Облепване на гардероб???

  • 6 895
  • 5
  •   1
Отговори
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Момичета, четох доста, но не видях това, което ме интерсува.
От скоро сме в нов дом. Имахме един гардероб отпреди 5 години /още става за работа/ и решихме да е в детската. И за да се върже цветово поръчах и леглата в цвета на гардероба. Но... стаята стана много скучна. И сега си мисля дали да не облепя част от гардероба и леглата с цветно фолио. Някой правил ли е такива неща. ТЪРСЯ ИДЕИ ДА РАЗНООБРАЗЯ СТАЯТА НА ДЕЦАТА.

# 1
  • Мнения: 1 655
Аз бих предложила да оставиш така мебелите, а да внесеш други цветни акценти. Нови весели дръжки, цветен килим и пердета. Не знам как са боядисани стените, но може да са с някой детски тапет, фриз... Погледни темите за детските стаи във форума, има много идеи.

За гардероба, можеш да поръчаш в някоя мебелна фирма фигурки от тънко МДФ, които да пасват на гардероба. Сега ще потърся картинки.



Нещо такова.

Продават се и едни фигурки от фолио, не се сещам къде обаче.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 15:41 от Svetla1

# 2
  • Мнения: 2 700
А защо ще го облепваш? Ако търсиш цветова промяна, можеш да я постигнеш и с боядисване.
Аз дълго мислех как да подновя гардероба в коридора и накрая взех, че го боядисах. Стана доста прилично.

# 3
  • Мнения: 8 999
А защо ще го облепваш? Ако търсиш цветова промяна, можеш да я постигнеш и с боядисване.
Аз дълго мислех как да подновя гардероба в коридора и накрая взех, че го боядисах. Стана доста прилично.


С каква боя? И какво значи прилично?

# 4
  • Мнения: 6 003
Аз съм на мнение че е хубаво да се облече гардероба в фолио, в моята стая имам голяма и обширна спалня само за мен, купиха ми и масичка за телевизора която е в същият цвят- светло дървено, за да станат другите мебели- малка секцийка, една ракла и гардероб в цвета на леглото и масичката за телевизора, облепихме ги в фолио, сега цялата ми стая е много светла и искряща с това дърво навсякъде. Виждала съм и в други къщи и апартаменти, че дори и по заведения как облепват различните мебели в фолио за да станат един и същи цвят. За да си на мнение да облепиш гардероба си в фолио, трябва да си намислила какъв точно цвят искаш да е- и най вече да си пасват цветовете с останалите мебели, ако стаята на детето е в различни цветове, направи и гардероба в някой интересен ярък или друг цвят, а ако мебелите са с еднакъв контраст, облепи гардероба с фолио с цвят сходен на тях. За картинките който ти е предложила Svetla1 -харесаха ми, но пак зависи, ако детето е малко сложи и картинки, а ако е вече тийнеиджър го облепи само с фолио, защото картинките са детска радост не за деца на години- не мислиш ли. Все пак незнам на каква възраст е детето ти. За това което ти е предложила  solaris - за боядисването, допадна ми, хем ще ти излези по евтинко в сравнение с цената на фолиото. В крайна сметка ти търсиш съвети, ние ти даваме, а избора остава от теб. Дано да постигнеш това което искаш, и да покажеш снимки на новият гардероб.

# 5
  • Мнения: 2 700
С каква боя? И какво значи прилично?

С хубава блажна боя, в цвят по избор. Не мога да ти кажа марка, смесиха ми ги в един магазин на "Дондуков". Имаше версия с блясък или матирано. Там цената, обаче, излизаше около 20/25 лв. в зависимост от цвета.
Що се отнася до това какво разбирам под прилично - ами на мен резултатът ми харесва. Трябва да се загледаш, за да видиш, че не е фабрично.

plpop, ако ще облепваш части от гардероба - ОК
Но ако ще го правиш целия, бъди подготвена за голям зор. Аз лично се отказах от облепване, защото имаше прекалено много ръбчета и ъгли, с които трябваше да се съобразяваме и реших, че може и да не се получи добре. Освен, че не виждах смисъл да си усложнявам живота.

Общи условия

Активация на акаунт