сваляне на тапети

  • 4 121
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 209
здравейте моми4ета,
наскоро 4етох, но сега не мога да намеря темата, за някакви хитри на4ини за сваляне на стари тапети. не съм го правила от 10г. 4е сме на латекс, но сега се налага. в един  постинг се споменаваше за използването на ютия. моля ви , ако откриете нещо пуснете линк, както и споделете всякакви други идеи за бързо и неувреждащо стените смъкване .
мерси предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 797
Тапети се свалят като ги намокриш- т.е. с една мокра гъба минаваш и мажеш по тапетите, след това като са се намокрили, почваш да ги издърпваш и сваляш с ръка,а където не става с ръка -подпираш с шпакла  Peace.Ако някъде не може да се отлепи-намокряш го пак,но тоя път повечко- а бе накисваш го Crazy

# 2
  • Мнения: 3 818
Напръскваш ги много обилно с топла вода- да джвакат. Изчаквах няколко минути и почваш да пееш и сваляш Wink
Най-бързо и лесно става с пръскачка.

Опс, изпревариха ме Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 209
мери моми4ета, този метод го знам, мислех, 4е има нещо по- бързо и лесно , като за по мързеливи4ки
 Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 752
Това за ютията аз го писах. Идеята ми дойде когато трябваше да сваля 3 слоя тапети от който средниа непромукаем (т.е. няма какводата да стигне до лепилото колкото и да мокря стената). Та сетих се че някога на село едната стая беше с тапети и винаги около кюнеца където е горещо те се отлепваха и реших да пробвам с ютията. Лепилото става сухо и чупливо и тапетите направо падат сами, а където пробвах с вода успявах да отлепя някаква част, но ако започнеше мястото да изсъхва лепилото хващаше оше по-силно и голям зор...та накрая всичките ги махнах с ютията.

# 5
  • София
  • Мнения: 752
Само тогава ми се е налагало да махам тапети и никой друг не е казвал дали при него действа този начин, но не мисля, че нещо ще загубиш ако пробваш.

Ако решиш да опиташ сподели все пак има ли ефект и при теб, да не би да е станал номерът при мен защото е имало по-твърди тапети

# 6
  • Мнения: 12 726
Някой беше препоръчвал пароструйка, но не помня дали в този форум четох или в друг  newsm78 Това достатъчно мързеливо ли е? Иначе и аз знам за мокрене с вода - можеш да си вземеш от пръскачките за цветя - има едни, които се напомпват както бензинова лампа (сори за тъпото сравнение, ама на мен точно така ми изглежда), че не си е работа за цели стени да ползваш тези като от препарат за прозорци. Предполагам, че ако водата е топла, наистина ще се отлепят по-бързо и лесно.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Пълниш пръскачката за дрехи с вода, или със старата пръскачка за прозорци ....
Пръскаш, пръскаш, сваляш, сваляш, пръскаш, сваляш ...
Докато свършиш! Hug
Успех!  bouquet

# 8
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Пълниш пръскачката за дрехи с вода, или със старата пръскачка за прозорци ....
Пръскаш, пръскаш, сваляш, сваляш, пръскаш, сваляш ...
Докато свършиш! Hug
Успех!  bouquet

ако сложиш и малко оцет във водата става още по-бързо Peace

# 9
  • Мнения: 1 209
мерси моми4ета, при мен слоят тапети е един, от тези с които едно време е сдаван имота. предполагам са обикновени. но не пре4и за нау4ния експеримент да пробвам и с ютията. за оцета не знаех Simple Smile ще сложа да видим.
не разбрах каква е пръска4ката за дрехи. имам само от цветарските дето дръжката им е като на бензинколконка (сравнението е вярно Simple Smile ) и от тези шишета за пръскане  с препарат за миене на прозорци.
ако не са скъпи  мисля директно да купя пароструйка. ако ще е мързел- да е Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Пръскалката за дрехи е същата, на същия принцип, като пръскалката за прозорците, или като тази - за цветята.
А с пароструйката ще ти е по-лесно, определено!   Peace

Общи условия

Активация на акаунт