kak чиститe книгите от прах

  • 2 244
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
предстои ми есенно чистене Rolling Eyes
та се чудя как чистите напрашените книги
аз все много внимателно ги минавам с рошава четка, ама на третия метър откачам
някакви други идеи? Praynig

Последна редакция: чт, 23 авг 2007, 23:02 от nadezda

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
С прахосмукачката, с най-малката четка, всичките отгоре, така както са си наредени на полицата. За да почистя зад тях ги размествам внимателно, без да ги вадя всичките, забърсвам и .... Следващият рафт следва ...... Peace

# 2
  • Мнения: 386
съветът е супер, благодаря!
моите обаче в момента са в насипно състояние   newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Пак така!
Взимаш ги по няколко, в зависимост от дебелината им и от това, колко може да хване ръката ти, минаваш с прахосмукачката и поставяш на мястото им.  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Има една мека четка към прахосмукачката, нея ползвам.

# 5
  • Мнения: 712
Аз се мъчих по различни начини, но с прахосмукачката се родих.

# 6
  • Мнения: 1 174
Да, с прахосмукачка съм чистила хиляди пъти, ама с прахта не мога да се преборя!
От няколко години си разреших проблема - прибрах книгите по шкафове и приключих с прахосмученето. Simple Smile
А и класиците не ги четем всеки ден! Wink

# 7
  • Мнения: 8 999
С космата четка за прах на прахосмукачката /така обирам и прах от мебели, стени, засукани кьошета и т.н./.  А, разбира се, най-доброто съхранение, както за лесна поддръжка, така и за удължаване живота на книгата, е затворен шкаф.

# 8
  • Мнения: 5 362
Има една мека четка към прахосмукачката, нея ползвам.
И аз така правех.Правех,защото откакто е проходила Калина съм прибрала всички книги далеч от погледа й Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Веднъж на няколко месеца смуча яко с кръглата четка на прахосмукачката. Иначе редовното почистване отгоре-отгоре е с рошавата четка на Пронто - много съм доволна. Преди й се смеех, но откакто я изпробвах, вече не бърша прах с нищо друго!

# 10
  • Мнения: 6 958
С космата четка за прах на прахосмукачката /така обирам и прах от мебели, стени, засукани кьошета и т.н./.  А, разбира се, най-доброто съхранение, както за лесна поддръжка, така и за удължаване живота на книгата, е затворен шкаф.

 Peace

# 11
  • Мнения: 386
минах ги с прахосмукачката, ама не намерих четката към нея...
но стана, доволна съм.
благодаря Laughing

Общи условия

Активация на акаунт