам отново да се оплача от моя Цептер:вече не прави хубав контакт между капака и резервоара с филтрите.Така на всяко дърпане на прахосмукачката трябва да отивам и да я натискам отгоре,за да започне отново да смуче силно.Правя го по 100 пъти,докато изчистя.Кошмар.Май ще се наложи покупката на нова прахосмукачка доста преждевременно.Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Grinning

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 14:12 от ДесиХ2

# 55
  • Мнения: 7 605
Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Grinning

Много сме доволни  Peace  Свикнах на тежестта й и ве4е не ми прави впе4атление. Много е маневна (така ли беШе думата?) с 4 колелца и кабела е мноооого дълъг, 13 м. Сму4е страхотно, дори намалих моЩността zа да не ми иzсму4е фугите  Laughing  С две думи, много съм доволна, но и да не zабравяме 4е я имам само от 2 седмици  Wink

# 56
  • Мнения: 657
по простата причина че този средно статистически българин няма достатъчно пари за да има и кола и луксозна пералня,а трябва да се съгласите че когато има заделени пари за кола никой няма да предпочете прахосмукачка за същите пари,звучи доста абсурдно т.к и колата изпълнява доста повече функции
и според мен е просто глупаво да се купува прахосмукачка, пук и ако ще да е с летящи функции за 3000-4000 лева,с нея дори и бизнес не можеш да въртиш за да си ги възвърнеш парите
Това не е по темата,всеки дава парите си както намери за добре.Както виждаш фирмите,предлагащи скъпи продуки не са фалирали.Това,че подобна покупка не е приоритет за теб,не означава,че за всеки около не би трябвало да е.Разбирам,че те е провокирал поста на maya50,тя просто не беше прочела темата отначало и не разбра аз какво имам предвид.Както и да е..Искам отново да се оплача от моя Цептер:вече не прави хубав контакт между капака и резервоара с филтрите.Така на всяко дърпане на прахосмукачката трябва да отивам и да я натискам отгоре,за да започне отново да смуче силно.Правя го по 100 пъти,докато изчистя.Кошмар.Май ще се наложи покупката на нова прахосмукачка доста преждевременно.Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Grinning
извинявам се че пак се изказвам не по темата но твоето изказване за цептера само подтвърждава моето становище,че не цената прави качество в някои случаи

# 57
  • Мнения: 22 861
Tatjana,чакам отзиви от новата придобивка. Grinning

Много сме доволни  Peace  Свикнах на тежестта й и ве4е не ми прави впе4атление. Много е маневна (така ли беШе думата?) с 4 колелца и кабела е мноооого дълъг, 13 м. Сму4е страхотно, дори намалих моЩността zа да не ми иzсму4е фугите  Laughing  С две думи, много съм доволна, но и да не zабравяме 4е я имам само от 2 седмици  Wink
Радвам се ,че си доволна.А да имаш идея за цената на Миле/Миеле /как се чете точно на немски???!!!/,тази,коятоп си дала първа в списъка?

# 58
  • Мнения: 22 861
извинявам се че пак се изказвам не по темата но твоето изказване за цептера само подтвърждава моето становище,че не цената прави качество в някои случаи
Това е много ясно,имам пресен пример от онзи ден.Качеството на много марки и фирми е ужасно спаднало,щом световно-известни марки за играчки пускат стоки,чиито бои за вредни за децата,какво да кажем за всички останали. ooooh! Лошото е,че подобни известни марки,освен че намаляват качеството,вдигат цените.Затова и ни залива целият този китайски боклук.Трудно се намира нещо качествено ,на поносими цени.Да видим докога... Thinking

# 59
  • Мнения: 7 605
Мийлето е 180 ? някъде. Имат мн малка раzлика в оценката с БоШа, Мийлето го дават 4е е по добро zа килими, а БоШа zа твърд под, zа това го  вzех, при нас на всякъде  е ламинат и пло4ки  Wink

# 60
  • Мнения: 22 861
Мийлето е 180 ? някъде. Имат мн малка раzлика в оценката с БоШа, Мийлето го дават 4е е по добро zа килими, а БоШа zа твърд под, zа това го  вzех, при нас на всякъде  е ламинат и пло4ки  Wink
А като тегло да си спомняш?Питам,защото може би ще правя голямя поръчка в Мийле и мога да ползвам отстъпка.

# 61
  • Мнения: 7 605
Тегло на Мийлето ли? Не zнам, съжалявам.

# 62
  • София
  • Мнения: 54
И аз доста се чудих, какво да избера и от вчера съм горд собственик на парочистачка Solac. Веднага в къщи я опитах и останах очерована. Мръсните места около бравите на вратите изчезнаха, като с магическа пръчка. Засега съм в еуфория и ще чисяяяя Hug

# 63
  • Мнения: 7 605
Засега съм в еуфория и ще чисяяяя Hug

Заповядай и у нас  Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 54
докато не и се нарадвам - няма проблем  Laughing , а всъщтност хич не съм по чистенето Embarassed

# 65
  • Мнения: 440
Моля ви да ми отговорите и на мен за прахосмукачката.
Нашата прахосмукачка е с ХЕПА филтър, но когато чистим с нея, мирише много на прах. Така е независимо дали сме с постоянната или с хартиената торбичка. Аз затова й викам прахораздухвачка... Тя не е повредена или някаква стара. Просто не става!
Мъжът ми сега обмисля да си купим нова с контейнер, точно заради този проблем. Вие какво ще кажете. Тези, които имат такава, усещат ли миризма?

# 66
  • Мнения: 1 269
Моля ви да ми отговорите и на мен за прахосмукачката.
Нашата прахосмукачка е с ХЕПА филтър, но когато чистим с нея, мирише много на прах. Така е независимо дали сме с постоянната или с хартиената торбичка. Аз затова й викам прахораздухвачка... Тя не е повредена или някаква стара. Просто не става!
Мъжът ми сега обмисля да си купим нова с контейнер, точно заради този проблем. Вие какво ще кажете. Тези, които имат такава, усещат ли миризма?

Ние имаме с контейнер- Таурус  Welsatis 1600,. След почистване въздуха е по-свеж и ароматизиран. Купихме си ароматизатори за прахосмукачка- в момента е "ягода". С предишната миришеше на прах, а сега на само на чисто. Не се занимавай повече с торбички, това е моята препоръка. С воден филтър не съм ползвала, но прочетох, че е голяма хамалогиа след почистването, докато при контейнера само натискаш едно копче и боклука веднага се изхвърля!

# 67
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Здравейте пак и от мен Simple Smile
Малко офф, защото не е точно по темата
В последните дни доста по-прочетох за прахосмукачките и накрая реших! Simple Smile
Ще е задължително с контейнер - bagless и циклон филтър и ще е една от тези двете:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017284
или тази
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017284
Днес ще ходим до техномаркет и технополис и после ще споделя мнение Simple Smile

# 68
  • Мнения: 7 605
Моля ви да ми отговорите и на мен за прахосмукачката.
Нашата прахосмукачка е с ХЕПА филтър, но когато чистим с нея, мирише много на прах. Така е независимо дали сме с постоянната или с хартиената торбичка. Аз затова й викам прахораздухвачка... Тя не е повредена или някаква стара. Просто не става!
Мъжът ми сега обмисля да си купим нова с контейнер, точно заради този проблем. Вие какво ще кажете. Тези, които имат такава, усещат ли миризма?


Моята е с ХЕПА филтър но не мириШе.

# 69
  • Мнения: 22 861
Здравейте пак и от мен Simple Smile
Малко офф, защото не е точно по темата
В последните дни доста по-прочетох за прахосмукачките и накрая реших! Simple Smile
Ще е задължително с контейнер - bagless и циклон филтър
За циклона Tatjana сподели,че е стра технология и разпръсква прах/май така беше/Аз съм имала такава и бях доволна,сега я подарих на майка ми.Аз също мисля да си взема нова прахосмукачка с контейнер и Хепа филтър.

# 70
  • Мнения: 7 605
Аz го каzах zа водните филтри.... В теста, който цитирах, циклонът нямаШе добри ресултати  Wink

# 71
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Вече купихме втората модел 8451 и веднага като се върнах я сглобих и започнах да чистя Simple Smile
Наистина в началото миришеше на прах, но после - не. Много й се радвам, защото е лека, лесно се управлява и чисти след това. Дано съм направила правилния избор Simple Smile

# 72
  • Мнения: 22 861
Аz го каzах zа водните филтри.... В теста, който цитирах, циклонът нямаШе добри ресултати  Wink
Така ли беше... Embarassed

# 73
  • Мнения: 394
Някой ползвал ли е парочистачката H2O Steam mop от рекламата по телевизията?

И аз си я харесах но тя не става като прахосмукачка тоест -не изсмусва боклука от килимите първо се почиства с прахосмукачка и после за измиване на пода се ползва май така беше  !
http://www.topshop.bg/index.asp?tn=productview&c=1078&pid=46820

# 74
  • Мнения: 22 861
Някой ползвал ли е парочистачката H2O Steam mop от рекламата по телевизията?

И аз си я харесах но тя не става като прахосмукачка тоест -не изсмусва боклука от килимите първо се почиства с прахосмукачка и после за измиване на пода се ползва май така беше  !
http://www.topshop.bg/index.asp?tn=productview&c=1078&pid=46820

Имам парочистачка...Пълна глупост е това от рекламата.Само с едно минаване мръсотията не изчезва.Пак си иска търкане тук-таме,общо взето не е удобно.Според мен ще птнема много време първо да се чисти с прахосмукачка и после и с тази джаджа.

# 75
  • Русе
  • Мнения: 7 794
И след нея остава мокро.
И колко кърпи трябва да се сменят за един апартамент?

# 76
  • София
  • Мнения: 54
Имам парочистачка...Пълна глупост е това от рекламата.Само с едно минаване мръсотията не изчезва.Пак си иска търкане тук-таме,общо взето не е удобно.Според мен ще птнема много време първо да се чисти с прахосмукачка и после и с тази джаджа.
 
 
Не съм съгласна - чисти превъзходно Naughty. Не изсмуква боклуците, но и най-захабените повърхности светват. Най-важно е налягането на парата - моята е 4 бара, а парата достига 360градуса.

# 77
  • Мнения: 22 861
Имам парочистачка...Пълна глупост е това от рекламата.Само с едно минаване мръсотията не изчезва.Пак си иска търкане тук-таме,общо взето не е удобно.Според мен ще птнема много време първо да се чисти с прахосмукачка и после и с тази джаджа.
 
 
Не съм съгласна - чисти превъзходно Naughty. Не изсмуква боклуците, но и най-захабените повърхности светват. Най-важно е налягането на парата - моята е 4 бара, а парата достига 360градуса.
Не съм се изразила правилно.Казвам,че това нещо от рекламата е пълна глупост.Представено е така,че само като минеш и свичко светва след теб.А не е толкова лесно.С парата се чисти чудесно,но си трябва да се тръкне тук-там,особено по текстилни материали.Аз бих си взела класическа парочистачка,а не онази псевдо-машина от тв рекламата.Парочистачката ми има много приставки и с нея може да се чисти навсякъде,практична е.Имам и малка парочистачка за ежедневно почистване в кухнята и банята.

# 78
  • София
  • Мнения: 54
Да и моята не е от рекламата и имам много приставки - за под, прозорци, тоалетна чиния, мивки, ъгли.......Нова ми е, чистя с мерак и може би затова Hug не мога да и се нарадвам

# 79
  • Мнения: 22 861
Да и моята не е от рекламата и имам много приставки - за под, прозорци, тоалетна чиния, мивки, ъгли.......Нова ми е, чистя с мерак и може би затова Hug не мога да и се нарадвам
дано да си ентусиаст и след години.Мен вече ме мързи да ги вадя и карам с парцалите. Embarassed

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 22:05 от ДесиХ2

# 80
  • Мнения: 394
Момичета след като следях темата днес ходихме с мъжа ми до технополиса и си харесах това
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026003
като за първи път чисти добре! Сега търся на ТМС парочистачката и мисля че е достатъчно!

# 81
  • Мнения: 22 861
Момичета след като следях темата днес ходихме с мъжа ми до технополиса и си харесах това
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026003
като за първи път чисти добре! Сега търся на ТМС парочистачката и мисля че е достатъчно!
Честито,със здраве да си я ползваш.Изглежда много добре,кажи отзиви след време.

# 82
  • Мнения: 394
did71 и аз си купих solac но за 40 лева дали е същата като твоята? http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4496157
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4496158
Иначе още не съм я пробвала защото трябва да си дойде мъжо да се занимава с децата!

# 83
  • София
  • Мнения: 54
Не мога да отворя снимката #Crazy. Ако е същата много ще се ядосвам Twisted Evil. Обзавеждам апартамент от......до и всеки лев ми е важен #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт