Телевизори - обяснете, дайте акъл, споделете

  • 3 750
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Искам да си взема няколко (аха) телевизора. Единият за кухня - много ми легна на сърце един LCD 15'' Самсунг, компактен такъв...

По-големи, но не твърде големи (като за хол) да препоръчате? Не твърде големи - заради цената, разбира се. Стандартният размер (51 см и малко отгоре) ще ме устрои, макар че ако някой ми продаде 70 см за 200-300 лв, никак няма да го върна  Laughing

Има ли смисъл от по-плоските, но не плазма или лсд телевизори? От тези с плосък (?) кинескоп? Такива има симпатични няколко модела.

Изобщо - обяснете като за лаик нЕкои детайли, кой каквото мисли/знае.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами те май вече всички са с плосък екран.За самсунга много добре си се ориентирала,всичките ми телевизори са самсунг.В хола имам 29 инча,слим(демек не големия кюп дето режеш секцията да го набуташ) много съм доволна от него.Гледаш да е 100 херца и ако си на цифрова телевизия имаш идеална картина.Иначе и аз си падам по LCD-тата или плазмата,но много пари бяха,а сега не ми се захвърля този,почти нов е все пак Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,задължително условие е да 100Hr ,и плосък екран.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
И нашия в хола е Самсунг, плосък екран (не ЛСД), вече 2 г. е супер, беше 300 лв. някъде 51 см май беше  Grinning

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Аз съм за СОНИ - нашият е такъв.

Майка ми и свекървата са със Самсунг - нашата картина е по-хубава.  Wink

# 5
  • Мнения: 8 999
Ако сега ми се отвори вариант да купувам нов телевизор, бих се спряла на ЛСД, 50 инчов и нагоре, най-вероятно марка Самсунг или Деу /че са на по-прилични цени/ или поне телевизор с намален обем на корпуса. Тоя кютук вкъщи не мога да го трая вече - заема ми 1 кв.м. площ от хола! Мои познати си купиха НЕО и са много доволни.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Плосък кинескоп, не екран Grinning От тези, дето не са плазма/лсд, но все пак са по-тесни от обичайните ботруни.

# 7
  • Мнения: 46 508
Ние взехме този, преди 6 години беше 350 лв.  Crazy Плосък е и направо се влюбих като го видях, много е симпатичен  Heart Eyes

Аз съм за СОНИ - нашият е такъв.

Майка ми и свекървата са със Самсунг - нашата картина е по-хубава.  Wink

Това зависи от качеството на сигнала, който идва от антената/кабелната  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 788


Аз съм за СОНИ - нашият е такъв.

Майка ми и свекървата са със Самсунг - нашата картина е по-хубава.  Wink

Това зависи от качеството на сигнала, който идва от антената/кабелната  Peace

Говоря за цветовете, не за качеството на сигнала. Нашите са доста по-естествени, за разлика от другите марки ТВ-та, които съм виждала.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Ние взехме този, преди 6 години беше 350 лв.  Crazy Плосък е и направо се влюбих като го видях, много е симпатичен  Heart Eyes
Колко е, ъ, дебел?

# 10
  • Мнения: 1 925
Мъжът ми се занимава с техника и има много познати, които се занимават именно с телевизови. Катотръгнахме да си купуваме за Коледа телевизор, всичките ни познати техници казаха, ако намерим туба ( т.е. от нормалните големи телевизори ) да си вземем такъв, защото животът им много по-дълъг от този на лсд, а още по-малко на плазмите. И така и направихме, взехме си туба Филипс с плосък екран http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09021365 . Май месец пак решихме да взимаме телевизор за спалнята и мъжът ми реши да е лсд, за да можем да го сложим на стената. Пак имаше допитване и ни препоръчаха Сони бравиа, въпреки че бяхме решили да вземем Самсунг. Казаха ни, че Самсунг давали много повече проблеми и от лсд телевизорите най-добре се "държали" Сони Бравиа. Но искам да ти кажа, че има огромна разлика в картината с тубата Филипс, тубата е класи над лсд Сони Бравиа, което много ме учуди, нали уж лсд е нова технология и трябва да е по-добра - да ама не. И хората, които се занимават с телевизори около нас ни го обесниха, че лсд технологията е и по-евтина и по-принцип в такъв тънък телевизор не могат да се сложат много добри неща, както при тубите, при които се пожурат, демек се спестяват разни там "джаджи".

# 11
  • Мнения: 46 508
Киса, не разбирам, оправяй се с мъжа ми  Laughing по неговата част е, той ми каза да го напиша  Embarassed

"Иначе системата Pal има определен брой точки по хикс и по игрек и повече от това не може По добро качество е HDTV  цифрова телевизия с по голяма разд спосоност т.е. повече пиксела(точки ) по хикс и по игрек"

Бу, 50 см. Peace

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Тц, много бе...сегашния (който няма да сменям, де) е толкова. Чудя се за плосък кинескоп - поне няма да заема толкова място.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тц, много бе...сегашния (който няма да сменям, де) е толкова. Чудя се за плосък кинескоп - поне няма да заема толкова място.
Ей на туй сега май му викат Slim fit tv.Те са плоски отзад и не заемат много място

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Тъй...а туй Слим Фит добро ли е, знае ли някой? Видях прилични цени - 81 см екран за 600 лв (цената сама по себе си ме потърсва, но пък за този екран...)

# 15
  • Мнения: 25 589
Един съвет от мен - когато се спрете на даден модел или се колебаете между няколко, потърсете сервизите и попитайте хората там. Те ще ви кажат най-добре кой модел и марка са за предпочитане. Ако ви кажат, че си нямат понятие от нещо, защото досега не им се е случвало да го поправят, взимайте смело!  Wink Laughing

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Още един въпрос и извинете, ако звуча като идиот (но толкова ми е акъла).

Има ли малки плоски телевизори? ЛСД? Екран 28 см, т.е. 14'' ме устройва - за кухнята.

А е ли възможно компютърен монитор да се върже с телевизора в друга стая и някак (неизвестно как) да предава същата картина?

Няма да преживея без телевизор в кухнята, както разбирате.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 13:45 от Мис Бу

# 17
  • София/Перник
  • Мнения: 982
Тъй...а туй Слим Фит добро ли е, знае ли някой? Видях прилични цени - 81 см екран за 600 лв (цената сама по себе си ме потърсва, но пък за този екран...)

Бу, не си взимай такъв. Давали дефекти... изобщо големи боклуци се оказали точно тази серия на Самсунг. Има в момента 32", че и 42" LCD-та за до 1000лв., а по-малките LCD-та са и по-евтини.
Да знаеш от опит, че LCD в нормален формат на гледане на ТВ, т.е. 4:3, търпи по-голям екран за гледане от по-близко разстояние. Например 32" LCD, във формат 4:3 се гледа перфектно от разстояние 2,00-2,30м. Ест. значение има и сигнала на телевизията. Успех!

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Бу, не си взимай такъв. Давали дефекти... изобщо големи боклуци се оказали точно тази серия на Самсунг.
Аз не държа да е Самсунг Simple Smile Само искам по-малко място да заема, а ако наистина вземем 2 (малък и голям), както ми се иска, се опасявам, че ЛСД/плазма няма да ми е по джоба, правим и ремонт и положението е никакво.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Почвам да се чувствам като абориген. Плосък кинескоп значи ли, че корпусът е с намален обем или не? Плосък екран е ясно, че е друго.

# 20
  • София/Перник
  • Мнения: 982
Почвам да се чувствам като абориген. Плосък кинескоп значи ли, че корпусът е с намален обем или не? Плосък екран е ясно, че е друго.

Заради теб се порових из нета, щото изпитах съмнения и аз дали ги знам кое какво е Simple Smile

Та, плосък кинескоп е CRT (електронно лъчева тръба) с плоско стъкло отпред.

А плосък екран са LCD и TFT мониторите/телевизорите.

Бу, до колко пара трябва да се побереш с двата? Не може ли сега едното (малкото), малко по-късно и другото (голямото) ТВ ?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тъй...а туй Слим Фит добро ли е, знае ли някой? Видях прилични цени - 81 см екран за 600 лв (цената сама по себе си ме потърсва, но пък за този екран...)

Бу, не си взимай такъв. Давали дефекти... изобщо големи боклуци се оказали точно тази серия на Самсунг. Има в момента 32", че и 42" LCD-та за до 1000лв., а по-малките LCD-та са и по-евтини.
Да знаеш от опит, че LCD в нормален формат на гледане на ТВ, т.е. 4:3, търпи по-голям екран за гледане от по-близко разстояние. Например 32" LCD, във формат 4:3 се гледа перфектно от разстояние 2,00-2,30м. Ест. значение има и сигнала на телевизията. Успех!
Сакън.Пепел ти на езика fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Почвам да се чувствам като абориген. Плосък кинескоп значи ли, че корпусът е с намален обем или не? Плосък екран е ясно, че е друго.
Да тези слим системи са с два пъти по-малък корпус отзад.
А за плоския кинескоп и аз се подведох,но и аз мисля че става въпрос за екрана.За това по нагоре написах,че мисля че всички вече са с плосък екран

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Бу, до колко пара трябва да се побереш с двата? Не може ли сега едното (малкото), малко по-късно и другото (голямото) ТВ ?
Ми... максимално малко. Тъпо звучи, но си е така. Ако остане да чакам, кой знае кога ще стане то... Иначе да, принципно малкото първо ми е по-належащо (друг обикновено голям имаме за хола, та не е беда). В идеалния вариант - два с намален обем на корпуса, малък и голям, сега Simple Smile

# 24
  • Мнения: 730
http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ТВ,%20АУДИО,%20ВИДЕО%20С-МИ&cat=ТЕЛЕВИЗОР&vendor=&page=3

Бу,виж тук ,има нелоши модели ,макар и не на всички да личи дали са по-тънки ,или не.

# 25
  • Мнения: 88
И аз много много не разбирам.Но тъй като моят съпруг каза,че няма да даде много пари за телевизор се спрях на някои като тези: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09015376   http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021078 

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Хора, никой тук ли няма телевизор с намален обем на корпуса, да каже какво мисли от първа ръка? Confused

# 27
  • Мнения: 3 211
Хора, никой тук ли няма телевизор с намален обем на корпуса, да каже какво мисли от първа ръка? Confused

точно такъв имаме от година и половина, много сме доволни, само не сме доволни колко бързо му падна цената, ние го взехме за над 1000лв., сега за тези пари можем да си вземем плазма Twisted Evil
п.с. наистина заема много по-малко място на дълбочина, купихме си по-плитък шкаф, ето: http://images13.snimka.bg/002244278.jpg

# 28
  • Мнения: 207
Ние си взехме такъв... http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021078 ами плюса е,че е голям,а минуса - картината се "сплесква" и жените изглеждат ниски и трътлести,а мъжете - яки и едри  #Crazy в крайна сметка не мога да разбера кой как изглежда в действителност  Crossing Arms иначе цветовете са страхотни

# 29
  • София
  • Мнения: 6 210

точно такъв имаме от година и половина, много сме доволни, само не сме доволни колко бързо му падна цената, ние го взехме за над 1000лв., сега за тези пари можем да си вземем плазма Twisted Evil
п.с. наистина заема много по-малко място на дълбочина, купихме си по-плитък шкаф, ето: http://images13.snimka.bg/002244278.jpg

Лелееее, и ние сме със същото ТВ, закупено за около хилядарка, наистина страшно много му е паднала цената!!! Но и аз съм абсолютно съгласна - картината е чудесна, с два тунера е и е 100 херца, хубаво е телевизорчето.
Ох, малко ще ми е трудно да обясня за намаления обем на корпуса... отзад не е като огромна квадратна кутия, просто в долната задна част е по-широк, но е удобен. Хм, не е истина как го обясних, дано се е разбрало нещо Simple Smile

# 30
  • Мнения: 88
Значи правилно съм се насочила към този вид и тази марка.По-нагоре една майка беше казала, че дават много дефекти.Дано тези,които го имат да не се сблъскват с такива проблеми.На мен много ми харесва този модел.А и цената мисля,че му е добра.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 210
cvetibgl, не му мисли толкова, щом ти е харесал и цената те устройва. Нали знаеш, всичко е до късмет... Когато ние го купихме, едни наши приятели страшно го харесаха - взеха си и те. Значи имам впечатления от два такива модела, които си работят чудничко, пу-пу! Е, вярно - купувани са през последната година, сравнително нови са, но се надявам да си работят добре и за напред  Peace

# 32
  • Мнения: 88
Вени*** мерси за съвета.Много си права,всичко си е до късмет.Когато стигнем до там,мисля че ще е този модел.

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
жените изглеждат ниски и трътлести,а мъжете - яки и едри  #Crazy в крайна сметка не мога да разбера кой как изглежда в действителност  Crossing Arms иначе цветовете са страхотни
Joy

# 34
  • Мнения: 3 211
cvetibgl, не му мисли толкова, щом ти е харесал и цената те устройва. Нали знаеш, всичко е до късмет... Когато ние го купихме, едни наши приятели страшно го харесаха - взеха си и те. Значи имам впечатления от два такива модела, които си работят чудничко, пу-пу! Е, вярно - купувани са през последната година, сравнително нови са, но се надявам да си работят добре и за напред  Peace
и аз имам впечатления от 2 познати семейства освен нашето.
явно е много разпространен модел, ако беше несполучлив, щеше да има оплаквания

# 35
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Значи направо ме навихте и мен за телевизор с намален обем на корпуса.......

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026680
Този си купихме ние. Знам, че марката не се ползва с име, но мен чудесно ме устройва - хубава картина, не е дал дефект /да чукна на дърво, вярно все пак, че го имаме от скоро/, прилични пари. Подчертавам дебело, че не съм техноман и последен писък на науката не сме търсили, а и телевизия в къщи се гледа по малко и за фон, така че сигурно картината не е перфектна и главозамайваща, но аз съм много доволна. Та може да поразгледате и тези машинки.

# 37
  • Мнения: 88
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026680
Този си купихме ние. Знам, че марката не се ползва с име, но мен чудесно ме устройва - хубава картина, не е дал дефект /да чукна на дърво, вярно все пак, че го имаме от скоро/, прилични пари. Подчертавам дебело, че не съм техноман и последен писък на науката не сме търсили, а и телевизия в къщи се гледа по малко и за фон, така че сигурно картината не е перфектна и главозамайваща, но аз съм много доволна. Та може да поразгледате и тези машинки.


 На мен ми се отваря сайта,но не мога да видя тв. Sad

Общи условия

Активация на акаунт