Поставяне на огледало

  • 17 571
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 360
Дано има някой с опит да ми даде съвет...Купихме си хубаво  и голямо огледало за коридора,към него метална планка и лепило за огледала.В магазина казаха ,че така закрепват всички огледала и проблеми нямат..Да,ама не!Направихме всичко както трябва,но огледалото падна SadИзплъзна се лепилото от плочката ... Дайте,моля, идея как да го закрепим за стената.Явно това не е начина ooooh!И на вас се наоплаках....
Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 117
Сещам се за няколко начина, единия е със пробиване на дупки в огледалото и закрепването му с болтове в стената - според мен става доста грозно. Продават и едни пластинки за закрепване на огледала, които се закрепват в стената отдолу, отгоре и от двете страни на огледалото - издържат доста големи огледала със всякаква форма и става хубаво. Другия е просто огледалото във рамка и се закрепя самата рамка.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не го знам как точно изглежда, но според представите, които получих от поста ти, първата ми идея  е следната: заварявате на металната планка, която предполагам има гръб, кукички или халки, с които ще окачите огледалото на предварително поставените в стената дюбели.
Или иди в стъкларски магазин и попитай варианти за поставяне, както и съвет за лепило. Лепилото за плочка ли е всъщност или за друга повърхност? А плочката суха и чиста ли е била? Мъх.
Няма невъзможни неща, отивай на магазина и търси разрешение на проблемата!! Който ти го е продал, трябва да даде компетентен съвет. Иначе Защита на потребителя!! Crazy
Пожелавам да се радваш скоро на новото огледалце!

От стъкларя знам, че огледалото трябва да е проветриво отзад и не е добре да се лепи с лепило и дори да се долепя плътно до нещо си.

# 3
  • Мнения: 311
Залепи го директно със силикон към стената Peaceнамажете го цялото на гърба и го сложете като предварително отбелязваш къде,и го подпри с 2 пирончета забити от долу докато стегне силикона после ги махни.има специален силикон залепене на огледала например в Бриколаж или Практикер.дано съм била полезна bowuu

# 4
  • Мнения: 311
От стъкларя знам, че огледалото трябва да е проветриво отзад и не е добре да се лепи с лепило и дори да се долепя плътно до нещо си. /сега видях постинга/
в къщи имаме огледала така монтирани и нямам проблем,може би става въпрос за банята понеже има влага Thinking

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Абе да бе, ама в коридора лепят огледало върху плочки.. И аз веднага си представям баня.. Нямам грам фантазия!  ooooh!
Ако наистина не е някаква мазилка в коридора, а плочка, струва ми се, че има значение как ще се инсталира огледалото.  Thinking

# 6
  • Мнения: 3 360
Небесна,тя планката си е точно за закрепване на огледало и си върви комплект точно с дюбели  и "скоби"за стената.Не е май там проблема...Лепилото е като силикон,в такава туба и е за огледала специално.Значи!Огледалото е 130/60/приблизително/,а въпросната планка е около  30-10см.При всички случаи има около сантиметър място отзад"да диша'
Може би е малка планката или лепилото е слабо???А директно върху латекс не може да залепне....Ох,незнам

# 7
  • София
  • Мнения: 459
Има специални джаджи за поставяне на огледала. Метални, пластмасови...
Те се закрепят за стената(с дюбели) 2 отдолу на огледалото и 2 от страни, в по-горния край.

Метални има в Практикер със сигурност, до огледалата можеш да ги намериш. Скоро си взехме от там, нашето огледало така е сложено. Изглежда добре и стабилно:)

# 8
  • Майничка
  • Мнения: 12 573
Скоро гледах как стъклар лепи огледалата в офиса ни (ок.1,50 на 3м) - намаза ги отзад със силикон, постави ги върху плочките, фиксира ги с монтажно тиксо за стената и предупреди поне 10 часа да не сваляме тиксото. Досега не са паднали.

# 9
  • Мнения: 311
Скоро гледах как стъклар лепи огледалата в офиса ни (ок.1,50 на 3м) - намаза ги отзад със силикон, постави ги върху плочките, фиксира ги с монтажно тиксо за стената и предупреди поне 10 часа да не сваляме тиксото. Досега не са паднали.
ТОчНО ТОВА ИМАМ ПРЕДВИД ДА В/У ЛАТЕКС

# 10
  • Мнения: 248
Миналата седмица си купихме от Практикер огледало. Пак от там ни продадоха също метална планка и лепило (в тубичка като силиконите) за закрепването му. Залепихме планката и даже изчакахме 48 часа преди да окачим огледалото. И след няколко минути огледалото се срина на земята. Направо побеснях. Отидохме в мосю Бриколаж и си купихме от едновремешните малки пластинки за закрепване на огледала. Слагат се отдолу, отгоре и встрани на огледалото, както е писала по-горе Баба Яка.

# 11
  • Мнения: 3 360
Миналата седмица си купихме от Практикер огледало. Пак от там ни продадоха също метална планка и лепило (в тубичка като силиконите) за закрепването му. Залепихме планката и даже изчакахме 48 часа преди да окачим огледалото. И след няколко минути огледалото се срина на земята. Направо побеснях. Отидохме в мосю Бриколаж и си купихме от едновремешните малки пластинки за закрепване на огледала. Слагат се отдолу, отгоре и встрани на огледалото, както е писала по-горе Баба Яка.

Eй на,затова става дума!Същата работа!!! SadСрина се след минути и се счупи........Занесохме го на стъклар.Отряза го и пак го сложихме..И пак падна-след час! CloseОх,чак ме боли...
Мериан,сега остава да опитаме с тези скоби.А те как се поставят?С дюбели в стената ли?

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 22:19 от tutti

# 12
  • Мнения: 3 360
Скоро гледах как стъклар лепи огледалата в офиса ни (ок.1,50 на 3м) - намаза ги отзад със силикон, постави ги върху плочките, фиксира ги с монтажно тиксо за стената и предупреди поне 10 часа да не сваляме тиксото. Досега не са паднали.
ТОчНО ТОВА ИМАМ ПРЕДВИД ДА В/У ЛАТЕКС

Ох,не става върху латекс,мисля...Трябва да е добре почистена и обезпрашена повърхност-стъкло,плочки или ПДЧ.Върху мазилка или латекс не може да залепне ooooh!

# 13
  • Мнения: 5 393
Може да се залепи огледало за латекс,не е проблем.
Лепи се със СИЛИКОН, с друго не става.
Силикона се поставя на точки, не се маже.
Купува се силикон на неутрална, а не на киселинна основа(за да не повреди амалгамата след време)
Лепенето е най-здравият начин за закрепване на огледало.Недостатъка е ,че ако решите в даден момент да го махате, при самия демонтаж огледалото ще се повреди.
 Планката за която говорите също се залепя към огледалото със силикон.За огледало 60/130 е добре да са две планки.

# 14
  • Мнения: 3 360
Мечо пух-благодаря ти!Ще видим сега дали ще рискуваме с още е дна планка/както казваш/ или ще лепим директно върху стената newsm78Ох,много неприятна работа..... Sad
Благодаря ,момичета ,за помощта  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт