Кой се стяга с нас, вече да е пети клас

  • 30 529
  • 337
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 577
Здравейте момичета Hug
През лятото бяха пускани много теми за учебници, списъци с книги и др. неща, касаещи бъдещите петокласници.
Предлагам да се съберем и в една тема да обсъждаме и радости и проблеми
 


Ваканцията почти свърши ....До къде стигнахте с подготовката за училище?
Аз не съм започнала още  Embarassed, а днес ми се обади и новата класна, за да ме покани на родителска среща Rolling Eyes

# 1
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз също имам петокласник. Още не съм го снабдила с нищо необходимо за училище. Предполагам, на 15 септември вече ще е ясно какво ще трябва.

# 2
  • Мнения: 349
И моята дъщеря ще бъде петокласничка.Още нищо не сме купили,освен тетрадки.Смятам да пазарувам след 15-ти.

# 3
  • София
  • Мнения: 580
Включвам се и аз,синът ми ще е петокласник.Купила съм тетрадки,химикалки,моливи,всякакви линии,пергел,боички и елка.
Притесняват ме учебниците все още  няма списък за тях.
Родителска среща също не е насрочена.

Да са ни живи и здрави децата все ще смогним с подготовката

# 4
  • София
  • Мнения: 1 677
И ние ще имаме петокласничка.Още нищо не сме купували,освен един панталон и анцунг.Днес си подреди гардероба и се оказа,че почти нищо не й става  Wink ,така че ще има още покупки  Laughing
А за училище също нищо не сме купили,тъй като учителите ще кажат какви тетрадки искат,но след 15.09. А за учебниците,една приятелка ми обеща техните от миналата година,дано не трябва да купуваме нови  Thinking
Успешна нова учебна година,много здраве,успехи и добри преподаватели на всички дечица!   bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 674
И аз да се запиша. Simple Smile Големият ще е пети клас. Понакупихме най-необходимите помагала за училището, нищо особено, както всяка година- да има с какво да започне, после ще докупуваме. И моят е пораснал на височина и на ширина Wink и ще се наложи да обновим гардероба.
Тази година вече нямаме занималня. Досега бяхме на частна в училището. Учеше френски. И сега се чудя къде да продължи с езика. Иска ми се във френския културен център, но ни е много далече. Притеснявам се как ще му стига времето за предвижване до там, после учене. А освен това ходи на уроци по пеене, китара и плува... Embarassedгоркото дете не е случило с майка. Не искам да се отказва от нищо, ама не знам как ще успее да се справи.

# 6
  • Мнения: 2 082
и моят син ще е в пети клас.ние имаме изнесен списък с учебници и вече ги набавих-повечето са втора употреба,а някои нови.момичета вашите деца ще учат ли втори език и какъв ЗИП ще имат?и вие ли избрахте ЗИПа?

# 7
  • Мнения: 2 577
Ами и нашите списъци с учебници са излязли от преди месец, ама аз се мотам още
А аз се депресирах, че на всичките съученици на сина ми вече са им ги купили .... пък аз
Иначе миналата година купувах от Метро тетрадки и скицници и имаме още много останали

Ама аз взех да се притеснявам повече, че сменяме училището

момичета вашите деца ще учат ли втори език и какъв ЗИП ще имат?и вие ли избрахте ЗИПа?

в училището, в което бяхме, от първи клас учиха английски, а сега вкарват немски или английски по желание. ЗИП и СИП - само математика и български
сега в ПМГ-то ще учи само с английски в пети клас, само не знам дали от началото ще го почват, а за ЗИП ще разбера на срещата другия вторник

# 8
  • Мнения: 204
Кой е като нас?Ще учим втори чужд език- руски!Колективно го решихме родителите,за да запазим паралелката.Като ще сменят класната,поне да остане цял класа...и така...Само,че в списъка с учебници няма по руски.Явно още не е избран.
Иначе,дрехите са ни омалели,обувките и те,тетрадки не сме купили.Само чантата ни е здрава,защото е почти нова.В следващите дни ТРЯБВА ДА СЕ ЗАДЕЙСТВАМЕ  newsm52
 Confused:Започнахте ли да припомняте знания от мин.учебна година?
Аз подвиквам,ама не се чува особено.  clocknoear

# 9
  • Мнения: 2 082
и ние ще учим зип-руски. явно по това имаха свободна учителка и ни го наложиха/така де-уж ние си го избрахме/ .
вчера установих,че е забравил да дели  ooooh!

# 10
  • Мнения: 234
Привет! Записвам се и аз-още една майка на петокласничка.Вчера ходих до училището и ми казаха да не бързам с учебниците и помагалата,защото още не били решили на кои точно да се спрат. Thinking
Ние имаме от тази година и униформи.Аз лично съм за тези униформи,но да видим какво ще излезе на края....
Дано се запази темичката ни мили мами ,за да обменяме опит тук.

# 11
  • София
  • Мнения: 580
При нас ЗИП и избираем мужду руски и немски и децата са избрали немски пък да видим.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 21:46 от mamami4e

# 12
  Здравейте и от мен! И ние ще сме в пети клас. Знам само ,че ще учим втори език - немски и не знам как ще се справим с него при положение , че сме учили четири години английски и то упорито. Чух от една преводачка , че ще е много трудно особено с граматиката. Но ще се справим някак. Искам да пожелая на всички петокласници и техните мами на добър час

# 13
  • Мнения: 227
Здравейте и от мен! Моят петокласник ще  е в ново училище, нищо не съм купувала още. Чакам родителска среща, но засега не са дали датата, надявам се да има все пак...
Успех на всички, да са ни здрави децата!  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 941
Хайде и аз с моята петокласничка. Още нищо не съм купувала. Имаме си раница, линийки, моливи, химикали и всякакви там джунджурии още от миналата година. Списъкът с учебниците е в мен вече, но още не съм купувала. Вие за втората употреба ли сте? Знае ли някой разликата в сумите между стари и нови? Колко по-евтино излизат?

Успех на всички петокласници  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт