Два въпроса за СРЕБРОТО ?

  • 2 000
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте Grinning,имам питане за сребърните съдове.  Баба ми подари много стари сребърни съдове. Много са красиви,но не знам как се почистват и имам няколко въпроса:
- С какво се почиства сребро? Чувала съм ,че със сода за хляб или с паста за зъби ,но как?
- Една тавичка за торта се нуждае според мен от нова баня? Дайте идея къде да ги занеса евентуално? Скоро не съм обръщала внимание, къде има такива ателиета?
Предварително Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 315
Среброто чистя с ЦИФ вече - поне не го надрасква. Иначе можеш и с вълнен парцал. Виждала съм препарати за почистване на сребро и посребрени съдове в индийските магазини. Имам такъв за посребрени - мирише ужасно, но чисти добре. Не зная къде биха могли да направят нова сребърна баня на някой съд обаче.

# 2
  • Мнения: 5 362
Смесвам паста за зъби и сода бикарбонат.Намазвам хубаво среброто и търкам.
Когато ме мързи да търкам,слагам във вряща вода сода,пускам среброто вътре и го държа 5 мин.
И по двата начина се почиства много добре Wink

# 3
  • Мнения: 479
В магазини Бонжур има различни препарати за почистване на сребро, също и специални кърпи за сухо излъскване

# 4
  • Мнения: 544
Аз почиствам среброто си като на влажна, памучна кърпа сложа малко сода и търкам Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 752
В Метро има едни кърпички които са за почистване на сребърни съдове. (намират се при кърпичките за почистване на керамичен плот и хладилник) - за плот са в червено пакетче, за хладилник в синьо, а за сребро в сиво

# 6
  • Мнения: 505
И аз купих от сивите кърпички в Метро, май са на Scotch Brite, почистих с тях сребърните прибори и съм много доволна - не са идеални, защото имат релефни детайли (които останаха черни), но все пак равните повърхности са супер и е много красиво.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Паста за зъби - със сигурност не надрасква среброто - със содата може и да го повредите.
А ако има и камъчета или инкрустации с друг материал, не го варете в никакъв случай!

Общи условия

Активация на акаунт