сушилнята - изпарения и влага -дайте съвет

  • 3 443
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 378
Момичета, видях и четох много теми по въпроса със сушилните, още мислим върху варианта комбинирана или не с пералня ,че ни е кът мястото, но работата върви към отделна да бъде. Та във връзка с това намерих местенце, където бихме могли да я сместим - обаче това местенце е гардеробната, която няма проветрение освен вратата за влизане/излизане и всички дрехи са ни в нея. Та въпросът ми е : при кондензният тип сушилни - получава ли се навън влага и изпарения, или нищо не излиза? С две думи - това че ще я пъхна там ще рефлектира ли негативно върху дрехите ми или не(смрад, влага, мухъл????)
ще очаквам с нетърпение вашите отговори и предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 752
Ние сме с такъв тип сушилня... влага излиза, но малко....даже не съм сигурна дали не е само топлината, която кара останалата влага в помещението да кондензира. Абе зимата като пусна сушилнята прозорците в хола се запотяват (тя е в кухненския бокс), но само докъто работи, а и през това време стаята като цяло се стопля доста. Та за дрехите в гардероба не знам дали ще е проблем...предполагам , че не, но трябва да предвидите около сушилнята - от двете страни, зад нея и над нея да има пространство през което да диша защото иначе може да "прегрее" с това отделяне на топлина...Това за пространството около сушилнята го пише и в упътването (е не е нужно от всякъде по половин метър но да има по 5-10 см)

# 2
  • Мнения: 474
Не те съветвам да слагаш сушилня в помещение с дрехи- гардероб. Няма как да избегнеш влага, дори и минимална. И загряването е доста голямо. Ако в тази гардеробна ти стоят изгладени дрехи на закачалки, считай, че след 1-2 сушилни ще са като сварени на вид.
Или трябва да направиш някаква вентилация.

# 3
  • Мнения: 386
моята сушилня е в кухнята и никога не бих я поставила в гардеробна стая. аз и прозореца на кухнята оставям леко отворен, докато суши, дори зимно време, защото си става и топло, и влажно. голямо удобство, но иска да "диша". при всички положения има нужда от вентилация.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
В упътването на нашата сушилня специално пише, че има нужда от определен обем въздух. Не помня колко, но мога да изровя да проверя. Обаче нашето мокро помещение не и стига и отварям вратата към коридора (2*2м е мокрото помещение).

# 5
  • Мнения: 378
мерси много момичета.
пак ще го мисля къде и как да я сместя....

# 6
  • Мнения: 138
Не те съветвам да слагаш сушилня в помещение с дрехи- гардероб. Няма как да избегнеш влага, дори и минимална. И загряването е доста голямо. Ако в тази гардеробна ти стоят изгладени дрехи на закачалки, считай, че след 1-2 сушилни ще са като сварени на вид.
Или трябва да направиш някаква вентилация.
Напълно съм съгласен с мнението.Трябва да се направи добра вентилация,така че да не се задържа влагата в помещението.

# 7
  • Мнения: 685
моята сушилня е в кухнята и никога не бих я поставила в гардеробна стая. аз и прозореца на кухнята оставям леко отворен, докато суши, дори зимно време, защото си става и топло, и влажно. голямо удобство, но иска да "диша". при всички положения има нужда от вентилация.

В никакъв случай в гардеробна - помещението трябва да е проветливо  Peace

# 8
  • Мнения: 647
Не подценявай влагата , колкото и да е минимална.Според мен е неразумно да я сложиш в гардаробната newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 607
И аз мисля, че не е за гардеробно. И аз като суша през зимата ми се изпотяват прозорците, налага се да отварям и да проветрявам. Моята е в кухнята.

# 10
  • Мнения: 109
Мисля , че гардеробното не е най - подходящото място. Моята е комбинирана сушилня и пералня и е в кухнята, когато ползвам сушилнята не забелязвам влага , но като се вземе предвид принципа на действие на сушилнята е несериозно да се смята ,че влага няма. 

Общи условия

Активация на акаунт