За преместване на кухнята в коридора!!!!

  • 13 484
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 300
Здравейте!

Живеем в малка гарсониера и имаме идея да преместим кухнята, за да направим детска стая. Има голям коридор, в който може да се премести кухнята!

Въпросът ми обаче е има ли начин да се прекара вода, за да има чешма там? Дали някой е правил подобно нещо? Как се решава въпроса с тръбата за мръсната вода и оттичането? А имате ли идея колко би горе-долу би струвало ако се вземе майстор, за да се направи такова изнасяне на водата?

Да уточня, че коридора е на гърба на банята, за съжаление обаче тръбите са на отсрещната стена на банята. Дали го обясних добре? Трябва тръбите да "пресекат" цялата баня за да излязат в коридора.

А може ли и да ми препоръчате магазини (в София)  за хубав и на прилична цена фаянс - плочки, обзавеждане за баня и пр.

Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 13:03 от vessinka

# 1
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
А не е ли възможно от сегашната кухня да се изкарат тръбите в коридора, не са ли по-близо? Това от банята ми се струва мисия невъзможна.

# 2
  • Мнения: 300
Няма как - разположението е кухня-баня-коридор Sad. няма връзка мехду кухнята и тази част от коридора където искаме да я преместим Sad

Съпругът ми също каза "мисия невъзможна", но аз все пак търся варианти!

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
А за кухня на терасата мислила ли си? Примерно да изнесете всичко на терасата, само мивката да остане в стаята?

# 4
  • Мнения: 300
Благодаря ти че ми отделяш време!!!!  bouquet

Само че и тераса няма Sad Има една голямс стая- хол+спалня+детска, сегашната кухня, ненужно голям коридор и една сравнително голяма баня Sad Да живят архитектите на недомислени панелки Sad.

Няма къде да иде кухнята, а искаме малкия поне за няколко години да си има стая. Може да мислим някакъв вариант с преграждане на банята и още една мивка там newsm78, А в коридора шкафовете и печката newsm78

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 54
Напълно възможно! Подобно е преустройството и у нас и у кръстницата на сина ми. Само че в двустаен панелен апартамент, кухната е изнесена в бивш килер - в дъното на апартамента срещу вратата /получава се като продължение на коридора/.  
За съжаление не мога да ви кажа цена, защото ние правихме цялостен ремонт и мъжа ми се занимава с плащанията.

# 6
  • Мнения: 10 512
погледни във napravisam.bg. Там има форум, чела съм за такива премествания, а и ще ти отговорят майстори,които са го правили. Виждала съм такъв вариант в гарсониера в Овча Купел, много приятно беше станало.

# 7
  • Мнения: 292
Благодаря ти че ми отделяш време!!!!  bouquet

Само че и тераса няма Sad Има една голямс стая- хол+спалня+детска, сегашната кухня, ненужно голям коридор и една сравнително голяма баня Sad Да живят архитектите на недомислени панелки Sad.

Няма къде да иде кухнята, а искаме малкия поне за няколко години да си има стая. Може да мислим някакъв вариант с преграждане на банята и още една мивка там newsm78, А в коридора шкафовете и печката newsm78

Е, ако беше ново строителство, щеше да е толкова тясно че и дума да не става да ползваш коридора за кухня. Да не говорим че гарсониерата ново строителство дори няма отделна кухня.

# 8
  • Мнения: 300
Благодаря ти че ми отделяш време!!!!  bouquet

Само че и тераса няма Sad Има една голямс стая- хол+спалня+детска, сегашната кухня, ненужно голям коридор и една сравнително голяма баня Sad Да живят архитектите на недомислени панелки Sad.

Няма къде да иде кухнята, а искаме малкия поне за няколко години да си има стая. Може да мислим някакъв вариант с преграждане на банята и още една мивка там newsm78, А в коридора шкафовете и печката newsm78

Е, ако беше ново строителство, щеше да е толкова тясно че и дума да не става да ползваш коридора за кухня. Да не говорим че гарсониерата ново строителство дори няма отделна кухня.

Всъщност си прав!

Поне си имаме наше си жилище, макар и малко Simple Smile

# 9
  • Мнения: 300
Благодаря ви за мненията.   bouquet   bouquet   bouquet
Ще разгледам и napravisam.bg

# 10
  • София
  • Мнения: 14 509
Виждала съм два варианта на такива гарсониери-единия вариант  е в хола, който също опира в банята да се направи кухненски бокс с барплот и другото остава хол-спалня; втория, който ти искаш съм го виждала у наши съседи-вместо вграден гардероб в коридора-имат кухня-печка, пералня са там. Но на мен ми се вижда по непрактично-като се отвори входната врата-нахълтваш върху печката. Обаче колко струва цялата тази работа-не знам.

# 11
  • Мнения: 2 085
дай някаква схема на апартамента

# 12
  • Мнения: 300
За съжаление нямам скица, довечера мога да се опитам да начертая нещо. Но си е стандартната гарсониера.
Влиза се в коридора - срещу два големи вградени гардероба вляво е вратата за хола, който е по цялата дължина на апартамента. От вратата надясно и пак наляво има малко коридорче - вляво е банята, по коридорчето направо е кухнята. Така се получава че кухнята ( "най-въняното помещение", банята и коридора са на дължината на хола и се получава един голям правоъгълник. Дали успях да обясня???? newsm78

И да вярно е че от входната врата нахълтваш в кухня Sad ама просто не виждам къде в хола да направим кухненски бокс newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 14 509
За същата гарсониера става въпрос-в нашия блок са такива. Откъм прозореца в стаята е бокса-на стената с банята е мивката с шкаф и пералня, отсреща-печката и хладилника(той може и в коридора на ъгъла към кухнята).Плюс маса за хранене-това всичко-отделено с барплот

# 14
  • Мнения: 1 835
Нямаш никакъв проблем да прекараш водата и канала където ти хрумне. Нашата гарсониера е точно такава - кухня, до нея е банята и до банята - широк коридор. Ние стеснихме банята, в която имаше място за вана и коридорът стана още по-широк. Отляхме бар-плот с бетон и се образува кухненски бокс, в който си наредих всичко - и мивката, и печката, и пералнята, и хладилника, а тази стая, която беше кухня по предназначение, стана детска - така имаме "двустайна"  Laughing гарсониера. Е, вярно, че ото вратата се озоваваш направо в кухнята, но какво от това? Когато ти е малко жилището, най-добре е да се използва всяка площ възможно най-рационално. В тази гарсониера гледаме две деца. Хубавата новина е, че до две седмици се местим в истински двустаен апартамент, в който кухнята няма да е в коридора, а където и е мястото, но това е друга тема.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 511
Според мен всичко е възможно! Няма невъзможни неща,има мързеливи майстори.
Вземи един ВиК майстор. Той ще прецени наклона на мръсния канал и как точно трябва да го направи.
В нашия апартамент кухнята също е местена. Зор,но стана.
Тръбите в банята и сифона също са местени. Още по-голям зор,но пак стана.
УСПЕХ!!!

# 16
  • Мнения: 479
И аз съм виждала точно такова преместване-коридор до банята, но тръбите-мивка душ са на другата срещуположна стена - явно са изведени от някой майстор до коридора.
И аз смятам, 4е по- добре да влизаш направо в кухня, отколкото да няма детса стая.
А дали не може и да посмалите банята, че да си разширите бокса?

# 17
  • Мнения: 7 640
виждала съм много сполучливо преустроена гарсониера- кухнята беше изнесена в коридора, водата и канала не бяха проблем, з-то едното стена на коридора всъщност граничеше с банята.
Екс-кухнята беше станала детска и си живееха в тия 40тина квадрата 2ма възрастни с две деца много удобно.

# 18
Живея в същия тип гарсониера.Месец април изнесох кухнята в коридора,срещу входната врата,на
стената на банята.Тръбите минават вътре по стените на  на банята.Струваха  200 лв. без труда.Много съм доволна от товa решение.Така кухнята може да се ползва от всеки от семейството  без да се притесняват другите.

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  В Стария апартамент на кумувете ни беше така.Вярно печелеха една стая,но отваряш входната врата и налиташ на готвещата домакиня.Особенно ,когато посрещаш гости е адски неудобно,защото нека си признаем ,не може да се подържа перфектна чистота докато се готви. Confused

# 20
  • Мнения: 46 430
Да.

Ние даже по-далече ги прекарахме, чак до хола  Laughing

# 21
  • Мнения: 300
Благодаря много на всички!  bouquet  bouquet  bouquet

И аз съм абсолютна съгласна че една допълнителна стая си е по-добре. С добра организация няма да си пречим, а като идват гости вече ще е сготвено Simple Smile

А някой може ли да ми препоръча добър ВиК майстор? А добри и на на прилични цени магазини в София за плочки, бани и подобни?

# 22
  • Мнения: 479
Вярно печелеха една стая,но отваряш входната врата и налиташ на готвещата домакиня.Особенно ,когато посрещаш гости е адски неудобно,защото нека си признаем ,не може да се подържа перфектна чистота докато се готви. Confused

Да, така е, но колко често ти идват гости? А ако толкова не им е приятно-няма да идват!
А детето си е нон-стоп у дома.

# 23
  • Мнения: 8 999
Абсолютно е възможно такова преустройство. Ако преместването на канала не на пове4е от 2-3 метра - няма проблем, само нивото на пода в банята ще се вдигне.

# 24
  • Мнения: 479

За магазините - виж Декор Керамик - на Сливница, спирка Оряхово към захарна фабрика. Там има и скъпи и съвсем на нормални цени плочки. Има словенски на горение, например по 17-18 лв/м2
Обслужването е на ниво, коректни са. Ние оттам купихме за банята и малката тоалетна. Сега ги лепим и майсторите са доволни от качеството. Дори най-евтините най-много им харесаха  Rolling Eyes
По принцип подменят дефектни и изкупуват останали в повече количества обратно, но дотам още не сме стигнали.

# 25
  • Мнения: 7 640
  В Стария апартамент на кумувете ни беше така.Вярно печелеха една стая,но отваряш входната врата и налиташ на готвещата домакиня.Особенно ,когато посрещаш гости е адски неудобно,защото нека си признаем ,не може да се подържа перфектна чистота докато се готви. Confused

е, у нас като кухнята е в хола, положението е същото Crazy

# 26
  • Мнения: 33
Моето мнение от опит е, че е технически възможно, но избощо не си струва. Има повече недостатъци, отколкото предимства: няма вариант кухнята да е пълноценна, ще си съсипеш и банята, ще вмирисваш на манджа съседите и целият си апартамент, ремонта е скъп и каквото и да правиш след 1-2 години пак ще трябва да си сменяш жилището, защото отново ще е тясно.

Общи условия

Активация на акаунт