Как чистите климатика

  • 8 216
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 351
По препоръка на монтажниците всяка седмица свалям и почиствам филтрите под течаща вода,но напоследък има една особена миризма като го вкл. и почват да се стичат капки по вътрешното тяло.На една година е и скоро уж му правиха профилактика,ако може да се нарече така отваряне и поглеждане,проверка на някое и друго винтче срещу 20лв. newsm78

# 1
  • Мнения: 142
Добре де, не го ли почистиха с препарат? Не разглобиха ли тялото? Ама за 20лв няма да са ги направили тези неща. Обади се във фирмата и се разберете.

# 2
  • Мнения: 636
Здравей! Неприятната миризма се дължи на натрупване на вода във ваничката. Звънни им ако не можете сами да се оправите. Трябва да се продуха една тръба. Ако мъжът ти е сръчен може и сам да го оправи: всмуква бързо малката тръбичка и всички мръсотии изтичат.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
имаш запушване на дренажен маркуч, щом ти тече от вътрешното тяло.

# 4
  • София
  • Мнения: 351
Нищо не са почиствали,само прегледа връзките.Не тече,а по-скоро се като го вкл. се стичат в началото накакви капчци.Мисълта ми беше какво би трябвало да вкл. профилактиката.Благодаря!

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
почистване, преглеждане на връзките и замерване на работните налягания.

# 6
Здравей на мене скоро ми сложиха в офиса климатик.Момчетата който го монтираха казаха че един път месечно трябва от вътрешното тяло да махъм решетката и да я измивам над течаща вода,за да избегна неприятни миризми и евентуални течове.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 351
Да де.Аз така правя всяка седмица,но продължава да има някаква странна миризма.Къде е тая тръба,която трябва да се продуха?
http://www.technocenterbg.com/index.php?productID=1090-това е модела,ако има значение.

# 8
  • Мнения: 491
На мен пък ми казаха, че филтъра трябва да го почиствам с прахосмукачка, а не под вода. И нашия мирише ужасно.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Филтъра чистя под течаща вода с четката.
Климатика ни е почти на 4 г ,изтече ни гаранцията и мирише лошо въпреки почистването на филтъра.Обадих се във фирмата и след указания по тела на техника(защото имаше мн поръчки и  нямаше сводобен екип) ми казаха да включа климатика на fan-вентилатор за 24ч.Никакъв ефект нямаше. Tired
Тогава взех отверката и го разглобих-перката я накиснах във вода и търках с доместос с четката и ваничката почистих.Миризмата намаля,но не е изчезнала.
Обадих се днес пак и ми препорачаха спрей за питата-тя е мн нежна и дори само да я докосна се огъва затова нея не съм чистила.Ще пробвам и със спрея да видя дали ще се отърва от миризмата или не.
ta-ra Тръбата свързва вътрешното тяло с външното.Мисля с какво да я продухам..... Thinking

# 10
  • Мнения: 104
какво представлява спреят и от къде може да се купи?Вчера правиха профилактика ,но миризмата си остана и не бяха чували за спрей.

# 11
  • Мнения: 1 925
Имаш запушване на дренажен маркуч най-вероятно, щом ти тече от вътрешното тяло.
За спрея, мъжът ми с него чисти климатиците, като се появи лека миризма след измиването няма проблем
  Peace

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При нас също капеше вътрешното тяло. Нямаше запушени маркучи. Отворихме го и го огледахме хубаво. Ваничката, която извежда водата навън беше леко пукната. Залепи я мъжа ми и сега всичко е ОК. За миризмата трябва профилактика, но от техник.

# 13
  • Мнения: 472
Нашия климатик е близо 3 годишен и също има специфична миризма.От сервиза му направиха профилактика за 50лв.(траеше 15мин.).Миризмата си остана,сега от сервиза ми предлагат основно почистване(щяло да струва о/ло 80лв.).Трябвало да се свали вътрешното тяло и да се почисти на пароструйка.
Според мен не почистиха добре климатика при профилактиката,но как да го докажа?

# 14
  • Мнения: 491
Нашия климатик е от 2 месеца и вони така откакто сме го купили!

Общи условия

Активация на акаунт