Нещо за матраците да питам?

  • 9 139
  • 24
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Гледам напоследък по каталози и прочее матрак, а върху него - друг, тъничък матрак - 5-6 см. Каква е идеята, за какво служи?

# 1
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Гледам напоследък по каталози и прочее матрак, а върху него - друг, тъничък матрак - 5-6 см. Каква е идеята, за какво служи?

 newsm78
сигурно да пази от нещо долния, голям матрак, ама от какво, незнам newsm78

# 2
  • Мнения: 1 006
  Grinning има три неща - надматрачн астелка, шалте и топ матрак!
По описанието, което даваш май е топ матрак - умален и съкратен вариант на истински матрак, може и да е с миниатюрни пружинки, целта е допълнително да омекотиили втърди  Wink ПОЛОЖЕНИЕТО Mr. Green

виж в сайтана производителя - има много описания и обяснения Sunglasses

# 3
  • Мнения: 212
Мис Бу ти поне си от Плодвив града на фирма "ТЕД" които уж правят най-добрите матраци. имат сигурно голям избор на видове матраци...

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
По описанието, което даваш май е топ матрак - умален и съкратен вариант на истински матрак, може и да е с миниатюрни пружинки, целта е допълнително да омекотиили втърди  Wink ПОЛОЖЕНИЕТО Mr. Green

Т.е. първо си купуваш някакъв матрак, но понеже не си го избрал като хората, взимаш още един топматрак? Не схващам...

# 5
  • Мнения: 37
Т.е. първо си купуваш някакъв матрак, но понеже не си го избрал като хората, взимаш още един топматрак? Не схващам...

Не толкоз черногледо де- погледни от положителната страна. Simple Smile
Топ матракът пази основния от бързо захабяване, по лесно се почиства и съхне от класическия, осигурява допълнителен комфорт, и е значително по-лесно да обърнеш само него, отколкото основния, през лятото или зимата от съответните страни. Ако спалнята е ниска- добавя допълнителна височина- аз съм свикнала да спя на височко например. А и с топ матрак никога не чакаш да изсъхне след пране, за да спиш в леглото си- аз, покрай кучето, често пера- обича да разхвърля спалнята и да изяде нещо върху матрака. Sad
С такъв матрак е по-лесно да подгънеш чаршафите отдолу- има спални, при които повдигането на основният матрака не е много удобно.
Общо взето е удобство.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 14:21 от Лилит

# 6
  • Мнения: 1 006
Лилит доста подробно е отговорила  Wink

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Благодаря, Лилит, схванах вече идеята. Grinning А не се ли мести от долния матрак?

# 8
  • Мнения: 37
Ми то не е лошо да се мести...  Embarassed ( много мръсно подсъзнание имам)

Сега сериозно. Simple Smile
Матракът ми е 160 на 200- трудничко е това с местенето. Ако все пак те притеснява- винаги можеш да сложиш надматрачна стелка между него и основния- затруднява плъзгането с гаранция!
С такава стелка сатенен чаршаф по-малко се плъзга, какво остава за матрак. Simple Smile

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Такава стелка имам - как се мести, не е истина...Confused Накрая я свалих, омръзна ми да я оправям. И с нея и без нея, все ми се местят чаршафите, но с нея - и тя се мести, заедно с чаршафа.

# 10
  • Мнения: 5 178
Аз гледах такъв на Блян, но горното беше някаква мемори пяна и за да излиза по-ефтино пък да има ефекта на мемори матраците купуваш обикновен матрак и после само такава стелка.. Но на мен не ми допадна особено..
Други с топ-моп стелки не съм виждала

# 11
  • Мнения: 619
Такава стелка имам - как се мести, не е истина...Confused Накрая я свалих, омръзна ми да я оправям. И с нея и без нея, все ми се местят чаршафите, но с нея - и тя се мести, заедно с чаршафа.
И аз така Simple Smile
Затова си купих чаршафи с ластик Simple Smile.Леглото ми е така навярно ,че всяка сутрин да опъвам чаршафи ... е голяма акробатика Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 591
а матраци Тед наистина ли са толкова добри newsm78

# 13
  • Мнения: 84
хубави са матраците на Тед, по-евтини са от Хепи Дриймс / Happy Dreams, но пък на Хепи Дриймс обслужването съвсем им куца!
Исках да кажа за мемори пяната - за какво му е на когото и да е било да му "запомня" положението на тялото??? което преведено значи - няма връщане в първоначално положение!!
 На мен ми се струва много по-комфортно всеки път като се обърне човек в леглото, матрака да се настройва  според тялото, все пак човек не спи в едно положение цяла нощ.
Матраците от пенолатекс са много удобни според мен. Но това е моето субективно усещане.

# 14
  • Мнения: 474
Когато избирах матрака и разпитвах обстойно, от магазина веднага ми предложиха и такъв топ матрак. Той можел да се пере като килим и така да ти е винаги чист. Ако нямало топ матрак, то долният голям матрак си оставал с години мърляв и докато купиш нов... като прасе в кочина.  Laughing Цената на топ матрака беше леле майко и аз реших, че си оставам на 2-рия вариант.  Mr. Green Купих си непромокаемо покривало с ластици и приключих проблема.
В хотела сега като бяхме на почивка имаше такива топ матраци. Сигурно вярно се перат и пазят матрака.

Общи условия

Активация на акаунт