Цвят на кухненските шкафове!

  • 13 650
  • 51
  •   1
Отговори

Анкета

Стените са оранжеви, плота бежов, а шкафовете?!!!:)

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 01 сеп 2007, 21:36

  • Мнения: 2 494
Здравейте, момичета! След няколко дни ще поръчваме кухня, по мой проект  Laughing Hug

Имам питанка- искам стените в дневната и бокса да са в оранжево-не много ярко, пода е бежови плочки в бокса и дюшеме в дневната и термо плота мисля да е бежов.

А за самите шкафове какъв цвят ще ми препоръчате?
Rolling Eyes

Благодаря ви от сърце! Надявам се скоро да се похваля с нова кухня и да ми хареса крайнич резултат  Hug bowuu

# 1
  • Мнения: 3 036
Моята кухня е в бежаво,а шкафовете в тъмно кафяво почти натурален шоколад и не съжелявам.колкото по тъмно толкова по лесно за поддържане.

# 2
  • Мнения: 5 178
Меги, вместо да пускаш анкета се хвани и я нарисувай с ALNO има различни цветове за шкафовете, за пода
За дизайна на дома не бих разчитала на форума.. Пък и срамота дипломирани IT сме все пак

# 3
# 4
  • Мнения: 5 178
Уфф и още нещо ако ще е от ПДЧ решаваш на коя фирма искаш изобщо не поглеждаш какво предлагат на сайта си и направо в магазина да видиш наште гавази какво внасят.. И тогава започваш да мечтаеш.
За лака си нямам и на идея как стои въпроса. Моята ще е ПДЧ (поръчана и се прави) и все се надявам да изкара 5 години, а на 5-тата ние да си вземем по-голям апартамент

# 5
  • Мнения: 2 494
Уфф и още нещо ако ще е от ПДЧ решаваш на коя фирма искаш изобщо не поглеждаш какво предлагат на сайта си и направо в магазина да видиш наште гавази какво внасят.. И тогава започваш да мечтаеш.
За лака си нямам и на идея как стои въпроса. Моята ще е ПДЧ (поръчана и се прави) и все се надявам да изкара 5 години, а на 5-тата ние да си вземем по-голям апартамент
Да, мила, ходих директно във фирмата  Peace
Препоръчаха ми я тази фирма, аз се надявам повечко да изкара, ама колкото толкова. Харесаха ми като качество там кухните, дано и нашата я направят добре!

А за цвета като мнение искам на съфорумките, макар че почти съм решила да е венге, но е сравнително малка кухнята и се притеснявам да не стане тъмно  Thinking

# 6
  • Мнения: 712
Аз бих заложила на светъл цвят. В момента съм в двете крайности. Или холът и кухнята да са в един стил (светъл под и мебели венге), или кухнята да бъде обособена като отделен кът с други цветове (оранжево, жълто и зелено). Много исках банята ми да е зелена (мечтата на живота ми, бих казала), но не се получи така, затова сега мисля да си направя кухнята в зелено с някаква комбинация от жълто и оранжево или нещо такова. Абе и аз не знам какво точно искам още и затова мъката ми е толкова голяма. Досега си смених мнението около 100 пъти и все повече се вкисвам. Накрая, както винаги става, ще избера 101-ви вариант и няма и да ми харесва, но както и да е.

# 7
  • Мнения: 47
И аз бих избрала нещо по-светло

# 8
  • Мнения: 2 211
При бежов под и плот - венге. Ако бежовото е много светло, ще бъде добре и с металик сиво, но тогава отиваме в съвсем друг стил.
Иначе казано, стандартното контрастно съчетание е светъл под и тъмни шкафове или обратно - тъмен под и светли шкафове.

# 9
  • Мнения: 77
Моята кухня е с оранжево-жълти стени,а кухн.мебели са ванилия и синьо капри.Стои добре.Наистина щом стаята е малка,трябва да избереш светли тонове.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 157
Комбинацията от светъл плот и тъмни шкафове е много добра. Има контраст и дори и при малка кухня не "затваря" помещението.Нали стените и пода са светли
Препоръчвам ти -  Венге  Peace

# 11
  • Мнения: 8 999
Гледам, че повечето момичета са ти предложили венге, както и аз. Комбинацията от венге и избелен дъб е също много приятна. Зависи и какво ти е оранжевото и дали обичаш ярки цветове изобщо, но можеш да комбинираш шкафове в бяло и резеда.

# 12
  • Мнения: 6 958
Орех или бежово сякаш  Thinking

# 13
# 14
# 15
  • Мнения: 2 085
ilenkata , можеш ли да пуснеш линк към албума, че тези снимки се отварят по една на час ooooh! Мооля те!

# 16
  • Мнения: 1 170
ilenkata , можеш ли да пуснеш линк към албума, че тези снимки се отварят по една на час ooooh! Мооля те!


Ами връзката към албума се вижда отгоре в полето за адреса,ама конкретно тези снимки са от различни албуми и места,а и щом бавно ти се зареждат снимките и албума ще се зарежда със същата скорост.

# 17
  • Мнения: 2 211
Сега се сещам, че със зелено, тип БЕНЕТОН, ще стане много сполучлива комбинация, стига разбира се да не те смущават по ярките цветове.

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Гласувах за венге, но дорба комбинация ми се вижда и прозрачни матирани шкафове в нюанси на бежовото Thinking

# 19
  • Мнения: 2 494
Много благодарско, мамчета!!:)
Аз много харесвам венгето, но след консултация с един приятел дизайнер(случайно се сетих за него) реших да не е този цвят, защото при мен щ
е изглежда черно, тъмно е биоксчето.
Затова се спирам на тъмен орех, дано стане гот. Ще показвам!!!  Hug

Отново ви пращам мнного прегръдки и прекратявам анкетата, днес поръчваме! Peace

# 20
  • Мнения: 3 360
Калвадос Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 085
Ами връзката към албума се вижда отгоре в полето за адреса,ама конкретно тези снимки са от различни албуми и места,а и щом бавно ти се зареждат снимките и албума ще се зарежда със същата скорост.
Явно ми е бил бавен нета вчера, днес ги отварям без проблем Peace

# 22
  • Мнения: 1 893
Ако ти ще я чистиш, не избирай венге, особено плот  ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 558
Ако ти ще я чистиш, не избирай венге, особено плот  ooooh!
Не е проблема във венгето - имам такива мебели, не е проблем поддръжката. Но действително не слагайте тъмен плот за нищо на света - всяка капка, петънце или трохичка се вижда.

# 24
  • Мнения: 455
Нашата кухня /в момента се прави/ е в цвят орех, плота е в бежово, плочките на пода са в същото бежово. Стените в стаята, по стечение на обстоятелствата, се оказаха бледо оранжеви - млечно оранжево /ако мога така да се изразя/, останалата част от стаята ще е с ламинат - светъл орех. Стори ми се добре, но като е готова ще я покажа. Исках да е в други цветове, но предвид цвета на стените се наложи да променя цветовете на избраните мебели.
Аз, лично, много харесвам цвят венге, но се притеснявам, че всяка една прашинка по него ще си личи - с една дума - голямо чистене ще пада.
Успех с избора.   bouquet

# 25
  • Мнения: 8 999
Моят плот е венге - е, не че не му личи прах и трохички, но след всяко замиване на нещо в мивката, точно за 10 сек. избърсвам и плота /не е чак такава тегоба/, а стои много елегантно.

# 26
  • Мнения: 2 494
Нашата кухня /в момента се прави/ е в цвят орех, плота е в бежово, плочките на пода са в същото бежово. Стените в стаята, по стечение на обстоятелствата, се оказаха бледо оранжеви - млечно оранжево /ако мога така да се изразя/, останалата част от стаята ще е с ламинат - светъл орех. Стори ми се добре, но като е готова ще я покажа. Исках да е в други цветове, но предвид цвета на стените се наложи да променя цветовете на избраните мебели.
Аз, лично, много харесвам цвят венге, но се притеснявам, че всяка една прашинка по него ще си личи - с една дума - голямо чистене ще пада.
Успех с избора.   bouquet

Все едно аз съм писала това, същите цвето ве избрах и днес ще идват за размерите!!!!!  Hug
И аз харесвам венгето, супер стилно е, но ще е тъмно за моето боксче  Mr. Green Така че орехова приказка  Flutter Hug
Ще показвам след месец, като е готово  Peace

# 27
  • Мнения: 5 475
Препоръчвам  -  Венге  Peace

# 28
  • Мнения: 1 893
Моята кухня е венге, капучино и пясъчен камък, и определено венгето иска повече и по-сериозно търкане. А да бърша плот при всяко пускане на чешмата за мен е немислимо.
Гледам сега бюрото в офиса-венге с естествен фурнир-жената, която чисти, го е бърсала сутринта и вече е прашясало  ooooh!

# 29
  • Мнения: 2 085
bacio  , какъв е този пясъчен камък?Имаш ли снимки?
 
 

# 30
  • Мнения: 186
Нашата кухня /в момента се прави/ е в цвят орех, плота е в бежово, плочките на пода са в същото бежово. Стените в стаята, по стечение на обстоятелствата, се оказаха бледо оранжеви - млечно оранжево /ако мога така да се изразя/, останалата част от стаята ще е с ламинат - светъл орех. Стори ми се добре, но като е готова ще я покажа. Исках да е в други цветове, но предвид цвета на стените се наложи да променя цветовете на избраните мебели.
Аз, лично, много харесвам цвят венге, но се притеснявам, че всяка една прашинка по него ще си личи - с една дума - голямо чистене ще пада.
Успех с избора.   bouquet

Все едно аз съм писала това, същите цвето ве избрах и днес ще идват за размерите!!!!!  Hug
И аз харесвам венгето, супер стилно е, но ще е тъмно за моето боксче  Mr. Green Така че орехова приказка  Flutter Hug
Ще показвам след месец, като е готово  Peace

 
Същата работа е при нас, с тази разлика че ламината ще бъде орех тичино т.е. има и светли и тъмни елементи и стените са бледо бежево.....Аз не знам какъв цвят да бъде термоустойчивия плот на стената??? Дайте предложение плс????

# 31
  • Мнения: 2 591
аз съм за орех, но не ми дава възможност да гласувам  newsm78

# 32
  • Мнения: 2 494
Мерси!!!
schneee, прекратих гласуването, затова не ти дава, защото вее ги поръчахме  Peace

irenanu , моят гръб на стената е същият цвят като термоплота  Hug

На 29 септември казаха, че ще дойдат да ги монтират, дано са ОК и да съм доволна!

Благодаря ви!!!

# 33
  • София
  • Мнения: 256
Нашата кухня /в момента се прави/ е в цвят орех, плота е в бежово, плочките на пода са в същото бежово. Стените в стаята, по стечение на обстоятелствата, се оказаха бледо оранжеви - млечно оранжево /ако мога така да се изразя/, останалата част от стаята ще е с ламинат - светъл орех. Стори ми се добре, но като е готова ще я покажа. Исках да е в други цветове, но предвид цвета на стените се наложи да променя цветовете на избраните мебели.
Аз, лично, много харесвам цвят венге, но се притеснявам, че всяка една прашинка по него ще си личи - с една дума - голямо чистене ще пада.
Успех с избора.   bouquet

Все едно аз съм писала това, същите цвето ве избрах и днес ще идват за размерите!!!!!  Hug
И аз харесвам венгето, супер стилно е, но ще е тъмно за моето боксче  Mr. Green Така че орехова приказка  Flutter Hug
Ще показвам след месец, като е готово  Peace

И при нас е подобна картинката. Шкафовете са комбинация от ванилия (корпусите) и тъмен орех (вратичките). Плота също е  орех.
Получи се много добре, въпреки притесненията ми, че ще е много тъмно е ще "захлупи" и без това малката кухня.

# 34
  • Мнения: 2 494
Нашата кухня /в момента се прави/ е в цвят орех, плота е в бежово, плочките на пода са в същото бежово. Стените в стаята, по стечение на обстоятелствата, се оказаха бледо оранжеви - млечно оранжево /ако мога така да се изразя/, останалата част от стаята ще е с ламинат - светъл орех. Стори ми се добре, но като е готова ще я покажа. Исках да е в други цветове, но предвид цвета на стените се наложи да променя цветовете на избраните мебели.
Аз, лично, много харесвам цвят венге, но се притеснявам, че всяка една прашинка по него ще си личи - с една дума - голямо чистене ще пада.
Успех с избора.   bouquet

Все едно аз съм писала това, същите цвето ве избрах и днес ще идват за размерите!!!!!  Hug
И аз харесвам венгето, супер стилно е, но ще е тъмно за моето боксче  Mr. Green Така че орехова приказка  Flutter Hug
Ще показвам след месец, като е готово  Peace

И при нас е подобна картинката. Шкафовете са комбинация от ванилия (корпусите) и тъмен орех (вратичките). Плота също е  орех.
Получи се много добре, въпреки притесненията ми, че ще е много тъмно е ще "захлупи" и без това малката кухня.
Коте, я дай снимки, плс  Hug Flutter

# 35
  • Мнения: 186
  И аз искам снимки плс Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 256
в момента няма как да снимам кухнята, защото апарата се скапа Sad

# 37
  • Мнения: 1 893
bacio  , какъв е този пясъчен камък?Имаш ли снимки?
 
 


Ще снимам като се прибера у дома след няколко дни.

# 38
  • Мнения: 367
Нашата кухня е синьо капри със слонова кост.А плота и гърба са титан.

# 39
  • Мнения: 2 085
Нашата кухня е синьо капри със слонова кост.А плота и гърба са титан.
Снимки!Снимки!

# 40
  • Мнения: 1 187
Меги ние също ще сме с оранжеви стени като вас в кухнята.  Grinning Шкафовете ще изчакат за сега да се посъберат парички, че бързо се стопяват с този тримесечен ремонт.  Rolling Eyes Ще чакам снимки от твоята кухничка.  Grinning После ще черпя и идеи. Дано останеш очарована от резултата.


Момичета, тъй като кухнята ми е доста раздвижена, с какво мога да съчетая оранжевото? С какви други цветове латекс имам в предвид? Шкафовете ще са най-вероятно венге, сиви плотове и оранжев гръб. Кухнята е с форма на буквата Ч  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 367
Снимки след 10.09-тогава ще я монтират Peace

# 42
  • хасково
  • Мнения: 107
Записвам се . Ще поръчвам след около месец и аз се чудя за цветовете. При мен кухня и хол ще са заедно. Чакам снимки за идеи.

# 43
# 44
# 45
  • Мнения: 180
[Съhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=172643Съжалявам, грешката е моя. Дано сега се получи. Simple Smile

# 46
# 47
  • София
  • Мнения: 418
Льо много ти е хубава кухнята. Как се води цвета на шкафовете?
Моята я поръчах миналата седмица. Ще е кафяво, цвета се води "ябълка лукорно". Сега се чудя какъв цвят да са стените.

# 48
  • Мнения: 180
Корпуса е калвадос. Вратите са от полски МДФ .Цвета по каталога е PORTAL ,някаква разновидност на череша. Снимката е тъмна и от осветлението кухнята изглежда по - червена от действителния цвят.

# 49
  • Мнения: 180
Аз реших всички стени да са бели. А и майсторите препоръчват на нова мазилка основата да е бяла. Може да е старомодно ,но белосах стените с вар.  Simple SmileПри следващото боядисване ще помисля за цвят.

# 50
  • София
  • Мнения: 418
Старомодно или не, но варта казват пази донякъде от буболечки.

# 51
  • Мнения: 180
Наистина стените се дезинфекцират а и ако някъде се поочука стената лесно се масрира травмата

Общи условия

Активация на акаунт