На каква програма перете възглавници?

  • 4 455
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 327
Възглавниците ми са със силиконов пух и помня, че можеха да се перат. Обаче не помня на каква програма - температура и обороти на центрофугата.

# 1
  • Мнения: 5 362
На синтетични тъкани,на 30 градуса.Оборотите намалям на 600.Така ги пера аз.

# 2
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз изпрах моите на 30 градуса и 1000 оборота,всичко е о.к

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
30 градуса и 600 оборота, но само силиконовите. Другите - не стават! Naughty

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Оффф ние си купихме нови възглавници от гъши пух(естествен) и продавачката каза,че се перат на 30градуса, ама коя програма да пусна най-кратката ли  newsm78 и няма ли да мирише тоя пух като се намокри  Shocked

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Оффф ние си купихме нови възглавници от гъши пух(естествен) и продавачката каза,че се перат на 30градуса, ама коя програма да пусна най-кратката ли  newsm78 и няма ли да мирише тоя пух като се намокри  Shocked
Ще мирише, но като изсъхне, се оправя. Съветвам те да сложиш в пералнята и 2 топки за тенис, да разбива пуха, иначе ще се степнат.
Синтетичните пера на 30 градуса и 1000 оборота, излизат направо сухи Peace

# 6
  • Мнения: 8 999
Оффф ние си купихме нови възглавници от гъши пух(естествен) и продавачката каза,че се перат на 30градуса, ама коя програма да пусна най-кратката ли  newsm78 и няма ли да мирише тоя пух като се намокри  Shocked

Моите възглавници с гъши пух пера така: на 40 градусова програма, задължително 2 допълнителни плакнения /защото иначе се задържа много препарат в перушината/ и 2-3 яки центрофуги. Пера ги само през зимата, защото ги суша върху радиаторите /изсъхват бързо, не се запарва пухът и не мирише после/. Като изсъхнат добре ги тупкам и чепкам докато си възстановят формата.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
baibibi, belinda мерси за инфото,за топките за тенис съм чувала и колко съм се смяла,а сега ми се налага hahaha ама   baibibi налага ми се да ги изпера сега, купувани са ранна пролет и още не съм ги изпрала  Blush специално чаках лятото, че уж да изсъхнат по-бързо  ooooh!
А и пералнята ми е от тези с горно заерждане на уърпуул - има само 500 и 1000 оборота  и някви програми като най-кратката е вълна и ръчно, а най-дългата е бяло силно замърсено  Thinking незнам кое с колко плакненета е  ooooh! ще ги пусна на 40 на най-дългата с 2 топки за тенис, после ще докладвам какво е станало, дано е останало нещо от възглавките  Tired

# 8
  • Мнения: 2 591
и аз съм го замислила това упражнение скоро - полезни неща научих   bouquet имам обаче една възглавница, купувана от германия (от техните, големите), за която идея си нямам от какъв материал е - дали силиконов, дали естествен пух  newsm78 как мога да разбера Rolling Eyes

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
и аз съм го замислила това упражнение скоро - полезни неща научих   bouquet имам обаче една възглавница, купувана от германия (от техните, големите), за която идея си нямам от какъв материал е - дали силиконов, дали естествен пух  newsm78 как мога да разбера Rolling Eyes
Моята от естесвен пух има етикет, който е зашит острани и пише 55% гъши пух и 45% гъши пера, огледай я хубаво. Плюс това естествения пух на пипане се усеща и леко шумоли. отвреме на време някое гадно перо излиза от възглавката, ама ще си купя и 100% гъши пух и ще спя и  с двете  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 591
ми няма етикетче  #Cussing out но не е естествен май - сещам се, че баба ми имаше такива възглавници, дето от време на време се подаваше по някое перо  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
На 30 градуса и само изпомпвам водата.

Общи условия

Активация на акаунт