световътреж

  • 13 712
  • 36
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 917
Имам чувствота че съм качена на балон....от няколко дни усещам че ми се вие свят. Премерих си кръвното в едно такова състояние и беше 90/60, по принцип си имам ниско кръвно, ама... Усещам и болки в гърба и врата- уилиха се при смяна на леглото, но не знам дали това е причина за световъртежа...Днес бях на невролог, ама той каза че световъртеж се получавал при силно ошипяване, което ставало при възрастни хора newsm78...
Ходих и преди месец на кардиолог заради учестен пулс- и там нищо....Писна ми вече, не се чувствам добре и не знам към какъв специалист да се обърна. Дайте съвети, моля.

# 1
  • Мнения: 2 197
Със сигурност болките в гърба не са причина за световъртежа - по всяка вероятност си настинала. Ниското кръвно е достатъчна причина за световъртеж, а сега с тази рязка смяна на температурите може още по-силно да се изрази. Пий витамини, кафе, кола, черен чай. А да не си на някаква диета и да ти се вие свят от неядене?

# 2
  • Мнения: 550
Мисля,че неврологът е добра идея!Хубаво е да ти се направят и други изследвания!Място за отчаяния няма! Peace

# 3
  • Мнения: 17 401
Със сигурност болките в гърба не са причина за световъртежа -...

НЕ се изказвай така категорично! Болките във врата и гърба могат да причинят главоболие и световъртеж, по- скоро ошипяването, което пък предизвиква болки.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Проблемът ти е за невролог.
На мен като ми се вие свят пия Медрин (или Дименхидринат).

# 5
  • Варна
  • Мнения: 917
Ми днес бях при невролог- пипна ми гърба и съм нямала данни за гръбначно изкривяване, предписа ми някаква хранителна добавка и ме изпрати. И сега получих силен световъртеж и леко пристягане в сърдечната област, какво да правя, към какъв лекар да се обърна..

# 6
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Ми днес бях при невролог- пипна ми гърба и съм нямала данни за гръбначно изкривяване, предписа ми някаква хранителна добавка и ме изпрати. И сега получих силен световъртеж и леко пристягане в сърдечната област, какво да правя, към какъв лекар да се обърна..

Към психолог! - след като няма органични причини за световъртежа ти, може да са психосоматични!

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Психолог или психиатър? Първият не е лекар.

# 8
  • Мнения: 7
И на мен ми се случва често но най-вероятно е от неядене

# 9
  • Мнения: 6 029
Със сигурност болките в гърба не са причина за световъртежа -...


колкото и да ти е странно, точно те са причнината в много случаи.

може и да не е само шипове. трябва да се направи снимка. понякога заради такива болки и схващания в областта на врата не се оросява мозъка достатъчно. и от там виенето на свят. гади ли ти се? пий сладки сокове. глюкозата в тях улеснява оросяването. и отиди на друг невролог. не на психиатър. още по-малко на психолог. а да си настивала скоро? ухо да те е боляло?

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 00:20 от Julie

# 10
# 11
  • Мнения: 6 029

примерно.

може и да не е това. може да е нещо подобно. не знам. без снимка и истински невролог няма как да се установи.

в края на девети месец от бременността ми се случи нещо подобно. 4 дни повръщах, виеше ми се свят ужасно. реших, че съм се отровила, влязох в болница. с вливания спряха повръщането, но световъртежа остана. появиха ми се схващания на ръцете... изтръпвания по-скоро. отидох на невролог, в частна клиника, защото след като споделих с гинеколога си, той ми каза да пия едно валерианче, явно съм се била притеснила. невроложката ми каза, след преглед разбира се, че най-вероятно съм настинала.. и съм се схванала. след ударно пиене на сладки сокове и мазане с фастум гел по врата нещата се нормализираха. силно се надявам да е било епизодичен пристъп, да е било свързано с бременността, защото е ужасно... не мога да си гледам нито децата, нито себе си в това състояние...

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 00:42 от Julie

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По-скоро Мениеро-подобен синдром (по-често срещан е от Мениеровия синдром и не е придружен с болка в ушите).

# 13
  • Мнения: 393
Аз страдам от това, от миналата пролет! Получих един много силен пристъп, три дни ме можех да пазя равонвесие. От тогава насам, има дни, в които съм като балон, посел съм добре, после не.......... Миналото лято, реших на всяка цена да разбера какво ми е. Това ми беше и грешката!!!! Направих ужасно много изследвания, чух такива диагнози, че стигнах до психиатър! Кръвното ми също е 90/60  и то винаги. Правих дори ядрено-магнитен разонанс, пих много лекарства, ходих на терапия СКЕНАР - без резултат.  Намериха ми някава изправена лордоза или кефоза на гръбнака, но повечето лекари казаха, че това не е патология, е просто тип стуркура.  Забелязах, че това ми състояние е свързано с промяната на климата, особено от топло към по-хладно, с цикъла, както и с емоционалното ми състояние. Когато ям шоколад, се чуствам по-добре.
Съветът ми е да провериш, дали има нещо сериозно, защото причините могат да са хиляди. Ако не ти открият нещо фрапиращо, просто не задаълбавай като мен!
Много ми помага чай от коприва с мед, има едно хомеопатично Вертигохиил - също е добро. Арлеверт и добро срещу световъртежа, но пада кръвното и ужасно ме боли глава от него.  Аз ходих и на ирисова диагностика. Казаха ми, че световъртежа ми е в резултат на съдови спазми, на психогенна основа. Дадоха ми хомеопатични, но забременях и не съм ги пила много.

# 14
  • Мнения: 2 005
Преди 2г. получих такъв световъртеж, лутах се по спешна помощ, лекари и нищо не ми казваха Rolling EyesНакрая отидох на психиатър.Направи ми изследване някакво на главата и ми каза, че това са вестибуларни кризи на вестибуларния апарат newsm78Моето виене на свят бе придружено с повръщане.Направо е ужасно.Все едно имам морска болест ooooh!Изписа ми антелепсин -това е лекарство , което се дава със зелена рецепта-направо се родих, и дианксид-той се продава свободно.  До ден днешен взимам антилепсин -съвсем малка доза , но не мога да го спра , понеже симптомите отново се появяват.Моят съвет е да посетиш психиатър и той да прицени какво точно лекарство да ти изпиши , но искай да ти направи това изследване за нарушение на вестибуларния апарат ThinkingУспех  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт