Цвят за мебели - детска стая

  • 10 988
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 752
Дайте малко идеи за цветовете на мебелите в детска стая. Подът е цвят череша, тапетите са жълти (на разни шарки), но тапетите хне искам да ги взимам под внимание защото това е нещото, което най-често и лесно се сменя в една стая, а може би стаята ще е за момиче и момче (момичето е налице, но дали са познали пола на бебо още никой не знае). Иска ми се хем да е нещто свежо, да не е пък твърде бебешко, общо взето кажете вие как виздате нещата пъ не знам какво ще решим.

P.S.: Ако може и снимчици да покажете, че така най-лесно се преценяват комбинациите от цветове.

# 1
  • Мнения: 204
Нашата детска стая е в резеда, праскова и бледо лилаво. Стои много свежо и много светло.Стените са резеда, пода светъл истински паркет, вертикални щори- пак в същата комбинация от трите цвята. Много лесно ги комбинирахме.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Днес в едно детско списание ("Шарено"), четох по темата "Фън Шуй за детска стая". Има доста добри идеи. В момента нямам на разположение списанието, но ако имаш интерес, мога да ти кача статията.

# 3
  • София
  • Мнения: 752
Днес в едно детско списание ("Шарено"), четох по темата "Фън Шуй за детска стая". Има доста добри идеи. В момента нямам на разположение списанието, но ако имаш интерес, мога да ти кача статията.

Ами самите мебели и разположението сме ги измислили, остана да уточним само цветовете ... Все пак може да пуснеш статийката мисля че на доста хора ще е интересна. (Иначе стаята е мъничка и не позволява много съобразяване с каквито и да било "норми")

# 4
  • София
  • Мнения: 752
Какво мислите за такива цветове...притеснява ме единствено факта как ще се чисти бялото ПДЧ

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аууу, страхотни са мебелите на снимките! Simple Smile И цветовете ми допадат. Аз съм фен на слънчевите цветове.
Пода в цвят череша е малко задължаващ. Друго дърво в мебелите не можеш да включиш, а пък черешката ми е тъмна за детска. Това което си показала ми харесва, но за теб може би не бяло, а мнооого светла ванилия.

# 6
  • София
  • Мнения: 752
Идеята ми е да комбинираме на бял "фон" зеленото и оранжевото. Иначе мебелите са съвсем различни като дизайн

# 7
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=156898 Ето, бяло, зелено и оранжево. И на мен много ми допада, на дъщеря ми също ( за сега).

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Идеята ми е да комбинираме на бял "фон" зеленото и оранжевото. Иначе мебелите са съвсем различни като дизайн
Разбрах идеята ти. Simple Smile Но просто ми се струва, че на под "череша" по-добре ще стои нещо един тон по- различно от снежното бяло.

# 9
  • София
  • Мнения: 752
Сигурно няма да е снежно бяло "бялото", но мен главно ме интересува колко ще е трудно чистенето на тези светли мебели, защото където е МДФ е гладко и няма проблеми, но ПДЧто обикновено е леко релефно и не знам дали винаги ще успявам да го почистя като хората

# 10
  • София
  • Мнения: 2 160
cikoni , от коя фирма са ти мебелите ?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Сигурно няма да е снежно бяло "бялото", но мен главно ме интересува колко ще е трудно чистенето на тези светли мебели, защото където е МДФ е гладко и няма проблеми, но ПДЧто обикновено е леко релефно и не знам дали винаги ще успявам да го почистя като хората
Малко като чат стана, ама карай! Simple Smile
Имам в детската много светло жълти мебели. От мама знам един начин за чистене. Натриваш влажна кърпа със сапун и търкаш. Релефни са, но съвсем леко и това не ми е пречело. Ако ли нещо те затрудни и с гъбичката за съдовете можеш да действаш, няма проблем.

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Какво мислите за такива цветове...притеснява ме единствено факта как ще се чисти бялото ПДЧ

Знаеш ли коя фирма ги предлага тези мебели? Много са хубави Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 752
от един италиански сайт са http://www.culladelbimbo.it/products.asp?cat=1&nomeCategoria … rca=Baby%20Expert

Аз се ровех по сайтовете за да  си изберем цветове иначе мебелите ще са по поръчка както си ги измислим ние

# 14
  • Мнения: 2 700
Аз по принцип не отговарям в теми за цветове (вскусът все пак е нещо индивидуално), но ще ти кажа как процедирах аз. Отворих гардероба на дъщеря ми и си харесах няколко цветови комбинации (нейните дрехи са по-шарени от моите). Съпоставих ги с общия фон на стаята (под и стени) и направих избора си. Към днешна дата стаята е в бледо-млечно зелено  (бие понякога дори на жълто) и отново бледо-млечно лилаво. Стои много приятно и излиза извън клишетата за розово и синьо.

# 15
  • Мнения: 2 575
А защо не направиш и мебелите МДФ, а не ПДЧ?

Ако искаш по-сложни форми - с ПДЧ едва ли ще се постигнат?
А за чистенето изобщо не се притеснявай - има и ГЛАДКО ПДЧ, което стои почти като лак, така че няма проблем!

# 16
  • Мнения: 2 309
Нашите са бели - леглото и скрина, стои много свежо, чисти се лесно, определено съм за. Съчетанието на цветове в стаята е розово / фриз и килим с преобладаващо розово/, мебели - бели, етажерки и врата - череша, гардероб и паркет - бреза. Нямахме голям избор, защото преустроихме кабинета на детска и трябваше да ползваме старите гардероб, етажерка, паркет и врата. Наблегнах на декорацията и шаренията от играчки и мисля, че стана добре, поне на нас си ни харесва, въпреки че не е много стилно, но пък е уютно  Grinning

# 17
  • Мнения: 6 039
.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 15:16 от Malenna

# 18
  • Варна
  • Мнения: 418
Може ли и аз да използвам темата, за да помоля за съвети за цвета на мебелите в нашата детска стая?
 Тапетите са розови под фриза, фриза е с преобладаващо розово, а над него тапетите са бледо сини на малки цветенца в жълто, оранжево и розово. Подът е корк. Ще пробвам да кача снимки по-късно.
Много ми харесва как се получи, но много се колебая какви да са мебелите и пердетата, защото ми се иска да са в цветове, които биха подхождали и на други цветови решения за стените (тапетите подлежат на честа промяна все пак). Мисля си единия цвят да е жълт, но не мога да реша за другия/другите два.

nadezhda, извинявам се, че използвам темата ти. Надявам се, че нямаш нищо против Peace

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 22:17 от Faith

# 19
  • Варна
  • Мнения: 418
Сега качих снимките. Ето линк: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=176407

# 20
  • София
  • Мнения: 752
Бялото ПДЧ ще е само за корпусите, а вратички и т.н. ще са цветни от МДФ (утре с майстора ще уточняваме куде точно какъв цвят ще слагаме). Искахме всичко да е от МДФ, но стават много скъпи мебелите.

Faith Ако правите планове да имте и второ дете прецени цветовете така, че да стават и за момче и момиче. Ние затова избрахме оранжево и зелено, защото уж второто трябва да е момче, но докъто не го видя не вярвам на сто процента - та цветовете ги избрахме така че да стават както и за 2 момичета така и за момче и момиче (нека да видим утре все пак какви са цветовете в каталога де).
Иначе и аз реших да не се съобразявам с цвета на стените, защото латекс и тапети се сменят често за разлика от мебелите (пък и не се знае при следващия ремонт дали ще намерим тапети в същия цвят като сегашните)

# 21
  • Варна
  • Мнения: 418
Планове за второ дете правим да  Wink Но докато стане, докато се роди и порастне достатъчно, настоящите тапети вече ще са за смяна най-вероятно. Затова сега не се съобразявах с това, иначе и аз много харесвам комбинацията оранжево, зелено, жълто.

# 22
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ето:
Гардеробът е от ПДЧ някакво много светлосиво, а елементите от МДФ.

Ако трябва да правя всичко наново обаче, бих предпочела мебели от естествено дърво.


http://www.snimka.bg/search.php?q=%C4%E5%F2%F1%EA%E0+%F1%F2%E0%F … checkbox%5B4%5D=1

# 23
  • Варна
  • Мнения: 418
Какво ще кажете мебелите да са в жълто и оранжево, но не пастелни, а по-ярки цветове. Дали ще стоят добре с настоящите тапети?
Ще се радвам да чуя мнението ви и най-вече това на Malenna Embarassed

# 24
  • Мнения: 1 144
Моята детска е в жълто, оранжево и синьо. Пускам една снимка на съчетанието. На "живо"стои много по-добре.



За бебе можешда поръчаш нещо далеч по-раздвижено, естествено. На мен големия ми син е на 13 и не вървеше да сложа разни меченца, това, което съм снимала е леглото на малкия с неговото рафтче за плюшени играчки.

Между другото, пуснете някакви сайтове за детски, че чакаме бебе и ще се налага да обзавеждаме още една детска. Надявам се Надежда да няма против, че използваме нейната тема.

# 25
  • Мнения: 337
Планове за второ дете правим да  Wink Но докато стане, докато се роди и порастне достатъчно, настоящите тапети вече ще са за смяна най-вероятно. Затова сега не се съобразявах с това, иначе и аз много харесвам комбинацията оранжево, зелено, жълто.

Детската стая на сина ми е в тези цветове :



Бебешката е в процес на обзавеждане и тъй като очакваме момиченце съм се спряла на класиката в жанра розово в комбинация с млечно лилаво. Розовкото стана малко силно , но смятам компенсирам с бели мебели , пък ако не ми хареса ще пребоядисваме

# 26
  • Мнения: 2 534
Като новодомка и аз се вълнувам от обзавеждането на детската /не бебешка/ стая
При мен има обаче един основен проблем , няма пространство
Като се изнесе дамата от която го купихме и го видя изпразнено помещението може би ще ми е по-лесно да измисля нещо
Първия въпрос  , който си задавам обаче е , дали тапети или латекс  newsm78
А някой комбинирал ли е двете , дали става , защото ми харесва с тапет надолу , под фриза  Thinking
А за цветовете следя с интерес , защото дъщеря ми е много буйна натура и трябва да внимавам с цетовата комбинация , да не я превъзбужда още повече

# 27
  • БГ
  • Мнения: 350
Нашата детска е доста стара, правена е преди 10 години за дъщерята,  с бели мебели.Показвам я за да видите и вариант с изцяло бели мебели.
Сега се ползва от сина и ми се иска да я променя с по малко средства.
Приемам всякакви идеи за разнообразяване
Ще пребоядисвам стените и много ми харесаха тези картинки по вратичките на детската на
luda .
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129150&view=1&photo=27
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129150&view=1&photo=26
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129150&view=1&photo=25
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129150&view=1&photo=24

Общи условия

Активация на акаунт