Идеи за юношеска стая?

  • 31 218
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 113
Здравейте дами,

Изчетох много в този форум, но за съжаление не успях да открия тема за юношеско обзавеждане. Имам син тинейджър, който заслужава своя стая, но нямаме оформени идеи.

Надяваме се да ни помогнете.

# 1
  • Мнения: 950
Здравей Emillybg  с удовоствие бих ти помогнала в избора,но той щом е тинейджър няма ли да е по добре той да каже какво иска  newsm78
А ако напишеш в гугъл какво търсиш ще намериш ужасно много идеи и тъкмо ще ги разгледате заедно ,за да направите точният избор  Wink
Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 426
Кажи нещо за големина на стаята, за интересите на сина ти.
А аз междувременно ще ти опиша стаята на моя син.
Един разтягащ се диван, който вечер се опъва и става за спане.
Насреща - шест еднакви модула секции отдолу с шкафове, отгоре с рафтове за книги, защото у нас страшно много се чете. Две кресла от възможно най- леките, но удобни за сядане.
Една квадратна масичка, чиято повърхност е шахматна дъска и има чекмедже за фигурите, защото той е запален шахматист. Като се сложи покривка, си става чудесна холна масичка и с креслата и дивана стаята изведнъж става гостна.
До прозореца - огромно бюро с всевъзможни чекмеджета, рафтчета и шкафче - за компютъра и за учене. Над бюрото на стената - едни метални полички (продават ги по железариите) за учебниците.
Една ракла с чекмеджета, в която си събира всички дрехи, за които не трябва закачалка (а останалите му стоят в коридора в гардероба).
Върху раклата му стои музикалната уредба.
В единия ъгъл има чупка за комин, там са забити няколко големи декоративни пирона, на които си окачва китарата, мешката... и разни важни работи, дето трябва да се виждат - като например една мотика, която му подариха за рождения ден.
На рамката на вратата все още седи един баскетболен кош, който по носталгични причини не се маха.
И по нещо, залепено на стената - в момента един пъзел 3000 частички с един огромен орел, който мъкне в ноктите си един тир над една пустиня...
Абажурът му е с три метални чашки, защото доскоро той си играеше с топка в стаята, но вече-вече си мисля за стъклен.
И има две нощни лампи на щипки, които се слагат, където му е необходима светлина.
И май е това.
А, и няколко дреболийки: една огромна парцалена кукла, подарък от гаджето, един зловещ пясъчен часовник с черепи по краищата, една пластика със златното сечение на Леонардо Да Винчи... разни други дзвъцки...
Много му е приятна стаята. А най-много колорит дават четирите пирона на стената.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 66
     Emillybg, поговори със сина си за предпочитани цветове и  материи, какви са неговите интереси. Ако има някакво хоби, това би могло да те насочи към подходяща тема за стаята. 
    Искай  мнението му и се съобрази със желанията, които има, нали все пак той ще живее в тази стая.
    Моят син е на 16г. и държеше при обзавеждането на стаята му да има думата почти за всичко.
    Има доста сайтове за интериор, с чиято помощ ще оформите проекта за тийнейджърската стая.
                  Желая Ви успех!

# 4
  • Мнения: 113
Здравейте момичета, изненадват ме бързите ви реакции и интереса.

Относно интересите на сина ми: Той е само на 11 и се интересува живо от аикидо, футбол, плуване, разбира се музика и компютър. Има оформен за възрастта си вкус, усет за съчетаване на цветове. Сякаш клони към сини нюанси, но си пада по по-екстравагантни и оригинални решения, а още е малък да изрази това, което би му допаднало най-много. Стаята му е южна, светла стая с тераса 4х5 метра.

От предложенията в Гугъл ми направи впечатление, че се спира на по-семпли и изчистени линии на мебелите и най му допадат стаите с оригинални акценти и аксесоари. Това всъщност ме накара да открия темата.
Майките с тинеджъри сигурно също са се сблъсквали с желанията на децата си да имат в своята стая нещо само тяхно си - оригинално хрумване, което да прави стаята по детски уютна и в същото време да личи, че там живее пораснало момче  Laughing

# 5
  • Мнения: 461
Нашата тийн бърлога е в техно стил.
Госпожицата си избра графити с акрилен спрей на две от стените и част от тавана над "ложето", което е  тип нисък матрак с почти кръгла форма. Графитите ми спестиха евентуално некачествено покритие при боядисването на стените, че не съм особено сръчна бояджийка.  Sick
Пердета в цвят хамелеон, които отразяват нюансите на осветлението - тръбно, с насочващи се прожекторчета в цвят инокс.
Ниска мебел с максимално изчестена откъм геометрия - комбинация от огледални повърхности и инокс.
Тоалетката с асиметрично огледало напълно е поела функциите на бюрото и местоположението на лаптора. Има достатъчно място за писане, въпреки че учебниците перманентно се намират на пода.  Mr. Green
Сега съм решила да й купувам и малка масичка с малка холова гарнитура по възможност на отделни модули - като и идват на гости да си ги местят както им е удобно, стига да не прескачам крака, бедра и чаши.
Вместо библиотека - тръбни стелажи в инокс. Тръбите от старата инсталация на парното останаха умишлено и служат за провесване на всякакви дамски аксесоари. #Crazy
Важното е всичко да е на показ и достатъчно разхвърляно Whistling, за да е впечатляващо.
Отзивите на новодошлите: "Е.. ти якото" Crazy

Сега съм решила да й купувам и масичка с малка холова гарнитура по възможност на отделни модули - като и идват на гости да си ги местят както им е удобно, стига да не прескачам повече крака, бедра и чаши.  Whistling

 

# 6
  • Мнения: 5 255
... но нямаме оформени идеи


Надяваме се да ни помогнете.
Разгледай тези  Wink

# 7
  • Мнения: 113
От всичко, прочетено до момента схванах, че най-тънкия/важен момент в оформянето на такава стая са аксесоарите и детайлите от рода на оригинални табуретки или кът за сядане да речем и специфични декорации зад, около или над леглото: напр. топки, китари, скейтове...оригинално осветление.

Май другия важен момент са достатъчно гардероби и стелажи за побиране на пуберските съкровища. Мисля, че тук също ще трябва да се мисли повече, особено ако става въпрос за момче, което недолюбва почестването на стаята Sick #Cussing out

# 8
  • Мнения: 461
А момите, да не би  пък да се прецакват с почистването на стаите си? Няма такива "филми" вече!  Twisted Evil
Напротив, почистеното лице е на перманентното първо място, а на стаята - само, когато поредното гадже се превърне в "смотаняк" или  друго нещастно същество  Crazy  ...   Този момент ме кефи тотално - стаята става "като аптека на ипотека".
Така, че момъка въобще не го мисли в това отношение - светофара няма да стане нито по-зелен, нито по-червен, отколкото е  ... така че не се впрягай много-много. Wink

Важното е бърлогата да е "яка", сепарето, където спи, да е "убийствено жестоко" и мацките направо да падат по гръб като видят с очите си, за какво иде реч. Twisted Evil
И много мебели не му трябват.
Синът на моя приятелка беше в така наречения "черен период" като му обзавеждаха стаята. Като се заинати - искал стая с черна стени, черни пердета, легло-ковчег и всичко на черепи и кости, включително и чаршафите. Просто гробница и нищо друго.
Майка му беше ни жива, ни умряла като чу за какво ще си дава парите. След совалки между нея е него, стигнахме до някакъв поносим  вариант.
Черна огледална стена със скрито осветление под ръба на матрака и мебели ( гардероб+ниска част за техниката) в цвят инокс. Останалите стени са много светло сиво с две черни хоризонтални ивици на 30 см над матрака. Дамаската на самия матрак и двойката с табуретки са в черно-бялата гама тип "зебра". За рожденния ден му подарих вертикални щори - бяло-черно райе (от тях всъщност започна разубеждаването за интериора на стаята му). Подът е  сиво-черен меланж. Мястото за спане е отделено визуално от останалата част на стаята със светещи силиконови маркучи, висящи от тавана - почти до пода. Сложиха и аквариум с огледално стъкло отзад и рибки "неонки". Най-осветената част, в стил НЛО, от стаята е самото бюро с компа.
На ниската масичка със стъклен плот пред двойката, сложихме стар глобус, боядисан в черно и облепен със светещ силиконов маркуч като серпентина.
Единствените разноцветни аксесоари са няколко сатенирани възглавници и стойките за дисковете - в искрящи неонови цветове.
А да , и учебниците Mr. Green, които за пръв път в "историята", бяха подвързани и то с ламинирани подвързии.
Накрая момъкът заяви, че се чувствал като ... междузвезден баровец в стаята си.  Laughing




# 9
  • Мнения: 113
Krivondela, ти направо ми събра очите с тоя постинг  Sick

Аз всъщност точно заради израза "много яка дупка" отворих темата, с надеждата да ми се прояснят и тенденциите в това "понятие".

МММММ, не съм сигурна кога идва черния период, за който говориш, но съдейки по тийновете,  облечени неизменно и изцяло в черно, мисля да направим стаята преди това.

Ха! А като заговори за почистените лица на мацките, да кажа и аз, че и при момчетата май не е много по-различно. Чак се замислих къде ли си държат момченцата-пубери козметиката  newsm78. При момиченцата може да предвидиш тоалетка или кът, но нямам идея как стои въпроса при момчешките стаи, а козметиката определено и при момчетата хич не е малко.

# 10
  • Мнения: 836
Синът на моя приятелка беше в така наречения "черен период" като му обзавеждаха стаята. Като се заинати - искал стая с черна стени, черни пердета, легло-ковчег и всичко на черепи и кости, включително и чаршафите. Просто гробница и нищо друго....
Сега ако кажеш, че от стаята се чува нон стоп онзи хипер противен тип Мерелин Менсън, картинката съвсем ще ми се изясни. hahaha

Emillybg, и аз съм на твойта вълна, ще следя темата. Това, в което съм сигурна е, че мебелите трябва да са "леки", лесно да се разместват и почистват.

# 11
  • Мнения: 113
Мда и да са достатъчно, за да побират всичките съкровища на пубера, за да остане място и човек да се движи в стаята  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 461
Козметиката на момчетата вместо на етажерките, може да се сложи и в пластмасова кутия-имитация на метална каса тип сейф. Мисля че бях гледала някъде такава като по евтин вариант.
Имаше и прозрачни кубове от нещо като плексиглас, на които може да се сложи и капак. Остава момъка, ако иска да си я доукраси с любимите метални емблеми на коли или пък на отбори. Или може да се напръска с шпрейовете за графити.

# 13
  • Мнения: 959
И аз имам нужда от нагледни идеи Simple Smile

# 14
  • Мнения: 113
Мда, имаш право.

Тук има по-стандартни, но не лоше предложения:
http://www.lineastar.com/bg/kids/035.html


Дано да съм прикрепила правилно линка newsm78

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Да побутна темата, че ми предстои подобно упражнение и събирам идеи
Момичета, може ли снимки на стаите, които сте описали? Praynig

# 16
# 17
  • Мнения: 461
Със самодоволни физиономии и двамата, категорично ми отказаха да им снимам стаите.
Единият - "Личното пространство било неприкосновено"  #Cussing out , другият - "Който пита - да си плаща кеш!"   #Crazy

Това е положението -  на тази възраст захитряват и не можеш да ги баламосваш като малките деца, с какво да е.  Thinking

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 54
И аз обзавеждам стая за 15-год. ми син виж в сайта на ф-ма Явор. Транспорта до София е безплатен.
yavor-bg.com - виж серия Примавера

# 20
  • Мнения: 647
Включвам се малко на шега , но всъщност в мадридската ИКЕЯ преди време видях оформен кът като за тийнейджърска стая , като една от стените беше облепена с вестници.Наглед може би звучи абсурдно , но комбинацията с мебелите ми допадна много.
Пък и е евтинко ! Mr. Green

# 21
# 22
  • Мнения: 2 270
Emillybg -леглото с мрежата е супер за момче на 11г,а като стане по голямо просто ще махне мрежата.
То твоето момче още не е тийнейджър,а докато стане потребностите и вкусовете му ще се изменят.Дъщеря ми е на 11,а големия ми син на 16.Докато на нея и трябва стая в която да може да играе/все още/На него му е достатъчно легло и бюро с компютър и място където да си прибира дрехите.Моя съвет е /виждам ,че стаята е доста голяма/да направиш такава стеничка
http://images.annaanastasova.multiply.com/image/3/photos/49/orig … u0Ao24AwBXR0A5LzQ
-в зависимост от разположението на вратите и прозорците ти /и в получената малка стаичка 1.50/3-да му сложиш рафтове,закачалки,кутии за дрехи и бельо,огледало и тн.Това ще му е гардеробната и "килера ".Така ти остава една стандартна стая-3.50/4м,където може да му сложите един голям матрак /почти на пода/вдигнат на колела например/в бриколажите има такива по 10-15 см/един голям плот за бюро,един -два контейнера за учебници ,помагала и др,няколко етажерки на стената.Два барбарона с малка масичка и готово.Всичко останало ще си прибира в дрешника и хем ще е разчестено,хем няма да е притрупано.Остави го сам да си избере тапети или цвят на боите.Идеята с вестници може да се доразвие и да се залепят на част от някоя стена или пък защо не и на цяла комикси,цветни футболни списания и какво ли още не.Поиграйте си с декорацията или го остави сам да си я направи.Не му се меси много ,нека това да е неговия свят

# 23
  • Мнения: 113
Хм, това с дрешника е доста хитро като идея, особено ако има вариант за преграждане с леки плоскости. гипсокартон или защо не ПДЧ плоскости или даже по-плътни вертикални щори или преградни стени на релси / като при плъзгащите врати/.

Има възможност за допълнително декориране на тази стена с музикален или спортен мотив и даже скрито осветление.

Благодаря на ани69 за идеята

# 24
# 25
  • Мнения: 2 270
Хм, това с дрешника е доста хитро като идея, особено ако има вариант за преграждане с леки плоскости. гипсокартон или защо не ПДЧ плоскости или даже по-плътни вертикални щори или преградни стени на релси / като при плъзгащите врати/.

Има възможност за допълнително декориране на тази стена с музикален или спортен мотив и даже скрито осветление.

Благодаря на ани69 за идеята
радвам се ,че ти е харесала идеята.Може да направиш стената като футболна врата например.От гипсокартон я изграждате -самата врата вдлъбната около 20см/може и мрежа да сложиш за по истинско/.Когато стане по голям просто слагате рафтове на вдлъбнатото място и става чудесна библиотека.

# 26
  • Мнения: 836
Момичета, много хубави идеи има в тези сайтове, но е сложна реализацията им.
Някоя няма ли да сподели опита си от ходенето по магазините и да ни упъти кои са читавите мебели? Мен специално, ме интересуват тези, в София.

# 27
  • Мнения: 113
Браво, Ilenkata, знаех си, че ще ни изненадаш при първа възможност.
Silvy A, аз не съм от София и знам вече фирми с читави мебели  Sunglasses. Само, че установих, че аксесоарите за тинейджърските стаи са кът и за това постингите тук са ми от полза.

# 28
  • Мнения: 836
Emillybg, давай ги насам  Hug

# 29
# 30
# 31
# 32
# 33
# 34
  • Мнения: 1 413
Кривондела, не може ли снимки на така артистично описаните от теб стаи! Praynig

# 35
  • София
  • Мнения: 54
Взех на моя син тази стая от Комо[http://www.como.bg/comoproducts/pr.784.all.1] и легло http://www.como.bg/comoproducts/pr.24.all.2

# 36
  • Мнения: 113
честито, did71, със здраве да си я ползва!
Супер стаичка - само за купони Whistling  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 11 658
Синът ми другия ще навърши 10 години.Наскоро му правихме детска стая и мебелите,на които заложихме са повече за юношеска стая и тя такава и се получи.
Когато се снимам ще Ви я покажа,иначе е от Неосет.

# 38
  • София
  • Мнения: 54
Цитат
честито, did71, със здраве да си я ползва!
Супер стаичка - само за купони 
И сина е много доволен, особено от леглото 140/200м Party

Общи условия

Активация на акаунт