Препарат за хлебарки

  • 51 001
  • 60
  •   1
Отговори
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
НякоЙ преди време беше препоръчал препарати за изтребване на хлебарки. Вижте сега какво открих. Препарата ФронтлаЙн, коЙто е доста скъп, но много ефикасен е всъщност абсолютно същият ефикасен препарат - Регент. Двата препарата са едно и също нещо, зависи от къде ще се купят. В зоомагазините ФронтлаЙн-а струва между 15 -36лв, в зависимост от големината на пипетката. Тя се разрежда с вода. Регент-а струва 1.60лв прахчето и също се разрежда с вода, купува се от селскостопанските аптеки. Активното вещество е фипронил. Влияе само на студенокръвни, безопасен е за хора и дом.любимци. Така че не се набутваЙте с пари, имената са търговска марка, иначе веществото е едно и също. Попитах и специалст, тоЙ потвърди, че става въпрос за един и същ препарат. Прилагам линкове, дано да съм била полезна.
http://209.85.135.104/search?q=cache:WbNzB4oFz58J:dog.bg/f/index … mp;cd=5&gl=bg

http://www.zoospravka.ru/medvet/flemedfrontl.htm

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ползвам едни тебешири от аптеката-2 бр.-  0,15 лв. перфектни  Peace

....или това

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 09:24 от Таниела

# 2
  • Мнения: 1 558
RAID MAX! Много съм доволна.

# 3
  • Мнения: 780
Вчера пръсках у дома с РАЙД макс / черният / , но снощи като станах посред нощ пак видях да излизат хлебарки  Shocked . Пръсках по земята по ъглите , навсякъде и ... пак гадните хлебарки . Има и някоя друга умряла, но тези другите- живите .... newsm78

# 4
  • Мнения: 393
В къщи рядко се появяват ама при майка ми е напаст. Unknown_lady  благодаря ти за информацията ще кажа на майка ми   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 893
И аз ти благодаря   bouquet
Тъкмо тия дни си мислех да сменя препарата. А знаете ли дали този РЕГЕНТ оставя следи, които после трядва да се почистват?

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Не, никакви следи не оставя. И е безвреден за топлокръвни. Купих го от селскостопанската аптека на Младост1 на пазара. Разтваря се 1 прахче във вода в шише с пръскалка от препарат за миене на прозорци и се пръска навсякъде от където излизат.

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 01:41 от Unknown_lady

# 7
  • Мнения: 1 893
Това е добра новина.
  bouquet

# 8
  • Мнения: 8 999
В стария ни апартамент имаше цели пълчища хлебарки. Пробвала съм какво ли не, но спасението дойде с едни листчета, намазани с някаква отрова, която явно е голяма пикантерия за гадините -ядат и след това мрат и повече никога не се появяват. От аптеката - казва се Антиблат. Но, за всеки случай си взех двойна доза, а на 2-3 месеца подменях листчетата.

# 9
  • Мнения: 526
 Unknown_lady,мерси за инфото,отчаяла съм се вече с какво да трепя тия гадове.Задължително ще го пробвам.
И аз що Райд съм изпръскала ooooh!Само временен ефект.Мрат за момента и на другата вечер-пак щъкат Twisted Evil

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Ето и официалния саЙт, където е посочена активната съставка на ФронтлаЙн  http://www.sambs.bg/merial/frontline/faq/index.htm

А ето и на Регент http://209.85.135.104/search?
http://www.agroliga.ru/shop/index.php?action=show_info&id_goods=142

http://www.technoexport.ru/ru/greenbelt/regent/

http://209.85.135.104/search?q=cache:LJ0w3dyLoDkJ:www.agroteh-ga … mp;cd=9&gl=bg
q=cache:u8OG_JzD5NIJ:nsrz.government.bg/modules/bulletin/uploads/31/buletin-nsrz-noemvri-06.doc.doc+%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0+%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D1%82&hl=bg&ct=clnk&cd=8&gl=bg

http://www.agrochemicalbg.com/bg/products/pic.php?picid=25

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 01:19 от Unknown_lady

# 11
  • София
  • Мнения: 462
Къде в София има селскостопански аптеки,освен в района на Сточна гара?
Вече съм се отчаяла с тези гадини....3 тона райд съм изпръскала,2 фирми идваха да ги трепят и йок Sad Ние ще се гътнем от тези отрови,а тях все едно с парфюм ги пръскаш  Twisted Evil

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Има в  Младост1 на пазара, по стълбите, там където са магазинчетата зад сергиите. Има и изкарана табела, до зоомагазина. Попитах продавачката за каква площ стига 1 прахче, а тя каза - ми за един декар е достатъчно Mr. Green

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 01:42 от Unknown_lady

# 13
  • Мнения: 96
 На нас също ни помогна РЕГЕНТ, но аз знам, че е силно ТОКСИЧЕН и не се препоръчва да се пръска там ,където има малки деца или домашни любимци. На самата опаковка има череп с кости и аптекарката, която го е продала на свекърва ми е изполвала ръкавица да и го подаде ( това мисля, че е малко прекалено). При нас таткото напръска, докато бяхме на почивка за десетина дни, но разреждането е на върха на ножа за 1.5л вода. В момента използваме и друг препарат - Дезона и доста време няма хлебарки.
  Съветът ми е да попитате в аптеката дали е безопасен, може и мен да са ме подвели, но за всеки случай.

# 14
  • София
  • Мнения: 204
аз моите ги изтрепах с паста GLOBOL.Страшно ефикасна.Преди 2 год.съм мазала,а чак сега от време на време почнах да срещам по някоя.Скоро пак ще мажа.

# 15
  • София
  • Мнения: 204
струваше около 6 лева,в мосю Бриколаж(ак някой реши да си купи)

# 16
  • Мнения: 393
Малко не по темата, но от къде мога мога да купя Регент, някъде в центъра на София или около Военна болница?

# 17
  • Мнения: 1 893
И в Бургас не мога да намеря. Ако някой знае, нека свирне  Praynig

# 18
  • Мнения: 588
Вкъщи за пръв път от десетилетие няма хлЮбарки, Регента ги довърши а аз само злорадствам  newsm48

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Регент-а се продава само в селскостопанските аптеки. Близо до центъра е тази на Сточна гара, ама съм забравила къде е точно, мисля, че беше близо до магазина за сортови семена там.

# 20
  • Мнения: 479
И аз благодаря за полезното инфо!
И у нас са много на мода това лято тия гадинки. Предните години бяха от черните и тлъстите, сега са едни светло-кафеви и тънки. Даже убих една албинос! Една приятелка също била убила у тях албиноси! И МНОГО БЪРЗО БЯГАТ!!!!

А някъде по-назапад от центъра има ли аграрна аптека - Зах. Фабрика, Люлин или някъде наоколо?

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Стъпка встрани от темата:
Някой ползвал ли е Байгон? И какви са отзивите?

# 22
  • Мнения: 16
Бих ви препоръчал препарата на BASF- Fendona. Нямам идея коя му е активната съставка, но ги унищожи до крак. Има го в селскостопанската аптека на Женски пазар.
Преди година купихме апартамент, където явно им беше сборището в квартала. След обработката с Фендона в продължение на година не съм виждал жива.
Все пак ако искате да се отървете е необходимо да обработите и мазетата във входа, а и всичките ви съседи също да го направят.

# 23
  • Мнения: 504
Наши семейни приятели са "мишкари" така ги наричаме, щото пръскат за всичко и слагат отрови за мишки  Wink , та всяка година поне по 5 пъти пръскат с най различни препарати вкъщи. След месец пак се навъждат. Няма отърванка от тях  ooooh!

# 24
  • Мнения: 19
Това Globol е доста ефикасно. Намира се в Мосю Бриколаж и струва около 6лв. Колежките доста го използват. Слага се на места, където са трудно достъпни за деца и домашни любимци, но пък с цели лопати ги риеш.
Лошото е, че тези пъклени гадинки се приспособяват дори към радиацията и скоро и към това ще привикнат......

# 25
  • Мнения: 473
Като се нанесохме в апартамента се оказа ,че вечер навсякъде пъплят хлебарки. Много неприятна работа. Започнаха пробите на препарати - ефект от нулев до минимален и временен. Една колежка ми препоръча Хлебомор . Има го в аптеките представлява малки черни кутийки , вътре са пълни с някакво кафява вещество. Перфектен резултат , на следващата вечер в банята  метях умрелите хлебарки с метлата. Сега навсякъде имам напускани кутийки и периодично ги сменям - хлебарка не съм видяла.

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Вече пробвах Регент-а. Супер ефект  Peace За хора и животни е безвреден. На кучето нищо му няма, а също и на нас. Нооо... гадове няма, нито една броЙка. При това на смешно ниска цена. Не знам да има по-евтин препарат от него.

# 27
  • Мнения: 2 591
миналата седмица видяхме две хлебарки вкъщи и полудяхме с мъжа ми #Cussing out купихме си един уред на ток, който на най-силната степен действа и на хлебарки - след забиването му в контакта повече гадинки не съм виждала Mr. Green

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Вкъщи за пръв път от десетилетие няма хлЮбарки, Регента ги довърши а аз само злорадствам  newsm48
Вече и аз  Peace

# 29
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Последно купувах РЕГЕНТ от малка селскостопанска аптечка на спирката на 94 и 102 пред Химически факултет(с/у Семинарията). Струва 1,50, разрежда се в до 2л вода.

# 30
  • Мнения: 25 568
Вече пробвах Регент-а. Супер ефект  Peace За хора и животни е безвреден. На кучето нищо му няма, а също и на нас. Нооо... гадове няма, нито една броЙка. При това на смешно ниска цена. Не знам да има по-евтин препарат от него.

Регент е токсичен за хора и животни! Написано е с дебели черни букви на упътването, което би трябвало да се получи заедно с препарата! Не трябва да се прилага на закрито, особено там, където има малки деца и домашни животни!

И кой изобщо ви пуска тези мухи, не мога да разбера? И как спи нощем?

# 31
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
СиЙке, много ясно е написано, че препарата е токсичен само за студенокръвни. Към тях  не спадат хората и животните, които са бозаЙници и съответно са топлокръвни.
Не само аз, но и много мои познати така се отърваха от хлебарките без никакви други последствия върху никого. Много от тях имат едновременно и малки деца, и домашни любимци. Аз също имам куче в къщи, на никого нищо не се случи, нито на него, нито на нас, то и няма как да стане, все пак не сме студенокръвни. При това, че аз съм алергична към доста медикаменти, явно е,че след като напръсках съм още  жива. Отбелязвам, че ползването на препарата не е задължително, тук само се споделя опит. КоЙто не иска, да не ползва. Болестите, които пренасят хлебарките сигурно са по-безопасни. http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=378&sectionid=7&id=00001
http://www.zdravnitza.com/a/nav/list_center/list_center_id/281/color/4/cat/17

# 32
  • Мнения: 25 568
СиЙке, много ясно е написано, че препарата е токсичен само за студенокръвни.

Къде го пише?  newsm78
Точно днес четох упътването, разпространявано от фирмата, която внася този препарат. Също и продавачката в агроаптеката беше силно възмутена, че някой разпространява в Интернет невярна информация и някои хора, въпреки всичко купували! Т.е. - не вярват на кьоравите си очи и на специалистите, ами на ФорОма!  ooooh!
Аз мога да взема въпросното упътване, да го сканирам и да го пусна тук утре вечер. Ти можеш ли да докажеш твоя източник?

# 33
  • София
  • Мнения: 14 637
И аз пръсках с Регент и ни казаха че е отровен, затова после измих всичко. Хпебарките изчезнаха

# 34
  • Мнения: 588
http://en.wikipedia.org/wiki/Fipronil

Фипронила (главната съставка на Регента) явно действа на glutamate receptor (GluCl), inhibitors of the central nervous system на насекомите

която glutamate receptor (GluCl), inhibitors of the central nervous system липсвала при бозайниците

Аз това разбрах от тази статия, някой да помогне с превода, моля

# 35
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
тук и тук пише, че фронтлайн и Регент имат една и съща активна съставка. Може би разликата е в количеството й. Около мен много семейства са използвали и двата. След Регента - почистват. След Фронтлайн - не. При нас втория препарат беше по-ефикасен. Може би, защото ме достраша от Регента, та сложих съвсем малко от него. Приятел разтвори половин пакетче Регент в 10 литра за гарсониера. До тук - 6 месеца без хлебарки. В Студентски град. Продава се в Мосю Бриколаж.

# 36
  • Мнения: 25 568
Предполагам, че разликата е в концентрацията. Също и, доколкото знам, Фронтлайн се използва само по няколко капки на гърба на животното. С Регент се третира голяма площ, по която се ходи и се разнася препаратът навсякъде. Аз лично не бих рискувала в дом с малки деца и животни.
Всъщност, ето го упътването, можете да четете, имате и ум да си прецените риска (цъкнете на снимките, за да ги увеличите):

   

# 37
  • Мнения: 4 546
хлебомор ползвахме в студентските общежития и имаше ефект. временен, ама като се има предвид къде са ползвани все пак..
дали е подходящ за бебешка стая, обаче?  newsm78

# 38
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Малко се притесних сега.
Четох упътването, което е сканирано тук.

Иначе наистина няма хлебарки вече.

# 39
  • Мнения: 1 893
А някой има ли впечатления от това http://www.aronbg.net/

# 40
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
А някой има ли впечатления от това http://www.aronbg.net/

Не ми се отваря линка, за какво става въпрос? Че ние скоро пак ще пръскаме против хлебарки. Всички съседи почват ремонти и цели пълчища нахлуват в нас. Освен и ние да направим нещо поне козметично, преди да напръскаме  Laughing

# 41
  • Мнения: 10 568
На мен тъкмо ми препоръчаха Регент. Но сега се чудя. При нас Райд има временен ефект. Комшийте ми препоръчаха гела Глобол и едновременно с тях сложихме от него, за да не се местят хлебарките от нас у тях. Правихме ремонт на кухня, коридор и тоалетна, сложихме гела, отидохме на море и познайте сега....
Пак има - вярно 3-4 съм убила, но при основен ремонт и Глобол да ми щъкат хлебарки... #2gunfire

За Регент ми казаха, че го ползвали дори в кухните на ресторанти и че бил безвреден, но май ще се поинтересувам повече преди да го ползвам.

# 42
  • Мнения: 4 718
 Момичета, казаха ми че кестените прогонвали хлебарките. Пръснала съм покрай стените кестени ( кой ли ден в тъмното някой ще стъпи и ще стане някоя поразия ooooh! ), ако усетя ефект ще споделя  Peace

# 43
  • Мнения: 1 893
Момичета, казаха ми че кестените прогонвали хлебарките. Пръснала съм покрай стените кестени ( кой ли ден в тъмното някой ще стъпи и ще стане някоя поразия ooooh! ), ако усетя ефект ще споделя  Peace
Аз не усетих, дано имаш повече късмет.

# 44
  • Мнения: 1 893
А някой има ли впечатления от това http://www.aronbg.net/

Не ми се отваря линка, за какво става въпрос? Че ние скоро пак ще пръскаме против хлебарки. Всички съседи почват ремонти и цели пълчища нахлуват в нас. Освен и ние да направим нещо поне козметично, преди да напръскаме  Laughing
Става въпрос за къщички за хлебарки. Опитай сега http://83.228.53.252/traparoach.htm

# 45
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
По-евтинкия и не по-малко ефикасен вариант е Фронтлайн. От тия капани ми трябват поне 2 комплекта. Пък ако вземе да примамва и от комшиите . . мани-мани. Ще гледам този път да се разберем да пръскаме по едно и също време, за да има по-продължителен ефект.

# 46
  • Мнения: 791
При нас къщичките нямаха ефект  Sad  Подминават ги като стой та гледай  Confused  Иначе по шкафовете лентички слагам, хапват от тях, но си живуркат доволно. Райд убива на място, но не и тези гадове, които минават след пръскането. Сега навсякъде имаме "картофено пюре" , мааалко поизчезват.
/Да уточня, че живеем в общежитие, пълно с тези неканени съквартиранти и направо се виждаме в чудо  #Crazy
Със сигурност ще търся и аз този Регент, пък да видим... 
Да знаете, че магданозът привлича хлебарките като пчели на мед. Комшийката ми много си изпати от това. А на мен ми нападнаха хладилника при термостата и спря да работи, та трябваше да купуваме нов термостат  ooooh!  , не се включвало в гаранцията /умрях от срам  Embarassed / Сигурно и вас ви шокирам с публикацията си, ама... ПиСнАлО ми е вечееее!

# 47
  • Мнения: 4 202
Когато се нанесохме в сегашното ни жилище положението беше, меко казано, трагично.
Разхождаха се хлебарки с големината на малки костенурки  Sick
Райда само ги зашеметяваше за кратко и като и мине пак тръгват.
Тогава баща ми изнамери от някакъв магазин за растителна защита, или нещо подобно, един препарат на BASF. Той представлява малко шишенце с бяла течност, която се разрежда в литър вода.
Ами какво да ви кажа, това е вълшебен препарат и струва към 3 лв някъде. Най-хубавото е че няма мирис.
Препаратът се казва Фендона 60 СК

Сега от време на време отново пръскам профилактично.

Смърт за хлебарките!


Сега виждам, че на предната страница ValBo също е писал за този препарат и е посочил от къде се купува.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 01:40 от red shoe

# 48
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Да, допълня моето мнение.
Нашите домашни любимци - хлебарките - са терминатори.
Ползвали сме: Райд (къщички, пяна, спрей), Бейгон, Други жълти кутиики, стикери.
Викали сме фирми.
Нищо не ги мори.
От селскостопанската аптека на Сточна гара взех Регент.
Та, от тях се изчистихме.

Но, пише, че е токсичен.
Аз малко съм се изплашила. Взела съм още едно прахче, но надали ще го използвам.

За съжаление, изборът е: или да си живеем дружно с тях и да си споделяме трапезата или и ние да се тровим  Confused

# 49
  • Мнения: 25 568
Тогава баща ми изнамери от някакъв магазин за растителна защита, или нещо подобно, един препарат на BASF. Той представлява малко шишенце с бяла течност, която се разрежда в литър вода.
Ами какво да ви кажа, това е вълшебен препарат и струва към 3 лв някъде. Най-хубавото е че няма мирис.
Препаратът се казва Фендона 60 СК

Сега от време на време отново пръскам профилактично.


Активното вещество на въпросния Фендона е алфациперметрин. Аз купувам Циперметрин от ветеринарните аптеки. Има го и под други наименования - Бандит и др. Ползвала съм го против мравки, листни въшки по цветята ми, също и против хлебарки, когато ми се появят. Действа. И най-важното е, че е слабо токсичен и на практика безвреден за животни и хора. Във ветеринарната медицина се използва против паразити - бълхи, кърлежи и др.
Мисля, че е по-добрият избор, в сравнение с Регент, що се отнася за закрити помещения и изобщо за домашни нужди.  Peace

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Нашите хлебарки са едни такива мутирали- дребни и кафяви  Sick
 Честно казано, при нас къщичките помогнаха. Ефектът се забеляза 2-3 седмици след като ги сложих. Сега има единични бройки от гадинките, не е както преди това.

# 51
  • Мнения: 4 202
Активното вещество на въпросния Фендона е алфациперметрин. Аз купувам Циперметрин от ветеринарните аптеки. Има го и под други наименования - Бандит и др. Ползвала съм го против мравки, листни въшки по цветята ми, също и против хлебарки, когато ми се появят. Действа. И най-важното е, че е слабо токсичен и на практика безвреден за животни и хора. Във ветеринарната медицина се използва против паразити - бълхи, кърлежи и др.
Мисля, че е по-добрият избор, в сравнение с Регент, що се отнася за закрити помещения и изобщо за домашни нужди.  Peace

Аз съм безкайно щастлива, че открих това чудо и винаги съм запасена с 1- 2 шишенца, ако почнат да свършват и изпадам в ужас.
При нас гадините бяха от тлъстите и черните. По мои наблюдения, въпреки че са неописуемо гнусни, те по-лесно може да се изчистят. Дребните, тези които са светло кафяви, са някаква напаст, която може да затихне, но не и отърваване, ако се спре с пръскането за по-дълго време  Sick

# 52
  • Мнения: 1 546
Едно лекарство, което се казва ЕКТОМИН, продава се във ветиринарните аптеки и принципно трепе паразити по животни (мисля....) разрежда се в съотнощение с вода, няма никакъв мирис, уж е безвредно за хората, но ние пръскаме и гледаме поне няколко часа да не влизаме в стаята.
Наистина ги изтрепа ,гадините мръсни  Close

# 53
  • Мнения: 25 568
Не съм сигурна, но активното вещество на Ектомин не е ли пак циперметрин?  newsm78

# 54
  • Мнения: 1 802
При нас се появяват рядко, но щом ги усетя използвам един прах ДЕМОР, наръсвам тук там и на сутринта намирам по 2-3 умрели хлебарки. След това около месец не се появяват.
Много ме е гнус от хлебарки  Confused
А това със кестените не помага.

# 55
  • Мнения: 40
Здравейте, проблема с хлебарките се оказва,че е глобален, но явно сме доста тези, които си съжителстват с тях. Преди две години ръсихме с някакъв прах-алфатокс или нещо подобно, изчезнаха,но тази година-ужас!, пак всичко отначало, а даже във всички стаи. Преди поне се ограничаваха в кухнята и банята. Непоносимо е вече. Изчетох какво ли не вече за разни препарати и реших да опитам с Глобол. Кажете ми в София от къде мога да го купя. Някой ако знае, разбира се. Благодаря ви, ако помогне,ще се похваля. Успех и на вас с борбата!

# 56
  • Мнения: 1 893
Преди седмица купих паста Глобол от Метро и съм много доволна от действието й. Вчера търсих да си взема една за резерва, но нямаше.

# 57
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
Преди седмица купих паста Глобол от Метро и съм много доволна от действието й. Вчера търсих да си взема една за резерва, но нямаше.

Нашата я бяхме взели от Мосю Бриколаж. Многго неща им там, добре е зареден. Само дето един път на касата не приеха да платим с кредитна карта

# 58
  • Мнения: 1 771
Преди време бях ползвала два пъти Глобол и бях доволна от резултата, но сега когато отново взех от него нямаше ефект.
В момента у нас имаме и някакви съвсем ситни хлебарки почти като мравки, но бели и тумбести в задната част имат и малко черничка точица . . . ужас . . .такова нещо не бях виждала до момента.
ще пробвам от препаратите за които сте писали от Ветеринарната аптека и дано има резултат, че е много гадно да се съжителства така.
После ще споделя за резултата.

# 59
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
А споменатите по-горе кестени действат против молци. Майка ми всяка есен слага по джобовете на дрехите в гардероба и никога не е имала такива гадинки. Аз слагам също, от навик. Действа. И не мирише гадно.

# 60
  • Мнения: 753
Нашите хлебарки са едни такива мутирали- дребни и кафяви  Sick
 Честно казано, при нас къщичките помогнаха. Ефектът се забеляза 2-3 седмици след като ги сложих. Сега има единични бройки от гадинките, не е както преди това.
Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт