имате ли чушкопек?

  • 29 862
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 401
Кухнята ми е "модерна", няма как да си опека чушчици, а от няколко дни от нечий балкон така ухае....
Реших. Още утре тичам да търся чушкопек. Да ме ориентирате къде има? Приблизителна цена?

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 203
Кауфланд, Билла~20-25 лв
имам си един поне 15 годишен, от баба ми е. Във фурната или на котлона не стават такива вкусни

# 2
  • Мнения: 2 407
Майка ми има двоен, ииначе вървят 25- 30 лв има ги в супермаркетите.

# 3
  • Мнения: 3 036
Най - добре вземи троен.
И за по - бързо става и повече чушки пече.
Примерно аз по - малко от 3,4 кг. не пека.

# 4
  • Мнения: 2 401
 Laughing зарадвахте ме, утре търча. Деси, ти 3-4 кг. ли печеш или 3/4 кг.?

# 5
  • Мнения: 3 036
3 кг, 4кг. най- малко.
Ако е за салата или за лютеница още повече.

# 6
  • Мнения: 1 187
Нямам,но и аз съм решила да си взема.Троен!С мъжа ми много обичаме чушки и като се преместим в къщата, запретвам ръкави на двора..  Yum

Обичам и да ги беля,от дете.. Crazy

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Имаме, няколко  Mr. Green Тъй де, мама има два, тук на мъжо баба му също има.
На майка ми чушкопека е страхотен, отваря се отгоре и отдолу. Не си гориш ръцете да вадиш чушката с онази кука, а си отваряш и тя пада сама.
В къщи чушкопека ми е с кука, вечно имам скъсана чушка с нея, особено ако са по тежки. Сега вадя с една щипка, уж така ми е по-лесно.
Тези, които имате тройни чушкопеци - изпичат ли се добре от всички страни чушките? Нещо съм скептично настроена с тази ламарина по средата.  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз имах подобни мераци за чушкопек, обаче в една тема прочетох как една мацка пече чушките във фурната на печката си и реших да пробвам. И да знаете - ефекта беше прекрасен!!!
1. Във фурната мога да пъхна доста чушки на куп и ги слагам на решетката, която е вдигната до средно положение.
2. Пускам я да пече на максимално висока температура и включвам на вентилатор.
3. Пека ги не повече от 15-20 мин. и са готови.
4. Не се налага да ги обръщам като на котлон, защото явно вентилатора си знае работата  Sunglasses и следователно не се паря, дори когато на някоя чушчица й няма дръжката!
5. Слагам ги в една голяма тенджера и ги захлупвам да се задушат и да поизстинат, в резултат на което само да дръпна люспата и чушката е обелена!
И за сега изобщо не мисля да купувам чушкопек Simple Smile

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 203
И аз имах подобни мераци за чушкопек, обаче в една тема прочетох как една мацка пече чушките във фурната на печката си и реших да пробвам. И да знаете - ефекта беше прекрасен!!!

Ще го изпробвам и този начин, че като дойде време за слагане във фризера цял ден мога да си поседя край чушкопека Tired ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 210
wa wa, и на мен ми се струва, че ще е по-удобно! Най-малко заради количеството чушки, които могат да се изпекат наведнъж във фурната.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Ауууу, това с вентилаторното печене на чушки е супер идейно Hug На мене от два седмици зверски ми се ядат печени чушки с доматен сос, и се чудя и мая как да ги опека. Една мацка ми обясняваше, че ставали супер на керамичния плот, но на мен ми се струва, че ще омажа света и после нема да има изчистване ooooh!

# 12
  • Мнения: 8 999
Ох, върнахте ме в детството ми с тези чушкопеци! Чак ми замириса на хубаво, докато четох. То, че няма да си купя чушкопек, няма, но идеята за печенето на вентилатор ми допада. Ще пробвам още довечера! Мммммм, сладки червени чушлета, идаааа.....

# 13
  • София
  • Мнения: 6 210
Изобщо не съм и помисляла на керамичния плот  Embarassed Мисля си, че ще го съсипя така... Обаче откакто открих номера с фурната менюто ни се състои от: печени чушки с чесън и копърче, печени чушки с доматен сос, миш маш с печени чушки иииииии за разнообразие печени панирани чушки Joy

# 14
  • Мнения: 2 401
Ще пробвам и аз с фурната. Ако не ми хареса и реша да взема все пак чушкопека, дали ще ми свърши работа аспиратора (средно мощен) ако го тупна под него?  А това - чушката на керамичния плот ме изумява, наистина ли е пробвал някой?

# 15
  • Мнения: 1 187
 А това - чушката на керамичния плот ме изумява, наистина ли е пробвал някой?

Aз,веднъж! Stop Опушихме се порядъчно въпреки аспиратора.Майка ми е с керамичен плот и фурна с вентилатор..Та предложи ми жената да ги изпечем във фурната за по- бързо и чисто,ама аз магаре не та не.Полепна по плота-нали си пускат вода малко/мислех че Т на котлоните като са с реле няма да превключвам постоянно.. Confused/ После ми помогна да почистим де.. Outta Joint

Лалка какъв е този с двата отвора,как изглежда ? Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 591
нямам чушкопек, но комшиите ми редовно пекат на терасата и така миришеееееееее.... ние ги печем на село, при свеки и после ги замразявам във фризера и си вадя по малко  Rolling Eyes

# 17
  • Варна
  • Мнения: 172
Ако имате скара, пробвайте на нея. Аз така ги пека и стават за отрицателно време.

# 18
  • Мнения: 474
Пробвах това с вентилатора и фурната! Супеееер!  Hug Много по-лесно е от чушкопек, какъвто и нямам. До сега мама ми печеше и носеше в 1 буркан от време на време. Ама не си беше работа това!

# 19
  • Мнения: 4 546
моята фурна няма вентилатор, но ги пека в нея. обръщам ги. става много по-бързо, отколкото с чушкопек. не намирам разлика във вкуса.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
От години не съм виждала да продават, аз ги пека на скарата във фурната, на вентилатор - чудни стават Peace

# 21
  • Мнения: 474
От години не съм виждала да продават,

Ти пък, има ги във всички по-големи магазини, в Билла със сигурност. Като дойде чушкено време и веднага пускат на промоции. Цитирам Билла, защото само там пазарувам, но не може примерно Хит да е по-назад. Чушкопеци да търсиш!  Laughing

# 22
  • Мнения: 3 360
От години не съм виждала да продават, аз ги пека на скарата във фурната, на вентилатор - чудни стават Peace

И аз-препоръчвам  да пробваш така  Peace

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз пък нямам чушкопек и си ги пека на малката грил-скара стават същите на вкус  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 404
Аз пък нямам чушкопек и си ги пека на малката грил-скара стават същите на вкус  Mr. Green

И аз така ги пека. Peace

# 25
  • Мнения: 282

На майка ми чушкопека е страхотен, отваря се отгоре и отдолу. Не си гориш ръцете да вадиш чушката с онази кука, а си отваряш и тя пада сама.
В къщи чушкопека ми е с кука, вечно имам скъсана чушка с нея, особено ако са по тежки. Сега вадя с една щипка, уж така ми е по-лесно.
Тези, които имате тройни чушкопеци - изпичат ли се добре от всички страни чушките? Нещо съм скептично настроена с тази ламарина по средата.  Thinking


Аз съм си взела една голяма дълга медицинска пинсета и с нея ги вадя без да ги скъсам и без да си горя ръцете.

В троен съм пробвала, но се налагаше да се въртят чушките, защото откъм ламарината остават недопечени, затова мисля, че единичния е по-добър, а и времето на изпичане с това въртене е почти същото.

# 26
  • Враца
  • Мнения: 5 203
Вени***,
изпекох чушките по твоя начин и станаха много добе. Спестих си доста време. Благодаря ти много за идеята  bouquet

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516

Лалка какъв е този с двата отвора,как изглежда ? Rolling Eyes

Като единичния, само че е на високи крачета и отдолу има отвор. Като се изпече чушката, отваряш капака отдолу и чушката пада.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 210
Вени***,
изпекох чушките по твоя начин и станаха много добе. Спестих си доста време. Благодаря ти много за идеята  bouquet

Радвам се, че съм била полезна  Peace

# 29
  • Мнения: 2 438
Чушките стават много вкусни на парти грила.

# 30
  • Мнения: 1 426
От години не съм виждала да продават, аз ги пека на скарата във фурната, на вентилатор - чудни стават Peace
Щом живееш в Гоце Делчев, иди на пазара на Красно село - всяка година в началото на септември продават, трябва само да се поразходиш. Ние си имаме отдавна, но миналата есен купувахме за подарък - продаваха ги до шапките в дъното, до Китайския.

# 31
  • София
  • Мнения: 10 825
Нямам, нямам и желание за чушкопек. Рядко пека чушки, я се сетя 2-3 пъти в годината, я не. А и пека не повече от 4-5 чушки. Обикновено купувам готови - консервирани

# 32
  • Мнения: 2 211
Нямам чушкопек, струва ми се излишно. Купувам замразени печени чушки.

# 33
  • Мнения: 1 546
Нямам, но един ден бих искала да си взема. Намирам чушкопека за чудесно родно изборетение. Grinning

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 240
моята фурна няма вентилатор, но ги пека в нея. обръщам ги. става много по-бързо, отколкото с чушкопек. не намирам разлика във вкуса.

А не се ли омазва решетката на фурната? Как се чисти после? Че и ние много ги харчим печените чушки, ама като си помисля как миришат докато се опекат и се отказвам.

# 35
  • Мнения: 678
и аз искам чушкопек-троен  Thinking
имаше ги в Метро-разглеждах им каталога

# 36
  • Мнения: 399
Вени***, аз бях писала за печенето на чушките във фурната с вентилатор. Казвам го, защото пропускаш един детайл - пускам не нормалните реотани, а отделния реотан за грила. Това са реотани с инфрачервени лъчи и с тях се изпича много бързо. Да добавя - не мирише на изгоряло.
Да не се обидиш, казвам го, само за по-добър ефект.

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Нямам чушкопек, но мама има  Laughing Подарих й го миналата година за РД, това си избра жената  Crazy Троен е, доволни сме от него  Laughing
Онзи ден купих 15 кг пипер. Работим на бартер- от мен чушките, от мама печенето и затварянето в буркани за зимата  bowuu

# 38
  • Мнения: 1 107
Нямам чушкопек, но мама има  Laughing Подарих й го миналата година за РД, това си избра жената  Crazy Троен е, доволни сме от него  Laughing
Онзи ден купих 15 кг пипер. Работим на бартер- от мен чушките, от мама печенето и затварянето в буркани за зимата  bowuu

Ха-ха, също като при мен, само дето чушкопека ни е от толкова отдавна, че и аз не помня кой го е купил. Купувала съм готови буркани с печени чушки, но като тези на майка ми не намерих!  Grinning

# 39
  • София
  • Мнения: 6 210
Вени***, аз бях писала за печенето на чушките във фурната с вентилатор. Казвам го, защото пропускаш един детайл - пускам не нормалните реотани, а отделния реотан за грила. Това са реотани с инфрачервени лъчи и с тях се изпича много бързо. Да добавя - не мирише на изгоряло.
Да не се обидиш, казвам го, само за по-добър ефект.

Ей, как ще се обидя!? Напротив, ако знаеш колко пъти съм те споменавала с добро по време на печене Simple Smile)) Аз нямам грил и реших да импровизирам според моята печка. Между другото и на мен не ми се омирисва кухнята на печено.
Още веднъж - тенкс, отядох си на печени чушки благодарение на теб  Peace

# 40
  • Мнения: 685
Ммм да стават много вкусни чушките!!! Ако е с повече отделения още по-добре  Peace

# 41
  • Мнения: 213
свекърва ми има чушкопек пека ги там или ако нямам време тя ги пече  Peace

# 42
  • Мнения: 13 188
Имам троен чушкопек от миналата година. Става идеално и за печен патладжан. Преди съм пекла пипер и във фурната, но не ми харесва вкуса- малко като  варени стават. И с вентилатор съм пробвала и без. А на керамичните котлони дори не съм се опитвала.

# 43
  • Мнения: 204
чудесна салат с печени чушки: 10-тина печени червени чушки, царевица- 1 консерва или замразена, чесън и копър на вкус, сол, оцет, олио- просто чудесна, става и зимата с чушки от буркан

Общи условия

Активация на акаунт