Инфрачервен (лъчист) радиатор?

  • 20 167
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 242
Искаме да си купим, но не намирам информация къде ги продават или кой им е вносител?
Някой да знае или да сподели впечатления, ако е ползвал такъв?

# 1
  • Мнения: 743
Ние си взехме такъв от един магазин на Черковна между Мадрид и Оборище - за съжаление незнам точния адрес  Embarassed Радиаторите са марка Campa, френски с 5 години гаранция.

# 2
  • Мнения: 125
И ние сме с такъв радиатор  взехме го в края на миналата зима, когато го купувахме имаше две марки Campa и Aplimo, от магазина ни посъветваха да вземем Campa. Аз съм от Бургас и тук го взехме от магазин Ритони.

# 3
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
Доволни ли сте от тези радиатори?Чудя се ние с какво ще се отопляваме?!Дали да не си вземем конвектори?Тези радиатори , за които става дума ги чувам за 1-ви път.Как са ви сметките за ток с тях?Мислихме и за климатик,но ни е малко скъпичко...незнам.

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Да се самоцитирам от една друга тема Simple Smile
Ние сме с инфрачервен радиатор.
Топлихме само една стая и то вечер. Помещението се затопля за около 10 минути. Предимствата пред конвекторните радиатори са, че инфрачервените поддържат доста по-висока температура ниско долу, където обикновено е най-студено. самият радиатор стои леко топъл. засичали сме го с електронен термометър, че поддържа точно зададената му температура.
Затопля и мебели и паркета, за нас специално беше много икономично, грубо за 12 часа на ден, в неизолирано тухлено помещение с PVC дограма сметката ни спрямо сега беше около 10 лв, за цял ден не знам как ще е, но според мен са икономични
между другото една моя приятелка, която има дете ми каза, че са им препоръчали този тип радиатор, защото конвекторите въртят въздуха в стаята.
Slavi, понеже говорихме и в другата тема, в Ритони проверихте ли?

# 5
  • Мнения: 212
А тези инфрачервени лъчи не са ли опасни за здравето. То ми звучи все едно си в микровълнова печка. Тези лъчи като загряват всичко в стаята човешкото тяло не се ли загрява и то  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 242
инфрачервените лъчи нямат вредни ефекти върху живите организми (и слава богу, иначе еволюция  Mr. Green йок)
въпроса е обаче до колко има разлика между такива със слънчев произход и изкуствен източник
в бита ни има ужасно много уреди използващи тези лъчи (от дистанционното до инфрачервеният порт на компа или gsm-a) та би трябвало всичко да е ОК .... но мисля да поразпитам в магазина за силата на излъчване и въобще има ли причина за притеснение...

МНОГО благодаря за отговорите   bouquet специално на wa_wa Hug, която ми прати сайта на Ритони - имат магазин в София и живот и здраве тази седмица ще проверим.

dani78 и аз за пръв път чух от форума и се порових - в нета отзивите са много добри, но неизвестно защо в БГ се внасят само няколко вида за битова употреба и още нямат голяма реклама. Ето една хубава статия, но wa-wa го е казала много кратко и точно (покрива се с нейните думи даже има нагледно за НЕ-завъртането на въздуха)  http://www.carlieuklima.com/bul/Radiance/Radiance.php

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 10:25 от Slavi

# 7
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
Slavi благодаря!Аз обаче не мога да открия къде във Велико Търново се продават тези инфрачервени радиатори???

# 8
  • Мнения: 111
мили мами
ние имаме 2 adax и сега се чудим дале да взем още 2 за другите стаи - обаче- хола е по голям 18 кв и се съмнявам 1 да стигне
 а  и се зачетох във вашето обяснение за лъчистите- дали има такива по силни за повече свадрати и сравнено с адахите как ли е
кое е по добре
 неразбирам питаме ако няко й знае , че имаме бебе на 1 м и момоченце на 2 год и тр да мислим решение
диди

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Нашият инфрачервен е за помещение около 20 кв. м, като отидете в магазина и казвате за какво помещение ви трябва те ще ви насочат какъв да изберете.
Конвекторни също има различни, ще намерете за тази квадратура

# 10
  • Мнения: 111
a kade v sofia i kolko struvat lachistite znaesh li

# 11
  • Мнения: 2 242
това е ценовата листа на Ритони http://ritoni.com/search.php?page=2&search_word=%C8%CD%D4%D0 … D7%C5%D0%C2%C5%CD+
( адреса го има в секция 'магазини')

а ето още една ценова листа на друга фирма http://911.bg/a2/offers.asp?grid=34173

# 12
  • Мнения: 2 242
да се похваля  Mr. Green Flutter имаме си инфрачервен радиатор - купихме го от Ритони
за стая 24кв - 2kw от френските Аплимо  - 400лв
имаше и от швейцарските Кампа - 600лв, те са по джиджани с цифрово управление

между другото продавача каза че се увеличват с всяка година - миналата година е имало намаление и този който сега е 600 се е продавал за около 300  Sad newsm78

Общи условия

Активация на акаунт