Неприятна миризма в миялната машина

  • 6 552
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 152
Е, тое ясно от какво е, но лятото като че ли се засили и направо си запушвам носа докато я зареждам/разтоварвам. В повечето случаи я оставям отворена след като измие, но и това не помага. Има едно филтъче - почиствам го често от наслагванията, но в дупката му все си остава малко вода, дали е от това?  newsm78 Сигурно помага и това, че понякога стои с мръсните съдове по 2 дни докато я пусна да мие  Embarassed
Марката е Фабер-Нарди от големите и е на 2 години.
Дайте идеи за този гаден мирис, че ме побърква.

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При мен още не се е появила миризма, дори, когато стои с мръсни съдове. Но винаги, когато няма да я пускам на деня, в който съм започнала да зареждам, вечер й пускам само изплакване.
Има едни препарати за почистване, виждала съм на Калгонит, които се използват на празна миялна. Опитай с тях.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Днес видях в Кауфланд, че продават освежители за миялни машини, слага се в миялната и освежава въздуха там.
Действа вече у нас, в нашата машина. Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
 Не е до марката и класа на съдомиялната, нормално е да замирисват след определен период ползване.

 Спасението е като се случи да пускаш празен цикъл с въпросния препарат на Калгонит, който Лиляна е споменала, почиства идеално отвътре.

 Малко шишенце, синя прозрачна течност. Под десет лв. Слагаш го в кошничката за прибори надолу с главата, преди това си махнала лепенката, запечатано е с восък, който като го обърнеш се топи от течността.

 Пази от деца! Познай за каква химия става въпрос. Аз го крия старателно.

 Ако имаш време е хубаво да съчетаеш тази процедура с ръчно почистване на гумените уплътнения на вратата и евентуарно уреда отвън Simple Smile)

# 4
  • Мнения: 11 607
Ползвах я тази синя течност...ухае прекрасно след това, но  май бе дошло повечко дозата, защото имаше малко пяна! Заслужава си според мен!

# 5
  • Мнения: 649
Вместо специалния препарат за почистване пробвай първо с обезмаслител - напр. Meglio. При мен действа Peace

# 6
  • Мнения: 8 999
Определено гумените уплътнения задържат разни гнусове и от тях мирише. Замърсени съдове, които престояват в миялната също помагат. Аз почти никога не държа вратата й затворена /само, когато пере я затварям, а в останалото време е леко открехната, независимо дали е празна или има съдове вътре/.

# 7
  • Мнения: 1 233
И аз винаги я държа открехната, но пак има мирис.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Отвреме на време миялната трябва да се пуска празна за да си измие вътре маркучите, помпите и нагревателите. Пише веднж седмично, ама да речем и веднъж месечно минавам. Ако специалния препарат ти е скъп, ползвай обезмаслител. Не прекалявай с препарата, защото почва да изригва пяна.

# 9
  • Мнения: 19 340
Освен въпросните препарати на Калгонит и Сомат за почистване на празни миялни машини, може да използваш и ароматизатор за миялни - има на Апта, около 4-5 лв, действа около месец и нещо и ухае прекрасно, у нас миришеше на портокал като се отвори миялната чак в хола на другия край Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 1 152
благодаря за съветите! Ще се възползвам от всички!

Общи условия

Активация на акаунт