пералня в банята

  • 6 885
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 19
и както ми се иска да кажа - и аз съм новодомка. Кухнята е доста малка като се има в предвид, че е и дневна и трапезария и оттук изхожда моя въпрос. Мога ли да си сложа пералнята в банята, където ще има и душ-кабина или е абсолютно невъзможно. Приятелка ми подхвърли, че тя ще направи същото, но аз се притеснявам. От друга страна - това са 60см, които трябва да сложа в кухнята. Посъветвайте???

# 1
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Моята пералня е в банята вече много години. Нямам душ кабина, просто е отделена с една лека преградна стена от алуминий и плексиглас. Единственото, което направихме допълнително е, че повдигнахме пода под пералнята. Така тя не плува във вода, дори и банята да се наводни.
Банята ми е малка, но определено там й е мястото на пералнята ми + коша за мръсните дрехи.

Над самата пералня сложихме едни много стари и противни шкафове, които заварихма в кухнята на апартамента. Отпред на целите вратички сложихме огледала и се получиха прекрасни и евтини шкафове за баня, в които държа много работи.

# 2
  • Мнения: 2 631
Оооох, и аз как искам, там да я преместя пералнята!!! Twisted Evil

Ще ми освободи цяла стая, която за момента ползваме като килер, но може, да се превърне в чудесна мансардна спалня, а и на децата ще им трябва детска...

Та, един майстор беше категоричен, че ще ръждяса.  Close
А банята ми е достатъчно широка, макар и без душ-кабина.

Дано се включат повече с опит!

# 3
  • Мнения: 8 999
Аз нямах никакво колебание. При кухненски бокс, който е отворен към трапезария и хол, изобщо не си представях как ще пренасям легени с дрехи и ще ми бучи пералня /освен абсорбатор и миялна/, затова безкомпромисно я наврях в банята. Ако ще и да се наложи да сменям перални на 5 години, предпочитам пред това да я гледам на челно място в дневната ми. Далече е от ваната и не попада вода директно върху нея, но конденз по време на къпане има и върху пералнята. Какво да се прави - другият ми вариант беше да се лиша от втора тоалетна, но при наличието на две деца, това би било груба грешка - винаги им се пикае докато аз се къпя.

# 4
  • Мнения: 2 631
Ооо, значи има надежда! Party

Кажете, от колко години са ви в баните пералните?

Моята пък почти е за сменяне, в смисъл, че ми омръзна, пък не сдава багажа.
Така мога и да ускоря смъртта й... Mr. Green

# 5
  • Мнения: 8 999
Моята пералня е на 15 г. - мразя я. Но в банята я държа от два месеца. Тя си беше поръждясала тук-там още преди да я навра там. Само моят майстор ме посъветва да не я затварям в шкаф, ако ще е в банята и да проветрявам, т.е. да държа отворена вратата, за да не се задържа влагата.

# 6
  • Мнения: 5 475
Кажете, от колко години са ви в баните пералните?

  Близо 5. Peace
 Rolling EyesНе е ръждясала досега,но имам душ кабина и банята е с прозорец,т.е. не задържа влага. Wink

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Моята е от две години, но е отделена с врата хармоника и на 2 см от общото ниво на банята и също винаги проветрявам. Пералнята не е мръднала за това време, няма нито точка ръжда  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 866
Стоя в банята 10 години. Едва от 2 години си има самостоятелна стая. Не е ръждясала. Всичко й е наред и се надявам да не се налага да я сменям скоро.

# 9
  • Мнения: 583
И нашата пералня е в мокрото помещение, в което има мивка и тоалетна (без душ). Мисля, че няма да има проблем. Като нямаш място в другите помещения какво да се прави. Има хора, които си слагат пералнята в гардероба в коридора- при липса на място.

# 10
  • Мнения: 19
мисля, че събрах смелост да я сложа в банята. Пък и в крайна сметка в последно време живота на електроуредите е толкова кратък / проблема е в производителите/, че след 5-7 години наложително ще я сменям. Гледах също че правят и специални поставки за перални. Е 1000лв. за 20см кутия ми се струва много, но пък може би ще се измисли някакво алтернативно решение.

Мерси за съвета

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как го измисляте само...  ooooh!
Това, че ще ръждяса шасито на урУда ви е най-малката грижа.
Както новите перални са изцяло електронни, как мислите че се отразява влагата на елементите й. Що не си сложите ТВ-то или ДВД-то, а най-добре и стереоуредбата си в банята, а!

Боже, боже... мислите ли въобще.

И още една вметка. При евентуална повреда в гаранционен срок, не очаквайте последният да ви се признае. Няма как, просто.
А, че новите уреди 50:50 си изкарват гаранцията също ви е ясно.

# 12
Как го измисляте само...  ooooh!
Това, че ще ръждяса шасито на урУда ви е най-малката грижа.
Както новите перални са изцяло електронни, как мислите че се отразява влагата на елементите й. Що не си сложите ТВ-то или ДВД-то, а най-добре и стереоуредбата си в банята, а!

Боже, боже... мислите ли въобще.

И още една вметка. При евентуална повреда в гаранционен срок, не очаквайте последният да ви се признае. Няма как, просто.
А, че новите уреди 50:50 си изкарват гаранцията също ви е ясно.
Peace
Да вметна и още нещо не маловажно , а именно  БЕЗОПАСНОСТТА .Мен лично много ме е страх от някоя оголена жица + влага и познай....................

# 13
  • Мнения: 4 965
Как го измисляте само...  ooooh!
Това, че ще ръждяса шасито на урУда ви е най-малката грижа.
Както новите перални са изцяло електронни, как мислите че се отразява влагата на елементите й. Що не си сложите ТВ-то или ДВД-то, а най-добре и стереоуредбата си в банята, а!

Боже, боже... мислите ли въобще.

И още една вметка. При евентуална повреда в гаранционен срок, не очаквайте последният да ви се признае. Няма как, просто.
А, че новите уреди 50:50 си изкарват гаранцията също ви е ясно.
Peace
Да вметна и още нещо не маловажно , а именно  БЕЗОПАСНОСТТА .Мен лично много ме е страх от някоя оголена жица + влага и познай....................

 Confused
И на мен това първо ми мина през главата - все пак, пералнята работи с ток, ток + влага...
Аз не бих рискувала.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мммм, Шани е абсоютно права. Днешните перални нямат нищо общо с тези преди 10 години - на електрониката влагата сигурно ще се отрази съвсем различно, отколкото на старите изцяло механични уреди.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 866
Вероятно зависи от банята. В нашите бани винаги е имало отворен прозорец, а и всеки е свикнал след къпане да забърсва пода на банята.
Е, пералнята е старичка - сигурно и това има значение за издържливостта й.

# 16
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

И на мен това първо ми мина през главата - все пак, пералнята работи с ток, ток + влага...
Аз не бих рискувала.

Сигурно и бойлера ти не е в банята, защото все пак бойлера работи с ток...
И електрическите лампи на огледалата са доста опасни, защото не винаги са добре обезопасени.

При всички положения обаче изключвам пералнята, когато някой се къпе, както и бойлера.
А освен това има специални влагоизолирани контакти за баня.


Колкото до електрониката на пералнята, не знам newsm78, но имам хладилник с електроника, която от време на време се разваля, въпреки че той не стои в банята.

Както и да е, мога да пусна снимка на моята пералня, но на лични.

# 17
  • Мнения: 4 965
Сигурно и бойлера ти не е в банята, защото все пак бойлера работи с ток...
И електрическите лампи на огледалата са доста опасни, защото не винаги са добре обезопасени.
...

Бойлер нямам - с ТЕЦ съм /от бойлер в банята се ужасявам, затова бойлерът на вилата е в отделно помещние до банята и така не с мокри/, а лампите ми /на шкафа и на тавана имам лунички/ са обезопасени - връзката е на тавана - под окачения таван и в кутия, а самите лунички са на принципа ако някъде протича по-силен или по-слаб ток или е развалена и т.н. - се изключват и имаме възможност навреме да разберем за проблема и да реагираме.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
това, че си поемате риска си е за ваша сметка.
Аз само изказвам доводи, как трябва да е.

luda, хладилникът ти в кухнята ли е?

Янита и аз имам огромен и вечно отворен прозорец в банята. Ела да видиш какъв мухъл имам също. Забърсан под и отворен прозорец само намаляват съществуващата влага. Не я премахват.


Уредите са направени да работят при определени условия, за да функционират правилно и добре. А вие в какви условия ги поставяте, си е ваша воля.

# 19
  • Мнения: 8 999
В моята баня е абсолютно сухо, не виждам откъде може да има влага /само при къпане има конденз по стените, но с вентилатора за 5 мин. всичко се изпарява. Подът ми се мокри само когато го мия. Мухъл нямам. А и проклетата пералня работи с ток и с вода все пак, винаги е възможно да достигне влага до оголен кабел.

# 20
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Хладилника ми е в кухнята, не го държа в отделно помещение, а мухъла в кухнята, въпреки климатика и огромните прозорци, определено надминава този в банята. Въобще мухъла е гадно нещо #Cussing out

И аз искам пералнята ми да работи при условията, за които е създадена, но не мога да й ги осигуря, затова си работи там където й намеря място. Тя май няма големи претенции, пък и не й оставям време за размисъл. Laughing

# 21
на мен пералнята ми е в банята, но тук баните са съвсем нормални стаи, големи, с прозорец, не се мокри ниЩо (няма сифон на пода), таке 4е сигурно си зависи от банята все пак ...

# 22
  • Мнения: 8 999

И аз искам пералнята ми да работи при условията, за които е създадена, но не мога да й ги осигуря, затова си работи там където й намеря място. Тя май няма големи претенции, пък и не й оставям време за размисъл. Laughing

Важно е още в началото да й дадеш да разбере кой командва парада, защото иначе ще ти се качи на главата! И да й уплътняваш деня, за да не свикне да хайманосва, да се събира с разни други лентяи, които да й пълнят главата с глупости, да посещава сбирки на някакви съмнителни профсъюзи.

# 23
  • Мнения: 264

И аз искам пералнята ми да работи при условията, за които е създадена, но не мога да й ги осигуря, затова си работи там където й намеря място. Тя май няма големи претенции, пък и не й оставям време за размисъл. Laughing

Важно е още в началото да й дадеш да разбере кой командва парада, защото иначе ще ти се качи на главата! И да й уплътняваш деня, за да не свикне да хайманосва, да се събира с разни други лентяи, които да й пълнят главата с глупости, да посещава сбирки на някакви съмнителни профсъюзи.

Интересна реч newsm20

# 24
  • Мнения: 393
Нашата баня е много голяма и там реших да е пералнята и на мен ми казаха че има риск за нея, но просто в 2 стаи няма къде другаде да я сложим и така де сложихме я вече 2 ра година е там и за сега не сме имали проблем. Пералнята е отделена със завеси за баня а и както казах банята е голяма и чак до пералнята не стига вода, но прозореца на банята държа винаги отворен защото иначе има конденз

# 25
  • Мнения: 139
нашата пералня също е в банята, но имаме душ кабина и 2 вентилатора. Би ми се искало да имам отделно перално помещение, където да си я сложа с коша за прането, но нямам и затова е в банята. Що се отнася за пералня в кухнята - не ми се връзва много и ако имам друг избор не бих я сложила там.

# 26
  • Мнения: 561
При мен пералнята е в банята открай време, видях го в Италия и много ми допадна, не ми харесва да е кухнята. От 95 г. е все там и нямам проблеми, работи все още, но.... имам душ кабина, вода по пода не тече и не пръска, прозорец нямам- това е.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Уф, моята е в кухнята, а дневна, хол и кухня са едно. Много неудобно и някак грозно седи пералнята. Само, че банята ми е 2х2 и там не може! Не мога да разбера що за строителство има в Бг!! Бойлерът е тоалетната, не искам жици в банята!

# 28
  • Мнения: 80
И  моята  пералня  е  в  една  от  баните. Не    сложихме  душ-кабина  защото   не  ме  кефи тясно  пространство   и   често  я  мокрим  при  къпане. Всъщност ,всеки  път  Grinning . От  година  и  нещо  е  там,не е  ръждясала. Мястото  ,където  е  поставена  малко  го   задигнахме  за  да  не  плува  все  пак   във  вода. Не  я  мисля  много .Ще  бъде , който  издържи - или  тя, или  аз  Mr. Green .

# 29
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Пералнята ми е на 5 год. - пълна електоника, от 1.5 год. е в банята и нямам никакво намерение повече да имам пералня в кухнята. С вана сме, банята не е голяма, понякога има капки вода по нея. Ако имах мокро помещение щях там да я сложа, но нямам и затова и аз я наврях в банята. При мен също кухня и хол за в едно и хич не ме кефи докато се киснат в нея смърдящи чорапи и гащи, аз да готвя. Съвсем на скоро виках майстор за пералнята от сервиза, че се беше запушила нещо и той точно това ми обясни, че не й е мястото там. Проблема бил не, че ще ръждяса, ами влагата се натрупва директно по мотора и просто или ще изгори или ще се получи някоя по-голяма повреда. Но това не променя нещата и засега си остава там. И както каза baibibi на няколко години смяна, като си изпее песената нова и тва е. Предпочитам така отколкото варианта да е в кухнята  Peace

Общи условия

Активация на акаунт