Важно - машина за хляб.

  • 203 393
  • 1 526
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 11 747
Хайде,чакаме резултати и снимки тоя път! Peace
Аз скоро няма да правя нищо,защото съм на диета и много си я развалих напоследък!

# 901
  • 7800
  • Мнения: 243


Какъв е тоя бананов хляб, че имам доста банани. Хубав ли е?

skali4ka, а твоята машинка с какви количества събира?

По-напред съм дала рецептата за банановия хляб. Има я и в "Рецепти за машина за хляб".

Не знам за количества. Пише малък и голям хляб. Мисля тези дни да се сдобия с кантарче и ще претегля за ориентир.

# 902
  • София
  • Мнения: 3 893
Здравейте, момичета,

Ще ми идва приятелка на гости, която пости и реших да направя основния хляб, но вместо мляко и масло да сложа вода и маргарин. Правя половин доза и сега забелязвам, че пак съм сгафила - вместо на 500г съм пуснала машината на 900. При сигнала добавих нарязани маслини и шепа овесени ядки. После ще докладвам. Тестото обаче наистина е малко - малка топка.

А следобяд - половин доза козунак.   Rolling Eyes

Няма проблем за водата, а маслото можеш да заместиш с олио. Внимавай при печенето да не прегори щом е половин доза.

# 903
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета тамън мислех дапускам тема за рецепта за козунак,а вие тук вече и сполучливи опити имате
Днес мисля и аз да пробвам и да се надяваме че юе стане,защото мъжът ми зълага големи надежди на хубавия козунак:)
Ще използвам рецептата която сте дали,стискайте ми палци.
Скаличка,извинявай ако се повтаярм,но можеш ли дадедеш рецептата за бананов хляб?


П.П. момичета забравих да ви попитам,на коя програма печете козунака?

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 12:34 от slan4ogled

# 904
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Аз се двоумя между програмите Сладък хляб и хляб с мляко, но май ще се спра на втората, тя е по-дълга.

# 905
  • Мнения: 1 794
Момичета, ето ем с отчета. Хлябът с маслини и една шепа овесени ядки стана добре. Цветът му тъмнее, сякаш е черен хляб. Може би от маслините. Но количеството е малко. Значеи не е добре да се прави на най-малкото възможно.
След което реших да пробвам бързата програма. Провал. Не взе изобщо всичкото брашно. Не се надигна достатъчно. Както си беше топката, така си и остана, т.е. не се разстла по дъното. Стана страна форма. Него го направих на средна доза. При това имам 2 птрограми ултра бърза за 700г и ултра бърза за 900г. Аз не пуснах ултра бърза, а просто бърза. Някой ако има опит с бързите програми, да сподели.

За козунак днес нямам желание, че не мие  много добре. Но ако стане, ще ви го снимам. Надявам се на това.  bouquet

# 906
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кати, всичко освен козунака, пека на бързи програми - грешка съм нямала, явно си е до машината.
Впрочем вчерашният козунак се омете за нула време, макар че беше без нищо - бях свършила стафидите и не ми се излизаше...добре, че беше детето да напомни на баща си да ми остави малко, да не ми се поще Mr. Green.

# 907
  • Мнения: 272
Подпалихте и мойта черга вие с тез козунаци и ей го на, в момента се джурка! До сега съм правила няколко пъти, но после го мятах във фурната, сега обаче реших да оставя машината сама да свърши всичко, после ще докладвам, а аако стане и снимка ще пусна Simple Smile
Кати, за ултра бързите и бързи програми на Клатроник-а знам, че е необходима специален тип мая, химическа или нещо подобно, а в Бг май няма такава. Иначе аз също използвам бързите варианти  на програмите от 1 до 4,( предполагам че си ги видяла), защото в кухнята ми е мн топло и обекновено хлечетата ми превтасват за 3 часа
Мари_ета, мерси за рецептата за козунака

# 908
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мари_ета, мерси за рецептата за козунака
За нищо, пък и не е моя, а форумска!
Радвам се, че ви хареса Peace!
Ще чакам и снимков материал / ако успеете да щракнете, преди да се нападнали ламите hahaha/

# 909
  • Мнения: 272
Моето чудо започна да се пече! Как ухаееееее- а аз как се навъртам около машината newsm47
Сещам се да ви питам - някой правил ли е козунак с жива закваска? Или хляб поне? Нямам представа как да я сложа - да я разтварям ли, да я накъсам на парченца ли?Дайте идеи, моля?

# 910
  • Мнения: 818
Аз ползвам само бьрзата програма.Машината ми е Клатроник.Само пьрвият пьт правих хляб на нормална програма/лятото/ и хляба беше превтасал.Оттогава само бьрза-нагласям я от копчето за теглото.

# 911
  • Мнения: 7 106
Вие сте на вълна козунаци, но аз искам да ви предложа една рецепта на страхотно вкусно хлебче със сметана. Рецептата ми е от руски форум, за съжаление не помня от кой  Confused, преведох я и я поствам :

Сметанов хляб



Заквасена сметана - 125 гр.
вода - 0,5 чаши
бяло брашно - 3 чаши
сол - 1 ч.л.
захар - 2 с.л.
масло - 2 с.л.
суха мая - 2 ч.л.

Не е указано на коя програма се пече, но предполагам че на млечен хляб. Аз го месих и втасвах в машината, а го пекох във фурната, защото ме чакаше и тесто за мекици да омеся и нямах врече да чакам целия цикъл. Но предполагам че резултата ще е същия.
Снимката е малко тъмна, на дневна светлина изглежда по-добре  Mr. Green.
Страхотно вкусен хляб.
Мерките са малко неточни с тези чашки, но си следих тестото да е добре на пипане и виждане  Grinning и се получи екстра. Констистенцията трябва да е по-меко тесто. Препоръчвам!!!

# 912
  • Мнения: 1 794
Подпалихте и мойта черга вие с тез козунаци и ей го на, в момента се джурка! До сега съм правила няколко пъти, но после го мятах във фурната, сега обаче реших да оставя машината сама да свърши всичко, после ще докладвам, а аако стане и снимка ще пусна Simple Smile
Кати, за ултра бързите и бързи програми на Клатроник-а знам, че е необходима специален тип мая, химическа или нещо подобно, а в Бг май няма такава. Иначе аз също използвам бързите варианти  на програмите от 1 до 4,( предполагам че си ги видяла), защото в кухнята ми е мн топло и обекновено хлечетата ми превтасват за 3 часа
Мари_ета, мерси за рецептата за козунака

И идея си нямам за какво става въпрос Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes newsm78

# 913
  • Мнения: 272
Оттогава само бьрза-нагласям я от копчето за теглото.

Ето там - като нагласяш теглото, накрая има schnell, точно след 900гр. Има ги само за първите 4 програми. Те са ок, и аз правя хляба там
Да се похваля - козунака ми стана сууууууууупер, обаче снимката - утре Simple Smile

# 914
  • Мнения: 1 794
mari_eta, каква ти  е машината?

Bambinkamalinka, кой модел на клатроник, белия или иноксовия?

Какво се случи при мен - омеси го криво-ляво и веднага почна да пеяе. Няма втасване на тази програма. Може би в началото пече на по-ниска температура, което наподобява втасване и после увеличава. Абе стана едно хлебче, но на нищо не прилича. На външен вид. И не е втасало добре. Иначе си е вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт