Имате ли картини в домовете си?

  • 24 380
  • 151
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Хайде моля ви се покажете ми вашите картини или пана по стените много ми е интересно Grinning
Аз съм настоена положително към тези идеи Mr. Green

# 1
  • Мнения: 8 999
Махнах всичко /имаме доста стойностни картини от известни български художници/, защото ми се струваха много драматични. Сага чакам един приятел - млад художник да ми подари за новия апартамент една жизнерадостна, ведра и ярка картина, която ведна ще си окача в хола.

# 2
  • Мнения: 264
Аз съм за модерните неща newsm10

# 3
  • Мнения: 1 187
Нямам,но като приключим с ремонта ще сложа задължително.Харесвам картини и пана. Peace

Скоро бях на гости и направо ме хвана шубето с едни африкански маски на всеки етаж.. Sick

# 4
  • София
  • Мнения: 2 160
И аз съм За картините. Решила съм да слагам нещо такова  (не съм избрала темата още newsm78)

       

     

# 5
  • Мнения: 7 263
Да имам доста - ето тук който иска може да види и част от моите и част от останалото творчество на тази авторка :


http://www.acrista.com/

Харесвам също така и този автор, но още нямам нищо от него:

http://www.georgipetrov.eu/

Това е една от слабостите ми. Сега съм решила сама да си правя едно пано  Embarassed Embarassed Embarassed. Да видим какво ще стане!

# 6
  • Мнения: 264
Аз видях в Слънчев бряг картини които ги рисуват със спрей, направо са страхотни newsm81
Мислим да си вземем една такава, направо са уникални, ще ми стои идеално в спалнята Grinning

# 7
  • БГ
  • Мнения: 349
Имам дърворезби -5 бр.

# 8
  • Мнения: 2 161
Имам графики.А имам няколко картини,които са рисувани по Миро.В смисъл заимствани са мотиви на негови картини,но и нещичко от себе си е вложил художникът.И много африкански маски,но те са на вилата.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Имаме, но ми се иска още...Много харесвам  Simple Smile

Имаме и пана от дърворезба, гоблен, египетски /оригинални/ папируси и много други подобни красиви неща... Crazy

# 10
  • Мнения: 264
Може ли снимки  Praynig
Please!

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ами ние нямаме къща, но пък имаме 3 картини на една много харесвана от мен художничка  Heart Eyes просто невероятни са картините и на мен адски ми допадат, даже ще съобразя новия си дом с тях  Flutter

# 12
  • Мнения: 204
denito, аз също се влюбих в тях, такова нещо да сега не бях виждала, имаш ли представа какви са цените им

# 13
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
denito, аз също се влюбих в тях, такова нещо да сега не бях виждала, имаш ли представа какви са цените им

И аз  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 2 161
Аз съм настоена положително към тези идеи Mr. Green

Защо се зъбиш така,щом си настроена положително?

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 704

оо,ето го значи! Благодаря,Лени! има негови картини като картички в абв-то, много си ги харесвам и това, което видях в сайта сега, съвсем затвърди симпатиите ми.

моето предложение
Атанас Мацурев

# 16
  • Мнения: 2 401
Да имам доста - ето тук който иска може да види и част от моите и част от останалото творчество на тази авторка :


http://www.acrista.com/

Харесвам също така и този автор, но още нямам нищо от него:

http://www.georgipetrov.eu/

Това е една от слабостите ми. Сега съм решила сама да си правя едно пано  Embarassed Embarassed Embarassed. Да видим какво ще стане!

Ихаааа Този Г. Петров е страшен. Имаш ли идея какви са цените на картините му?

# 17
  • Мнения: 264
denito, аз също се влюбих в тях, такова нещо да сега не бях виждала, имаш ли представа какви са цените им

Най големите са по 50лв., има от 30 и 20лв.
Ние мислим да си вземем една от големите, като размери може би около 60/80см newsm53

# 18
  • Мнения: 1 941
Не мога да си представя къща без картини. Снимах някои от тези у нас ето, само че съм пишман фотографка, а и тея в снимка.бг страшно свалят качеството, та дано се види нещо. Последните две съм ги снимала от каталог, но се надявам да се сдобия с тях скоро, понеже художника ми е чичо  Party

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 236

Тези картини са супер - точно такива неща харесвам.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 079
Да, имам и класически картини, и модернистични картини, и фотокопия на известни и скъпи картини, и гоблени, и африкански маски, и папируси.  Peace

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Картина не, но имам скица на този художник - http://scribblettes.blogspot.com/
С лично послание Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 7 263

оо,ето го значи! Благодаря,Лени! има негови картини като картички в абв-то, много си ги харесвам и това, което видях в сайта сега, съвсем затвърди симпатиите ми.

моето предложение
Атанас Мацурев

Наживо съм виждала негови творби в един ресторант в София - тогава полюбопитствах кой е автора и какви са цените. Предполагах че са грандиозни, оказа се че съвсем не е така. /по моя преценка - ако някой иска по-точни цени нека драсне ЛС не ми се коментират пари в таз тема/.

blekuta проздравления и за твоя избор - одобрявам!!!  Peace Peace Peace
минзухар пиши на ЛС ще ти кажа повече за цените и къде можеш да го видиш.
А другата авторка разгледахте ли? Според мен също е страхотна.

# 23
  • Мнения: 1 492
А, такъв тип, виждали ли сте някъде? В момента съм на такава вълна:) 

# 24
  • Мнения: 742
Моето предложение:

Димо Колибаров
http://www.triadiss.com/bg/index.php?p=images&author=50

Имам четири негови литографии, страхотен е.

Имам едно масло на Георги Динев:
http://avtorbg.com/georgi_dinev_1.html

Имам една литография на Симеон Шиваров:
http://avtorbg.com/simeon_shivachev_01.html
Той между другото е страхотен скулптор, работи с метал. Отдавна не съм чувала нищо за него, което е много странно, защото е невероятно талантлив.

Имам една пясъчна картина от Южна Африка, много е красива, няма особена стойност, освен сантиментална.

Имам и два акварела от Венеция- в спалнята, в детската стая- две маслени картини, рисувани от страшно талантливо осем годишно дете,  а на вилата - пет-шест масла на Ненко Чанев, световно неизвестен маринист  Grinning

Много си ги обичам всички картини, всяка  я свързвам с някакъв сантимент.

ако ми остане време, ще ги снимам и ще ги пусна тук.


# 25
  • Мнения: 6 039
камелия, това не е картина, а стъкло

# 26
  • Мнения: 208
Наскоро направихме картина на детето и сложихме в хола стана много приятно  Peace
http://images19.snimka.bg/003669856.jpg
http://images19.snimka.bg/003669924.jpg

Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 14:15 от geomar

# 27
  • Мнения: 1 877
Имаме и още как! Съпругът ми е художник и навсякъде у дома е пълно с картини.Ето и сайта му

http://www.milart.gateway.bg/

# 28
  • Мнения: 326
А, такъв тип, виждали ли сте някъде? В момента съм на такава вълна:) 

 Laughing Камелия ние с теб май сме на една вълна..... Laughing  И аз много го бях харесала това. Само че сега ми трябва нещо в лилаво. Харесах си преди време няколко картини рисувани от мъжа на Хелта, невероятни, много ще ми напаснат, но за сега........не мога да си ги позволя, но по-нататък....... Laughing  Laughing  Laughing

Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 14:32 от valeto

# 29
  • Мнения: 742
Хелта, страхотни картини.Много ги харесах. Peace Peace

# 30
  • Мнения: 7 263
Много готина темичка момичета ще следя с интерес, стъклото на Камелия много ми допадна, макар че не ми съвпада със стила в къщи. Някои от нещата които ellyst е постнала също са много интересни - Димо Колибаров ми допадна.
Хелта мъж ти верно ли е юрист?  newsm78 newsm78 интересна комбинация. Картините му са много интересни и специфични. Работи в много интересни гами.

# 31
  • Мнения: 1 877
Ами юрист е,но не се занимава с това.Предпочита рисуването - това е неговата карма...

# 32
  • Мнения: 1 492
камелия, това не е картина, а стъкло
Да, но ми харесва, въпреки, че не може да се мери с една картина, а и лесно мога да се отърва от него, като ми омръзне Simple Smile

Вале, картините на хелта, определено са по-добри от това Simple Smile пък и има в лилаво. Дано скоро се сдобиеш с 1-2 Simple Smile

И все пак, знаете ли от къде мога да си купя такова стъкло?

# 33
  • Мнения: 326
Точно тези в лилаво съм си харесала.......
Пробвай за стъклото в рекламните агенции. На нас в такава ни направиха витрините за кухнята.

# 34
  • Мнения: 2 309
Да,имам картини,понеже рисувам...на този етап не мога да покажа,защото съм вьв ваканция...

# 35
  • Мнения: 264
Благодаря на всички за интересните неща Grinning
Хелта, картините на съпруга ти са невероятни, много ми харесват, направо съм влюбена в тях newsm81
Точно такъв тип харесвам newsm10

# 36
  • Мнения: 742
Да,имам картини,понеже рисувам...на този етап не мога да покажа,защото съм вьв ваканция...

надявам се, като ти изтече наказанието да ни покажеш нещо. Grinning

# 37
  • Мнения: 264
Искенно се възхищавам на хора с такива таланти, като рисуването Grinning
Браво smile3501

# 38
  • София
  • Мнения: 1 750
Ей, точно мислех да пускам тема за картините Simple Smile
Имам една празна стена в хола и се чудех с какво да я украся. Вече имам няколко идейки от тук. Хелта, отдавна се каня да ти кажа, че много ми харесват картините в подписа ти.

Вкъщи имам една картина, в спалнята. Ето я. За съжаление зная само първото име на художника. Когато я видях се влюбих в нея. Нямах възможност да си я купя веднага и няколко дни си представях как се будя сутрин и виждам точно нея.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Имаме няколко картини, но не се вързват с цветовете в новия ни апартамент, само една запазихме (моя любима, подарък ми е от баба ми) - в спалнята.
Ели, този Георги Динев е невероятен! Благодаря ти, че ми насочи вниманието!

Хелга, картините на мъжа ти също много ми харесаха. Стана ми много интересно - преди време аз също стоях пред дилемата - право или рисуване; за разлика от мъжа ти се отдадох на първото, но все си мечтая как някой ден ще зарежа всичко и отново ще започна да рисувам.

# 40
  • Мнения: 531
Естествено, че имаме картини.Те дават живот на дома.Имаме няколко наши(мои и на съпруга ми),една много любима на Димитър Лалев,на братя Касапян,Г.Вениаминов и нашите приятели Недко Недков и Г.Демирев.

# 41
  • Монреал
  • Мнения: 631
А имате ли картини в кухните си? След месец моята ще е готова и искам да сложа нещо на голата стена, но кухнята е в модерен стил, цвят бордо/титан и мисля, че няма да се вързва със стила по-горе.  Thinking

# 42
  • Мнения: 7 263
А имате ли картини в кухните си? След месец моята ще е готова и искам да сложа нещо на голата стена, но кухнята е в модерен стил, цвят бордо/титан и мисля, че няма да се вързва със стила по-горе.  Thinking

Сложи някоя графика.

# 43
  • NY
  • Мнения: 209
 Да , имам
 мои неща и работи на колеги
 
 

 
 
 

# 44
  • Мнения: 531
Без цел да обидя някого, ще вметна, че никога не съм гледала на една картина, ако е такава, като цветно петно, което да се връзва с дивана ми, цветовете на мебелите ми и т.н.Абстрактните цветни петна са картина, когато тя е идейно защитена и има своя концепция, като" черен квадрат", например това в рамките на шегата.Но, както казват, клиентът винаги е прав, и моят мъж започна да работи в две линии-едната за ценители, а другата- за декор.

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 22:09 от драка

# 45
  • Мнения: 2 161
А имате ли картини в кухните си?
Аз нямам и мисля,че е голям кич да слагаш точно в кухнята.

# 46
  • Мнения: 1 187
А имате ли картини в кухните си?
Аз нямам и мисля,че е голям кич да слагаш точно в кухнята.

A,зависи-ако е сходна тематика.. Графика на черпак и вилица,или натюрморт дъска за рязане и зарзавати..  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 7 263
А имате ли картини в кухните си?
Аз нямам и мисля,че е голям кич да слагаш точно в кухнята.

Имам една графика в кухнята само това е декорацията там ако не се смятат цветята, никак не ми се вижда кич, имам чувството че картината за там е рисувана.
Може би зависи дали стила е сходен, ако кухнята ти е много модернистична може би ще изглежда не на място, но при мен седи супер.

# 48
  • Мнения: 463
MadGirl би ли ми казала откъде мога да видя още от хората с маските.Те са чудесни за картини .Мислих много какви да са картините в моя дом.Не могат да бъдат стари български къщи ,защото няма да подхождат,цветя също заради фън шуй-тях съм ги предприела за стълбището,а за дома ми трябва или да са някакви изчанчени или незнам...но тези хора с маските са супер.

# 49
  • Мнения: 2 161
А имате ли картини в кухните си?
Аз нямам и мисля,че е голям кич да слагаш точно в кухнята.

Имам една графика в кухнята само това е декорацията там ако не се смятат цветята, никак не ми се вижда кич, имам чувството че картината за там е рисувана.
Може би зависи дали стила е сходен, ако кухнята ти е много модернистична може би ще изглежда не на място, но при мен седи супер.
Да,така обяснено,съгласна съм.Моята кухня е бяла,абсолютно изчистена и никаква картина не й подхожда.

# 50
  • Мнения: 2 161
А имате ли картини в кухните си?
Аз нямам и мисля,че е голям кич да слагаш точно в кухнята.

A,зависи-ако е сходна тематика.. Графика на черпак и вилица,или натюрморт дъска за рязане и зарзавати..  Rolling Eyes
така ли?

# 51
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз още не съм се обзавела, но картини имам Simple Smile
На братовчедка ми са.
Първата виси в моя хол, другата в трапезарията на брат ми.

   

Има и други, нерамкирани още, които чакат да си намерят мястото.

         

За съжаление едни от най-хубавите ги нямам сканирани.

# 52
  • Мнения: 1 558
Имаме, всъщност те си бяха в апарамента, преди да се нанеса при приятеля ми. Цялото му семейство рисува и имат отношение към изкуството. В спалнята ни има картина на чичо му (известен варненски художник и скулптор) и две други картини. В коридора има 2 графики, които никак не харесвам и които възнамерявам след ремонта да сменя. А любимата ми картина са едни цветя на бабата на приятеля ми, аз съм й голяма почитателка на картините - винаги свежи и пълни с настроение. Снимки ще покажа като ми върнат фотоапарата.  Hug

# 53
  • Мнения: 1 187

Нещо такова,да.Представям си картината в кухнята по-малка,като акцент.Леля ми има сухи цветя в рамка и стъкло,стоят много приятно.

CTramell много ми хареса тази с рибите и виното.. Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 7 263
В кухнята би стояло добре и малко текстилно пано с флорални мотиви според мен. Но пак си зависи от стил, цветове и материали. На наши познати всичко им е в инокс в кухнята и наистина каквото и да сложат стои като чуждо.

# 55
  • БГ
  • Мнения: 349
Хайде и аз да покажа една от моите дърворезби
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129150&photo=20

# 56
  • Мнения: 9 865
Имам да. Две масла, една графика и един мой портрет от приятел художник (акрилен).
Харесвам картини, но стойностни, не само на именити автори, а просто истински картини.
Пана, мазаници от улични артисти (често върло комерсиални) не ми допадат, както и принтове с холограмни ефекти, бррр....
Мечтая си да си купя скулптура на една старозагорска авторка, Ани Златева, тя и съпругът и са много талантливи артисти.

# 57
  • София
  • Мнения: 18 679
Без цел да обидя някого, ще вметна, че никога не съм гледала на една картина, ако е такава, като цветно петно, което да се връзва с дивана ми, цветовете на мебелите ми и т.н.Абстрактните цветни петна са картина, когато тя е идейно защитена и има своя концепция, като" черен квадрат", например това в рамките на шегата.Но, както казват, клиентът винаги е прав, и моят мъж започна да работи в две линии-едната за ценители, а другата- за декор.
Точно исках да пусна такова запитване. Имам проблем. Леля ми е художник и ми подари картина преди време, която абсолютно не ми се връзва цветово със стаята. А тя вече няколко пъти ми подсказва, че очаква да сложа картината й на видно място. Не знам как да постъпя, за да не я обидя. Наистина ли смятате, че е нормално да сложиш розово-синя картина над оранжево-червен диван Shocked На мене доста грозно ми седи...

# 58
  • Мнения: 463
Аз също си мисля че картината трябва да се вързва с интериора.Нямам нищо против контрастните цветове-даже напротив,но комбинацията розово и оранжево??? Shocked

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 726

Нещо такова,да.Представям си картината в кухнята по-малка,като акцент.Леля ми има сухи цветя в рамка и стъкло,стоят много приятно.

CTramell много ми хареса тази с рибите и виното.. Heart Eyes
На мен пък такава картина за кухня ми изглежда тъпо. Все едно да си купиш тениска със щампа тениска. Скука.
Но този вид картини по принцип не ми харесват, каква е идеята в "2 буркана кисели краставички и 3 кренвирша, а зад тях виси парче плат"?

Без цел да обидя някого, ще вметна, че никога не съм гледала на една картина, ако е такава, като цветно петно, което да се връзва с дивана ми, цветовете на мебелите ми и т.н.Абстрактните цветни петна са картина, когато тя е идейно защитена и има своя концепция, като" черен квадрат", например това в рамките на шегата.Но, както казват, клиентът винаги е прав, и моят мъж започна да работи в две линии-едната за ценители, а другата- за декор.
Според мен е работа на художника да защити идейно "абстрактните цветни петна", а на купувача на картината (която вече носи някаква идея и каквото там още) да й намери подходящо място в дома си, така че да се връзва с останалия интериор.
И аз никак не искам да звуча заядливо, но мъжът ти рисува едни картини, в които влага чувства и идеи и са за ценители и други без да влага нищо, просто си мисли за оранжев диван и "маже" с цветове, които да му подхождат? newsm78

# 60
  • Мнения: 264
Според мен, за да сложиш една картина в дома си, тя трябва непременно да се връзва с интериора, освен ако нямаш отделна стая, където да си събираш колекцията от известни автори Grinning

# 61
  • Мнения: 3 576
Според мен, за да сложиш една картина в дома си, тя трябва непременно да се връзва с интериора, освен ако нямаш отделна стая, където да си събираш колекцията от известни автори Grinning
Аз затова сама си нарисувах картините вкъщи Wink

Всяка една съм я рисувала за точно определена стая и конкретно място.
Не претендирам да са нещо кой знае какво, абстрактни мацаници са, но ми харесват, а и се връзват идеално с интериора.  Peace

# 62
  • Мнения: 264
Аз затова сама си нарисувах картините вкъщи Wink

Всяка една съм я рисувала за точно определена стая и конкретно място.
Не претендирам да са нещо кой знае какво, абстрактни мацаници са, но ми харесват, а и се връзват идеално с интериора.  Peace

Напълно съм съгласна с теб newsm10

# 63
  • Мнения: 3 360
Не много по темата,но ми се иска да чуя мнението ви за това:

# 64
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Имам, да. Няколко графики, последната е на едно момиче от Художествената гимназия в Пловдив. И три маслени - на Кирил Божкилов, на Атанас Маринчешки и на Ангел Василев. Във всичките съм се влюбвала от пръв поглед, дълго съм ги съзерцавала и сънувала и винаги, щом ги погледна, денят ми се разхубавява. За всяка съм оформила (и още оформям) специално място в дома си.
Има и две, които още сънувам, но... любовта ни бе несподелена (в материален план).

Драка, и аз харесвам Димитър Лалев, невероятно е как създава такава дълбочина в картината с нюанси на само на един или два цвята.

# 65
  • Мнения: 2 863
tutti, ти ли си я рисувала?

# 66
  • Мнения: 3 576
Не много по темата,но ми се иска да чуя мнението ви за това:

Мен ме кефи, но е за по-светла стена, ако наистина е сложена на такъв фон.

# 67
  • Мнения: 531

[/quote]
Според мен е работа на художника да защити идейно "абстрактните цветни петна", а на купувача на картината (която вече носи някаква идея и каквото там още) да й намери подходящо място в дома си, така че да се връзва с останалия интериор.
И аз никак не искам да звуча заядливо, но мъжът ти рисува едни картини, в които влага чувства и идеи и са за ценители и други без да влага нищо, просто си мисли за оранжев диван и "маже" с цветове, които да му подхождат? newsm78
[/quote]
Ами да, не мисли, че му е приятно, той за себе си знае какво прави и влага чувства във всичко,не знам как да го обясня,има хора,които дават хиляди левове за мебели, а 200лв за картина за тях са грешни пари, и други, които, както една съфорумка по-горе е писала, се влюбват и ги сънуват.Така че, всеки знае 2 и 200-едните са за хората, които виждат картината, а другите за тези, които виждат рамката,което изобщо не значи, че върху вторите не е мислено творчески.Но това е материал за съвсем друга тема.Сори за спама Peace

# 68
  • Мнения: 1 187

Нещо такова,да.Представям си картината в кухнята по-малка,като акцент.Леля ми има сухи цветя в рамка и стъкло,стоят много приятно.

CTramell много ми хареса тази с рибите и виното.. Heart Eyes
На мен пък такава картина за кухня ми изглежда тъпо. Все едно да си купиш тениска със щампа тениска. Скука.
Но този вид картини по принцип не ми харесват, каква е идеята в "2 буркана кисели краставички и 3 кренвирша, а зад тях виси парче плат"?

Същата,като на черен квадрат или дюла в светлосенки..  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 3 360
tutti, ти ли си я рисувала?
Не-за съжаление...Моя много близка приятелка я е рисувала,а аз просто потърсих мнението ви!

# 70
  • Мнения: 264
Не много по темата,но ми се иска да чуя мнението ви за това:


Много ми харесва Grinning
Интересна картина smile3501

# 71
  • BG
  • Мнения: 390
Имаме, няколко картини с морска тематика, няколко гоблена и един батик.
Картините придават особен аристократизъм на дома.

# 72
  • Мнения: 3 810
Aз отдавна си мечтая да закача качествена картина на стената в хола- не някой пейзаж или натюрморт Sick, но вкусовете с мъжа ми се различават и май накрая ще се спра на фотографии, които сама правя.

# 73
  • Мнения: 264
Aз отдавна си мечтая да закача качествена картина на стената в хола- не някой пейзаж или натюрморт Sick, но вкусовете с мъжа ми се различават и май накрая ще се спра на фотографии, които сама правя.

Можеш ли да ни ги покажеш Grinning
Имам в предвид фотографиите, които правиш Peace

# 74
  • Мнения: 3 810
щракни на "пак", но за да се разпечатат в по- голям размер, трябва да са по- големи, а там съм ги качила смалени.
Разбира се не всичко става за стена.
Но в детската- задължително децата...или имам едно хвърчило... newsm78
Това не е чисто моя идея- има и други съфорумки, които го правят, но трябва да се поразровите, за да откриете темата Wink

# 75
  • Мнения: 264
Браво жестоки са Grinning

# 76
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

А видя ли тази с маргаритките - качих си я на десктопа и сега й се радвам всеки ден.
 Peace

# 77
  • Мнения: 264

А видя ли тази с маргаритките - качих си я на десктопа и сега й се радвам всеки ден.
 Peace

Мгого са яки и незнам коя ми харесва повече Grinning
Тези с цветята са направо невероятни newsm81

# 78
  • Мнения: 7 263
щракни на "пак", но за да се разпечатат в по- голям размер, трябва да са по- големи, а там съм ги качила смалени.
Разбира се не всичко става за стена.
Но в детската- задължително децата...или имам едно хвърчило... newsm78
Това не е чисто моя идея- има и други съфорумки, които го правят, но трябва да се поразровите, за да откриете темата Wink

мимиту страхотии си направила! Поздравления!

# 79
  • Мнения: 3 810
Момичета, много държа да не ги разрпостранявате без мое позволение, ако може...
Автор съм все пак...
Аз понеже съм от Хоби Mr. Green държа каквото може да е наше дело. Така повече ме радва.
Вероятно ако и вие се опитате да направите подобни фотографии и се получат, ще бъдете с пъти по- удовлетворени.

# 80
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Момичета, много държа да не ги разрпостранявате без мое позволение, ако може...
Автор съм все пак...
Аз понеже съм от Хоби Mr. Green държа каквото може да е наше дело. Така повече ме радва.
Вероятно ако и вие се опитате да направите подобни фотографии и се получат, ще бъдете с пъти по- удовлетворени.

Не ги разпространяваме, а ги ползваме за лична наслада. Наистина са хубави и ми смениха един друг пейзаж на десктопа. Ама ако не искаш, веднага ще си махна маргаритките.
Ама ако може да ги оставя, на всички ще казвам че са твое дело.

# 81
  • Мнения: 3 810
на десктопа може Wink

# 82
  • Мнения: 7 263
Момичета, много държа да не ги разрпостранявате без мое позволение, ако може...
Автор съм все пак...
Аз понеже съм от Хоби Mr. Green държа каквото може да е наше дело. Така повече ме радва.
Вероятно ако и вие се опитате да направите подобни фотографии и се получат, ще бъдете с пъти по- удовлетворени.

Не ги разпространяваме, а ги ползваме за лична наслада. Наистина са хубави и ми смениха един друг пейзаж на десктопа. Ама ако не искаш, веднага ще си махна маргаритките.
Ама ако може да ги оставя, на всички ще казвам че са твое дело.

И аз таковатаааа един слънчоглед си гледам  Embarassed Embarassed Embarassed Но нямам намерение да го разпространявам! Обаче мамиту е права като автор - ако държиш махаме го веднага!

# 83
  • Мнения: 264
Личното си е лично, затова аз само ги разгледах и се полюбувах Grinning

# 84
  • Мнения: 3 810
на мен ми е ясно че веднъж качи ли се в нета.......
Но наистина- пробвайте и сами Peace....уф, оспамих и тук... ooooh!

# 85
  • Мнения: 5 178
следя темата с интерес, но чак сега имам възможност да се включа.. Аз обожавам Васил Карадимов
http://www.artmgallery.com/VKar_.html
http://galleryeti.com/gallery.htm#
Влизала съм и в откритото му за посещения ателие http://www.razgradonline.com/news/print-1002.html
 Буквално както си вървиш по улицата можеш да влезеш да разгледаш фоаето превърнато в изложбена зала и от там да влезеш в самото ателие.. вълшебно е

# 86
  • Мнения: 1 877


Хелга, картините на мъжа ти също много ми харесаха. Стана ми много интересно - преди време аз също стоях пред дилемата - право или рисуване; за разлика от мъжа ти се отдадох на първото, но все си мечтая как някой ден ще зарежа всичко и отново ще започна да рисувам.
...И правилно си се ориентирала,защото "артист къща не храни". Съвсем наскоро мъж ми взе решение да зареже рисуването ,но в никакъв случай не иска да се занимава с право,а какво ще прави - не знам......

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
имам да.
ето ги, на който му се гледат  Grinning :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=163797

# 88
# 89
  • Мнения: 2 863
Имам, за сега са само тези.... непретенциозни, просто.... цветни петна за дома:))
http://jaly1.multiply.com/photos/album/7

# 90
  • Мнения: 1 877
Jaly,много ми харесаха работите ти!И ти на това му казваш "просто цветни петна"?

# 91
  • Мнения: 2 161
Имам, за сега са само тези.... непретенциозни, просто.... цветни петна за дома:))
http://jaly1.multiply.com/photos/album/7

Jaly,твои ли са картините?

# 92
  • Мнения: 1 558
Имам, за сега са само тези.... непретенциозни, просто.... цветни петна за дома:))
http://jaly1.multiply.com/photos/album/7

Jaly,твои ли са картините?

Страхотни са!

# 93
  • Мнения: 2 863
Момичета, благодаря:)) мои са да, ама не смея много да си казвам, особено като гледам тука разни истински художници...Embarassed

# 94
  • Мнения: 1 152
Момичета, благодаря:)) мои са да, ама не смея много да си казвам, особено като гледам тука разни истински художници...Embarassed
Обожавам такива цветни петна.

# 95
  • Мнения: 2 863
Сасано, благодаря:))

# 96
  • Мнения: 1 152
Сасано, благодаря:))
  bouquet
Какво означава истински художник, нали това е изкуството?! Добре е, че има и творци като теб!   bouquet  bouquet  bouquet

# 97
# 98
  • Мнения: 7 263
Момичета, благодаря:)) мои са да, ама не смея много да си казвам, особено като гледам тука разни истински художници...Embarassed

Jaly поздравления определено имаш дарба - развивай я непременно, цветовете ти са изключително приятно подбрани и комбинирани, някои от нещата ти наистина са достойни за титлата истински художник.
Според мен изкуството е именно дарба - а не някаква измислена титла или диплома. В този смисъл за мен ти си не по-малко истински художник от останалите тук   bouquet  bouquet  bouquet

# 99
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Момичета, благодаря:)) мои са да, ама не смея много да си казвам, особено като гледам тука разни истински художници...Embarassed

Jaly поздравления определено имаш дарба - развивай я непременно, цветовете ти са изключително приятно подбрани и комбинирани, някои от нещата ти наистина са достойни за титлата истински художник.
Според мен изкуството е именно дарба - а не някаква измислена титла или диплома. В този смисъл за мен ти си не по-малко истински художник от останалите тук   bouquet  bouquet  bouquet


 Peace Peace Peace

А кажете сега, освен стандартните натюрморти, какви картинки да закича по стените на всекидневната (заедно с кухнята е), не ми се иска черешки и ябълки ... Извинявам се, ако сте го обсъждали, едно немирно човече не ме оставя да прочета предните страници.

# 100
  • Мнения: 7 263
Цветя /пристрастна съм/, птици, портрети. Също така и пейзажи, ако харесваш.

# 101
  • Мнения: 2 863
Lennyh, благодаря и на теб:)) не бях рисувала 20 години и никога с масло...преди години зарязах рисуването, защото установих, че способността ми да рисувам е силно зависима от настроенията ми и от мен очевидно нямаше да излезе професионален художник, останах си със средното такова образование и никога не посмях д а опитам в академията ....
Сега мога да си позволя да не  се интересувам от нищо друго, освен от  удоволствието, което ми носи процеса на рисуване Heart Eyesпарадоксалното е, че рисувам само, когато съм силно заредена с отрицателни емоции, а картините се получават със съвсем друго звучене... иди го разбери Mr. Green

sea woman, според  мен зависи най-много от личният ти вкус и предпочитания. Аз сега довършвам новото си жилище и макар че хол и кухня са в едно, ще сложа там картините, които харесвам... освен това не мога да докарам един свестен натюрморт, така че ще карам с каквото имам Joy

# 102
  • Мнения: 531
Jalybouquet

Ние с теб в една друга тема си говорихме, че можеш и изложба да направиш.Аз съм soft

# 103
  • Мнения: 7 263
Lennyh, благодаря и на теб:)) не бях рисувала 20 години и никога с масло...преди години зарязах рисуването, защото установих, че способността ми да рисувам е силно зависима от настроенията ми и от мен очевидно нямаше да излезе професионален художник, останах си със средното такова образование и никога не посмях д а опитам в академията ....
Сега мога да си позволя да не  се интересувам от нищо друго, освен от  удоволствието, което ми носи процеса на рисуване Heart Eyesпарадоксалното е, че рисувам само, когато съм силно заредена с отрицателни емоции, а картините се получават със съвсем друго звучене... иди го разбери Mr. Green



Абе знаех си аз!
Абсолютно личи, че не си лаик. Според мен художник и музикант човек не става завършвайки академия. Или си роден такъв или не си! Моя позната художничка, чиито картини красят дома ми - има съвсем друга професия. Ето и мъжът на Хелта е юрист по образование - това пък е супер странна комбинация, но ето на картините му са хубави.
Странно е това, което казваш че рисуваш в такова настроение защото картините ти наистина не "звучат" така.
Аз също опитвах да рисувам като пубертет, но съм далеееч от твоя талант.
Според мен си добра имаш добър усет и би могла да рисуваш дори и не само за удоволствие   bouquet  bouquet  bouquet

# 104
  • Мнения: 2 863
драка, разпознах те,  точно заради теб хич не смея да показвам.... много те бива да му се невиди Heart Eyes
Lennyh подхранваш творческият ми егоцентризъм Heart Eyes

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 21:28 от Jaly

# 105
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ох, картини не слагам, майка ми има две мои, но аз си падам по плакати - голяма шарения и повечето хора се натоварват от стотина лица, гледащи от стените, но на мен ми е много приятно... Няма да показвам, не е по темата, но обичам много.

# 106
  • Мнения: 3 360
Jaly   bouquetИ аз съм очарована!
По въпроса дали може или не в дневна и кухня да се слагат картини,смятам,че е изцяло въпрос на вкус HugТук няма позволено или не,нали?Като ти харесва тази картина да стои тук и да и се наслаждаваш ежедневно-слагаш я! Peace

# 107
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Имаме, основно от брат ми, но няма как да покажа сега.
Харесвам много и разнообразни стилове за рисуване. Дори пана от картини се замислям да слагам.
Тази тема ми идва дюшеш, тъй като точно сега ми е необходима идея за пано на стена, а тук има прекрасни неща.
В кухнята също имам триптих от пейзажи - миниатюри на Щъркелов /репродукции, разбира се/.

# 108
  • Мнения: 5 475
Да,преди всичко  пейзажи.

# 109
  • Мнения: 1 180
Имам две картини и две-три икони. Картините - една репродукция на Дали и една на Едмонд Дермеджиян / така ли се пише?/ - оригинал.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ама никой не фота и не показва... Cry

# 111
  • Мнения: 264
Браво на всички, ама пускайте снимки де Mr. Green

# 112
  • Мнения: 2 700
Да. Много семейни портрети, репродукция на "Македонката" на Мърквичка, пейзажи, графики.
Преобладаващо са ми наследство.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 2 378
ИСКАМ ДА ВИДЯЯ!!!

# 114
  • Мнения: 153
Повечето са икони. Картините са големи и отпътуваха за вилата.

# 115
  • Мнения: 491
Имам, за сега са само тези.... непретенциозни, просто.... цветни петна за дома:))
http://jaly1.multiply.com/photos/album/7

Jaly, влюбих се в картините ти!

# 116
# 117
  • София
  • Мнения: 204
Jaly,картините ти са чудесни.Ако някой ден решиш да продаваш,обади се.Бих искала да имам подобна картина.  bouquet

# 118
  • София
  • Мнения: 1 951
Харесвам пейзажи,а също и цветя,

# 119
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Имам две картини, както и няколко снимки в рамки - на сина ми

# 120
  • Мнения: 2 863
Имам, за сега са само тези.... непретенциозни, просто.... цветни петна за дома:))
http://jaly1.multiply.com/photos/album/7

Jaly, влюбих се в картините ти!
Jaly,картините ти са чудесни.Ако някой ден решиш да продаваш,обади се.Бих искала да имам подобна картина.  bouquet
Боже! ласкаете ме бе хора, аз си умирам от срам даже да помисля да продавам, струва ми се някак нередно като съм толкова дървено самоука... ама ако ми заръчате нещо, може да пробвам да го нарисувам пак newsm78 никога не съм  рисувала по поръчка, ама защо пък да не опитам Embarassed

# 121
  • София
  • Мнения: 204
away2 и more страшно ми харесаха.Ако искаш пиши на лични да те изнудя да ми ги продадеш Laughing

# 122
  • Мнения: 359
Нахвърляла съм картини из цялата къща.Някак си ми се струва по скучно голи стени отколкото картини.Пробвам да пусна снимки.http://images19.snimka.bg/003914361-thumb.jpg
http://images19.snimka.bg/003914351-thumb.jpg
http://images19.snimka.bg/003914319-thumb.jpg
http://images19.snimka.bg/003914314-thumb.jpg
http://images19.snimka.bg/003914316-thumb.jpg
http://images19.snimka.bg/003914318-thumb.jpg
http://images19.snimka.bg/003914351-thumb.jpg

# 123
  • Мнения: 4 916
Има картини във всяка стая. Отделно мъжът ми си е закачил от нашите собствени и на работа. Любимият ми момент е когато носим картините за рамкиране  Blush тъпо е, но факт.

п.с. виж, икони нямаме.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 2 378
ov4eva, дай ги по-големи.

# 125
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
За раждането на сина ми ни подариха картина, но още не съм я закачила. Чакам да освежим стената и ще си я сложа - много е цветна и весела. Би могло да я сложим дори над леглото на Наско.

# 126
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Имам само една картина в кухнята, която ни подариха за сватбата. Не обичам картините принципно  Rolling Eyes

# 127
  • Мнения: 1 209
да -4 миниакварела от маастрихт, едно масло- ваза със сухи цветя на симеон спиридонов и 2 все още незака4ени и без рамки на яранов.

# 128
  • Мнения: 1 877
Ето и най-новите неща,които за закачени по стените в хола - отново дело на моя съпруг

http://milishev.multiply.com/

# 129
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ето и най-новите неща,които за закачени по стените в хола - отново дело на моя съпруг

http://milishev.multiply.com/

Много е красиво!!!!

# 130
  • Мнения: 88
Аз все още нямам картини,тъй като не сме стигнали  до обзавеждането.На едно място видях нещо такова   http://www.picvalley.net/v.php?p=u/8/1976_480.JPG    и мисля и аз да си сложа след време в хола. А вашето мнение за тях какво е?

# 131
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Не бих си сложила никъде. Това според мен е за галерия само.

# 132
  • Мнения: 2 161
Аз все още нямам картини,тъй като не сме стигнали  до обзавеждането.На едно място видях нещо такова   http://www.picvalley.net/v.php?p=u/8/1976_480.JPG    и мисля и аз да си сложа след време в хола. А вашето мнение за тях какво е?
Красиви женски тела,ама не за домашно ползване.

# 133
  • Мнения: 3 360
Вече мога да се поваля и аз-ето Simple Smile

# 134
  • Мнения: 1 877
Аз все още нямам картини,тъй като не сме стигнали  до обзавеждането.На едно място видях нещо такова   http://www.picvalley.net/v.php?p=u/8/1976_480.JPG    и мисля и аз да си сложа след време в хола. А вашето мнение за тях какво е?
Според мен са по-подходящи за някое нощно заведение,но ако на вас ви харесват,к'во ти пука....?

# 135
  • Мнения: 88
oops Хей мацки май не съм обяснила както трябва.Имах предвид такива снимки на хора, но не голи жени/мъже.Не искам все пак децата ми да растат между снимки на голи мацки.Просто това намерих в нета,за да го покажа. Хареса ми идеята,защото са чернобяли и мисля, че нещо такова ще подхожда на обзавеждането,но подчертавам не голи мацки.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Аааа, уточнявай, уточнявай. Whistling

# 137
  • Мнения: 531
Малко изотзад разбрах допълнението към темата-да покажем...Та, започвам:ей това платно виси в спалнята ми.Мое е. Wink

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1995035

# 138
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Малко изотзад разбрах допълнението към темата-да покажем...Та, започвам:ей това платно виси в спалнята ми.Мое е. Wink

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1995035

Ти ли си я рисувала? Има нещо много мило и тъжно в нея, поне аз я усетих така. Страхотна е!

# 139
  • Варна
  • Мнения: 178
Все още няма картини в дома ми.Платната на Драка са красиви  bouquet

# 140
  • Мнения: 742
Драка, великолепни са.

# 141
  • Мнения: 531

[/quote]

Ти ли си я рисувала? Има нещо много мило и тъжно в нея, поне аз я усетих така. Страхотна е!
[/quote/]
 По-скоро съм търсила лириката и нежността в уединението на двама влюбени...Тогава бяхме двама, сега сме четирима и за такова уединение не може да се мисли.

# 142
  • Мнения: 1 877
Драка,носталгия по кубизма ли има в твоите работи или просто така го чувстваш?

# 143
  • Мнения: 500
Да.Аз съм ги рисувала.... Embarassed

# 144
# 145
  • Мнения: 491
 
Ами въпроса е "Имате ли картини в домовете си?" Момичето отговаря - "Да. Аз съм ги рисувала." И е сложила емотикон за свенливост.

# 146
  • Мнения: 2 863

Ами въпроса е "Имате ли картини в домовете си?" Момичето отговаря - "Да. Аз съм ги рисувала." И е сложила емотикон за свенливост.

не съм драка, ама и аз се зачудих като нея, понеже не стана ясно дали не ги  е показала  напред в темата, а ние нещо да сме пропуснали... сега ако си преодолее срамежливостта и ги покаже ще сме напълно доволни:))

# 147
  • Мнения: 531
 PeaceИ аз се връщах назад в темата по тази причина.Давай смело!

А Jaly нищо не ми писа за резултата Wink

# 148
  • Мнения: 7 430
Аз все още нямам картини,тъй като не сме стигнали  до обзавеждането.На едно място видях нещо такова   http://www.picvalley.net/v.php?p=u/8/1976_480.JPG    и мисля и аз да си сложа след време в хола. А вашето мнение за тях какво е?

Имахме 2 подобни в бившата ни спалня Peace

# 149
  • Мнения: 2 575
Ей супер актуална темичка, защото в момента ми липсват няколко свежи цветни петна в хола ( чисто нов е все пак)
и за да не е съвсем голо набързо купих онзи ден от СОМО ( не ми се смейте) 2 репродукции или по-скоро 2 разпечатки в рамки, мо все пак стават за моемтна, а аз се навих покрай красотите на JALY и други мацки тук да си припомня старата си СТРАСТ рисуване и да се пробвам  Embarassed Embarassed
Ще докладвам за резултата някой ден  Mr. Green





Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 17:20 от Asinka

# 150
  • Мнения: 8 917
Хайде моля ви се покажете ми вашите картини или пана по стените много ми е интересно Grinning
Аз съм настоена положително към тези идеи Mr. Green

Да - едната е зимен горски пейзаж с маслени бои, а останалите три са в комбинация - от Португалия ги е донесъл преди години свикър ми - рисунка върху плочки, а отстрати са с корк - много са красиви Peace

# 151
  • Мнения: 1 877
да си припомня старата си СТРАСТ рисуване и да се пробвам  Embarassed Embarassed
Ще докладвам за резултата някой ден  Mr. Green






Ами чакаме с нетърпение....айде,че всички говорят,а малко показват!

Общи условия

Активация на акаунт