Хайде пак въпрос за PVC ...

  • 7 034
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 6 167
Момичета, майка ми е решила да сменя дограмата.  Rolling Eyes
Тъй като е пенсионерка и не е много наясно как да търси, пък аз съм в чужбина и не мога много да съм от полза, реших да попитам тук: Фирми, добри фирми за ПВЦ дограма... сайтове, адреси - от които сте доволни и коректни.
Чувала съм, че Саламандър са хубави дограми....

  bouquet

# 1
  • Мнения: 133
след като изчетох всичко из нета
се спрях на тази фирма-Стробел беше само с положителни отзиви!!!
в понеделник направих запитване като си взех сама размерите и ги продиктувах обясних какво искам те предлагат на Вайс профил и на Рехау направиха ми оферта и на двата  разликата излизаше с около 100 лева по скъпа за немската Рехау-става въпрос за 3 камерна с профил немски Рехау
та хареса ми Рехау
 цената е като на всички други по пазара -аз ги проверих!!
Разликата е че още в понеделник вечерта дойде човек в нас носеше договор готов взе размерите платих му 50% от цялата сума и в петък демек вчера сутринта дойдоха и я МОНТИРАХА !!!
За 3 часа доплатих му остатъка като свършиха!
Чувствам се щастлива че без да напускам дома си ме обслужиха за 3 дни  като Европеец!
по другите фирми ми казват по телефона "Ама елате при нас да видите ,да говорим,да... ааа сега е сезона на дограмите нямаме монтажници цеха в отпуск или оооо минимум 15 работни дни!! и после по ред се чака за монтаж!
ако искаш пиши на ЛС за тел

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 14:48 от penasim

# 2
  • Мнения: 393
Приятеля ми слага дограма, и едно знаем със сигурност нагледал се е на какво ли не работи в няколко фирми ако ще слагате не слагайте Блик или Вайспрофил. Рейхау или Кьомерлинг, а в избора на фирма също внимавайте защото и монтажа е много важен за да няма после конденз.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
penasim, сега наистина е пиковия сезон за дограмаджийските фирми. И това, че са успели да те вместят в графика си само за 3 дни хич не говори добре за тяхната натовареност, което пък не говори добре за работата им Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 133
ей завист  #Cussing outбългарска
Лейди "4арм" вместо да ми честитиш ти веднага ме спрейна с отрова
от форума им намерих адреса!! И наистина е за 3 дни
как мислиш дали пък защотобях внимателна и омайваща към човека дето взе размера и мило го помолих за скорост Flutter

# 5
  • Мнения: 6 167
това ме подсеща да попитам кога не е пиковия период, когато евентуално тия фирми правят и намаления?

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
penasim, айде сега да ми кажеш за какво точно ти завидях????
и каква отрова видя в думите ми?!
казвам как стоят нещата на пазара.
все едно да се похвалиш, че си си взела LCD телевизор за 200 лв. при положение, че са по  2200 . Ми няма да ти кажа, че са ти го дали за толкова защото си им симпатична или са много мили хора Wink , а че има друга причина

И ако обичаш пиши ми ника правилно!!!



Lennie, намаления се правят по време на изложението Стройко. А е най-хубаво дограмата да се сменя през периода януари - март, (разбира се ако има такава възможност за собственика) защото през този период работата е по-малко и всеки си "изпипва" обектите

# 7
  • Мнения: 6 167




Lennie, намаления се правят по време на изложението Стройко. А е най-хубаво дограмата да се сменя през периода януари - март, (разбира се ако има такава възможност за собственика) защото през този период работата е по-малко и всеки си "изпипва" обектите

да, и ние така мислим, освен това в тези месеци сигурно може да хванем някъде намаление. освен това у нас касите са супер запазени и здрави, нищо че апартамента е на 90 години -  тоест, няма и да има къртене, съседите ни са много доволни точно от качване в/у оригиналната каса.. някой да има опит с това!?

засега, разбирам от вас, че Рейхау или Кьомерлинг са добри,  за Саламандър никой нищо не казва...

пс: не се карайте за глупости.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
.. някой да има опит с това!?


Да, възможно е Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 116
това ме подсеща да попитам кога не е пиковия период, когато евентуално тия фирми правят и намаления?
Не пиковия период е януари-март. Най-пиковия е есента, всички гледат да си направят ремонтите преди зимата.
Най-добрите профили са тези на Декьонинк и Кьомерлинг, Рехау се нарежда след тях.
Саламандър може би е по-добър от всички български и турски профили, пръкнали се последните няколко години, но не може въобще да се сравнява с изброените по-горе.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Lennie,
Ще ти споделя опита си на минала току що по този път. Peace

 Монтирането на дограмата става за 2-3-4-5 часа (зависи от броя на прозорците), но довършителните работи са за няколко (10-20-30) дни след това. (Защото колкото и да внимават хората, които свалят старата дограма винаги се получават по-големи или по-малки дупки, които се нуждаят от запълване. А след като се запълнят трябва и да се измажат или пребоядисат, или да се сложат нови тапети, а новите мазилки или тапети изискват и тавана да се измаже и ... Така се стига до почти цялостен ремонт на апартамента или къщата.)
Предполагам, че майка ти е възрастна жена, не може да се оправи сама, без вашата помощ. А вие не сте тук, за да помагате. Rolling Eyes
Има фирми, които срещу съответното заплащане ще направят всичко - ще вземат размерите, ще направят довършителните работи.
А що се отнася до дограмата - Кьомерлинг, Декьонинг, Саламандър, Рехау и всички останали.
Кьомерлинг и Декьонинг се слагат от много фирми, но представителя за България на оригиналната кьомерлинг и декьонинг дограма е фирмата Юнипласт (Унипласт) . Те са основния вносител и останалите надуват техните цени.
За Рехау фирмата е Рехау.
За Саламандър фирмата е Алутехникс.
И за трите фирми няма най-ниски и най-високи цени.
Правят отстъпки само по време на Стройко изложенията.
Проучванията ми за фирмите траяха 3 месеца. Така че - вярвай ми, ако искаш, естествено! Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 10 825
Radostin4eto, информацията за вносителите, която даваш не е съвсем точна.

Кьомерлинг се внася от много фирми, те нямат представител за България, а само прокурист
Декьонинг се внася от СБКИ
Рехау продават само профили, а не готова дограма
а Саламандър се внася от Агенция Митев-Радулов

# 12
  • София
  • Мнения: 2 079
Radostin4eto, информацията за вносителите, която даваш не е съвсем точна.

Може, моите проучвания стигнаха до тези фирми, които съм написала, но може и да не е така.  Thinking

Важен е избора на дограмата, важно е поставянето да е от баш майстор, защото си е цяло изкуство. Поставяне, нивелиране, нагласяне на пантите, всичко си иска точната ръка.
А напоследък се навъдиха едни майстори ....  ooooh! ooooh! 
Моите комшии си сменят поставената миналата година дограма от точно такива неуки майстори, защото се изметна!  #Crazy #Crazy #Crazy Shocked Не можаха да им нагласят и пантите като хората, та не се и затваряше качествено, от което дойде изметването.

Така че - много внимание се изисква и при този процес. Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825

Така че - много внимание се изисква и при този процес. Rolling Eyes

За това си абсолютно права.
Пълно е със самодейци Confused
Ето защо моят съвет е да се насочвате към големи, а не към гаражни фирми Peace

# 14
  • Мнения: 118
Профилите са важни ,но по важно е изработката, обкова т.е.механизмите и най- вече стъклопакета.Големите фирми имат гаранция и поддръжка ,но правят компромиси с качеството през летния сезо когато работата е най- много . При малките  е въпрос на късмет. Опитай на www.dograma.bg/.Успех и късмет.

# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
за Саламандър никой нищо не казва...
Аз съм със Саламандър. Петкамерен. Какво да ти кажа, дограма кат' дограма Rolling Eyes Автоматът на балконската врата ми се счупи още не първия месец, но го смениха веднага за тяхна сметка. Много неграмотно е монтирана обаче и подозирам, че ще ни прави проблеми, но ще видим...

# 16
  • Мнения: 852
Аз в къщи съм с Тисен 5к,много съм доволна от дограмата,монтажа и фирмата изпълнила ми поръчката! Peace

# 17
  • Мнения: 2 591
аз знам, че обковът е много важен и стъклото - ако не искате конденз и е на северна страна, сложете си К-стъкло (по-скъпичко е, но си струва (ние сме с такова вкъщи))... иначе за профилите, не знам - колкото глави, толкова мнения  Rolling Eyes

мога да ти препоръчам фирма за региона на Търново - качествена работа и сносни цени

# 18
  • Мнения: 2 494
Валда  Hug
Там си я поръчахме, направиха я супер, мнмого съм доволна  Peace
Цените-поръчахме по време на стройкото пролетта и имаше отстъпки, иначе са им високи цените. Но сега есента има стройко и най-добре тогава да поръча майка ти!:hug:

# 19
  • Мнения: 5 659
PVC дограма, трикамерна, Рейхау, с К стъкло!

# 20
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз в къщи съм с Тисен 5к,много съм доволна от дограмата,монтажа и фирмата изпълнила ми поръчката! Peace

Вече не се произвеждат профили Тисен. Заводите са продадени и вече нямат право да произвеждат под това име

# 21
  • Мнения: 852
Вече не се произвеждат профили Тисен. Заводите са продадени и вече нямат право да произвеждат под това име
[/quote]


Тисен е вече с ново име "Инотик" и продължават да го праизвеждат!От качеството му сме много доволни Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825

Тисен е вече с ново име "Инотик" и продължават да го праизвеждат!От качеството му сме много доволни Peace
Инаутик Peace

# 23
  • Мнения: 1 116
Тисен от 2003 година вече са собственост на Декьонинк.

Общи условия

Активация на акаунт