Как да изглежда апартамента ни

  • 2 409
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 581
Момичета предстои ни да си избираме апартамент.Тоест ние трябва да кажем кое къде да бъде стаи трапезария  и тн.
Виждам че вие имате страхотни предложения и ще се радвам да ми помогнете със съвет.Ние сме с две деца момче и момиче  и затова си мислех че ще е добре с три спални помещения но незнам какви квадрати и кухня с трапезария.Друго какво да искам,аз си мисля освен баня с тоалетна и отделна тоалента така също и килер.
Ще се радвам на всеки коментар и всяко предложение защото съм в голямо чудене newsm78
 

# 1
  • Мнения: 1 172
Според мен е важен не само броя на стаите и квадратурата, а цялостното им разположение (разпределение).
Ето това такива са били чьст от моите критерии:
- холът да е максимално близко до входната врата, да не се получава така че гостите да се разхождат из целия апартамент
- от хола да има максимум 1 преходна стая (спалня за родителите), най-добре без преходи
- по възможност хол и спални да не са съседни стаи (дори и непреходни)
- за тоалетните - според мен е хубаво да имаш тоалетна близо до хола - за гости, различна от баня с тоалетна (не е комфортно всички да ти влизат в банята), също така според разположението на апартамента е добре да имаш и тоалетни на удобно място (ако е мезонет, не е приятно от горното ниво да слизаш долу за едното WC)
- добре е да имате нещо като кабинет - малко помещение, в което да стои компютъра, разни там специализирани книжки и .т.н (ако имате такива) и който го ползва, да не пречи на останалите. Това при положение, че имате общ компютър и не е лаптоп и че работите и вкъщи, или се занимавате с нещо, което изисква работно място и спокойствие

# 2
  • София
  • Мнения: 581
Благодаря ти
а колко да искам да са големи спалните като се има предвид че в нашата само ще спим мисля че не ми трябва да е голяма а на децата може би трябва да са по големички

# 3
  • Мнения: 1 893
Аз също съм за големи детски стаи- все пак за децата това е и спалня и кабинет и гостна. На мен също не ми трябва голяма спалня, но мечтата ми е до леглото ми да е вратата на само моя си баня-живяла съм в такова жилище и е супер.

# 4
  • Мнения: 8 999
Вси4ко зависи от това с каква квадратура ще разполагате. За едно дете е достатъ4но около 14 кв.м., но ако имате възможност, по-добре ще е стаите им да са по-големи. За родителска спалня и 12 кв.м. са о.к. Наистина е добре да има обособен кабитет - той може да е преходен от хола, както и кухнята с трапезарията. Много е удобнода имаш мокро помещение - за пералня, кош за прането, препарати, легени, маса за гладене и най-разли4ни неща, които ина4е само ще ти се пре4кат в краката.

# 5
  • София
  • Мнения: 581
А това мокро помещение като ниша ли е по добре или с врата.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
При две деца и то разнополови, мисля, че две отделни бани - една за децата, една за родителите, са голямо удобство. Иначе всяка вечер и сутрин трябва да се изчаквате. Килер, перално или каквото и да е спомагателно помещение в случай, че разполагаш с достатъчно място. Може би трябва първо да решиш с каква квадратура ще разполагате и тогава да влезеш в детайли.

# 7
  • София
  • Мнения: 581
Квадратурата ние трябва да си я кажем според това какво искаме,но мисля някъде към 90-100кв ще  е добре.Като се има предвид че ще трябва да се топли това жилище след това.

Общи условия

Активация на акаунт