Въпрос за мивките?

  • 20 319
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Каква мивка ще ми препоръчате, марка, вид и от къде.?
Благодаря предварително на отзовалите се.

# 1
Разгледай www.fat-bg.com  Simple Smile
виждала съм на живо полярен гранит и сив гранит, много са приятни на цвят и стоят чистичко
вечатлена съм и от това че са безшумни Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 492
Стоманените мивки на  Franke http://www.franke.bg/

Тези, дето Мими ги препоръчва, многократно са обсъждани във форума и до колкото знам няма лоши отзиви за тях, но аз не ги харесвам на външен вид. Много са ми пластмасови нещо.

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Засега съм се спряла на бланко и франки, но още не съм решила коя марка да предпочета, а и незнам кои са по-добри, харесвам тези малките кръглите, като от серията ротондо.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 437
Купих си на Бланко, кръгла, неръждаема стомана, едър сатен, с два отвора- за смесител и за веро. Няма я на сайта. Все още не съм я използвала за да дам мнение за качество Simple Smile
Фирменият магазин, от който я купихме, се намира на Раковска.

# 5
  • Мнения: 1 046
A нещо като отзиви за Еurolux( май бяха, ако не се лъжа), харесаха ми нежните цветовете, в които е представена гамата, но някой някакви отзиви за качеството

# 6
За мен тези мивки също са нещо ново и ми изглеждат малко странни и неестествени, заоблени и наедрели  Simple Smile
Виждала съм ги само в магазин.
Като че ли от стомана стоят по-красиво, бласкаво и изискано:)
но който както ги усеща, на някои може и да им хареса

# 7
Каква мивка ще ми препоръчате, марка, вид и от къде.?
Благодаря предварително на отзовалите се.
Според мен,по добре каквото ти е писала Мими,защото аз вече втори месец съм в нова къща и то точно с такава мивка на Бланко,но ако знаеш колко се ядосвам вечер,че трябва да я забърсвам както трябва от гадните пръски и всякакви др.петънца и направо ми писна още от сега-даже мн. ме е яд на мене си ,че точно такава исках.Та с (една дума),за красота са си хубави,но не трябва да миеш ,за да си е все суха и чиста Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
Стига, бре, хора, вие с какви мивки сте били преди да си сложите новите кухни?  Rolling Eyes
Всички мивки от едно време са от неръждаема стомана...като изключим най-старите керамични, бели мивки, като на село  newsm78
Не ги ли миете, не се ли цапаха...много са ми странни тези разсъждения за почистването.

# 9
Аз си изписах само мнението за тези мивки,но това не означава че не съм чистила и старата си мивка,всеки има мнения и опит  най различни ,затова когато започнеш да я ползваш своята, пиши как е Simple Smile

# 10
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Някой знае ли къде се предлагат на франки мивки във Варна? На бланко съм ги виждала какво представляват.
И още един въпрос - видях,че на кръглите има два модела, на единия има дупка за смесителя на самата мивка, а на другия няма- трябва да се сложи на плота - вие какво препоръчвате?

# 11
  • Мнения: 8 999
Стига, бре, хора, вие с какви мивки сте били преди да си сложите новите кухни?  Rolling Eyes
Всички мивки от едно време са от неръждаема стомана...като изключим най-старите керамични, бели мивки, като на село  newsm78
Не ги ли миете, не се ли цапаха...много са ми странни тези разсъждения за почистването.


Ами старата я чистех всеки ден, защото много й личеше мръсотията и капките вода засъхваха и оставяха петна, та трябваше и да я подсушавам, за да стои лъскава и чиста. Мивките, които е предложила Мими са страхотни, но не бих препоръчала точно тази фирма, защото техните модели са с малко ..... ммм, мътни цветове, а повърхността наистина е като гладка пластмаса /а и те са си точно това/ и предполагам, че и те се надраскват. Аз си взех подобна от една гръцка фирма /цените им са почти като на цитираните от Мими български/, стои леко зърниста, като гранитогрес и я мия, когато реша, че е време да свърша тази работа. Ако разчитам мивката сама да ме "подсети" да я измия, може с месеци да не я пипам. Моята е черна и я поддържам много лесно, при това и доста по-рядко от алпака или друг метал, не се драска, не се налага да я подсушавам, като пусна чешмата, водата не дрънчи. С една дума - случих с мивка!

# 12
  • Мнения: 2 768
Инокс мивките са красиви, ама от гранитните по-практични няма!

Бланко е моята препоръка.
Имах иноксова мивка Бланко близо 8 години - красива е само като е нова  Mr. Green.
У нас се готви доста и мивката беше лъскава доста за кратко след почистване с препарат за инокс.

Сега от 2 години съм с гранитна мивка на Бланко и се родих! Изглежда така, сякаш никога не е използвана. 

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
A нещо като отзиви за Еurolux( май бяха, ако не се лъжа), харесаха ми нежните цветовете, в които е представена гамата, но някой някакви отзиви за качеството
Перфектни са Peace Моята е цвят "старинно бяло" и трябва да ти кажа, че я почиствам с препарат, когато се сетя, само от хорски срам hahaha Въобще не й личи, че се ползва. Никога повече няма да си купя метална мивка Naughty

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Нашата е точно като тези, дето mimi_ ги е показала - на fat - от тези с отцедници втория модел. Изобщо не стои пластмасова, полирана е и е лъскава, по-скоро прилича на керамичните за баня, т.е. материалът изглежда същия. И е много по-различно, отколкото с метална. Аз моята я лъскам буквално след всяко ползване с попиваща кърпа, но ако пропусна, няма да стане на гадни петна от варовика, докато на металните всяка капка им личи. Особено пък като се има предвид колко е варовита водата във Варна. Там е разликата, никой не говори за миене или немиене на мивката. Аз и батерията я мия редовно, но ако пропусна да я забърша, белите петна цъфват моментално и стои много грозно. А като ми е изтипосана кухнята в началото на хола (да им се невидят и проектите), държа да изглежда максимално приятно за окото. Сега като си я гледам, просто не мога да си представя да изпляскам метална мивка, би изглеждало ужасно.

# 15
видях за втори път на живо мивките на fat и вече съм сигурна че ми харесват
много лесно се почиствали и не задържали мръсно /вярвам защото са с гланцирано покритие/
издържали на горещо до 120о
монтирали се много лесно със силикон
това което ме радва е че са безшумни Simple Smile
предлагат ги в красиви цветове/ видях им на живо и жълтата, която направо грееше Simple Smile/и в цвят по избор, което ги оскъпявало с по 10-тина лв.
а, да Simple Smileофисът-магазин им е на Крепостна 15 /пресечка на 3 уши/с много любезна и приятна представителка.

# 16
  • Мнения: 891
видях за втори път на живо мивките на fat и вече съм сигурна че ми харесват
много лесно се почиствали и не задържали мръсно /вярвам защото са с гланцирано покритие/
издържали на горещо до 120о
монтирали се много лесно със силикон
това което ме радва е че са безшумни Simple Smile
предлагат ги в красиви цветове/ видях им на живо и жълтата, която направо грееше Simple Smile/и в цвят по избор, което ги оскъпявало с по 10-тина лв.
а, да Simple Smileофисът-магазин им е на Крепостна 15 /пресечка на 3 уши/с много любезна и приятна представителка.

И моята мивка е на fat.
Много съм доволна  Peace

# 17
  • Мнения: 2 865
видях за втори път на живо мивките на fat и вече съм сигурна че ми харесват
много лесно се почиствали и не задържали мръсно /вярвам защото са с гланцирано покритие/
издържали на горещо до 120о
монтирали се много лесно със силикон
това което ме радва е че са безшумни Simple Smile
предлагат ги в красиви цветове/ видях им на живо и жълтата, която направо грееше Simple Smile/и в цвят по избор, което ги оскъпявало с по 10-тина лв.
а, да Simple Smileофисът-магазин им е на Крепостна 15 /пресечка на 3 уши/с много любезна и приятна представителка.
И моята е fat и точно както си казала заради гланца ми прилича повече на фаянс, отколкото на пластмаса.
Имала съм метална - дори да я измия с веро винаги стоеше като мазна, много неприятно, а и тези са по-дълбоки от металните.

# 18
  • Мнения: 47
Някой знае ли къде се предлагат на франки мивки във Варна?
FRANKE ни предложиха в Бурлекс. За Варна не знам да има представител на FRANKE. Иначе , като качество са на ниво на BLANCO Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 4 005
 А къде в София могат да се видят тези мивки на Fat? Или  някакви подобни?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 212
А къде в София могат да се видят тези мивки на Fat? Или  някакви подобни?

Някой беше казал, че в Бриколажа ги има.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
А къде в София могат да се видят тези мивки на Fat? Или  някакви подобни?

Някой беше казал, че в Бриколажа ги има.

Има ги. Днес ги разглеждах.
Не ми харесват, бре хора...дали защото много ги нахвалихте тук?
Тъкмо взех да се замислям, дали направих правилен избор и днес ги видях наживо  Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 212

Има ги. Днес ги разглеждах.
Не ми харесват, бре хора...дали защото много ги нахвалихте тук?
Тъкмо взех да се замислям, дали направих правилен избор и днес ги видях наживо  Simple Smile

Е нищо де, по-добре, че не са ти харесали, щом вече си си избрала друга Simple Smile

# 23
  • Мнения: 404
Каква цена са тези гранитени мивки?

# 24
  • Мнения: 143
около 160-170лв

# 25
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Гранитните мивки са над 400 лв, в крайна сметка се спрях на Бланко.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 378

Гранитните мивки са над 400 лв, в крайна сметка се спрях на Бланко.

 newsm78

# 27
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Тези от 160-170 не са от гранит със сигурност.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Имам приятели, които взеха такава, на такава цена-гранитогресена.

# 29
  • Мнения: 1 046
Мерси за отговора на Белинда, хареса ми мивката именно, че ми се струва, че няма да личат варовиковите петна, а и наистина има рзнообразие от цветове. В къщата на майка ми съм ползвала "услугите" на Бланко и просто ми се сториха близки като качество, но тук като че ли имаше по-голямо разнообразие на модели и цветове. Колебанието ми е само за издържливостта от надраскване и ако се заблея да поставя нещо туко-що свалено от котлона какво ще се случи.

Един съвет за Бланкото, ако ви се случи да ударите някоя резка по невнимание на мивката със шкурка може леко да минете отгоре и ще изчезне резката, а и мивката няма да се нарани.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Гранитек мивка от Eurolux избрах и много съм доволен, защото е здрав и красив. От Бурлекс я взехме, но няма мостри на всички цветове и трябва да бъдеш осторожен какво поръчваш. В каталога на Eurolux  са объркани цветовете на мивките.
Освен, че не й личи мръснотия, но и отцедникът е плитък и може за плот да се ползва, докато при разни други мивки не е така. Въобще размерът й бе точно според моя план - плитък отцедник и малко корито.

# 31
  • Мнения: 5 178
Имам приятели, които взеха такава, на такава цена-гранитогресена.

A сега кажи от къде са я взели, че да знаем де лъжат яко ..
Другите полимер-мраморните са на НЕОС. Два месеца съм с НЕОС вече, не личи варовика, лесно се поддържа. С Циф от време на време потърквам и то по навик май от старата алпакичка
Фат има в Бриколажа ( аз го казах)

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Много съм доволна от мивка eurolux. Тя всъщност си е ELLECI само са сложили надпис eurolux. В комплекта влиза и сифон и бутон за отваряне/затваряне на сифона. И батерия си купих със същия цвят.

Благодарности на Галски, от нея разбрах за тези мивки Hug

# 33
  • Мнения: 1 046
Тенкю за положителните мнения остана само да видим цвета и поне едно от много нови неща за избиране сме наясно.   bouquet

# 34
  • Мнения: 3 575
И нашата мивка е на Fat, черна, кръгла.
Взех я единствено защото за модела на Бланко, който бях поръчала щеше да се забави с 4 седмици, а аз нямах търпение да си ползвам новата тогава кухня.
Сега не съжалявам, изглежда много добре, чисти се супер лесно и е много по-ефтина от Бланко-то.
Материала не стои като пластмаса, а по-скоро като гранит или фаянс, това е поне за черния цвят.
Светлите не ми харесват, стоят много изкуствено, но аз и светлите на Бланко не ги харесвам като цвят.

Общи условия

Активация на акаунт