Идеи за преустройство на апартамент

  • 11 075
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
  Момичета,имам нужда от съвет. Praynig Hug
  Апартамента на снимката е двустаен , тухлен,строителство от 1970 год.. Peace
 
  Бихме искали да го преустроим по някакъв начин. Rolling Eyes
  newsm78  Да не е преходен и да се увеличи размера на банята. Wink

   Дайте някакви идеи за нещо хубаво!!  bouquet
   Предварително благодаря. Heart Eyes Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 752
На пръв поглед ми хрумва да размениш хола със спалнята - така няма да минаваш през други стаи за спалнята, ако имаш някой да спи в хола няма да е проблем защото до кухнята се стиха без да се минава през хола, а банята мозе да иа разшириш за сметка на вградения гардероб в коридора (ако спалнята е сегашния хол има повече място за гардероб). Но това е наистина на съвсем пръв поглед. То е хубаво да кажеш и къде са носещите стени.

# 2
  • Мнения: 8 999
А колко спални искаш да получиш накрая? За банята единствената възможност е ако завземеш мястото на гардероба.

# 3
  • Мнения: 474
На пръв поглед ми хрумва да размениш хола със спалнята - така няма да минаваш през други стаи за спалнята, ако имаш някой да спи в хола няма да е проблем защото до кухнята се стиха без да се минава през хола, а банята мозе да иа разшириш за сметка на вградения гардероб в коридора (ако спалнята е сегашния хол има повече място за гардероб). Но това е наистина на съвсем пръв поглед. То е хубаво да кажеш и къде са носещите стени.

Абсолютно същото щях да напиша + обединяваш кухнята с новия хол = кухня+трапезария+хол. Спалнята си е спалня. Лошото е, че имаш доста дълги и тесни коридори, които за съжаление не виждам как можеш да усвоиш. /аз не харесвам много коридори, които само трябва да се чистят, а изяждат от площта на стаите/.

# 4
  • Мнения: 5 475
  Така е с тези коридори само пространство се губи.
 
    newsm78 Като брой на спалните може пак да си е една. да не станат кутийки.
  Доколкото ни обясниха комшии не могат да се преместят само стените ,където са тръбите. Peace
  Вътре може да се прекроява. Wink
  Предишните собственици са правили остъкленията и гардероба. Tired
 
  И на нас като идея ни хрумна точно това,което казва nadezhda,но реших да видя дали няма и нещо друго да изскочи. Wink
 

# 5
  • Мнения: 1 800
Ако направиш спалнята -хол, може да присвоиш остъклената тераса и да се получи по-голяма стая Peace

# 6
  • Мнения: 10 563
Живеехме в подобен апартамент на квартира. Хазяйте бяха затворили със стена прехода между кухня и хол, и бяха направили отделна малка нестандартна врата за спалнята. Лошото е, че при вас би се получил нов преход кухня-спалня.

# 7
  • Мнения: 139
а защо не преместите стената на хола и да я изравните с тази на спалнята? Така банята ще стане по-голяма и гардероба също. Само незнам като размери какво ще се получи и дали ще си струва.

# 8
  • Мнения: 1 492
Направо си е задължително, спалнята да стане хол. Като гледам, трябва да обиколиш целия апартамент, за да отидеш от кухнята в хола.

Ако направиш врата от кухнята към вече бъдещия хол, спокойно можеш да затвориш вратата между спалнята и хола и така няма да е вече преходен.
Банята можеш да я разшириш, без никакъв проблем. Едната възможност е да приобщиш гардероба, а другата  възможност е тази
а защо не преместите стената на хола и да я изравните с тази на спалнята? Така банята ще стане по-голяма и гардероба също. Само не знам като размери какво ще се получи и дали ще си струва.

Това имах предвид:

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 10:06 от камелия

# 9
  • Мнения: 5 475
 
а защо не преместите стената на хола и да я изравните с тази на спалнята? Така банята ще стане по-голяма и гардероба също. Само незнам като размери какво ще се получи и дали ще си струва.

 newsm78  нещо не схващам за коя стена иде реч?
 Ако е тази под душ кабината на скицата на камелия (много ти благодаря  Heart Eyes Hug),там има тръби и няма как да се премести. Rolling Eyes

  newsm78   А ако между хол и кухня са направи двойна плъзгаща врата,нещо подобно на това ?




# 10
  • Мнения: 23
Аз подкрепям идеята за смяна на спалнята и хола;обединяване на кухнята и новият хол с плъзгаща широка врата или просто свод и разширяване на банята и вгр. гардероб за сметка на новата спалня.Т.е.,хола и спалнята да са еднакви по размер.За съжаление не мога да се справя да направя чертеж newsm78.

# 11
  • Мнения: 1 492
Astrea , страхотно ще стане с такива врати. Хем няма да влизат миризми, хем, ако ти дойдат гости с преспиване примерно, ще си останат в хола и няма да ги притеснява факта, ако някой стане да хапне един сандвич през нощта Grinning

# 12
  • Мнения: 161
  Апартамента на снимката е двустаен , тухлен,строителство от 1970 год.. Peace
 
  Бихме искали да го преустроим по някакъв начин. Rolling Eyes
  newsm78  Да не е преходен и да се увеличи размера на банята. Wink

   Дайте някакви идеи за нещо хубаво!!  bouquet
   Предварително благодаря. Heart Eyes Hug


Аз мога да ти дам идея как от двустаен да го преустроиш на тристаен, но това предложение не отговаря на посочените от теб изисквания - "да не е преходен и да се увеличи банята".

Ако планирате в скоро време наследници, със сигурност няма да ви е излишна още една стая, но вие най-добре си знаете.

Та, какво е мойто предложение - нека го напиша, пък вие ще си умувате и ще решите кое как да направите.
Кухнята с размери 3.40/2.70 може да я направите сега на кабинет, а за в бъдеще да стане на детска стая.
Спалнята си остава спалня и преходна.
Хола - може да се преобразува на кухненски бокс + трапезаря + хол. Размерите 3.30 /5.30  го позволяват.
Виждала съм го това събрано във стая с размери по-малка от ваште.
Кухненския бокс лесно ще се "настани" в хола - тръбите на банята и на бокса са на една стена, така че няма да се налага яко къртене и прокарване на тръби. Горе-долу лесно ще стане.
При този вариант обаче трябва да имаш хубав и мощен абсорбатор.

Аз отдавна си мечтая кухня,трапезаря и хол да са ми в едно помещение - защото това е мястото където семейството прекерва най-много време и е хубаво всички да са заедно. После всеки си отива по стаите да спи.

# 13
  • Мнения: 2 379
Астреа, мислих, мислих и не можах да се развихря така, както ми се искаше Sad

Пускам един вариант все пак.
Но съм ви измислила много стени за местене Blush

    

Такааааа.
Да си защитя идеята сега Wink
Спалнята май е по_малка в сравнение с предишната, но в крайна сметка в спалнята се спи, а не се стои, така че не е болка за умиране, ако е по_малка. Махнах барплота, понеже не е нужен за една спалня. Стеничките към остъклената тераса не могат да се махнат, предполагам, понеже все пак е външна стена. Ако може да се "одялкат" поне малко, хубаво.
Наблегнах на хол и кухня/трапезария, като ми се иска да се обединят някак, за да стане пространството по_голямо.
Видях къде са тръбите и там съм ти сложила мивката на кухнята. А къде е отдушникът? newsm78 Ако отдушникът е при тръбите, то значи и печката за готвене с аспиратора трябва да е там.
Резнах ти малко от хола, за да сложа душ_кабина в банята Blush Laughing
В банята имаш вече и биде Mr. Green А в нишата срещу тоалетната чиния и бидето ще се сложи мивката или шкаф_огледало_мивка.
А да, зимната градина Simple Smile Тази остъклена тераса си я представям с много зеленина и цветя. Изложението е Южно, така че е идеално. Виждала съм такова нещо и е адски красиво. Ако собственичката има афинитет към зеленото, разбира се Wink

Това ми е последният вариант, така че накрая вече спрях да смятам метри и сантиметри Confused На око го правих.
Ако ти харесва, сметни си разстоянията, за да стане ясно дали всичко се вмества в новите мерки.
  bouquet

# 14
  • Мнения: 5 475
  Hug  sciura piccolina ,идеята е много хубава ,обаче тъкмо питах за тръбите  newsm78  - минавали в стената там ,където пише 0,82 см в банята (имало нещо като ниша в стената и се виждали Confused )
  А черните квадратчета са бивши комини,т.е. би могъл да се закачи абсорбатор там. Peace
   newsm78  При това положение точно където е бъдещата душ кабина няма как да се премести стената. Rolling Eyes
  Може би ще е по-удачен варианта да се сложи кухнята на стената между хола и спалнята (има и тръби и отдушник) Rolling Eyes
   Нещо като варианта на Rommi . Peace

   ooooh! Ох, навремето едни архитекти са били...само на коридори. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт