Паркет/дюшеме в банята

  • 11 191
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Искам да си сложа дюшеме в банята. Може и да не е на сто процента, т.е. около душ-кабината и бидето може да има плочки, но пред вратата, шкафчето искам да е дюшеме/паркет. Гледах един доста скъп масив на PARADOR (екзотични материали) и многослоен паркет WITEX...  Чудя се някой има ли дюшеме/паркет в банята? Кой модел дюшеме е най.подходящ за по-влажно помещение? То няма да се лее вода отгоре... Също смятам да сложа и дюшеме/паркет в кухнята... Ще се радвам на мнения и съвети.

# 1
  • Мнения: 218
жена с пари - все едно луд с картечница...

вие жените друго освен за глупости няма ли за какво да мислите...

всяко дърво сложено в агресивна и влажна среда ще се изметне и след 1 годена ще трябва да правиш всичко наново....

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Не е точно така, господина да си помисли пак. Има обаче специални паркети, обработват са за да устойчиви на влага. Ако няма да поливаш вода отгоре и ако банята има добра вентилация и/или прозорец може да се измисли нещо. Аз съм виждала баня с паркет (не в Бг) - мноооооого ми хареса, просто прекрасно беше. Само дето банята беше колкото моята спалня Laughing

# 3
  • Мнения: 16
жена с пари - все едно луд с картечница...

вие жените друго освен за глупости няма ли за какво да мислите...

всяко дърво сложено в агресивна и влажна среда ще се изметне и след 1 годена ще трябва да правиш всичко наново....

Ами то има по-различни материи паркети и многослойни ламинати, които издържат на влага. А и аз няма да изливам вода отгоре... Имаме затволена душкабина с вентилация, просто вода няма да има.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
половината ни кухня преди беше с паркет. от старите, реден на рибена кост.
там бяха шкафовете, вода нямаше.
беше лакиран със специален лак, който гарантираше, че е няма да се надуе.
лакът не поня какъв беше, но предполагам, че във всеки специализиран магазин могат да те посъветват.

на мен също много ми харесва дърво в банята.
в момента в банята ни висящият таван е дървен. не е лакиран, незнам с какво е импрегниран, но не е мръднал.
вентилацията става само с един вентилатор...

# 5
  • Мнения: 218
значи мили мои да ви разясня някои закони на физиката...

първо - за земното притегляне - при него водата пада надолу към пода, а не към висящия дървен таван...

съгласен съм че дървото е добър изолатор / много къщи в Несебър, Созопол и Царево са облечени с дърво с цел да се предпазват от студения влажен и студен морски вятър през зимата... /, но подложено на влагата дървото може да приема най-различни и причудливи форми...

един въпрос - вие виждали ли сте последствията от един протекъл радиатор върху паркет??? издувания около 50 - 60 см??? то в хола също никой няма намерение да излива вода, ама като се спука радиатора....

пода на банята трябва да е с наклон 1.5% на метър за да има оттичане на водата, независимо дали има душ кабина или не... освен ако не сте стигнали до басейна във въшия дом...

и най-накрая още 1 пример. погледнете дървената дограма в един средностатистически апартамент, особено тази дето е по на север и е подложена на влиянието на влагата....

"Ако няма да поливаш вода отгоре и ако банята има добра вентилация и/или прозорец може да се измисли нещо."

аз не твърдя че е невъзможно, просто е непрактично и след година две ще трябва да се прави наново... ама да - то на българина втория акъл да имаш....

# 6
  • Мнения: 94
във франция видях ламининат в баня и не беше мръднал.как е направен не мога да кажа,но и аз смятам да си направя по подобен начин банята.

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

аз не твърдя че е невъзможно, просто е непрактично и след година две ще трябва да се прави наново... ама да - то на българина втория акъл да имаш....

не исках да споря с теб...май няма смисъл...
има технология как се слага дюшаме в банята. в нета има инфо, ако искаш прочети.
не смятам, че е непрактично, важно е как е изработено.
подходящ материал е орехът и черешата.
има начин даже и подово отопление да се направи Wink

          



# 8
  • Мнения: 4 491
Нещо не ми допада много. Може би съм старомодна. Но и от хигиенна гледна точка - също. Все пак това е баня, има много влага, течаща вода и прочее - трябват агресивни препарати за чистене. Паркета не бих посмяла да го чистя с абразивни или агресивни препарати. Другото, което ме тревожи, са фугите. Няма ли да се стича вода между тях? Какво ще стане под дюшемето, няма ли да загние? Мисля си, че по-хигиенично и лесно за поддръжка би било с плочки все пак.

# 9
  • Мнения: 218
радвам се за теб asyalein !!!

мнооооооооого хубави картинки си сложила!!! само че ми се струва, че тези бани нещо още не са ползвани.... що не ги снимат пак след 1 година....

Код:
има начин даже и подово отопление да се направи 

Код:

ако имаш пред вид подово отопление с ток... ти си знаеш - щом си решила да се самоубиваш...

огледай си банята.... аз в мойта даже ключа за лампата съм го изкарал отвън и бойлера ми е извън банята... водата също е мнооооооого добър проводник и при оттечка можеш да гушнеш прасковите много сполучливо...

# 10
  • Мнения: 218
в този ред на мисли се сетих, че прага на едната ми баня го направих от варен бук... прага е отвън в коридора...

не само се изметна и се разлепи за година-две, ами отдолу започнаха да се развиват няколко вида мухъл и плесен...

# 11
  • Мнения: 25 449
има технология как се слага дюшаме в банята. в нета има инфо, ако искаш прочети.
не смятам, че е непрактично, важно е как е изработено.
.........................


Тези бани не вървят ли в комплект с прислужницата, която да бърше с парцала след всяко ползване на банята?  newsm78

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Нещо не ми допада много. Може би съм старомодна. Но и от хигиенна гледна точка - също. Все пак това е баня, има много влага, течаща вода и прочее - трябват агресивни препарати за чистене. Паркета не бих посмяла да го чистя с абразивни или агресивни препарати. Другото, което ме тревожи, са фугите. Няма ли да се стича вода между тях? Какво ще стане под дюшемето, няма ли да загние? Мисля си, че по-хигиенично и лесно за поддръжка би било с плочки все пак.

И на мен не ми допада този вариант newsm78. Влага винаги ще има, независимо дали подът е подложен пряко на влиянието на водата или не. Вкъщи в големия хол дето и вентилация си има и вода пък хич не се лее, от влагата през зимата паркетът се надигна, отвориха се едни фуги по края... Гадничко. За баня ми се струва гарантирано, че ще се постигне същия резултат.
Виж, за кухня по го разбирам. Ако не ти е влажен апартаментът по принцип няма проблеми. Все пак се предполага, че кухнята е по-голяма, с по-добро проветрение отколкото банята и много по-малко изложена на водно въздействие.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Има плочки имитиращи доста добре различни дървесни шарки. Бих си направила банята с такива. Но...ти си знаеш, ако можеш да си позволиш през 2-3-4 години да правиш ремонт, защо пък не.

# 14
  • Мнения: 8 999
На мен страшно ми допада идеята, но мисля, че може да се реализира в една по-просторна баня - около 10-12 кв., която да позволява разните там наклони, душкабини и околодушово пространство да се направи с теракот, а останалата част от помещението /поне половината, за да има нужния ефект/ да е с дюшеме.  Сега ме озарява споменът за банята в стария ни апартамент - тя беше 12.5 кв.м., с прозорец /голям/. Щеше да стане фантастично, но ние, безмозъчни твари без фантазия, я превърнахме в спалня.
Напълно е възможно да си направиш така банята, но наистина много по-малко проблеми и чуденки ще имаш, ако сложиш теракот, който имитира дърво.

Общи условия

Активация на акаунт