Как да изчистя външни ролетни щори ...от вътрешната страна ?

  • 3 913
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Проблемът ми е сериозен наистина  Thinking На целият апартамент имаме ролетни PVC щори - външни . Отвън е ясно , че си ги мия , обаче тази част , която им е вътрешна и в същност е плътно до прозореца се е захабила . Това се вижда отвътре , от стаите , ако са пуснати щорите - целите или донякъде  Confused. Цапат се и от прах и от дъжд ... но какъв е начинът да се почистят  newsm78 Няма как да разглобим механизма и да ги свалим , за да ги измия ...
Помагайте  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 160
Аз не ги чистя  - не мога  Blush

# 2
  • Мнения: 8 999
Имаме такива щори в моя апартамент. Невъзможно е да се почистят, съжалявам. Особено, ако прозорецът е неотваряем.
Затова повече никога няма да сложа такива щори пред неотваряем прозорец.
Или пък пред прозорец, под който няма балкон.
Може да повикате фирмата, която ви ги е монтирала - да ги демонтира и да ги монтира отново, но това е временно решение /след няколко месеца отново ще трябва да ги чистиш/.
За мен това остана нерешен проблем, добре че се преместихме да живеем в друго жилище.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И ние имаме един такъв прозорец с външна щора.Единственото ,което може да се направи е да се свали стъклото.
Естествено това става ако дограмата е алуминиева и поне двама мъже.
Друг вариант няма, в противен случай мръсотията все повече ще се напластява.

# 4
  • Мнения: 4 511
А няма ли как да се подпъхне между стъклото и щората някакъв маркуч и със труя вода да се облее? Ще може ли да изтече водата навън? newsm78 Сори за тъпото предложение, ама като не съм видяла конкретно как изглежда... Embarassed

# 5
  • Мнения: 4 668
Това с демонтажа и махането на стъклото е немислимо . Никога няма да си причиня подобно нещо  Confused
А няма ли как да се подпъхне между стъклото и щората някакъв маркуч и със труя вода да се облее?
Не е тъпо предложението никак даже , ама не може да стане ...
Аз си мислех за вариант с тези парочистачките , ама като гледам ... ще си стоя с мръсни щори .
Много важно  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт