няколко чуденки за готвене във вградена фурна

  • 10 025
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 591
до скоро бях с Раховец и сега искам да използвам пълноценно новата си придобивка, която има доста опции, та като начало искам да ви питам как използвате опциите грил и вентилатор, т.е. какво готвите там newsm78

ако сложа кюфтета или пържоли на опция грил например ще се получи ли ефектът на грила, или поне на електрическата скара?

# 1
  • Мнения: 20
В общи линии за пържолите първо печеш на двата реолтана с вентилатор и накрая запичаш с грила.

p.s. Това е просто фурна екстрите не променят нищо.

# 2
  • Мнения: 2 591
p.s. Това е просто фурна екстрите не променят нищо.

не съм сигурна  Rolling Eyes това е като да сравняваш лада и мерцедес (раховец и нова фурна)  hahaha

# 3
  • Мнения: 88
Аз използвам вентилатора за абсолютно всичко.Става доста вкусно в сравнение с Раховеца.И не стигам до грила,запича си доста добре. Wink.Но все пак пробвай,защото моя приятелка си купи на скоро Gorenje и на вентилатор става все едно е варено, а не печено.

# 4
  • Мнения: 2 591
Аз използвам вентилатора за абсолютно всичко.


да, но нали си има специални програми - за сладкиши, манджи, пици и т.н. не съм много сигурна, но си мисля, че там също се включва вентилатор  Rolling Eyes (от самата програма)

# 5
  • Мнения: 1 492
Аз готвя само на вентилатор. Отначало се червих, че става малко по-бавно, но пък е много вкусно. Готвя и кексове и пилета, абе всичко става. Само регулираш градусите.

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вентилаторът разпределя топлия въздух равномерно навсякъде. така можеш да печеш едновременно 2 сладкиша на 2 нива да кажем, без долният да е неизпечен отгоре и горният да е изгорен.

аз друга функция на този вентилатор незнам.

за грилът и готовите програми нищо не мога да ти кажа, но аз имам готови програми на микровълновата и не ги ползвам, защото има значение количеството на продуктите... същото е и за печката.

та в този ред на мисли, и аз ползвам вентилатора винаги, защото фурната се загрява по-бързо и не се налага да я загряваш предварително.



# 7
  • Мнения: 2 591
еми едната ми чуденка е дали вентилаторът не се включва така или иначе, защото снощи например пекох пица на програма пица и съм почти сигурна, че през цялото време работеше вентилаторът  newsm78

то иначе защо съм дала толкова пари за повече програми, ако не ги използвам  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 492
При различните модели е различно. Моята старата на Горение/не беше за вграждане/ и работеше винаги вентилатора, нямаше опция за изключване. Зависи колко и какви програми имаш - при всяка програма е различно. Имаш стандартно печене; само долен нагревател;само горен; тези в комбинация с вентилатор, инфрачервен нагревател; същият с вентилатор и т.н

# 9
  • Мнения: 2 591
внимателно прочетох упътването (винаги го правя, когато купувам нов уред и добре, че знам езици, защото тук нямаше такова на бг newsm78) и там нищо не пишеше по въпроса.... затова реших да питам тук Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 492
Я си дай модела на фурната, да я разконспирираме Simple Smile

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
внимателно прочетох упътването (винаги го правя, когато купувам нов уред и добре, че знам езици, защото тук нямаше такова на бг newsm78) и там нищо не пишеше по въпроса.... затова реших да питам тук Rolling Eyes

Schneee, упътването е как да се ползва, а за програмите трябваше да питаш консултантите...
аз поне така си мисля.Thinking

майка ми си купи преди 5-6 години печка за вграждане с отложен старт. ами до сега 1 път не е ползвала тази опция....според мен печката се купува с такива екстри, каквото биха ти свършили работа на теб. т.е. част от възможностите на печката може да не са чаак толкова удобни и за теб.

иначе, предполагам че програмата за пица е на по-висока температура програмирана, отколкото тази за сладкиш (ако има такава де...)

за вентилаторът ти обясних Wink

# 12
  • Мнения: 2 591
те консултантитееееееееее.... е, ние бяхме при познат на брат ми, та добре, че той ни обясни някои неща... иначе според мен опитът му е майката и всеки си познава фурната, защото си готви в нея Mr. Green а програмите звучат добре, в упътването има кратко описание на начините на използване на отделните програми и ефекта, който би следвало да се получи....

като се замисля, пералнята ми колко много програми има, а аз пера основно на 1 hahaha но никога не бих си купила пералня с 2 програми bowuu

иначе фурната е Индезит Fie 76  Wink

# 13
  • Мнения: 2 591
тука я намерих в един сайт цък

# 14
  • Мнения: 1 313
Нашия вентилатор винаги се включва и все с него си готвя.

# 15
  • Мнения: 2 591
Нашия вентилатор винаги се включва и все с него си готвя.

оправдаваш подозрението ми Mr. Green

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Понеже и на мен ми предстои тази покупка (котлоните са взети), да задам някой и друг тъп въпрос - за какво се ползва инфрачервения нагревател?

# 17
  • Мнения: 479
И аз искам да питам - гледах фурни /електролукс/, при които почти всички програми бяха без вентилатор:
горно печене без вент.
долно печене без вент.
долно + горно без вент.
1/2 грил
грил
само вентилаторно печене - включва се вентилатор+реотан, монтиран около самия вентилатор (незнам дали това е т.нар. инфрачервен)

Та се чудя какво е това вентилаторно печене само с този реотан (а не долен+горен+реотан)- консултанта каза, че не е много мощен този реотан около вентилатора, апък в книжката пише, че тази функция се използва за печене на няколко ястия заедно. Та значи би трябвало да е достатъчно мощен, ама newsm78

А за печенето на грил с вентилатор един консултант обясни, че било супер за пиле на грил- слагаш пилето върху скаричката, под нея-тавичка и пускаш грил+вент.  Да, ама май доста пръскало и цапало така-незнам.

# 18
  • Мнения: 2 591
да ти кажа честно и ние първо си бяхме харесали електролукс, но гореспоменатият познат, който явно беше навътре в нещата, ни каза, че имало оплаквания, че тези печки пекат по-бавно! не по-лошо! просто по-бавно и затова ние се спряхме на индезит Rolling Eyes

иначе по другите въпроси и аз съм боса Rolling Eyes все още  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 479
да ти кажа честно и ние първо си бяхме харесали електролукс, но гореспоменатият познат, който явно беше навътре в нещата, ни каза, че имало оплаквания, че тези печки пекат по-бавно! не по-лошо! просто по-бавно и затова ние се спряхме на индезит Rolling Eyes


Яааа, що така? да не са с по- малка мощност?!

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А за печенето на грил с вентилатор един консултант обясни, че било супер за пиле на грил- слагаш пилето върху скаричката, под нея-тавичка и пускаш грил+вент.  Да, ама май доста пръскало и цапало така-незнам.

Такае. Чисто новата си фурна пробвах точно с пиле на грил с вентилатор. И изпаднах в ужас- цялата се освини. Добре, че е с пиролиза, та пак си беше новичка след програмата.

# 21
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
да ти кажа честно и ние първо си бяхме харесали електролукс, но гореспоменатият познат, който явно беше навътре в нещата, ни каза, че имало оплаквания, че тези печки пекат по-бавно! не по-лошо! просто по-бавно и затова ние се спряхме на индезит Rolling Eyes

иначе по другите въпроси и аз съм боса Rolling Eyes все още  Mr. Green

Сакън не думай,че сме си купили такава фурна ,но още не е монтирана.И аз от 15 г.готвя на Раховец и надеждата ми беше на новата фурна поне да стават по-бързо манджите.
Дали някой ,който вече има Еlektrolux,няма да се включи с мнение? Laughing

# 22
  • Мнения: 248
Записвам се и аз да следя темата. От скоро имам нова печка и още не съм наясно с всичките й функции. Моята има горен и долен нагревател с и без вентилатор, пръстеновиден нагревател с вентилатор  newsm78, грил 1 с вентилатор, грил 2 и 3 D функция. В упътването не пише почти нищо. Само е споменато за 3 D функцията, че с нея могат да се готвят 3 ястия едновременно.

# 23
  • Мнения: 204
Моята фурна е AEG,  мисля, че същият модел като на Джемма, но без пиролизата, поне така мисля от една нейна снимка, с термосонда. Забелязах, че след като изключа печката, вентилаторът продължава да работи, а след това се образуват капки, абе направо вода. При старата ми фурна, Канди, такова нещо нямаше, при вас получава ли се така? И Джемма, твоята има ли автоматично изключване, на моята пишеше ел. програматор и аз реших, че има, ама май това е само нещо като часовник, без да се изключва сама /доколкото се познавам, не че щях да ползвам тази функция, малко съм пъзла/. Джемма, разкажи малко повече за твоята Praynig, теб съм те признала като кулинарка   chef и вещо лице в областта на кухненските уреди. Имам я от скоро и още не мога да и хвана цаката.

# 24
  • Мнения: 2 591
моята се изключва сама Peace това вече го пробвахме Rolling Eyes и вентилаторът след това може би охлажда Rolling Eyes

а за електролукса не знам подробности - просто и ние си бяхме харесали първоначално такава, но след обяснението на онзи спец (който нищо не печелеше от цялата работа, а и е познат на брат ми Peace), се отказахме Rolling Eyes

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Моята фурна е AEG,  мисля, че същият модел като на Джемма, но без пиролизата, поне

 Rolling Eyes А, няма такова нещо при мен. Вентилаторът работи докато охлади фурната и спира. Но конденз нямам, освен ако не е останало вътре яденето. Но за целта има един улей , в който се събира водата. В упътването си пише,ч е е нормално да се появи малко конденз, ако се остави вътре яденето. И точно за да не се съира вода го настройвам да се включи и изключи когато ще вечеряме или оядваме ,хем е топло яденето, хем не престоява във фурната да прави конденз. Peace
Имам ел програматор и таймер, да. Ползвам го усилено и да се включи и да изключи в определен час. Много съм доволна от тази функция. Изощо не се страхувам да я по-лзвам, защото има 2 защити от прегряване и зап-алване примерно. След оп-ределени часове, ако е заравена фурната се изключва сама. Тези часове са различни според това какви градуси са зададени. Умна фурна, всичко е пресметнато. Ако имаш още въпроси  питай.

За Електролукса не се шашкайте. Просто увеличавате градусите. Аз забелязах, че сегашната пече по-бавно от старата, затова съответно пека на малко по- високи градуси от предишната.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 14:03 от Джемма

# 26
  • Мнения: 204
Права си , яденето беше вътре и двата пъти, когато се получи конденза. Това ясно. Кажи сега за настройването за изключване, откъде се настройва то. Аз имам едно копче за програмите, едно за градусите и две копчета + и -. Ще опитам да пусна линк, ама не съм сигурна, че мога.

http://appliances.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=707012&cat … 15&shop_id=28

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нямаш ли упътване на български, точно от + и - настройвам, но преди това трява да светне определената опция. Сега не мога по памет да ти го напиша, на раота съм. КАто си отида ще ти пиша точно какво изписва. Може да се включва при теб от въртящите копчета. Ще го намерим, няма начин да нямаш. Само чакай да видя в моята. Надявам се довечера да пиша, ако не ми остане време, не се сърди утре имам първокласник. е ти пиша непременно.

# 28
  • Мнения: 204
Успях от първия път, но не уцелих модела, тази, която пускам е сега, на предния мисля, че снимката е на друг модел. Много ще се радвам, ако ми помогнеш Джемма, успех на теб и първокласника ти, не се притеснявай, когато успееш.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026248

# 29
  • София
  • Мнения: 2 437
Ейй...вярно ли е така с Електролукс..няма ли още някой с опит? И ние си купихме онзи ден такава http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09028315
Дано грешите, бре, хора  Rolling Eyes
Има време, докато я вградим в кухнята и започна да я използвам...Но бях потресена от някаква термосонда. Момчето каза, че било за да видиш колко градуса е месото, което печеш  ooooh! Вижда ми се пълна глупост..права ли съм или има някаква тънкост, която изпускам?

# 30
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Права си, че е изръсил голяма глупост. Не е за да видиш температурата. А за да се изключи сама фурната или да подаде звуков сигнал, когато месото е достигнало определената температура и е готово. Аз много си я харесвам термосондата. Има си табличка за температурата на различните видове меса. от 60 до 85 градуса. Това е температурата във вътрешността на месото.

# 31
  • Мнения: 2 591
вече не се учудвам на глупостите, които ръсят консултантите във всевъзможните магазини  Sick

по въпроса за конденза, ако оставиш ястието във фурната, дори и при Раховец-а се появява конденз Mr. Green нищо ново под слънцето

# 32
  • Мнения: 479
Diana_T  моля те опиши какви функции има твоя електролукс, освен термосондата

# 33
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Моят Електролукс е по-обикновен модел.Ако е речено след 10 дни ще ни монтират кухнята и съответно и ел.уредите.
Късно установих,че нямам упътване на български,а англ и руския не са ми много силни.
Честно казано години наред нямам никаква идея на какви градуси готвя на Раховеца ,защото е на степени от 1-4 като котлоните.Някой с повече опит ако може да ме осветли. Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 2 437
Да призная честно, все още не знам. Знам, че са осем  Laughing Не съм много претенциозна и не съм търсила да е с много функции..напротив, предпочитам да е по-лесна за управление. Все пак цял живот готвя на Раховец  Mr. Green Избрах точно този модел, а не 33000 или 32100 заради копчетата. Исках точно такива- да завъртя на програмата, която искам, а не да натискам бутони, да чета и избирам 100 часа. И тези врътки да се прибират навътре...да не стърчи нищо отгоре.
Чак другия месец ще я монтират, така че тогава ще я разучавам. Сега си стои опакована и прибрана. Знам за нея само това, което е описано и в сайта.

Джемма, ако е така, това ми се вижда много удобно  Thinking Бях чула, че по магазините са напускали пуйки с такива сонди, които ти показват кога пуйката е перфектно изпечена и готова за вадене. Явно аз ще се славя с добре изпечено месце  Mr. Green

# 35
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Точно така. Има пуйки да, с такава сонда. И аз миналата Коледа пекох такава. но вече съм спокойна с термосондата. Бях пускала снимки на печеното с термосондата, ако не си ги видяла, ще ти пратя линк.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 437
Точно така. Има пуйки да, с такава сонда. И аз миналата Коледа пекох такава. но вече съм спокойна с термосондата. Бях пускала снимки на печеното с термосондата, ако не си ги видяла, ще ти пратя линк.

А, не, не..недей, моля те...след някой друг месец ... избягвам да гледам храни Blush Този път съм ужасно пощелива (или както се пише).
Но ще разчитам на съвети, когато започна да готвя в новата кухничка  Simple Smile Нямам търпение  Grinning

# 37
  • Мнения: 2 591
и аз бях учудена, че няма упътване на бг  newsm78 мислех, че при нас е прецедент, но явно  #Crazy може би се лъжа, но имам спомени, че всички стоки трябва да се продават с упътване на бг newsm78

как издържате да не си ползвате фурните, бе хора Rolling Eyes и моите мебели още не са монтирани, но аз вече изхвърлих раховеца и старите шкафове и дори и на земята, новата фурна вече беше двукратно използвана  Mr. Green много съм доволна Peace

# 38
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
и аз бях учудена, че няма упътване на бг  newsm78 мислех, че при нас е прецедент, но явно  #Crazy може би се лъжа, но имам спомени, че всички стоки трябва да се продават с упътване на бг newsm78

как издържате да не си ползвате фурните, бе хора Rolling Eyes и моите мебели още не са монтирани, но аз вече изхвърлих раховеца и старите шкафове и дори и на земята, новата фурна вече беше двукратно използвана  Mr. Green много съм доволна Peace


Е то тепърва,ще има къртене и мръсотийка в кухнята.Не мога да си причиня такова нещо.Дори предупредих мъжа ми ,че сигурно 2-3 дни докато приключи монтажа,няма да готвя.Той беше много изненадан.Обясних му,че докато монтажниците вършеят аз няма  да готвя на Раховеца изнесен в коридора на пример.

# 39
  • Мнения: 2 591
това ми е много позната картинка.... на мен като ми е разбутана кухнята, изобщо не ми се готви Sick не че иначе умирам от желание де Mr. Green ама това е друга тема hahaha

Общи условия

Активация на акаунт