Каква пералня да си купя?

  • 34 914
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте.Имам нужда от нова пералня."Старата" - на 2г.9 м. Индезит много трака при центруфуга.Какъв модел - дайте мнения? newsm78

# 1
  • Мнения: 674
Здравейте.Имам нужда от нова пералня."Старата" - на 2г.9 м. Индезит много трака при центруфуга.Какъв модел - дайте мнения? newsm78
ГОРЕНИЕ ИЛИ ЕЛЕКТРОЛУКС

# 2
  • Мнения: 1 492
Хм, аз пък съм от 10 год. с  Индезит и нямам оплакване. Пу-пу, много ме слуша.

Майка ми е с Горение и е много доволна.

# 3
  • Мнения: X
Виж темата по-долу за нови уреди с транспортни дефекти!! PeaceЗа мен само такава-иначе всичко по нашите магазини е турско или китайско.
Иначе-да е с поне 1000 оборота.От техници знам,че Самсунгите например им е капсулован програматора и при повреда-в коша.Авглийските хувър и хотпоинт са от класата на мерцедесите Laughing.Индезит,електролукс - но оригинални / ог групата на Миеле / - кащо.
Това от мен.А вярвай скоро купувахме 3-та поред пералня такава и що нещо изчетох за техниката-направо съм 1/2 сервизен Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Моята е Горение модел WA 1184. Обороти от  400 до 1100, градуси от 30 до 95. Не се чува много при центруфугиране, икономична.
С една дума препоръчвам ти марката Горени  Peace
Моят модел не е нов, сигурно на 3-4 години, не помня точно.

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
ами от личен опит не си купувай уърпуул  ooooh!
майка ми има аристон супер сайлът нещо си и е много доволна, на 30градуса пере по-добре от моята на 60  ooooh!
следващата ми пералня ще е аристон определено

# 6
  • Мнения: 2 494
Сестра ми пък от Горението не е доволна, не пере добре и още 1 седмица се развали нещо вратичката, та се налага всеки път да я натиска силно  при пускане  Confused
Аз също ще купувам,най-вероятно Електролукс  Peace

# 7
Благодаря за мненията Ви.
Спряла съм се на марката
ARISTON AQXD-129
GORENJE WA-64143 - само,че 1800 оборота.
Какво ще кажете?
или пък дайте друго предложение.

# 8
  • Мнения: 2 591
аз съм с уърлпул - горно зареждане - и съм доволна.... имам я от около 3 години.... освен това казват, че пералните с горна зареждане са по-трайни, защото са на два лагера, а не на един като обикновените перални (ние я купихме обаче, защото нямахме място в квартирата)  hahaha но и сега не съжаляваме....

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
аз съм с уърлпул - горно зареждане - и съм доволна.... имам я от около 3 години.... освен това казват, че пералните с горна зареждане са по-трайни, защото са на два лагера, а не на един като обикновените перални (ние я купихме обаче, защото нямахме място в квартирата)  hahaha но и сега не съжаляваме....
лелеее аз имам същата, и грам не съм доволна не изпира добре и тва е, а купувам хубави прахове, че и вениш слагам при нужда и пак  ooooh! ами за сетен път се уверявам,че с електроуредите е на късмет  Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 2 160
Благодаря за мненията Ви.
Спряла съм се на марката
ARISTON AQXD-129
GORENJE WA-64143 - само,че 1800 оборота.
Какво ще кажете?
или пък дайте друго предложение.

И аз съм се спряла на такава , но още се чудя.
Някой да каже мнение за Аристон ?  newsm78

# 11
  • Мнения: 315
Аз от 5 год. съм с Miele и съм много доволна не съм имала никакви проблеми но зависи и от финансите ти.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 271
аз съм с уърлпул - горно зареждане - и съм доволна.... имам я от около 3 години.... освен това казват, че пералните с горна зареждане са по-трайни, защото са на два лагера, а не на един като обикновените перални (ние я купихме обаче, защото нямахме място в квартирата)  hahaha но и сега не съжаляваме....

И аз съм с такава - от 6 години, адски съм доволна Peace Peace Peace

# 13
  • Мнения: 43
Вече близо година сме с Бош и съм мноооого доволна.Доста пообиколихме,докато я намерим (уж произведена в Германия),но не съжалявам нито за обикалянето,нито за парите.Освен за марката гледайте и производството,че големи боклуци има по магазините.По-добре дайте някой лев повече,но да е "стока".Успех.  Peace

Най-добър съвет според мен можете да получите от техници на перални -те най-добре са запознати с темата.

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 17:26 от pipina

# 14
  • Мнения: 3 360
За Горенйе и Индезит имам добро мнение.Успех Peace

# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Нашата е Горение и много си ми харесва. Тихичка е и пере добре, макар че в момента използвам прах Бинго, че и български на всичко отгоре, а не оригинален. А освен това Горение се правят само в Словения, няма турски и китайски ментета.

# 16
  • Мнения: 1 546
Благодаря за мненията Ви.
Спряла съм се на марката
ARISTON AQXD-129
GORENJE WA-64143 - само,че 1800 оборота.
Какво ще кажете?
или пък дайте друго предложение.

И аз съм се спряла на такава , но още се чудя.
Някой да каже мнение за Аристон ?  newsm78


Не помня нашия Аристон каква точно модификация е, но е желязна, просто!Много съм доволна от пералнята си. Peace

# 17
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз от 6 год. ползвам General Electric - за мен е перфектна и ако трябва да я сменям незнам каква бих избрала. Пере отлично, обороти от 400 до 1400, може и без, пере количество дрехи което аз й сложа. Беше много скъпа, но не съжалявам изобщо, друг е въпроса какви финанси можете да заделите за такъв уред. Определено за мен решаващ фактор е и къде е произведена. Съгласна съм с казаното от pipina   за боклуците, сглобявани кой знае къде.

# 18
  • Мнения: 852
За Горенйе и Индезит имам добро мнение.Успех Peace


Моята е Индезит и нямам проблеми Peace

# 19
  • Мнения: 86
Aristov AVL 85 s страхотна е  Peace Peace Peace

# 20
  • Мнения: 2 427
Аз като върла перачка бих те посъветвала да си купиш от новите,с двойна вместимост на барабана,ако естествено имаш място за голяма пералня.Няма нещо което аз да не пера в нея.Ние сме с Аристон Акуалтис,пере до 8 кила.Обаче ако можех да си позволя,бих си взела такава която е до 10 кг сухо пране.В моята пера включително тежки килими,пухени завивки,одеала.Не съм фен на химическото.Все не ми се струва достатъчно почистено,а се плащат куп пари.
Аристон Акуалтис обаче има доста дефекти.Примерно непрекъснато вратата не се затваря добре от първия път,нещо не са я избачкали особено добре.В началото беше изключително безшумна,сега нещо се разтрака като старата и ме дразни.Програмата за вълнени ,която уж успокояват че е една от най добрите,която ставала и за кашмир ми развали няколко нешат на които държах,тка че се налага пак да пера вълната и деликатните на ръка.

# 21
Аз имам AEG и съм много доволна! Здрави са, а и доста икономични.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
emilis, така ли тракаше на центрофуга и като нова? С горно отваряне ли е пералнята или с люк?

# 23
Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ най-добре Уърлпуул,ако имаш кинти де smile3521 wash

# 24
  • Мнения: 472
Ние сме с gorenje вече 8година.След гаранционния срок два пъти се е разваляла.За последния ремонт платих 76лева. Всичките уреди в къщи са прехвалената марка gorenje. Май само към хладилника нямам забележки.

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ най-добре Уърлпуул,ако имаш кинти де smile3521 wash
newsm78 Rolling Eyes Що, само тая марка ли е с кинти?

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ най-добре Уърлпуул,ако имаш кинти де smile3521 wash
newsm78 Rolling Eyes Що, само тая марка ли е с кинти?

Ми явно, не.
Само дето ПетЯ@ леко нейде е изпуснала кавичките си...  Confused

# 27
А какво мислите за CANDY?

# 28
  • Мнения: 37
A впечатления за LG?И по-специално LG WD-80150 NUP.

# 29
  • Мнения: 8 917
Здравейте.Имам нужда от нова пералня."Старата" - на 2г.9 м. Индезит много трака при центруфуга.Какъв модел - дайте мнения? newsm78

Нашата е Индезит 1000 оборота с електроника. Не бих казала, че трака, явно си зависи от модела.

# 30
  • Мнения: 187
А какво мислите за CANDY?

Никога повече! #Cussing out

# 31
  • Мнения: 753
и аз съм за Аристон Peace

# 32
  • Мнения: 8 917

Защо??? Майка ми от 6-7 години има Candy - 600 или 800 оборота беше и е желязна Peace

# 33
  • Мнения: 2 037
Здравейте, много съм доволна от Горение, но след като сме на тази тема,  искам да ви препоръчам горещо използването на сушилня. Купихме преди да се роди второто дете и съм страшно доволна. И тя е на Горение. Дрехите от пералнята минават през сушилнята и после директно в гардероба! А бебешките дрехи излизаха толкова меки и прекрасни, накратко, омекотител не ви е нужен. Разбира се, неща като ризи се гладят, но всичкия трикотаж излиза изгладен. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 143
какво ви е мнението за пералня"NEO"

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
какво ви е мнението за пералня"NEO"
Моето мнение за Нео като цяло е доста лошо(става въпрос за сешоар, миксер и мп3 плеър), да не кажа плачевно и че нищо не бих си купила повече Naughty Така, че по-добре не рискувай

# 36
  • Мнения: 109
Аз имам Електролукс вече13г,поне 5 пъти в седмицата пера и досега всичко е ОК.Добри отзиви съм чувала и за БЕКО - произведените в Турция.
(Аз лично ползвам 4-та година миялна машина БЕКО и съм много доволна.)

# 37
  • Варна
  • Мнения: 672
Имаме Уърлпуул - с горно зареждане. Доволна съм  Peace

# 38
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Вече близо година сме с Бош и съм мноооого доволна.Доста пообиколихме,докато я намерим (уж произведена в Германия),но не съжалявам нито за обикалянето,нито за парите.Освен за марката гледайте и производството,че големи боклуци има по магазините.По-добре дайте някой лев повече,но да е "стока".Успех.  Peace

Най-добър съвет според мен можете да получите от техници на перални -те най-добре са запознати с темата.

Какъв ти е модела- и аз съм се спряла на Бош, но още се чудя за модел и как да разбера къде е произведена. Можеш ли да споделиш повече за твоята пералня- функции, модел и от къде си я взе?

# 39
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моята е "Санг" - ползвам си я с кеф вече 5 години, никакви забележки!  Peace

# 40
  • Мнения: 43
Вече близо година сме с Бош и съм мноооого доволна.Доста пообиколихме,докато я намерим (уж произведена в Германия),но не съжалявам нито за обикалянето,нито за парите.Освен за марката гледайте и производството,че големи боклуци има по магазините.По-добре дайте някой лев повече,но да е "стока".Успех.  Peace

Най-добър съвет според мен можете да получите от техници на перални -те най-добре са запознати с темата.

Какъв ти е модела- и аз съм се спряла на Бош, но още се чудя за модел и как да разбера къде е произведена. Можеш ли да споделиш повече за твоята пералня- функции, модел и от къде си я взе?
http://www.deshevle.ru/price/tovar28363.html
Моделът е BOSCH WFO2042.Купихме я от Техномаркет Европа,но беше преди повече от година.Относно производството (на етикетите пише къде е произведена),първо  се ориентирахме по цената (имаше Бош и за 485 лв. произведена в Турция) след това мъжът ми доста я оглежда отвън,барабана,сравни я с другите перални Бош и реши ,че ще вземем тази.Лично аз не бих могла да кажа на външен вид каква е разликата.Далеч съм от мисълта,че цената определя качеството,още повече че съм се парила няколко пъти от скъпа,но некачествена стока.В случая се доверих на съпругът ми и не съжалявам.

# 41
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
За съжаление вече ги няма на пазара немските модели,внясят се предимно от испания и полша, а в Техномаркет Варна и Технополис- имаше някакви съвсем базисни модели без дисплей,даже не погледнах къде са произведени.
И странното е че за 6 -5 кил. моделите ги няма, само за 7-8 кил. , а аз имам малък простир и това не ме устройва.

Общи условия

Активация на акаунт