ПОМОЩ:Ефектни и вкусни рецепти за празнични поводи

  • 22 607
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
В събота моите родители ще се запознават с родителите на бъдещия ми съпруг, или казано с други думи - Годеж Wink
С майка ми замисляме менюто, но се сетих, че мога да се обърна и към вас мили кулинарки Wink
Приемам всякакви идеи.
Мислех освен мезета и салати за предясте да направим бохчички от палачинки, желирано пиле...
За основното хич не ми се ще да е стандартната скара...
Помагайтеееееее, че току-виж се отказали сватовете  #Silly

# 1
  • Мнения: 3 927
Пиле по Мадраски

3 глави лук се нарязват на ситни и се запържват в олио, добавят се ситно нарязани скилидки чесън и 1 ч.л. къри. 800 гр. бяло пилешко месо се нарязва на кубчета и се добавя към лука; добавя се 1 с.л. доматено пюре, кората и сока на 1 лимон, сол и се оставя да поизври...

Ориз: 1/2 пакетче масло се разтопява и в него се запържва 1 ч. ориз, добавя се анасон, куркума, сол; налива се вода в съотношение 1: 2,5 и се ваи на много бавен огън.

Това е оригинала. Аз не слагам единствено анасона. Може ориза да си го направиш по твой любим начин за гарнитура, ако го сервираш с лъжица за сладолед ще е ефектно и отстрани от пилето.


За официални поводи много харесвам цяло парче месо, нарязано на филийки в дълга чиния и залято с някякъв сос. Ето едно предложение, което не съм пробвала, че не събирам смелост:

Свинско по старочешки

Цяло парче свинско конртафиле, т.е. котлет без кокъл се продупчва по дължина с нож - от двете страни се пъха ножа и колкото може се прави процеп. Натъпква се добре със сушени сливи без костилките. Малко от сливите се нарязват на дребно и се оформят като канапе, върху което се пече месото, поръсено с черен пипер и кимион. Пече се около 1 час и 10 мин на 180 С.
Гарнитура: сварени картофи и моркови.
Рецептата е на Ути. Много съм и навита да я пробвам, но нямам опит с големите парчета месо - получават ми се сухи Sad

# 2
  • Мнения: 6 243
Ами за бохчичките: виждала съм такива, които отгоре се връзват със стрък зелен лук, а вътре плънката е по желание. Аз лично правя плънката от задушени в масло гъбки, нарязано на ситно сварено пилешко и много подправки, може и малко сметана или бяло винце за аромат. Само че това го слагам в палачинката, завивам ги по обичайния начин или ги сгъвам гато плик, отгоре настъргвам кашкавал и преди сервиране ги пъхам набързо във фурната да порозовее кашкавала.

Ако няма да ги запичаш, а се спреш на варианта да ги вържеш отгоре (което е много ефектно), бихте могли да ги напълните с някаква салата на основата на майонезата. Много сполучлива става тази с ролца от раци, кисели краставички и лимон. Тя майка ти ще знае какво да сложи, че да омае сватовете Wink

# 3
  • Мнения: 1 290
Цитат на: sladka hapka
Ами за бохчичките: виждала съм такива, които отгоре се връзват със стрък зелен лук, а вътре плънката е по желание.  Тя майка ти ще знае какво да сложи, че да омае сватовете Wink


Точно така мислим да направим - и друг път сме ги майсторили.
И двете с маман обичаме да се връткаме из кухнята и да експериментираме Wink

# 4
  • Мнения: 1 290
ето че и аз вече съм сгодена Simple Smile

щракнах няколко снимки на масата, но кой да се сети в началото да и направи една хубава снимка?

ето кадри от събирането:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=3696&AlbumId=8821  

Основното ядене се оказа шпиковани свински джоланчета морящи се с часове потопени в зелева чорба във фурната.
Гарнирани бяха от пълнени картофки с плънка - сирене, гъбки, сметана и подправки. Във всеки картоф по малко масълце и с фолио - във фурната.

# 5
  • Мнения: 3 927
Ами честито Simple Smile
Колко диаманта има на пръстена Wink  Wink
Сега ще чакаме самата сватба Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 655
Честит годеж!
Желая ви и след 50 години да се обичате така както сега.
А за масата, просто нямам думи. Много стилно и вкусно изглежда всичко  #Milti

# 7
  • София
  • Мнения: 3 847
Gvendolin,

честит ти годеж.


Идвам на готварски курсове у вас, да знаеш.

# 8
Честито и от мен!
Като гледам масата, взели сте акъла на свекито  Laughing

# 9
  • sofia
  • Мнения: 1 606
мдааа, това с готварския курс не е никак лоша идея Grinning  Само кажи , че ни приемаш и идваме веднага.
Честито за годежа! Пожелавам ви много любов и вкусни манджици!

# 10
  • Мнения: 1 290
Много ви благодаря момичета - добре сте дошли Simple Smile Обожавам да готвя и да редя Simple Smile Ще ви пошушна всички тайни които съм откраднала, прочела и просто досетила за тях и то с най- голямо удоволствие

# 11
  • Мнения: 2 232
Честито и от мен- да ви върви по мед и масло.Чудна трапеза сте наредили с майка ти-браво!!!Само че трябваше да отбележиш- бременни да не гледат Wink Сега да се чудя какво да правя за вечеря Crazy -станах разногледа и всичко ми се дояде..........

# 12
  • Мнения: 2 028
честито, Гвендолин, сега - една приказна сватба и мноооого щастие ви желая! а за масата, нямам думи #Crazy изглежда фантастично!!!

# 13
  • Мнения: 1 269
Gvendolin,честит годеж!Пожелавам ви дълго и щастливо съвместно съжителство !!! Да си родите живи и здрави дечица и да се обичате до дълбоки старини!!!А за трапезата поздравления!Горката ти свекърва - сигурно доста се е шашнала!!!Ама за това са свекървите - да ги шашкаме Wink !Опа  smile3505  -  нали съм мама на юнак спирам за свекървите да приказвам,че и аз свекърва се каня да ставам след години!!! Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover

# 14
  • Мнения: 496
Честито и от мен, Гвендолин! Много щастие и късмет за двама ви!
Масата е страхотна! Впечатлих се от шестоъгълната торта с шоколадова сметана Grinning. Вие с твоето мамче ли сте майсторките?

Общи условия

Активация на акаунт